Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είμαι Root και στο System Apps δεν υπάρχει

Μπορείς όμως να τις απενεργοποιήσεις κι ας μην είσαι root:

Αν έχεις Samsung: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro

Αν όχι: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.packagedisabler

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Thanks, για την απάντηση.

 

Το είδα στο Play Store. Λειτουργεί και σε Lenovo;

Δεν ξέρω για play store. Υπάρχει link κατέβασε το από εκεί. Γιατί να μην παίζει σε Lenovo ;κανονικά πιστεύω

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για play store. Υπάρχει link κατέβασε το από εκεί. Γιατί να μην παίζει σε Lenovo ;κανονικά πιστεύω

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thank you. Θα το δοκιμάσω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να τις απενεργοποιήσεις κι ας μην είσαι root:

Αν έχεις Samsung: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro

Αν όχι: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.packagedisabler

 

Το δεύτερο Link γράφει - **ONLY AVAILABLE FOR SAMSUNG DEVICES - NO ROOT REQUIRED**

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Δεν το είχα προσέξει, γιατί έχω Samsung.

Άρα είναι και τα δύο για Samsung. :wacko:

 

Αυτά όμως για ευκολία είναι. Πιστεύω ότι γίνεται απενεργοποίηση και από τη διαχείριση εφαρμογών. Απλά με τα παραπάνω εξαφανίζονται και από τις εφαρμογές και τα ξεχνάς τελείως.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Δεν το είχα προσέξει, γιατί έχω Samsung.

Άρα είναι και τα δύο για Samsung. :wacko:

 

Αυτά όμως για ευκολία είναι. Πιστεύω ότι γίνεται απενεργοποίηση και από τη διαχείριση εφαρμογών. Απλά με τα παραπάνω εξαφανίζονται και από τις εφαρμογές και τα ξεχνάς τελείως.

 

Ευχαριστώ, όχι δεν έχει απενεργοποίηση. Απενεργοποίηση μου είχε μόνο σε μια εφαρμογή με όνομα Start

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει λίγο ψάξιμο και δοκιμές. Υπάρχουν κι άλλες σαν τις παραπάνω:

https://play.google.com/store/search?q=Apps%20disabler&c=apps

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες! Μου ηρθε ενα email απο το evernote οτι σε 1 μηνα θα καταργησει τον ελευθερο συγχρονισμο σε ολες τις συσκευες και θα επιτρεπει μονο 2. Αυτο σημαινει οτι εγω που εχω 4-5 pc και 2 κινητα δε θα μπορω να εχω το evernote παντου συγχρονισμενο. Εχετε καμια ιδεα εκτος απο το να το πληρωσω, με τι να το αντικαταστησω? Θελω μια εφαρμογη που να κανει αυτο ακριβως, δηλαδη να γραφω πχ απο το κινητο σημειωσεις και να τις βλεπω στο pc μετα. Και το αντιστροφο..

Το onenote μηπως κανει την ιδια δουλεια? Ειναι ευχρηστο και ελαφρυ ομως?

 

Το keep της google ισως. Δοκιμασε το

 

το keep απο ο,τι ειδα μπαινει στον chrome Μονο, και δε με ψηνει γιατι θελω να εχω πραγματα τα οποια να μην ειναι σε τοσο αμεση επαφη με εναν browser, θελω ξεχωριστη εφαρμογη, οπως το evernote..καμια αλλη ιδεα?

 

μονο onenote βλεπω να μενει..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ iptv pro & iptv extreme pro ποιο απο τα δυο και γιατι?

 

Απο τις δοκιμες μου μαλλον θα προτημησω το iptv extreme pro γιατι δεν χρειαζεται αλλο προγραμμα για να αναπαραγει τα url links που θα του προσθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

το keep απο ο,τι ειδα μπαινει στον chrome Μονο, και δε με ψηνει γιατι θελω να εχω πραγματα τα οποια να μην ειναι σε τοσο αμεση επαφη με εναν browser, θελω ξεχωριστη εφαρμογη, οπως το evernote..καμια αλλη ιδεα?

 

μονο onenote βλεπω να μενει..

Δεν έχει σχέση το keep με chrome.

Ξεχωριστά προγράμματα είναι.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.... Ο chrome είναι επιλεκτικός με με τα cookies....

 

Στο m.facebook τα αποθηκεύει και με κρατάει logged in.

 

Στο myphone δεν κρατάει ποτέ τον κωδικό και δε μου επιτρέπει καν να κάνω log in.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

 

μονο OneNote βλεπω να μενει..

 

Χωστο άφοβα,μαν.

 

Transfer Your Evernote Notes Into Microsoft OneNote With the Importer Tool

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα δεν ισχύει αυτό, από που έκανες την αναβάθμιση;

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Από playstore!!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.... Ο chrome είναι επιλεκτικός με με τα cookies....

 

Στο m.facebook τα αποθηκεύει και με κρατάει logged in.

 

Στο myphone δεν κρατάει ποτέ τον κωδικό και δε μου επιτρέπει καν να κάνω log in.

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Δεν χρειάζεται να βάλω ποτέ τον κωδικό σε καμία σελίδα που τον χρειάζεται, εκτός φυσικά απο τράπεζες και το motogp.com, που εκεί, ακόμη και στην εφαρμογή τους, χρειάζεται να το βάλεις πάντα.

Ακόμη και μετά απο αλλαγή rom, την πρώτη φορά που μπαίνω πχ στο myphone, που βγάζει το πεδίο για την συμπλήρωση του user name και password, αλλά και πάλι, συμπληρώνονται αυτόματα.

 

Τώρα για τις διαφημίσεις, δεν είμαι root σκόπιμα, λόγω των εφαρμογών της Πειραιώς και του Nova, αλλά διαφημίσεις στον browser, δεν θυμάμαι να βλέπω. Στο myphone και πάλι, βλέπω το banner στο πάνω μέρος και μόνο αυτό.

Στο crash.net όμως, είναι γεμάτο banners. Πες ένα παράδειγμα να δω τι θέλεις να πεις.

 

Δεν τον αλλάζω τον chrome με τίποτα. Έχω ησυχάσει απο το θέμα browser. :Έχω αγορασμένο και τον boat, αλλά έχω ξεχάσει απο πότε έχω να τον χρησιμοποιήσω.

 

edit: Στο myphone δεν βλέπω ούτε το banner στο πάνω μέρος. Μόνο αν ενεργοποιήσω την εξοικονόμηση δεδομένων. FAcebook δεν έχω, οπότε δεν μπορώ να πω τίποτα για αυτό.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Δεν χρειάζεται να βάλω ποτέ τον κωδικό σε καμία σελίδα που τον χρειάζεται, εκτός φυσικά απο τράπεζες και το motogp.com, που εκεί, ακόμη και στην εφαρμογή τους, χρειάζεται να το βάλεις πάντα.

Ακόμη και μετά απο αλλαγή rom, την πρώτη φορά που μπαίνω πχ στο myphone, που βγάζει το πεδίο για την συμπλήρωση του user name και password, αλλά και πάλι, συμπληρώνονται αυτόματα.

 

Τώρα για τις διαφημίσεις, δεν είμαι root σκόπιμα, λόγω των εφαρμογών της Πειραιώς και του Nova, αλλά διαφημίσεις στον browser, δεν θυμάμαι να βλέπω. Στο myphone και πάλι, βλέπω το banner στο πάνω μέρος και μόνο αυτό.

Στο crash.net όμως, είναι γεμάτο banners. Πες ένα παράδειγμα να δω τι θέλεις να πεις.

 

Δεν τον αλλάζω τον chrome με τίποτα. Έχω ησυχάσει απο το θέμα browser. :Έχω αγορασμένο και τον boat, αλλά έχω ξεχάσει απο πότε έχω να τον χρησιμοποιήσω.

 

edit: Στο myphone δεν βλέπω ούτε το banner στο πάνω μέρος. Μόνο αν ενεργοποιήσω την εξοικονόμηση δεδομένων. FAcebook δεν έχω, οπότε δεν μπορώ να πω τίποτα για αυτό.

 

Έχω βάλει τα cookies στο on, αλλά το να θυμάται passwords στο off.

 

Επιλέγω το myphone, με πηγαίνει στην αρχική σελίδα, επιλέγω να κάνω log in, βάζω τα στοιχεία μου και ενώ μου εμφανίζει το μήνυμα του επιτυχούς log in, όταν με ξαναπηγαίνει στην αρχική σελίδα, δεν με έχει κάνει log in.

 

Στο facebook, δε συμβαίνει το παραπάνω. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...

 

Διαφημίσεις, σε ένα site που δοκίμασα, δε μπόρεσα να καταλάβω αν τις δείχνει, γιατί έκανε πολλά redirects και δεν μπήκε ποτέ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα cookies στο on, αλλά το να θυμάται passwords στο off.

 

Επιλέγω το myphone, με πηγαίνει στην αρχική σελίδα, επιλέγω να κάνω log in, βάζω τα στοιχεία μου και ενώ μου εμφανίζει το μήνυμα του επιτυχούς log in, όταν με ξαναπηγαίνει στην αρχική σελίδα, δεν με έχει κάνει log in.

 

Στο facebook, δε συμβαίνει το παραπάνω. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...

 

Διαφημίσεις, σε ένα site που δοκίμασα, δε μπόρεσα να καταλάβω αν τις δείχνει, γιατί έκανε πολλά redirects και δεν μπήκε ποτέ.

Στο myphone επέλεξε για desktop.

Κάνε από κει σύνδεση,και μετά επέστρεψε στην έκδοση mobile.

Link to comment
Share on other sites

στο sdmaid pro έχει δύο ενδείξεις καθαρισμού, μία system cleaner και μια appcleaner, όταν κάνει σκανάρισμα και στις 2 περιπτώσεις βγάζει κάποια αποτελέσματα , τι καθαρίζουμε με ασφάλεια σε κάθε μία από τις 2 περιπτώσεις και τι όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο myphone επέλεξε για desktop.

Κάνε από κει σύνδεση,και μετά επέστρεψε στην έκδοση mobile.

 

Thanks. Αλλά, πολλά βήματα, για ένα log in.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αξιοπιστη εφαρμογη που να δυναμωνει τον ηχο κλησης γιατι δουλευω σε χωρο με πολλη φασαριακαι δεν το ακουω καθολου για s6

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Αλλά, πολλά βήματα, για ένα log in.

Μάλλον έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση δεδομένων. Αν την απενεργοποιήσεις κάνει κανονικά login.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αξιοπιστη εφαρμογη που να δυναμωνει τον ηχο κλησης γιατι δουλευω σε χωρο με πολλη φασαριακαι δεν το ακουω καθολου για s6

Άσχετο με το τοπικ αλλά εγώ αυτό το πρόβλημα το ελυσα με ένα xiaomi mi fit, το οποίο δονείται κάθε φορά που έχω κλήσεις ή notifications.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το keep με chrome.

Ξεχωριστά προγράμματα είναι.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Μόνο σαν επέκταση του chrome το έβρισκα.. Θα το ψάξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωραίο αν και το βλέπω πολύ social..όλο κουμπιά για share έχει και λινκ τις σημειώσεις και φοβάμαι μήπως στείλω καμία άλλη σημείωση και βλέπουν αυτή. Δε μου αρέσει καθόλου.

 

Το βλέπω να γυρνάω στις σημειώσεις του my phone Explorer και τέλος αν και για pc θέλω να συγχρονίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση δεδομένων. Αν την απενεργοποιήσεις κάνει κανονικά login.

 

Sent from Nexus 6

 

Ναι, την έχω ενεργοποιημένη. Και επηρεάζει μόνο το myphone; Τι να πω..

 

Edit: Με το data saver στο off, το log in στο myphone γίνεται σωστά..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο instagram γιατι οταν παω να ανεβασω φωτογραφια και επιλεγω απο την καμερα οι φωτογριαφιες ειναι ανακατεμενες δεν ειναι με την χρονικη σειρα απου τις τραβηξα;; Αυτο μου το κανει στο Note 4 μονο στο S3 το παλιο που εχω και δοκιμασα δεν μου το κανει αυτο με τις βγαζει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...