Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στην επιλογή αντίγραφα ασφαλείας και αντικατάσταση αρχικής οθονης-> αντικατάσταση και εκεί δες αν σου βγάζει τον μαμισιο launcher.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

Τον βγάζει αλλά δυστυχώς δεν μπορεί τα περάσει λέει παρά μόνο να κρατήσει λένε θέσεις στην οθόνη και να τα περάσω εγώ ένα ένα.

 

 

 

Αγόρασα το adguard που το έχει προσφορά δυο άδειες lifetime. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να αλλάζω για πάντα όσες συσκευές θελήσω αρκεί να μην είναι σε παραπάνω από δύο ταυτόχρονα, πέρνοντας μόνο το κλειδί;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το είδα ρε ****το και γω. Λες να είναι επειδή έβαλα τη Nougat?

Ότι να 'ναι. Σήμερα χωρίς να πειράξω κάτι μου βγάζει μήνυμα για rooted device και κλείνει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..νέος στο Android εδώ και δύο μέρες..επειδή δεν ξερω που να ψάξω,υπάρχουν εφαρμογες που να ενεργοποιούν την αυτόματη απάντηση Όταν φέρνεις το ακουστικό στο αυτί, κ να ενεργοποιούν την οθόνη με double tap?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..νέος στο Android εδώ και δύο μέρες..επειδή δεν ξερω που να ψάξω,υπάρχουν εφαρμογες που να ενεργοποιούν την αυτόματη απάντηση Όταν φέρνεις το ακουστικό στο αυτί, κ να ενεργοποιούν την οθόνη με double tap?

Εξαρτάται από το τηλέφωνο που έχεις.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τηλέφωνο που έχεις.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

S7 edge. Υπάρχει κάτι γιατί δεν βρήκα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

S7 edge. Υπάρχει κάτι γιατί δεν βρήκα?

Αν και δεν το έχω σίγουρα έχει με το που σηκώνεις την συσκευή να αποδέχεσαι και την κλήση και δεν έχει επιλογή σίγουρα να ανοίγει η οθόνη με διπλό ταπ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω σίγουρα έχει με το που σηκώνεις την συσκευή να αποδέχεσαι και την κλήση και δεν έχει επιλογή σίγουρα να ανοίγει η οθόνη με διπλό ταπ

 

Το δεύτερο με καίει. Το πρώτο δεν το εχει/βρήκα αλλά έχει κάποια άλλα παρόμοια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο με καίει. Το πρώτο δεν το εχει/βρήκα αλλά έχει κάποια άλλα παρόμοια.

Το πρώτο το έχει από παλιά η Samsung στο μενού κλήσεις ή Gesture. Το διπλό ταπ για να ανοίγει η οθόνη τι το θες αφού έχει κουμπί μπροστά;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το έχει από παλιά η Samsung στο μενού κλήσεις ή Gesture. Το διπλό ταπ για να ανοίγει η οθόνη τι το θες αφού έχει κουμπί μπροστά;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Το δεύτερο με βολεύει πολύ γιατί δεν θέλω να πατάω κουμπί.

Το πρώτο δεν το βρήκα. Έχει γρήγορη κλήση ώστε όταν είσαι σε μια επαφή και το βάλεις στο αφτί, να την καλέσει και έχει να του πεις answer και να απαντήσει (αυτό δεν το δοκιμασα) αλλά όχι να σε καλεί κάποιος και μόλις το βάλεις στο αφτί να απαντάει.

Μου διαφεύγει κάτι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο με βολεύει πολύ γιατί δεν θέλω να πατάω κουμπί.

Το πρώτο δεν το βρήκα. Έχει γρήγορη κλήση ώστε όταν είσαι σε μια επαφή και το βάλεις στο αφτί, να την καλέσει και έχει να του πεις answer και να απαντήσει (αυτό δεν το δοκιμασα) αλλά όχι να σε καλεί κάποιος και μόλις το βάλεις στο αφτί να απαντάει.

Μου διαφεύγει κάτι?

Μάλλον όχι, το άλλαξε και δεν το πήρα χαμπάρι. Οπότε answer για απάντηση και Home button για ενεργοποίηση οθόνης.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Auto screen on off που είναι για flip cover cases. Όταν ο αισθητήρας "δει" τη θήκη να κλείνει , κλείνει το κινητό. Μόλις ανοίξει, ανοίγει το κινητό. Βολεύει στο να ανοίγεις το κινητό με ένα πέρασμα της παλάμης μπροστά από τον αισθητήρα, χωρίς να πατάς το κουμπί. Επίσης με τον Nova, μπορείς με gesture να κλείνεις το κινητό. Αυτός ο συνδυασμός βολεύει για όσους δε θέλουν να πατάνε τα κουμπιά.

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς κανέναν handler που να δουλεύει σε android 7.1.1, γιατί το psiphon δεν δουλεύει. Τόσο καιρό θέλω να πάω σε nougat, αλλά τα χρειάζομαι τα ρημαδια τα mb
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Για το adguard μετά από δοκιμές με vpn και proxy η δική μου άποψη είναι ότι σε vpn δουλεύει καλύτερα. Μου κόβει σε όλες τις εφαρμογές τις διαφημίσεις εκτός από 2 ένα σε proxy βλέπει σε 8 εφαρμογές διαφημίσεις.

Η μόνη διαφορά που είδα είμαι ότι οτεtv παίζει με proxy ενώ αν είμαι σε vpn απλά πρέπει χειροκίνητα να κλείσω την προστασία για παίξει μικρό το κακό.

Δεν βλέπω κάτι υπέρ του proxy αν κάτι δεν ξέρω ή δεν ήξερα τι έπρεπε να δω παρακαλώ να μου πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Βαζω βγαζω εφαρμογες,υπολυματα μενουν λογικα,καποιο καλο προγραμμα για να κανω καθαρισμα παιδια εχουμε???

Στα γουιντοζ εχω το σικλινερ.....(και μαμω τα αγγλικα μου ε.....:lol:).

Link to comment
Share on other sites

Βαζω βγαζω εφαρμογες,υπολυματα μενουν λογικα,καποιο καλο προγραμμα για να κανω καθαρισμα παιδια εχουμε???

Στα γουιντοζ εχω το σικλινερ.....(και μαμω τα αγγλικα μου ε.....:lol:).

Αν μπαίνεις και κάνεις clear data και μετά uninstall μέσα στο μενού Settings - >Apps, στην κάθε εφαρμογή που θες δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με άλλα προγράμματα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Βαζω βγαζω εφαρμογες,υπολυματα μενουν λογικα,καποιο καλο προγραμμα για να κανω καθαρισμα παιδια εχουμε???

Στα γουιντοζ εχω το σικλινερ.....(και μαμω τα αγγλικα μου ε.....:lol:).

Δεν χρησιμοποίησα ποτέ τέτοιου είδους προγράμματα. Δεν βλέπω ότι θα βελτιωθεί κάτι εάν σβήσουν τα εναπομείναντα αρχεία.

 

Ποιος ο λόγος που θέλεις να το κάνεις ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποίησα ποτέ τέτοιου είδους προγράμματα. Δεν βλέπω ότι θα βελτιωθεί κάτι εάν σβήσουν τα εναπομείναντα αρχεία.

 

Ποιος ο λόγος που θέλεις να το κάνεις ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Πρέπει να τα σβήνει γιατί αυτά τα αρχεία που μένουν πίσω μετά την απεγκατασταση των εφαρμογών του δεσμεύουν χώρο!!! Και δεν υπάρχει λογος... Είναι άχρηστα! Ειδικά αν βάζει - βγάζει συχνά εφαρμογές!

Δεν είναι θέμα βελτίωσης αλλά άδειασμα χώρου από άχρηστα αρχεία η φακέλους.

 

 

SdMaid κ από μενα...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για το adguard μετά από δοκιμές με vpn και proxy η δική μου άποψη είναι ότι σε vpn δουλεύει καλύτερα. Μου κόβει σε όλες τις εφαρμογές τις διαφημίσεις εκτός από 2 ένα σε proxy βλέπει σε 8 εφαρμογές διαφημίσεις.

Η μόνη διαφορά που είδα είμαι ότι οτεtv παίζει με proxy ενώ αν είμαι σε vpn απλά πρέπει χειροκίνητα να κλείσω την προστασία για παίξει μικρό το κακό.

Δεν βλέπω κάτι υπέρ του proxy αν κάτι δεν ξέρω ή δεν ήξερα τι έπρεπε να δω παρακαλώ να μου πείτε.

Εμένα πάλι, στο Nexus 7 το Cosmote TV Gο παίζει και με το AdGuard ενεργοποιημένο.

 

Στο Oneplus 3 πρέπει να το απενεργοποιήσω.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, στο Nexus 7 το Cosmote TV Gο παίζει και με το AdGuard ενεργοποιημένο.

 

Στο Oneplus 3 πρέπει να το απενεργοποιήσω.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Το έχεις με proxy; εμένα έπαιζε με proxy αλλά όχι με vpn.

Link to comment
Share on other sites

Nαι παιδια εβαλα την προ εκδοση εσντι μαιντ,καμει δουλεια τελικα....:p

Ευχαριστω!!!

Φυσικά και κάνει :p

Αφού έβαλες την Pro έκδοση γίνεται να κάνει αυτόματα προγραμματισμενο καθαρισμό μόνο του.

Τώρα δεν θυμάμαι να σου πω πως το προγραμματιζεις όμως γιατί εχω καιρό με την free πλεον. Ψαξτο λιγο. Νομιζω πας εκεί που λέει "προγραμματιστης". Εκεί στην στήλη αριστερά.

 

Edit: καλά τα λέω τελικα. Εκεί ειναι.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170108/ec99d261793f5a84452b16cf84a77602.jpg

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...