Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα αναγκαστικά πρέπει να σβήσεις όλα τα συμβάντα από το ημερολόγιο σου.Και τις εορτές που έβαλες και τα δικά σου

 

Μου εχει μονο διαγραφη συμβαντων και οχι επαναφορα gmail ,γνωριζεις πως γινετε;

edit Οκ ,με την διαγραφη συμβαντων διεγραψε και το ημερολογιο, ευχαριστω για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει μονο διαγραφη συμβαντων και οχι επαναφορα gmail ,γνωριζεις πως γινετε;

edit Οκ ,με την διαγραφη συμβαντων διεγραψε και το ημερολογιο, ευχαριστω για τον χρονο σου.

Τώρα πήγαινε πάλι στα ημερολόγια μου πάτα δεξιά το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω επέλεξε δημιουργία νέου ημερολογίου ονόμασε το πχ γιορτές .μετά πήγαινε και κάνε την εισαγωγή των ημερολογίων όπως πριν από το βελάκι δίπλα στα Αλλά ημερολόγια, εισαγωγή κλπ βρες τα αρχεία αλλά πριν πατήσεις εισαγωγή πάτα εκεί που δείχνει το δικό σου να γίνει η εισαγωγή στο νέο που έφτιαξες ειδικά για το εορτολόγιο! Οπότε δεν θα μπλεχτεί με τα δικά σου συμβάντα και θα βάλεις άλλο χρώμα για τις γιορτές και άλλο για τα δικά σου συμβάντα! Έτσι τελικά το έκανα κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να βγαινει εργαλειοθηκη με εφαρμογες απο τη δεξια πλευρα της οθονη οπως στο galaxy S7 edge.

χρησιμοποιω Go Launcher μηπως υπαρχει καποιο σχετικο ad on γι αυτον τον launcher;

Glove Box.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.glovebox

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήγαινε πάλι στα ημερολόγια μου πάτα δεξιά το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω επέλεξε δημιουργία νέου ημερολογίου ονόμασε το πχ γιορτές .μετά πήγαινε και κάνε την εισαγωγή των ημερολογίων όπως πριν από το βελάκι δίπλα στα Αλλά ημερολόγια, εισαγωγή κλπ βρες τα αρχεία αλλά πριν πατήσεις εισαγωγή πάτα εκεί που δείχνει το δικό σου να γίνει η εισαγωγή στο νέο που έφτιαξες ειδικά για το εορτολόγιο! Οπότε δεν θα μπλεχτεί με τα δικά σου συμβάντα και θα βάλεις άλλο χρώμα για τις γιορτές και άλλο για τα δικά σου συμβάντα! Έτσι τελικά το έκανα κι εγώ!

 

Τωρα μαλιστα ,εχω οτι χρωμα θελω σε οποιαδηποτε κατηγορια, σωστες δουλειες που λενε ,απορω τοσα χρονια τι καναμε :D ,ευχαριστω πολυ και παλι φιλε, μ εσωσες :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα ,εχω οτι χρωμα θελω σε οποιαδηποτε κατηγορια, σωστες δουλειες που λενε ,απορω τοσα χρονια τι καναμε :D ,ευχαριστω πολυ και παλι φιλε, μ εσωσες :)

Και εγώ χτες το έμαθα!

Τώρα μένει να καταφέρουμε να πειράξουμε τα αρχεία των εορτών και να βγάλουμε την λέξη γιορτή γιατί τρώει χώρο στα widget! Κάποιος που να ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χτες το έμαθα!

Τώρα μένει να καταφέρουμε να πειράξουμε τα αρχεία των εορτών και να βγάλουμε την λέξη γιορτή γιατί τρώει χώρο στα widget! Κάποιος που να ξέρει;

 

ευκολο ειναι, ανοιξε το αρχειο με word και διορθωσε το ,επισης και με το outlook γινετε ,απλα πρεπει να το διορθωσεις ενα ενα ,μολις το δοκιμασα :)

edit μολις κανεις τις απαραιτητες διορθωσεις κανε αποθυκευση με αλλη ονομασια και περασε το στο ημερολογιο απο την αρχη αφου σβησεις το προηγουμενο

Αυτα θα τα κανεις απο το pc

Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι, ανοιξε το αρχειο με word και διορθωσε το ,επισης και με το outlook γινετε ,απλα πρεπει να το διορθωσεις ενα ενα ,μολις το δοκιμασα :)

edit μολις κανεις τις απαραιτητες διορθωσεις κανε αποθυκευση με αλλη ονομασια και περασε το στο ημερολογιο απο την αρχη αφου σβησεις το προηγουμενο

Αυτα θα τα κανεις απο το pc

Υπάρχει τρόπος αντί για ένα ένα να το κάνουμε μαζικά; πχ όπου λέει την λέξη ΓΙΟΡΤΗ να σβήσει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αντί για ένα ένα να το κάνουμε μαζικά; πχ όπου λέει την λέξη ΓΙΟΡΤΗ να σβήσει;

 

σιγουρα θα υπαρχει αλλα θελει ψαξιμο ,και ενα ενα να το κανεις με το word σε μιση ωρα θα εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αντί για ένα ένα να το κάνουμε μαζικά; πχ όπου λέει την λέξη ΓΙΟΡΤΗ να σβήσει;

Δεν υπάρχει στο Word επιλογή "Find and Replace";

•••
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά ανοίγω το αρχείο με το wordPad και δεν βρίσκω την λέξει Γιορτή.

Που την βρίσκεται εσείς ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά ανοίγω το αρχείο με το wordPad και δεν βρίσκω την λέξει Γιορτή.

Που την βρίσκεται εσείς ??

 

http://snag.gy/SSBCt.jpg

 

ενα παραδειγμα ,με word(desktop)

Link to comment
Share on other sites

http://snag.gy/SSBCt.jpg

 

ενα παραδειγμα ,με word(desktop)[/QUOT

 

Στο σημείο αυτό μου τα βγάζει κινέζικα,και δεν μπορώ να δω που γράφει Γιορτή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ το έκανα με notepad επέλεξα το replace και έβαλα το Γιορτη να γίνει κενό.Και άμεσα άλλαξαν όλα! Επίσης στις παγκόσμιες αντί για Ημέρα....το έκανα Ημ.

Όλα καλά!

 

Στο libre office ξέρει κανείς που είναι η αλλαγή encoding?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να βγαινει εργαλειοθηκη με εφαρμογες απο τη δεξια πλευρα της οθονη οπως στο galaxy S7 edge.

χρησιμοποιω Go Launcher μηπως υπαρχει καποιο σχετικο ad on γι αυτον τον launcher;

Δες και αυτό αν σ' αρέσει.... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lazyswipe

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται απο την εφαρμογή του Facebook οταν ανεβάζω βίντεο να ανέβουν σε μέγιστη ανάλυση και οχι σε κάκιστη όπως ανεβαίνουν τώρα ? επιλογή για ανέβασμα hd δεν υπαρχει ! Στο iPhone απο το οποίο προέρχομαι υπαρχει αυτη η επιλογή
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Beep'nGo για τις κάρτες πολυκαταστημάτων τόσο στο προηγούμενο κινητό με 4.1 όσο και στο νέο με 5.1 αλλά τα scanners των ταμείων δεν σαρώνουν τους κωδικούς. Δεν γνωρίζω αν φταίει η εφαρμογή ή έκδοση λογισμικού.

 

Υπάρχει πρόταση με την οποία να μπορούν να σκαναριστούν οι κωδικοί;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φταίει φίλε μου.αν δεις είναι μόνο για ορισμένες συσκευές samsung και ορισμένα μοντέλα.Την Έχω και εγώ αλλά μόνο για να δείχνω την κάρτα στο Ταμείο
Link to comment
Share on other sites

Όχι πως ενοχλούνται οι ταμίες όταν τους δίνω τον κωδικό σε μεγέθυνση αλλά λέμε να είμαστε πιο ... σύγχρονοι.

 

Έχεις δίκιο για το samsung. Αυτός που μου το πρότεινε πριν χρόνια είχε τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό αν σ' αρέσει.... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lazyswipe

 

Αυτού του τύπου οι εφαρμογές καταναλώνουν πολλή μπαταρία;

Επίσης, θεωρούνται "βαριές" εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριοι.

 

Ψαχνω εφαρμογη email που να εχει constant notification στο status bar για να λαμβανω αμεσα τα μειλς αλλα μεχρι στιγμης εχω βρει μονον το aqua mail το οποιο δεν εχει push για λογαριασμους hotmail. Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριοι.

 

Ψαχνω εφαρμογη email που να εχει constant notification στο status bar για να λαμβανω αμεσα τα μειλς αλλα μεχρι στιγμης εχω βρει μονον το aqua mail το οποιο δεν εχει push για λογαριασμους hotmail. Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;

Bluemail δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...