Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο playstore δεν υπάρχει τίποτα, δες εδώ Xperia T/V/Z Magnification Glass Port

 

Κάτι τέτοιο ήθελα. Δεν ξέρω αν είναι συμβατό με την συσκευή μου. Το δοκιμάζω και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ήθελα. Δεν ξέρω αν είναι συμβατό με την συσκευή μου. Το δοκιμάζω και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

 

Αν κατάλαβα καλα ο φακός εμφανίζεται μόνο στην επεξεργασία κειμένου. Αυτό θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το diskdigger δεν μπόρεσα να βρω το αρχείο. Το getdataback δε μου εμφανίζει στις επιλογές των drives το κινητό. Μήπως φταίει ότι έχω τη free έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την free έχω και είχα επανακτησει αρκετές από τις σβησμένες φώτο. Έχε υπόψιν σου ότι όσο χρησιμοποιείς το κινητό σου εγγραφει πάνω στα σβησμένα δεδομένα οπότε τα αρχεία πολύ δύσκολα τα επαναφερεις.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το diskdigger δεν μπόρεσα να βρω το αρχείο. Το getdataback δε μου εμφανίζει στις επιλογές των drives το κινητό. Μήπως φταίει ότι έχω τη free έκδοση;

Υπ όψην πως το getdataback έχει δύο επεκτάσεις, μια για ntfs διαμόρφωση και άλλη για fat32 διαμόρφωση. Λογικά χρησιμοποίησες την fat32.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επαναφορά αρχείων δεν πιστεύω πως θα το δει το οποιοδήποτε πρόγραμμα μιας και πρόκειται για internal storage. Δεν τον βλέπουν τον συγκεκριμένο χώρο σαν mass storage, ίσως γίνει κάτι σε περίπτωση που υπάρχει root και cwm ώστε μέσα από recovery να κάνει mount τον συγκεκριμένο χώρο.. Χωρίς να είμαι και σίγουρος πως θα δουλέψει.

 

Επίσης δεν είναι και το σωστό θέμα εδώ μιας και πρόκειται για Android εφαρμογές - προτάσεις.

 

Στα παιδιά πιο πίσω που ανέφεραν το Cm iOs flat7 theme να ενημερώσω πως υπάρχει και xPosed module εδώ το οποίο συμπληρώνει κατά παρά πολύ το θέμα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore δεν υπάρχει τίποτα, δες εδώ Xperia T/V/Z Magnification Glass Port

 

Αν κατάλαβα καλα ο φακός εμφανίζεται μόνο στην επεξεργασία κειμένου. Αυτό θέλεις;

 

Απλά για την ενημέρωση. Σε samsung s2 τουλάχιστον , δεν δουλεύει. Αν έχει υπόψη κανείς κάτι άλλο , ας το αναφέρει. (οχι μόνο για επεξεργασία κειμένου)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το greenify για να δουλέψουν τα push notifications θα πρέπει να έχω και xposed framework και την paid έκδοση;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το greenify για να δουλέψουν τα push notifications θα πρέπει να έχω και xposed framework και την paid έκδοση;

 

Πληρωμένη σίγουρα, το xposed χρειάζεται για όλα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος άν υπάρχει widget που να μου δείχνει στην οθόνη ένα διάγραμμα με την κατανάλωση μνήμης?

Το Θέλω για tablet να το βάλω στην αρχική οθόνη..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος άν υπάρχει widget που να μου δείχνει στην οθόνη ένα διάγραμμα με την κατανάλωση μνήμης?

Το Θέλω για tablet να το βάλω στην αρχική οθόνη..

 

δοκιμασε το cool tool!εχει παρα πολλες επιλογες και ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο βγάζει μόνιμα νομίζω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, ειχα την εντύπωση οτι οταν αγοραζεις μια εφαρμογη μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σε πολλες android συσκευες. Ενω εχω το titanium backup στο κινητο αγορασμενο στο ταμπλετ που εχω τον ιδιο λογαριασμο μου εχει την απλη εκδοση...

Καλα ειμαι περιπτωση... Το βρηκα...

Edited by tdm
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε όλες, απλά ίσως δε στο βγάζει αυτόματα στο "ολες" οι εφαρμογές, αλλά το βρήκα με manual ψάξιμο. Έτσι έγινε σε μένα τουλάχιστον με το Titanium

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους φίλους συμφορουμίτες...

 

Διάβασα πρόσφατα την παρουσίαση του Huawei G750 και είδα ότι έχει προεγκατεστημένη μια εφαρμογή για διαχείριση δικτύου, ποιες εφαρμογές δηλαδή θα συνδέονται με το ίντερνετ και με ποιο τρόπο, δηλαδή άλλη μόνο μέσω wifi άλλη και με δεδομένα και με wifi και άλλη ίσως να αποκλείεται από την πρόσβαση στο ίντερνετ! Έχει κανείς ιδέα ποια μπορεί να είναι και που μπορεί να την βρω?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

@DrGus

DroidWall

 

ευχαριστώ για την απάντηση... αλλά κοιτώντας την εφαρμογή είδα πως είναι για "υπερχρήστες" με "ρίζα" :rolleyes:

 

δεν είμαι όμως τέτοιος χρήστης!

 

Edit: βρήκα αυτήν --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mm.plugins.contactsprotect.droidwall1

την κατέβασα, δεν ξέρω όμως για την αξιοπιστία της...

Edited by DrGus
προσθήκη firewall

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

@DrGus

DroidWall

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα κάτι τέτοιο και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.ukanth.ufirewall την ίδια δουλειά δεν κάνει;

Έχει και Ελληνική μετάφραση:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα κάτι τέτοιο και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.ukanth.ufirewall την ίδια δουλειά δεν κάνει;

Έχει και Ελληνική μετάφραση:D

 

και αυτό είναι για "υπερχρήστη" με "ρίζα":confused:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

@DrGus

Έχει και αυτή χωρίς root

"υπερχρήστες" με "ρίζα" τι εννοείς???????

 

@m7ixalis

Ευχαριστώ!

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@DrGus

Έχει και αυτή χωρίς root

"υπερχρήστες" με "ρίζα" τι εννοείς???????

 

Εννοεί οτι χρειαζεται root access .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Copy Bubble ,ενδιαφέρον και ετοιμάζονται για νέα έκδοση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...