Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την είχα δοκιμάσει και εγώ και με απογοήτευσε. Προσωπικά θα πρότεινα το TV Portal το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο, (από όταν ήταν στο Play Store) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

και τωρα ειναι και εχει 4.8 αστερια ομως δεν νομιζω να εχει ελληνικους υποτιτλους.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο unlocker είναι ακόμα στο Store, η εφαρμογή πήρε πόδι αλλά υπάρχει στο slideme. Ναι, υπότιτλοι δεν :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγκαταστήσει στο note 8 μου. Η εφαρμογή θέλει δουλειά ακόμα. Λίγες ταινίες ξεκινάνε σωστά και τρώει κολλήματα. Δεν αξίζει προς το παρόν..

 

Την είχα δοκιμάσει και εγώ και με απογοήτευσε. Προσωπικά θα πρότεινα το TV Portal το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο, (από όταν ήταν στο Play Store) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

και τωρα ειναι και εχει 4.8 αστερια ομως δεν νομιζω να εχει ελληνικους υποτιτλους.

 

Μονο ο unlocker είναι ακόμα στο Store, η εφαρμογή πήρε πόδι αλλά υπάρχει στο slideme. Ναι, υπότιτλοι δεν :(

 

Το έψαξα λίγο παραπάνω και αποφάσισα τελικά να μην την εγκαστήσω.Αν'αυτού βρήκα τo show box,το οποίο δουλεύει μια χαρά,αλλά ελληνικούς υπότιτλους δεν...Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο παραπάνω και αποφάσισα τελικά να μην την εγκαστήσω.Αν'αυτού βρήκα τo show box,το οποίο δουλεύει μια χαρά,αλλά ελληνικούς υπότιτλους δεν...Ευχαριστώ πάντως

 

 

Γιατί δεν βάζετε το xbmc....

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να υπαρχει εφαρμογη που να μας δειχνει σε τι κατασταση βρισκεται η μπαταρια μας;Ποσους κυκλους φορτισης εχει κανει,αν ειναι σε καλη κατασταση κτλ.

 

Πατας :

 

*#*#4636#*#*

Και πας κατασταση μπαταριας και κοιτας καποια δεδομενα της.

Link to comment
Share on other sites

Πατας :

 

*#*#4636#*#*

Και πας κατασταση μπαταριας και κοιτας καποια δεδομενα της.

 

Ωραιο κολπιδι,δεν το ξερα.Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη facebook και τωρα που θελω να την ξαναβαλω μου λεει αγνωστο σφαλμα error -24 τι μπορω να κανω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη facebook και τωρα που θελω να την ξαναβαλω μου λεει αγνωστο σφαλμα error -24 τι μπορω να κανω?

 

Δοκίμασε μια επανεκκίνηση της συσκευής και προσπάθησε ξανά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δουλεύει όπως ακριβώς τα προφίλ σε παλιότερα τηλέφωνα, π.χ. Nokia;

Έχω δοκιμάσει αρκετές, αλλά φαίνεται ότι δε μπορούν να ελέγξουν με ακρίβεια την ένταση του ringtone, των notifications κλπ.

Με ενδιαφέρει να έχω αυτοματισμό των ρυθμίσεων ήχου ανάλογα με την ώρα ή με κάποιο keyword στο ημερολόγιο, π.χ. όταν φεύγω από τη δουλειά, συγκεκριμένη ώρα, να βγαίνει από το αθόρυβο και να έχω πλήρη ένταση. Επίσης θα ήθελα π.χ. το βράδυ να έχω ένα προφίλ με μέτρια ένταση, όχι απλά την επιλογή τέρμα ένταση ή αθόρυβο.

Για αυτοματισμό του flight mode, ξέρω ότι το ξεχνάω καθώς απενεργοποιήθηκε από τη JellyBean και μετά, και ότι θέλω root για να το ελέγξω. Για απλές ρυθμίσεις ήχου όμως θα έπρεπε να μπορούμε να είμαστε πιο ευέλικτοι.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Είμαι σε Sony Xperia Z1c με 4.3. Θενξ προκαταβολικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δουλεύει όπως ακριβώς τα προφίλ σε παλιότερα τηλέφωνα, π.χ. Nokia;

Έχω δοκιμάσει αρκετές, αλλά φαίνεται ότι δε μπορούν να ελέγξουν με ακρίβεια την ένταση του ringtone, των notifications κλπ.

Με ενδιαφέρει να έχω αυτοματισμό των ρυθμίσεων ήχου ανάλογα με την ώρα ή με κάποιο keyword στο ημερολόγιο, π.χ. όταν φεύγω από τη δουλειά, συγκεκριμένη ώρα, να βγαίνει από το αθόρυβο και να έχω πλήρη ένταση. Επίσης θα ήθελα π.χ. το βράδυ να έχω ένα προφίλ με μέτρια ένταση, όχι απλά την επιλογή τέρμα ένταση ή αθόρυβο.

Για αυτοματισμό του flight mode, ξέρω ότι το ξεχνάω καθώς απενεργοποιήθηκε από τη JellyBean και μετά, και ότι θέλω root για να το ελέγξω. Για απλές ρυθμίσεις ήχου όμως θα έπρεπε να μπορούμε να είμαστε πιο ευέλικτοι.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Είμαι σε Sony Xperia Z1c με 4.3. Θενξ προκαταβολικά.

 

profile scheduler φίλε μου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δουλεύει όπως ακριβώς τα προφίλ σε παλιότερα τηλέφωνα, π.χ. Nokia;

Έχω δοκιμάσει αρκετές, αλλά φαίνεται ότι δε μπορούν να ελέγξουν με ακρίβεια την ένταση του ringtone, των notifications κλπ.

Με ενδιαφέρει να έχω αυτοματισμό των ρυθμίσεων ήχου ανάλογα με την ώρα ή με κάποιο keyword στο ημερολόγιο, π.χ. όταν φεύγω από τη δουλειά, συγκεκριμένη ώρα, να βγαίνει από το αθόρυβο και να έχω πλήρη ένταση. Επίσης θα ήθελα π.χ. το βράδυ να έχω ένα προφίλ με μέτρια ένταση, όχι απλά την επιλογή τέρμα ένταση ή αθόρυβο.

Για αυτοματισμό του flight mode, ξέρω ότι το ξεχνάω καθώς απενεργοποιήθηκε από τη JellyBean και μετά, και ότι θέλω root για να το ελέγξω. Για απλές ρυθμίσεις ήχου όμως θα έπρεπε να μπορούμε να είμαστε πιο ευέλικτοι.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Είμαι σε Sony Xperia Z1c με 4.3. Θενξ προκαταβολικά.

 

MyProfiles Pro το έχω ρυθμίσει και δεν ασχολούμαι με το προφίλ πλέον. Ανοίγει το Bluetooth, κλείνει το Wifi κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια επανεκκίνηση της συσκευής και προσπάθησε ξανά.. :)

 

δεν γινοταν με τιποτα,κανω format και βαζω ξανα το facebook και σημερα μου βγαζει ιδιο μηνυμα σφαλματος στην εφαρμογη shazam....ελεος!!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που μετατρεπει το κινητο-ταμπλετ σε ψηφιακη κορνιζα δηλ. το τοποθετεις στο τραπεζι και παιζει φωτογραφιες απο επιλεγμενο φακελο χωρις μετα απο λιγο να σβηνει η οθονη;

 

Μπορείς να το κάνει και από την συλογή "Προβολή διαφανειών".

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

profile scheduler φίλε μου

 

MyProfiles Pro το έχω ρυθμίσει και δεν ασχολούμαι με το προφίλ πλέον. Ανοίγει το Bluetooth, κλείνει το Wifi κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα τα δοκιμάσω. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Απο το amazon app store πως κατεβαζω? τι παιζει με αυτο?

εβαλαν σημερα δωρεαν καποιες εφαρμογες και θελω να της κατεβασω..

Link to comment
Share on other sites

Απο το amazon app store πως κατεβαζω? τι παιζει με αυτο?

εβαλαν σημερα δωρεαν καποιες εφαρμογες και θελω να της κατεβασω..

κατεβάζεις το apk από εδώ και αφού το εγκαταστήσεις κάνεις λογαριασμό μέσα απο την εφαρμογή. Θέλει πάντως κάρτα για να ολοκληρώσεις την διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξέρει κάποιος στο Handcent SMS να μου πει που είναι η ρύθμιση για να στέλνω με μικρά γράμματα στα Ελληνικά.Γιατί τώρα μου τα κάνει μόνο του σε κεφαλαία.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το TubeMate, σας λειτουργεί σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για εφαρμογή μέτρησης ταχύτητας καρτών SD. Έχω το A1 SD Bench αλλά μου κάνει νούμερα τελευταία.

 

Ποιο άλλο να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα forum thread για το Oppo 5, θα ρωτήσω εδώ μιας και ίσως η ερώτησή μου αφορά εφαρμογή.

Είδα κάποιον σε μία καφετέρια με το κινητό και στην lockscreen του είχε έναν χάρτη, ο κέρσορας που σέρνεις για να ξεκλειδώσεις το κινητό ήταν ένα αεροπλάνο και είχε κάποια shortcuts (επαφές, web browser κτλ.) πάνω σε πόλεις. Όταν έσερνε τον κέρσορα πάνω σ' αυτές δημιουργούνταν διακεκομμένες γραμμές πτήσης και άνοιγε το συγκεκριμένο shortcut.

Τον ρώτησα αν πρόκειται για κάποιο skin συγκεκριμένου custom lockscreen από το Market, ή αν είναι το μαμά lockscreen του Oppo ή προ-υπήρχε πιθανότατα από κάποια custom rom, αλλά δεν ήξερε μιας και το είχε πάρει μεταχειρισμένο από κάποιον πριν 2 μέρες.

 

Αν γνωρίζει κάποιος γι' αυτό το lockscreen, ας μας ενημερώσει για το τί πρόκειται.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παίδες., θέλω βοήθεια. Θέλω data counter widget, αλλά δε θέλω την Άρτα και τα Γιάννενα. Θέλω απλά να επιλέγω το ποσό που θέλω σε ΜΒ και να βάζω και μια ημερομηνία που λήγουν και να μετράει αντίστροφα καθώς καταναλώνει. Εννοείται με ενδιαφέρει να μετράει την κατανάλωση του πακέτου μου 2G/3G/4G. Δε με ενδιαφέρει WiFi.

 

Thank you. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το TubeMate, σας λειτουργεί σωστά?

 

Ναι,μονο οταν την ανοιγω μου κανει κατι ''νερα''.Μετα μπαινει μια χαρα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παίδες., θέλω βοήθεια. Θέλω data counter widget, αλλά δε θέλω την Άρτα και τα Γιάννενα. Θέλω απλά να επιλέγω το ποσό που θέλω σε ΜΒ και να βάζω και μια ημερομηνία που λήγουν και να μετράει αντίστροφα καθώς καταναλώνει. Εννοείται με ενδιαφέρει να μετράει την κατανάλωση του πακέτου μου 2G/3G/4G. Δε με ενδιαφέρει WiFi.

 

Thank you. :)

Απο τα πιο απλά που εχω δοκιμασει,για μενα το καλυτερο ειναι το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid&hl=

και μετα το

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.ub0r.android.callmeter&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...