Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεί οτι χρειαζεται root access .

 

Superuser with root !

 

@DrGus

Έχει και αυτή χωρίς root

"υπερχρήστες" με "ρίζα" τι εννοείς???????

 

@m7ixalis

Ευχαριστώ!

 

sorry παιδάκια... το είπα λίγο χιουμοριστικά και Ελληνικά... σαφώς και εννοούσα αυτό που είπαν οι m7ixalis και SERS1612 :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ για την απάντηση... αλλά κοιτώντας την εφαρμογή είδα πως είναι για "υπερχρήστες" με "ρίζα" :rolleyes:

 

δεν είμαι όμως τέτοιος χρήστης!

 

Edit: βρήκα αυτήν --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mm.plugins.contactsprotect.droidwall1

την κατέβασα, δεν ξέρω όμως για την αξιοπιστία της...

:(:mad: και αυτή με δικαιώματα Root

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Copy Bubble ,ενδιαφέρον και ετοιμάζονται για νέα έκδοση .

:-P

Καλό και χρήσιμο, αλλά έχω να κάνω παρατήρηση..

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 100 "bubble" εφαρμογές στο κινητό :-P

Έχουμε και λέμε

Fb Messenger (chat heads)

Javelin Browser (παλιότερα είχα το Link Bubble)

Copy Bubble

Hover Chat

 

Επίσης υπάρχουν διάφορες λειτουργίες των roms όπως halo (που σταμάτησε) και αυτό του S5 που μου διαφεύγει το όνομα του :-P

Και υπάρχουν πόσες ακόμα εφαρμογές..

Φαντάζομαι πως άλλοι είναι ακόμα χειρότερα xD

Νομίζω πως πρόκειται για νέα μόδα :rolleyes:

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, έχω το go sms pro και δεν μου εμφανίζει για όλα τα μηνύματα που λαμβάνω την εικόνα προφίλ που έχει η κάθε επαφή, ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό ; Αντίστοιχα το Handcent δουλεύει μια χαρά .
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους δουλεύουν javelin browser, όταν κατεβάζεις κάτι και κλείνεις την εφαρμογή συνεχίζει να το κατεβάζει η σε δείχνει μήνυμα να μην την κλείσεις; έτσι κάνει ο dolphin αλλά όχι ο boat και αυτός είναι ο λόγος που τον χρησιμοποιώ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους δουλεύουν javelin browser, όταν κατεβάζεις κάτι και κλείνεις την εφαρμογή συνεχίζει να το κατεβάζει η σε δείχνει μήνυμα να μην την κλείσεις; έτσι κάνει ο dolphin αλλά όχι ο boat και αυτός είναι ο λόγος που τον χρησιμοποιώ

 

χωρις να ειμαι απολυτ σιγουρος νομιζω πως ναι, συνεχιζει

μαλιστα αυτος μενει συνεχεια ανοιχτος στο background μιας και εχει αυτη την λειτουργια που κανει και το link bubble και χρειαζεται. οποτε αν θυμαμαι καλα, ναι

 

δοκιμασε τον, πολυ καλος

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tablet Samsung και δεν μου μπαινει στο youtube και στο playstore. Ξερετε που μπορει να οφειλετε αυτο?

 

EDIT οΚ το βρηκα, ηθελε αλλαγη η ωρα.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

4 προγράμματα καιρού (Weather & Clock , Accuweather , Yahoo, Meteo.gr) έχω στο LG G2 και κανένα δεν κατάφερε να προβλέψει την βροχή που έριξε σήμερα το βράδυ στίς 22.30 στα Νότια προάστια των Αθηνών . Ζητάω πολλά έεεεε!!!!.....

 

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

4 προγράμματα καιρού (Weather & Clock , Accuweather , Yahoo, Meteo.gr) έχω στο LG G2 και κανένα δεν κατάφερε να προβλέψει την βροχή που έριξε σήμερα το βράδυ στίς 22.30 στα Νότια προάστια των Αθηνών . Ζητάω πολλά έεεεε!!!!.....

 

 

Καλό βράδυ

 

Όταν ο καιρός είναι άστατος δεν υπάρχει πρόβλεψη.

Κάπου βρέχει παπάδες και σε ένα χιλιόμετρο έχει λιακάδα, οπότε για κάποια περιοχή έχει γίνει σωστή πρόβλεψη.:cool:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε κατευθειαν απο youtube σε mp3 ?:rolleyes:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Θα έλεγα πως είναι η καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η tubemate ειναι καλυτερη επειδη μπορεις να κανεις Log in και να βλεπεις το ιστορικο σου.

Στο παραπανω youtube downloader που αναφερει ο φίλος, δεν υπάρχει αυτη η επιλογη.

Αν δεν σε ενδιαφερει βεβαια αυτο, δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η tubemate ειναι καλυτερη επειδη μπορεις να κανεις Log in και να βλεπεις το ιστορικο σου.

Στο παραπανω youtube downloader που αναφερει ο φίλος, δεν υπάρχει αυτη η επιλογη.

Αν δεν σε ενδιαφερει βεβαια αυτο, δοκιμασε το

 

Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι το καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις YouTube είναι το viral βάζεις και το youtube downloader πατάς στο σεαρ και κατεβάζει οτι θες για ποιον λόγο να βλέπεις YouTube από το ελεεινό κατ εμένα tubemate;;

γνώμη μου βέβαια και τα γούστα πολλά.....

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος μια και ειναι το 1 κινητο με nadroid που εχω πρεπει να κανω κατι ιδιαιτερο οπως root και τετοια για να την περασω ??
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι το καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις YouTube είναι το viral βάζεις και το youtube downloader πατάς στο σεαρ και κατεβάζει οτι θες για ποιον λόγο να βλέπεις YouTube από το ελεεινό κατ εμένα tubemate;;

γνώμη μου βέβαια και τα γούστα πολλά.....

 

Ίσως επειδή κάποιος μπορεί να θέλει ένα πρόγραμμα που να τα κάνει ολα και όχι 2 προγράμματα;

Και γιατί είναι ελεεινο το tubemate;

Ενα search κάνεις στην τελικη να δεις αυτό που θέλεις.

Τι παραπάνω κάνει το viral;

Επειδη έχει το pop up feature;

Οτι πιο άχρηστο για μένα. Ανοιγω το Youtube για να δω κάποιο video. Αν θέλω να σερφάρω, θα σερφαρω. Δεν βρισκω τον λογο να κανω και τα δυο συγχρονως σε 5 ιντσων οθονη.

Μπορει να ειναι καλη εφαρμογη για καποιον που ειναι 10 ωρες την ημερα στο Youtube, δεν ξέρω. Για μενα που θα μπω 1-2 φορες την ημερα και αν, μια χαρα με καλυπτει το Tubemate

Link to comment
Share on other sites

βασικά δοκίμασε την πρώτα για να έχεις σωστή άποψη...

δεύτερων με βιραλ δεν κολλάνε τα βίντεο που τυχαίνει στην μαμά εφαρμογή

τρίτων όταν σερφαρεις ή παίζεις ένα παιχνιδάκι ή κάνεις κάτι στο κινητό μπορείς να έχεις με βιραλ τραγούδια από YouTube και παίζουν στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να δημιουργήσει update.zip των εφαρμογών χρήστη με το titanium; ενώ όλες οι εφαρμογές μεταφέρονται, δεν συμβαίνει το ίδιο με τα δεδομένα τους. Υπάρχει κάποιο βήμα που ξεχνάω;
Link to comment
Share on other sites

τελικα χρειαεται ροοτ η εφαρμογη που μου ειπες φιλε για να μπει ?? πως θα την περασω στο κινητο ?για το youtube downloader λεω.το tube mate το βρισκω στο market ??

 

edit ok το βρηκα

Edited by thodoris1988
Link to comment
Share on other sites

4 προγράμματα καιρού (Weather & Clock , Accuweather , Yahoo, Meteo.gr) έχω στο LG G2 και κανένα δεν κατάφερε να προβλέψει την βροχή που έριξε σήμερα το βράδυ στίς 22.30 στα Νότια προάστια των Αθηνών . Ζητάω πολλά έεεεε!!!!.....

 

 

Καλό βράδυ

 

Poseidon, μέτρια εφαρμογή και χωρίς widgets αλλά πέτυχε την πρόβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

4 προγράμματα καιρού (Weather & Clock , Accuweather , Yahoo, Meteo.gr) έχω στο LG G2 και κανένα δεν κατάφερε να προβλέψει την βροχή που έριξε σήμερα το βράδυ στίς 22.30 στα Νότια προάστια των Αθηνών . Ζητάω πολλά έεεεε!!!!.....

 

 

Καλό βράδυ

to weather and clock εμενα μου εβγαζε βροχη την παρασκευη. και ελεγα λες? διοτι τα αλλα δυο the weather channel και το 1weather μου ελεγαν συννεφια.

Link to comment
Share on other sites

to weather and clock εμενα μου εβγαζε βροχη την παρασκευη. και ελεγα λες? διοτι τα αλλα δυο the weather channel και το 1weather μου ελεγαν συννεφια.

 

εμένα δεν μου έβγαζε βροχή στον Πειραιά αλλά όταν άρχισε να βρέχει το έδειξε ότι τώρα βρέχει..

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έβγαζε βροχή στον Πειραιά αλλά όταν άρχισε να βρέχει το έδειξε ότι τώρα βρέχει..

 

πρεπει ομως να ειδοποιει οτι θα βρεξει η θα εχει συννεφια να εισαι ετοιμοπολεμος.Αν ειναι να σου λεει τι κανει τωρα αχρηστο ειναι :lol:

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πληκτρολόγιο όπου τα κουτάκια να είναι από το 1 έως το 9 όπως τα παλιά τηλέφωνα? τα μη αφής
Link to comment
Share on other sites

Javelin είναι μια ******* και μισή, ούτε σελιδοδείκτες δεν παίρνει

 

... παιρνει :P

κανε swipe στα δεξια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...