Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το SwiftKey Keyboard λεει? Ποιες οι διαφορες του με την δωρεαν εκδοση?

 

01. Υποθετω εχει και ελληνικο λεξικο ετσι?

02. Επισης εχει το ελλατωμα που εχει το αυθεντικο samsung xt9 λεξικο οτι δηλαδη οταν θες να σου κανει ενα κενο πρεπει να πατας δυο φορες το πληκτρο για το κενο και οχι μια?

03. Λογικα αν θελω να γραφω με μικρα και τονους πρεπει να γραφω μεχρι 60 χαρακτηρες σωστα? Αν θελω να γραφω μονο με κεφαλαια και 160 χαρακτηρες μπορω να το κανω με αυτο το πληκτρολογιο?

04. Τελος αν εγκαταστησω αυτο το πληκτρολογιο και μετα το μετανιωσω και το απεγκαταστησω θα εχω κανα θεμα με το αρχικο samsung keyboard?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Στην δωρεάν έκδοση σου πετάει διαφημίσεις αν θυμάμαι καλά. Έχω την πλήρη.

1. Έχει.

2. Το ρυθμίζεις εσύ.

3. Είναι θέμα της εφαρμογής μηνυμάτων και του Android και όχι του πληκτρολογίου.

4. Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείται?

Έχω από την μάνα του το Internet, το Firefox Beta, το Chrome και το Opera Mobile, συνήθως δουλεύω το Opera από συνήθειας από την εποχή Symbian που ήμουνα πέρσι.

Βλέπεται προτερήματα στον Browser που σας βολεύει? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείται?

Έχω από την μάνα του το Internet, το Firefox Beta, το Chrome και το Opera Mobile, συνήθως δουλεύω το Opera από συνήθειας από την εποχή Symbian που ήμουνα πέρσι.

Βλέπεται προτερήματα στον Browser που σας βολεύει? :blink:

 

Εμενα με βολευει πολυ ο μαμα browser γιατι ειναι γρηγορος... και εχει κ υποστηριξη flash

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να το ορίσεις σύμφωνα με το σήμα του κινητού σου και όχι με το location.

 

Γιατί αφού το tasker έχει και για WiFi.γιατί να βάλω κεραία κινητής;δοκίμασα τώρα γυρνώντας σπίτι αλλά δεν επανενεργοποιησε το WiFi.πως μπορεί να το απενεργοποιεί και δεν μπορεί να το ανάβει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αφού το tasker έχει και για WiFi.γιατί να βάλω κεραία κινητής;δοκίμασα τώρα γυρνώντας σπίτι αλλά δεν επανενεργοποιησε το WiFi.πως μπορεί να το απενεργοποιεί και δεν μπορεί να το ανάβει κιόλας;

 

Αν σκεφτείς καλά θα δεις ότι αυτό που λες, δε γίνεται όπως το θες. Είσαι σπίτι, με wifi ενεργό συνδεδεμένος στο τοπικό σου δίκτυο. Φεύγεις από το σπίτι, χάνεται η σύνδεση με το τοπικό σου δίκτυο, και εσυ θες το wifi να απενεργοποιηθεί!!! Οπότε όταν επιστρεψεις σπίτι, με trigger μόνο το wifi, δε μπορείς να ξανασυνδεθείς αυτόματα στο τοπικό δίκτυο, αφού το wifi είναι off! Πρέπει να βάλεις είτε gps είτε αυτό με την κεραία που είπε παραπάνω ο φίλος. Πολύ δουλειά για το τίποτα κατά τη γνωμη μου βέβαια, και πιστεύω ότι και να το κάνεις θα δεις μια καποια επίπτωση στη μπαταρία, αν πρέπει να σκανάρει διαρκώς gps ή κεραία.

 

Εγώ αυτό που έχω βάλει είναι, όταν χάνει τη σύνδεση με το router μου, ενεργοποιεί 3g και mobile data, και αντίστοιχα, όταν το ξαναβρεί αντιστρέφει.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

διπλό ποστ.
μα οταν μου κλεινει το wifi το android αυτοματα αφηνει τα data και λειτουργουν.δεν χρειαζεται tasker για αυτο.

anyway πολυ μπερδεμα το απεγκατεστησα :)

Link to comment
Share on other sites

μα οταν μου κλεινει το wifi το android αυτοματα αφηνει τα data και λειτουργουν.δεν χρειαζεται tasker για αυτο.

anyway πολυ μπερδεμα το απεγκατεστησα :)

 

Το data απενεργοποιειται αυτόματα πράγματι, αλλά όχι και το 3g. Για αυτό το έχω κυρίως τον συγκεκριμένο προφίλ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το data απενεργοποιειται αυτόματα πράγματι, αλλά όχι και το 3g. Για αυτό το έχω κυρίως τον συγκεκριμένο προφίλ.

 

Α όχι εγώ θέλω πάντα 3g γιατί με.το απλο ειναι μαρτύριο να σερφαρεις!

Link to comment
Share on other sites

Α όχι εγώ θέλω πάντα 3g γιατί με.το απλο ειναι μαρτύριο να σερφαρεις!

 

Και εγώ μόνο με 3g,αλλα όταν γυρνάς πίσω σε wifi το 3g παραμένει. Πρέπει να το κλείσεις ξεχωριστά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω την ωρα στην εφρμογη accuweather?Ενω η ωρα του κινητου εχει αλλαξει αυτοματα,στο widget του accuweather εχει ακομα την χειμερινη ωρα.Εψαξα στις ρυθμισεις της εφαρμογης αλλα δεν βρηκα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω την ωρα στην εφρμογη accuweather?Ενω η ωρα του κινητου εχει αλλαξει αυτοματα,στο widget του accuweather εχει ακομα την χειμερινη ωρα.Εψαξα στις ρυθμισεις της εφαρμογης αλλα δεν βρηκα τιποτα.

 

Κανε ενα refresh με ανοιχτα wifi ή δεδομένα και περιμενε. Μαλλον θα αλλάξει ετσι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω να βρω έναν τρόπο για να δείχνω την εικόνα του tablet μου στο pc / οθόνη / τηλεόραση αλλά wirelessly.

Υπάρχει κάποια σχετική εφαρμογή/τρόπος?

Το tablet ειναι samsung και έχει android λειτουργικό.

Ευχαριστώ

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα refresh με ανοιχτα wifi ή δεδομένα και περιμενε. Μαλλον θα αλλάξει ετσι

 

Τελικα αλλαξε μολις ενημερωσα τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βολευει πολυ ο μαμα browser γιατι ειναι γρηγορος... και εχει κ υποστηριξη flash

 

Άλλες προτάσεις για προτίμηση broser? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για browsers.

Στο note 2 χρησιμοποιώ τον στοκ και βλέπω τρομερή κατανάλωση. Το εχω τεσταρει και μπορεί να δείξει παραπάνω κατανάλωση απο την οθόνη.

Υπάρχει κάποιος που να μην καταναλώνει τόσο πολύ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Άλλες προτάσεις για προτίμηση broser? ;)

 

Ο dolphin ειναι πολυ καλος κ γρηγορος, αλλα εμενα δεν με βολεψε.. ο chrome σε περιπτωση που θελεις να συγχρονιζεις τους σελιδοδεικτες σου με το pc ειναι ιδανικος....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για browsers.

Στο note 2 χρησιμοποιώ τον στοκ και βλέπω τρομερή κατανάλωση. Το εχω τεσταρει και μπορεί να δείξει παραπάνω κατανάλωση απο την οθόνη.

Υπάρχει κάποιος που να μην καταναλώνει τόσο πολύ?

 

Μου κατεβαζει την μπαταρια κ εμενα σαν νερο στο s3... στα battery stats δεν φαινεται, αλλα σκεψου οτι μου εφαγε 4% της μπαταριας συμφωνα με το διαγραμμα με μολις 6 λεπτα λειτουργια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτός που δοκίμασα και με βόλεψε περισσότερο από ότι περίμενα είναι ο Boat. Έχει και κάτι που που οι περισσότεροι δεν εννοούν να καταλάβουν. Την μπάρα στην κάτω πλευρά. Όταν οι συσκευές πλέον έχουν πάει στις 5 ίντσες, δεν βολεύει να έχω την μπάρα στην πάνω πλευρά. Και ο Opera που την είχε κάτω (χρησιμοποιούσα τον μίνι χρόνια) στον νέο Beta την πήγαν πάνω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μου κατεβαζει την μπαταρια κ εμενα σαν νερο στο s3... στα battery stats δεν φαινεται, αλλα σκεψου οτι μου εφαγε 4% της μπαταριας συμφωνα με το διαγραμμα με μολις 6 λεπτα λειτουργια...

 

Αρα που καταλήγουμε. Ποιος είναι ο καλύτερος σε θέμα κατανάλωσης. Εγώ χρησιμοποιώ στοκ γιατί είναι γρήγορος και υποστηρίζει φλας

 

 

 

 

 

Εγώ αυτός που δοκίμασα και με βόλεψε περισσότερο από ότι περίμενα είναι ο Boat. Έχει και κάτι που που οι περισσότεροι δεν εννοούν να καταλάβουν. Την μπάρα στην κάτω πλευρά. Όταν οι συσκευές πλέον έχουν πάει στις 5 ίντσες, δεν βολεύει να έχω την μπάρα στην πάνω πλευρά. Και ο Opera που την είχε κάτω (χρησιμοποιούσα τον μίνι χρόνια) στον νέο Beta την πήγαν πάνω.

 

Τι λέει από κατανάλωση και φλας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αρα που καταλήγουμε. Ποιος είναι ο καλύτερος σε θέμα κατανάλωσης. Εγώ χρησιμοποιώ στοκ γιατί είναι γρήγορος και υποστηρίζει φλας

 

 

 

 

 

 

 

Τι λέει από κατανάλωση και φλας

 

Δεν με ενδιαφερει η καταναλωση εμενα, με καλυπτει η ταχυτητα του σαν browser.. μου φαινεται και πιο ευκολοχειριστος απο ολους τους αλλους... μαζι με τον chrome, κ αυτος πολυ ευκολος στον χειρισμο

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome είναι πράγματι πολύ καλός αλλά ουσιαστικά απευθύνεται σε διπύρηνα (και πάνω) κινητά. Στο nexus s σέρνεται αλλά τον χρησιμοποιώ για το συγχρονισμό των tab με του υπολογιστή μερικές φορές.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome είναι πράγματι πολύ καλός αλλά ουσιαστικά απευθύνεται σε διπύρηνα (και πάνω) κινητά. Στο nexus s σέρνεται αλλά τον χρησιμοποιώ για το συγχρονισμό των tab με του υπολογιστή μερικές φορές.

 

Απο θεμα ταχυτητας δεν μπορει να τον πιασει τον μανισιο, με τιποτα... σε οποιαδηποτε συσκευη... ο opera mini τι λεει ρε παιδια, ειναι καλος??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...