Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε αυτό το εορτολόγιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio

Δεν θέλω εφαρμογή, θέλω να περάσω τις γιορτές και να φαίνονται στο google ημερολόγιο Και μέσω αυτού στην εφαρμογή touch calendar που έχω για ημερολόγιο!

 

 

EDIT οκ το βρήκα από εδώ!

 

http://www.colossusr.com/2012/05/blog-post.html?showComment=1458381666269#

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

SMS client είναι.... :rolleyes:

Παντός για μηνύματα το signal είναι το πιο ασφαλές.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιά εφαρμογή με την οποία μπορώ να κλειδώνω τις φωτογραφίες και άλλες εφαρμογές Π.χ facebook;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιά εφαρμογή με την οποία μπορώ να κλειδώνω τις φωτογραφίες και άλλες εφαρμογές Π.χ facebook;

Αν έχεις Android 5.1 ρυθμίσεις /privacy protection. Αλλιώς πάτα στο Play store "app lock" ή κάτι τέτοιο και θα σου φέρει πολλές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιά εφαρμογή με την οποία μπορώ να κλειδώνω τις φωτογραφίες και άλλες εφαρμογές Π.χ facebook;

Για φώτο και βίντεο, εδώ και πολύ καιρό έχω αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideitpro

Και, προσφάτως, για εφαρμογές έβαλα αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.morrison.applocklite

Δουλεύουν πολύ καλά.

Έχει βέβαια πολλές, μπορείς να κάνεις την έρευνα σου να δεις ποια θα σε βολέψει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω εφαρμογή, θέλω να περάσω τις γιορτές και να φαίνονται στο google ημερολόγιο Και μέσω αυτού στην εφαρμογή touch calendar που έχω για ημερολόγιο!

 

 

EDIT οκ το βρήκα από εδώ!

 

http://www.colossusr.com/2012/05/blog-post.html?showComment=1458381666269#

Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο(με notepad πχ;) να τροποποιησω όλες τις γιορτές των αρχείων και να αφαιρέσω την λέξη "γιορτή" μπροστά από κάθε όνομα που γιορτάζει για να μην πιάνει χώρο;

Υπάρχει εύκολος τρόπος; Δηλαδή να γράψω σε κάποιο command να διαγραφούν όλες οι λέξεις "γιορτή" με την μια για να μην το κάνω ένα ένα;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερεστε για το google ημερολογιο θελω να ρωτησω και εγω κατι, πως αλλαζουμε το χρωμα στα νεα συμβαντα ; τωρα ειναι μαυρο, το θελω κοκκινο ,γινετε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερεστε για το google ημερολογιο θελω να ρωτησω και εγω κατι, πως αλλαζουμε το χρωμα στα νεα συμβαντα ; τωρα ειναι μαυρο, το θελω κοκκινο ,γινετε αυτο;

Μπορείς στην σελίδα του google calendar αριστερά στα ημερολόγια πατάς το βελάκι στα δεξιά του και ανοίγει ένα παραθυρακι που έχει και την παλέτα.μετά μπαίνεις στην εφαρμογή του κινητού ημερολόγιο και κάνεις μια ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στην σελίδα του google calendar αριστερά στα ημερολόγια πατάς το βελάκι στα δεξιά του και ανοίγει ένα παραθυρακι που έχει και την παλέτα.μετά μπαίνεις στην εφαρμογή του κινητού ημερολόγιο και κάνεις μια ανανέωση

 

Αριστερα εκει που λες μου βγαζει μονο τις εργασιες ,δεν μου βγαζει κατι για νεο συμβαν

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να βγαινει εργαλειοθηκη με εφαρμογες απο τη δεξια πλευρα της οθονη οπως στο galaxy S7 edge.

χρησιμοποιω Go Launcher μηπως υπαρχει καποιο σχετικο ad on γι αυτον τον launcher;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αριστερα εκει που λες μου βγαζει μονο τις εργασιες ,δεν μου βγαζει κατι για νεο συμβαν

Αν είσαι από κινητό μπες με chrome αλλά σε desktop mode.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/14727120e713ea6f486fd90ed15e4000.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να βγαινει εργαλειοθηκη με εφαρμογες απο τη δεξια πλευρα της οθονη οπως στο galaxy S7 edge.

χρησιμοποιω Go Launcher μηπως υπαρχει καποιο σχετικο ad on γι αυτον τον launcher;

 

CM LOCKER, ότι πιο πρακτικό υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει γερή και (σχετικά) loseless συμπίεση βίντεο;

 

Συγκεκριμένα, Θέλω να συμπιεσω σε mkv ή mp4 βιντεακια που υπάρχουν στη μνήμη του κινητού και τραβήχτηκαν με το κινητό. Ένα βιντεακι 4-5 λεπτών στη full hd ανάλυση βγαίνει κάτι παλαβά mb, ενώ πχ μία full HD movie που κατεβάζεις συμπιεσμενη βγαίνει πολύ πολύ λιγότερα mb ανά λεπτό.

Υπάρχει κάτι που να κάνει σωστά τη δουλειά στο κινητό ή θα πρέπει να γίνει από PC;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει γερή και (σχετικά) loseless συμπίεση βίντεο;

 

Συγκεκριμένα, Θέλω να συμπιεσω σε mkv ή mp4 βιντεακια που υπάρχουν στη μνήμη του κινητού και τραβήχτηκαν με το κινητό. Ένα βιντεακι 4-5 λεπτών στη full hd ανάλυση βγαίνει κάτι παλαβά mb, ενώ πχ μία full HD movie που κατεβάζεις συμπιεσμενη βγαίνει πολύ πολύ λιγότερα mb ανά λεπτό.

Υπάρχει κάτι που να κάνει σωστά τη δουλειά στο κινητό ή θα πρέπει να γίνει από PC;

 

The File Converter ver 6.8.build.68

Audiator Converter PRO ver 3.0.build.20

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να βγαινει εργαλειοθηκη με εφαρμογες απο τη δεξια πλευρα της οθονη οπως στο galaxy S7 edge.

χρησιμοποιω Go Launcher μηπως υπαρχει καποιο σχετικο ad on γι αυτον τον launcher;

 

Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις κρυφή πλαϊνή μπάρα. Εγώ χρησιμοποιώ την swapps από δεξιά και την RayPro από αριστερά. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε νέο συμβάν πρέπει να ορίζω και το χρώμα;

Τα συμβάντα γεγονότα που θα προσθέτεις μπαίνουν στον λογαριασμό gmail που έκανες σύνδεση πρώτη φορά με το κινητό σου! Αρα ότι χρώμα βάλεις σε αυτόν τον λογαριασμό αυτό το χρώμα θα έχουν ΌΛΑ τα συμβάντα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβάντα γεγονότα που θα προσθέτεις μπαίνουν στον λογαριασμό gmail που έκανες σύνδεση πρώτη φορά με το κινητό σου! Αρα ότι χρώμα βάλεις σε αυτόν τον λογαριασμό αυτό το χρώμα θα έχουν ΌΛΑ τα συμβάντα σου.

 

Ευχαριστω φιλε, αλλαζει το χρωμα απο εκει που λες αλλα αλλαζει και το χρωμα των εορτων, δηλαδη ειναι ολα το ιδιο, πως γινετε απο το βασικο ημερολογιο που εχω να μην εμφανιζονται οι εορτες; παταω επανω στο ονομα μου αλλα δεν εχει καποια επιλογη, πολυ μπελαλιδικο ειναι μου φαινεται , αυτο που σου λεω τα κανω απο το pc ,δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο

 

Δεν θέλω εφαρμογή, θέλω να περάσω τις γιορτές και να φαίνονται στο google ημερολόγιο Και μέσω αυτού στην εφαρμογή touch calendar που έχω για ημερολόγιο!

 

 

EDIT οκ το βρήκα από εδώ!

 

http://www.colossusr.com/2012/05/blog-post.html?showComment=1458381666269#

 

edit το περασα και εγω απο εδω και τωρα δεν μπορω να το βγαλω, δηλαδη , δεν θελω να μου εμφανιζει τις εορτες και δεν μπορω να το κανω

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το enpass αξίζει; Θέλω ενα password manager και να παίζει win-linux.

Δοκίμασε το keepass2android για android. Για Linux υπάρχει το keepass

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή με την kinscreen αλλά να είναι πιο οικονομική ή είναι μονόδρομος η συγκεκριμένη ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά έλεγα και κάτι που να είναι σαν το 1password.

Password manager είναι και αυτό πάντως. Τι εννοείς να είναι σαν το 1password?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε, αλλαζει το χρωμα απο εκει που λες αλλα αλλαζει και το χρωμα των εορτων, δηλαδη ειναι ολα το ιδιο, πως γινετε απο το βασικο ημερολογιο που εχω να μην εμφανιζονται οι εορτες; παταω επανω στο ονομα μου αλλα δεν εχει καποια επιλογη, πολυ μπελαλιδικο ειναι μου φαινεται , αυτο που σου λεω τα κανω απο το pc ,δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο

 

 

 

edit το περασα και εγω απο εδω και τωρα δεν μπορω να το βγαλω, δηλαδη , δεν θελω να μου εμφανιζει τις εορτες και δεν μπορω να το κανω

Τώρα αναγκαστικά πρέπει να σβήσεις όλα τα συμβάντα από το ημερολόγιο σου.Και τις εορτές που έβαλες και τα δικά σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά έλεγα και κάτι που να είναι σαν το 1password.

Τσέκαρε το safe in cloud δωρεάν στο pc και 5 ευρώ για android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...