Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμενα με παιδεψε λιγο μεχρι να στησω το email της δουλειας, αλλα τα καταφερα, δεν θυμαμαι πως γιατι εχει περασει καιρος,

τσεκαρε και το aquamail που ειναι επισης καλο, απλα εχει ενα θεματακι με το push, θελει ανοικτο συχρονισμο για να δουλεψει,

εναλλακτικα (ετσι το εχω εγω) βαζεις να ελεγχει καθε x λεπτα

Βάζω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με CloudMagic - Newton και nine και ενώ εκεί παίζει στο TypeApp mail δεν παίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω. Εν το μεταξύ το TypeApp mail μου αρέσει περισσότερο και από το CloudMagic και στους υπόλοιπους 5 λογαριασμούς όλα δουλεύουν ρολόι. Δυστυχώς όμως αν δεν καταφέρω να στήσω και της δουλειάς δε μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με CloudMagic - Newton και nine και ενώ εκεί παίζει στο TypeApp mail δεν παίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω. Εν το μεταξύ το TypeApp mail μου αρέσει περισσότερο και από το CloudMagic και στους υπόλοιπους 5 λογαριασμούς όλα δουλεύουν ρολόι. Δυστυχώς όμως αν δεν καταφέρω να στήσω και της δουλειάς δε μου κάνει.

Παίδες και εγώ σήμερα από το πρωί το χρησιμοποιώ το TypeApp και πιστεύω ότι ίσως είναι καλύτερο από το cloudmagic... Το μόνο που λείπει για εμένα είναι να μπορείς να κάνεις cloud saving τις ρυθμίσεις και τους λογαριασμούς...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά,εχει ξαναγινει η ερώτηση αλλα εχετε να προτεινει κανεις καμια καμερα app?που οντως να αξιζειμ

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά,εχει ξαναγινει η ερώτηση αλλα εχετε να προτεινει κανεις καμια καμερα app?που οντως να αξιζειμ

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

FreeDcam, FV-5 και το Amazon underground προσφέρει free την full έκδοση της a better camera.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος ενώ θα είμαι σε 2G, (με κλειστά τα δεδομένα κινητής), να περνάει σε 3G ή 4G, μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητής και όταν τα κλείνω να γυρίζει σε 2G;

Δεν είμαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση με το package disable pro εάν τα κάνω όλα disable εκτός από μερικά πχ τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα κλπ, να brickάρει το κινητό και να μην bootάρει καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αφήσουμε το πολύ αγαπημένο CloudMagic. Δυστυχώς δεν θα ακολουθήσουμε στο Newton. Πολλά λεφτά ενώ υπάρχουν καλές δωρεάν λύσεις. Επίσης μέχρι την ώρα που κατάλαβα ότι έκανε Update έχασα σημαντικά mails οπότε bye bye.

 

Τί προτείνετε ως την καλύτερη εναλλακτική. Για την ώρα δοκιμάζω το Email TypeApp το οποίο μου αρέσει πολύ και το dark theme που έχει αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στήσω με τίποτα το mail της δουλειάς. Αν τα καταφέρω μάλλον μένω με αυτό αλλιώς δυστυχώς πρέπει να βρω κάτι άλλο.

 

Η γνώμη σας; κάποια καλή πρόταση;

Τι email έχασες;

Μια χαρά έγινε η μετάβαση σε μένα, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα όταν έκανε το Update αφαίρεσε τους λογαριασμούς μου. Δηλαδή όταν είδα την αλλαγή στο εικονίδιο και πάτησα να ανοίξει η εφαρμογή ήταν σαν να την είχα στήσει πρώτη φορά (σαν την είχα κάνει uninstall και πάλι install)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση με το package disable pro εάν τα κάνω όλα disable εκτός από μερικά πχ τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα κλπ, να brickάρει το κινητό και να μην bootάρει καθόλου;

Ναι, θέλει προσοχή στο τι κάνεις disable.

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά,εχει ξαναγινει η ερώτηση αλλα εχετε να προτεινει κανεις καμια καμερα app?που οντως να αξιζειμ

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Footej camera... Ίσως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Footej camera... Ίσως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Μιας και ελληνική προσπάθησα να την δοκιμάσω, αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατή με το δικό μου τηλέφωνο.

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

FreeDcam, FV-5 και το Amazon underground προσφέρει free την full έκδοση της a better camera.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

Εμένα στο Underground γιατί πάνω στο σήμα της A Better Camera Unlocked έχει το -50% και μου γράφει $ 7.99;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση με το package disable pro εάν τα κάνω όλα disable εκτός από μερικά πχ τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα κλπ, να brickάρει το κινητό και να μην bootάρει καθόλου;

Ολιγον offtopic, αλλα κατι παρομοιο ειχα κανει σε ενα netbook με windows xp πριν καιρο. Μονοπυρηνο, με ενα γιγα ραμ, φορτωμενο με προγραμματα, τι να κανει το καημενο, ηθελε κανα 10λεπτο να φορτωθουν τα windows και ολα τα προγραμματα κατα την εκκινηση.

 

Πως τυχαινει μια μερα, ειχα κατεβασει ενα προγραμμα και καλα για να τον κανει πιο γρηγορο, καθαρισμο αχρηστων αρχειων κτλ. Ειχε κ μια επιλογη να κανεις disable τα προγραμματα που ανοιγαν στην εκκινηση. Πηγα κ εγω και εκανα disable σε οσα δεν θεωρουσα απαραιτητα.

 

Δεν λεω, ανοιγε σε ενα λεπτο μετα, αλλα δεν δουλευε τιποτα! Ουτε το explorer, ουτε ο ηχος, ουτε το ιντερνετ, σχεδον τιποτα δεν δουλευε! :D :D :D

Παντως απο ταχυτητα εσκιζε το μηχανημα!

 

Για την ιστορια, με τα χιλια ζορια καταφερα και το εκανα restore σε προηγουμενη ημερομηνια και διορθωθηκε το πραμα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Underground γιατί πάνω στο σήμα της A Better Camera Unlocked έχει το -50% και μου γράφει $ 7.99;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Τι χώρα έχεις στις ρυθμίσεις σου;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ερχεται και στον chrome το background video:

Chrome 54: background HTML5 video play on Android

http://www.ghacks.net/2016/09/16/chrome-54-background-html5-video-play-on-android/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,υπαρχει κανεις που να εχει κανει battery calibration στην μπαταρια του με επιτυχια και αν ναι με ποια εφαρμογη? Δοκιμασα προσφατα το battery fix and calibrate αλλα ματαια

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρα έχεις στις ρυθμίσεις σου;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Δεν το είχα πειράξει καθόλου.

 

Τώρα βλέπω ότι έχει Αμερική.

Σε τί να το αλλάξω; Βλέπω δεν έχει Ελλάδα.

Σε Αγγλία;

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα πειράξει καθόλου.

 

Τώρα βλέπω ότι έχει Αμερική.

Σε τί να το αλλάξω; Βλέπω δεν έχει Ελλάδα.

Σε Αγγλία;

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Δοκίμασε Αγγλία.

Ελλάδα δεν έχει κάτι καλύτερο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Αγγλία.

Ελλάδα δεν έχει κάτι καλύτερο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Εντάξει, αλλάζοντας την χώρα σε Αγγλία μού έβγαλε την εφαρμογή ως Free, αλλά δεν μ' αφήνει να την κατεβάσω επειδή γράφει ότι πρέπει να αναβαθμίσω το Underground.

Το update button υπάρχει, αλλά update δεν γίνεται.

Είμαι στην έκδοση 8.4.1.200.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αφήσουμε το πολύ αγαπημένο CloudMagic. Δυστυχώς δεν θα ακολουθήσουμε στο Newton. Πολλά λεφτά ενώ υπάρχουν καλές δωρεάν λύσεις. Επίσης μέχρι την ώρα που κατάλαβα ότι έκανε Update έχασα σημαντικά mails οπότε bye bye.

 

Τί προτείνετε ως την καλύτερη εναλλακτική. Για την ώρα δοκιμάζω το Email TypeApp το οποίο μου αρέσει πολύ και το dark theme που έχει αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στήσω με τίποτα το mail της δουλειάς. Αν τα καταφέρω μάλλον μένω με αυτό αλλιώς δυστυχώς πρέπει να βρω κάτι άλλο.

 

Η γνώμη σας; κάποια καλή πρόταση;

Από ότι είδα μπορείς να το χρησιμοποιείς δωρεάν χωρίς τα extra, έτσι είπαν, θα δούμε. Παρόλα αυτά μια αρνητική αξιολόγηση για την χρέωση στο play store την έριξα.

Πάντως αυτό το cloud saving για λογαριασμούς για εμένα είναι όλα τα λεφτά.

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,υπαρχει κανεις που να εχει κανει battery calibration στην μπαταρια του με επιτυχια και αν ναι με ποια εφαρμογη? Δοκιμασα προσφατα το battery fix and calibrate αλλα ματαια

 

Γιατί νομιζεις μάταια?

 

Lg g3 32gb

Zephyr OS v5 AOSP

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή ραδιοφώνου στο κατάστημα που να μην χρειάζεται ίντερνετ και απλά να αντικαθιστά την γηγενη του κινητού; Ρωτάω γιατί με καστομ ρομ καταργείται το ράδιοφωνο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω για back up την εφαρμογη mybackup αλλα τωρα που αλλαξα τηλεφωνο και θελω να μεταφερω επαφες ιστορικα μηνυματα δεν με αφηνει και θελει την προ εκδοση της για μεταφορα σε αλλο τηλεφωνο. Ξερετε καμια εφορμογη που να το κανει δωρεαν αυτο ? Επισης αν ξερεται καμια εφαρμογη για να εξαγω τους κωδικους των wifi που εχει συνδεθει το τηλεφωνο (ειναι ρουτ)?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...