Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυχαία ανακάλυψα την εφαρμογή Join by joaoapps που απ' ότι βλέπω στις λίγες ώρες που τη δουλεύω, μπορεί να αντικαταστήσει επάξια το pushbullet χωρίς τακτική συνδρομή αλλά με εφάπαξ πληρωμή!

Δεν είναι ξεκάθαρη η τιμή γιατί άλλα λέει στο πλέιστορ ($4.99) και άλλα εντός της εφαρμογής (5,44€) αλλά δίνει τη δυνατότητα δωρεάν δοκιμής για ένα μήνα!

Για οδηγίες, εδώ!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Αυτό κάνει αυτό που θες. Το έχω και το δοκίμασα. Φτιάχνεις ένα προφίλ, ας πούμε χ. Το βάζεις να ανοίγει τα δεδομένα και αν κατέβεις προς τα κάτω θα δεις ότι λέει να ανοίγει κάποια εφαρμογή. Βάζεις αυτή που θες. Ρυθμίζεις το scheduler που έχει αριστερά να ανοίγει το προφίλ που θες, το χ, στις δέκα το βράδυ π.χ . Και οποια ώρα θες να γυρνάει στο κανονικό προφίλ.

Είναι πολύ καλή εφαρμογή και ο dev απαντάει στις ερωτήσεις και βοηθάει πολύ.

 

Καλησπερα σας, ειστε σιγουροι οτι ανοιγει- κλεινει δεδομενα ? δεν εχει αποκλειστει αυτο για τριτες εφαρμογες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

1. Υπάρχει εφαρμογή customisation που να μικρύνει τα εικονίδια στο stock android; Εννοώ χωρίς να χρειάζεται να βάλουμε launcher. Σε μεγάλη οθόνη φαίνονται τεράστια και δε θέλω να βάλω launcher μόνο για αυτό!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Εμμεσως...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h9kdroid.multicon

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Κι εμένα μου το έβγαλε ο chrome σε 2 συσκευές, ανοίγοντας κάποιο site και καλά ειδησεογραφικό. Απλά τα έκλεισα και όλα οκ.

Kαλα τι παπατζες πεταει ο chrome? με τον οπερα δεν εχω τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα browser , αν ο opera π.χ. κάνει κάποιου είδους φιλτράρισμα, αλλά σίγουρα παίζει ρόλο το site. Όσες φορές και να το άνοιγε, πάντα πήγαινε εκεί με το συγκεκριμένο. Αν το συναντήσω πάλι θα δοκιμάσω και με άλλο browser να δω πώς συμπεριφέρεται.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου κολλάει στο Amazon Underground εφαρμογή στην εγκατάσταση.

Το παιχνίδι αυτό μπήκε μια χαρά στο ταμπλετ, αλλά στο κινητό ξεκίνησε το downloading και δεν προχωράει. Ούτε επιλογή για cancel υπάρχει, ούτε για απεγκατάσταση, αφού δεν έχει εγκατασταθεί ακόμη.

Καμία ιδέα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου κολλάει στο Amazon Underground εφαρμογή στην εγκατάσταση.

Το παιχνίδι αυτό μπήκε μια χαρά στο ταμπλετ, αλλά στο κινητό ξεκίνησε το downloading και δεν προχωράει. Ούτε επιλογή για cancel υπάρχει, ούτε για απεγκατάσταση, αφού δεν έχει εγκατασταθεί ακόμη.

Καμία ιδέα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Δοκίμασε ρυθμίσεις - εφαρμογές και διακοπή του Amazon. Λογικά θα ξεκολλήσει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμμεσως...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h9kdroid.multicon

 

Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω να δω. Είναι εκνευριστική η μη δυνατότητα αλλαγής μεγέθους εικονιδίων στο android!

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία ανακάλυψα την εφαρμογή Join by joaoapps που απ' ότι βλέπω στις λίγες ώρες που τη δουλεύω, μπορεί να αντικαταστήσει επάξια το pushbullet χωρίς τακτική συνδρομή αλλά με εφάπαξ πληρωμή!

Δεν είναι ξεκάθαρη η τιμή γιατί άλλα λέει στο πλέιστορ ($4.99) και άλλα εντός της εφαρμογής (5,44€) αλλά δίνει τη δυνατότητα δωρεάν δοκιμής για ένα μήνα!

Για οδηγίες, εδώ!

 

Έχει universal copy/paste? Και αν ναι, τότε δουλεύει καλά; Επίσης έχει desktop client (Windows 10) ή μέσω browser δουλεύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή παρόμοια με το εργαλείο που έχει το πενακι στα note??? Βασικά θέλω να επιλέγω ένα μέρος της οθόνης να το κάνω share χωρίς να παίρνω screenshot

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Μήπως βρήκες κάτι;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει universal copy/paste? Και αν ναι, τότε δουλεύει καλά; Επίσης έχει desktop client (Windows 10) ή μέσω browser δουλεύει;

 

Ναι έχει απ' ότι λέει αλλά δεν το έχω δουλέψει ακόμα!

Πάντως από το κιν στον υπολογιστή και αντίστροφα, δουλεύει!

Για desktop client δεν εγκαθιστάς κάποιο προγραμματάκι αλλά κατεβάζεις εφαρμογή από το store!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ρυθμίσεις - εφαρμογές και διακοπή του Amazon. Λογικά θα ξεκολλήσει.

Το δοκίμασα, αλλά τζίφος.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία ανακάλυψα την εφαρμογή Join by joaoapps που απ' ότι βλέπω στις λίγες ώρες που τη δουλεύω, μπορεί να αντικαταστήσει επάξια το pushbullet χωρίς τακτική συνδρομή αλλά με εφάπαξ πληρωμή!

Δεν είναι ξεκάθαρη η τιμή γιατί άλλα λέει στο πλέιστορ ($4.99) και άλλα εντός της εφαρμογής (5,44€) αλλά δίνει τη δυνατότητα δωρεάν δοκιμής για ένα μήνα!

Για οδηγίες, εδώ!

Μπορείς να ανταλλάσεις και πληροφορίες με φίλους όπως στο pushbullet;

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω δηλώσει ένα λογαριασμό Yahoo στο Gmail, μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν έχω ένα email στο Yahoo μετά από ένα τέταρτο, διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δηλώσει ένα λογαριασμό Yahoo στο Gmail, μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν έχω ένα email στο Yahoo μετά από ένα τέταρτο, διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, στο Yahoo δεν υποστηρίζει push notifications. Έχει επιλογή να τσεκάρεις χειροκίνητα, ή να τσεκάρει αυτόματα κάθε 15/30/60 λεπτά.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπερα, ψαχνω δυο εφαρμογες.

 

1) Εφαρμογη που να αφαιρει ο,τι σκουπιδια και αρχεια που δε χρησιμοποιουνται εχουν μεινει απο εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις εφαρμογων. Ειχε παρει το ματι μου καποια στιγμη μια τετοια εφαρμογη.

 

2) Εφαρμογη που να συγχρονιζει τις φωτογραφιες προφιλ των επαφων μου απο το facebook. Χρησιμοποιουσα μεχρι προτινος το Haxsync αλλα πλεον δε λειτουργει σε ΜΜ απ'ο,τι ειδα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπερα, ψαχνω δυο εφαρμογες.

 

1) Εφαρμογη που να αφαιρει ο,τι σκουπιδια και αρχεια που δε χρησιμοποιουνται εχουν μεινει απο εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις εφαρμογων. Ειχε παρει το ματι μου καποια στιγμη μια τετοια εφαρμογη.

 

.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

To Greenify κανει και εκκαθαριση αρχειων πλεον? Θενξ θα το δοκιμασω :)

 

 

 

Επισης, εχει κανεις θεμα με το SambaDroid στο Marshmallow? Το εβαλα τωρα στο Note 5 μου και ενω μεχρι προτινως στο 4ρι λειτουργουσε αψογα, πλεον δεν μπορει με τιποτα να ξεκινησει...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Sd maid λέγεται αυτό που ψάχνεις.το greenify ποτέ δεν το έκανε αυτό.Επίσης υπάρχει το portal

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

 

Θενξ οντως το Greenify ειναι το παλιο κλασικο. Εβαλα το Sd Maid.

 

Το portal τι φαση? Ειδα πως για να δουλεψει το sambadroid πρεπει να θεσω το SeLinux σε permissive που δε με πολυψηνει να σου πω την αληθεια...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Sd maid λέγεται αυτό που ψάχνεις.το greenify ποτέ δεν το έκανε αυτό.Επίσης υπάρχει το portal

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

 

Eχεις απόλυτο δίκιο, έκανα λάθος πριν, το sd maid ήθελα να προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόλογο mail client?

Έχω δοκιμάσει aquamail k-@mail bluemail

Δες και το Nine. Είναι αξιόλογο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...