Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους! Ψάχνω μια εφαρμογή που να δείχνει ποιοι είναι συνδεμενοι στο δίκτυο wifi, να μπορώ να δω πόσα δεδομένα κατεβάζει και να μπορώ να τον μπλοκάρω προσωρινά...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Ψάχνω μια εφαρμογή που να δείχνει ποιοι είναι συνδεμενοι στο δίκτυο wifi, να μπορώ να δω πόσα δεδομένα κατεβάζει και να μπορώ να τον μπλοκάρω προσωρινά...

 

Για αρχή δες αυτή που σου λέει πόσοι είναι συνδεδεμένοι.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπλοκάρεις από το ρούτερ; Ή γιατί δεν βάζεις κωδικό έτσι ώστε να ορίζεις εσύ μόνο ποιοι θα χρησιμοποιουν το ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ξενοδοχείο και θέλω να βλέπω από το κινητό ή από το tablet.. Έχω κωδικό στο wifi απλά είναι κάποιοι που κατεβάζουν όλοι μέρα και απλά θέλω να τους freezaro για να το δουλεύουν όλοι..
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει είναι σε ξενοδοχείο....

Μπορώ να έχω πρόσβαση στο modem... Απλά έλεγα μήπως υπήρχε κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτό που ζητάω..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω πρόσβαση στο modem... Απλά έλεγα μήπως υπήρχε κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτό που ζητάω..

 

Δηλαδή θέλεις μια εφαρμογή που όταν πας σε καφετέρια να τους πετάς όλους έξω? λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις μια εφαρμογή που όταν πας σε καφετέρια να τους πετάς όλους έξω? λογικό?

 

αν ειναι ο ιδιοκτητης της καφετεριας και κατοχος του δικτυου....ναι απολυτα λογικο.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω να τους πετάω.. Απλά να παρατηρώ ποίοι δουλεύουν το ίντερνετ περισσότερο... Που πιθανόν να κατεβάζουν διάφορα... Και θέλω σαν να τους βάζω τιμωρία. Να μην έχουν πρόσβαση μόνο αυτοί.. Καταλάβατε??? Η μάλλον ζητάω πολλά εε?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ξενοδοχείο και θέλω να βλέπω από το κινητό ή από το tablet.. Έχω κωδικό στο wifi απλά είναι κάποιοι που κατεβάζουν όλοι μέρα και απλά θέλω να τους freezaro για να το δουλεύουν όλοι..

Μπορεις αν θες να μπλοκαρεις οσες mac address θελεις και ετσι να μπλοκαρεις εντελως την προσβαση τους στο ιντερνετ.

 

Καθε mac address ειναι μοναδικο ειτε σε ασυρματη καρτα δικτυου, ειτε σε ενσυρματη, ειτε σε οτιδηποτε μπαινει στο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και εφαρμογή για αυτό σωστά?? Πρέπει να το κάνω από το ρουτερ.... Και που χρόνο να μπαίνω στις ρυθμίσεις του ρουτερ και να το κάνω.... Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!! Αν βρεθεί κάτι η ξέρει κάποιος αν υπάρχει λύση.. Θα με βοηθούσε αρκετά!! Καλό απόγευμα από Κρήτη!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχει εφαρμογή για να μπορείς να μπλοκάρεις όποιων θες αλλά πρώτον απαγορεύετε η συζήτηση της εδώ σαν παράνομη και δεύτερων χρειάζεται να είσαι ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχει εφαρμογή για να μπορείς να μπλοκάρεις όποιων θες αλλά πρώτον απαγορεύετε η συζήτηση της εδώ σαν παράνομη και δεύτερων χρειάζεται να είσαι ρουτ.

 

Υπάρχει εφαρμογή android που μπορείς να μπλοκάρεις κάποιον να μπαίνει στο ρουτερ , αν το ρουτερ δεν έχει απο μόνο του mac filtering??

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει ρουτερ που δεν εχει mac address filtering μαλλον δεν εχεις βρει το μενου που δηλωνεις τις mac address που θελεις να μπλοκαρει.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω ένα αρχείο(gps.conf) από την μνήμη του κινητού(etc) και δεν μπορώ.

Έχω δοκιμάσει και το root browser και ενώ δείχνει ότι το διαγράφει,το αρχείο παραμένει :angry:

Δεν γίνεται ούτε αντικατάσταση ούτε δέχεται κανενός είδους τροποποίηση,δηλαδή σαν να είναι κλειδωμένο.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου κάνει αυτή τη δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω ένα αρχείο(gps.conf) από την μνήμη του κινητού(etc) και δεν μπορώ.

Έχω δοκιμάσει και το root browser και ενώ δείχνει ότι το διαγράφει,το αρχείο παραμένει :angry:

Δεν γίνεται ούτε αντικατάσταση ούτε δέχεται κανενός είδους τροποποίηση,δηλαδή σαν να είναι κλειδωμένο.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου κάνει αυτή τη δουλειά;

 

Όταν πας να το διαγραψεις έχεις κλειστό το GPS εκείνη την στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω ένα αρχείο(gps.conf) από την μνήμη του κινητού(etc) και δεν μπορώ.

Έχω δοκιμάσει και το root browser και ενώ δείχνει ότι το διαγράφει,το αρχείο παραμένει :angry:

Δεν γίνεται ούτε αντικατάσταση ούτε δέχεται κανενός είδους τροποποίηση,δηλαδή σαν να είναι κλειδωμένο.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μου κάνει αυτή τη δουλειά;

Το gps.conf είναι αρχείο ρυθμίσεων του gps του κινητού.

Θέλει root κινητό.

Η διαδικασία είναι να αντικαταστήσεις με οποιονδήποτε explorer που δουλεύει με root (π.χ. ES File Explorer File Manager - αρκεί να ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις του τις επιλογές root και στον αρχικό κατάλογο να βάλεις σκέτο / για να τους βλέπεις όλους- το υπάρχον αρχείο gps.conf στο φάκελο /system/etc με αυτό (Το gps.conf είναι στον φάκελο /etc. Πρέπει να δώσετε δικαιώματα rw στον φάκελο για να μπορείτε να διαγράψετε/αντικαταστήσετε αρχεία εκεί. Άρα πατάς παρατεταμένα πάνω του και επιλέγεις permissions. Εκεί βάζεις rw--r--r (read από όλους και write μόνο στο owner)

 

Πως δίνουμε δικαιώματα root (πρέπει να είναι το τηλέφωνο root) στο ES Explorer:

ES Explorer / πατάς κάτω αριστερά Ρυθμίσεις/Επιλογές Root/Εξερευνητής Root τικάρεις εκεί /και Προσάρτηση συστήματος ως εγγράψιμος τικάρεις και εκεί.

1. Copy file gps.conf into /etc/ of the system (not sd-card) using ES File Explorer. You must have SYSTEM set to Mounted and Root enabled. Check your explorer app's SETTINGS to do this.

2. Reboot the device

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...