Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη πρώτη οθόνη....

Για τα updates δεν είναι σίγουρο. Μια ερώτηση έκανα δεν είπα πως έτσι είναι ;)

 

Eυχαριστώ πολύ και τους δυο σας, αναλυτικότατοι!:)

 

Φίλε Bachman δεν βασίστηκα μόνο στη δική σου αναφορά για τα updates, το είδα και στο xda. Εννοείται βέβαια πως θα της δώσω την ευκαιρία, για να αναφέρονται από τόσους όλα αυτά τα θετικά σχόλια δεν μπορεί παρά να κάνει τη δουλειά της, ελπίζω μόνο να μην επεμβαίνει και τόσο σε κάποιες "βασικές" λειτουργίες ορισμένων εφαρμογών. Τα push notifications του play για παράδειγμα δεν μ'ενδιαφέρουν και τόσο, σπανίως λειτουργούν εξάλλου.. αλλά να μην ξέρεις ότι δώθηκε update για μια εφαρμογή που έχεις ήδη εγκατεστημένη τσεκάροντας στις "εφαρμογές μου".. υποθέτω πως δεν θα λειτουργούν ούτε του viber τα push ε;:(

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ και τους δυο σας, αναλυτικότατοι!:)

 

Φίλε Bachman δεν βασίστηκα μόνο στη δική σου αναφορά για τα updates, το είδα και στο xda. Εννοείται βέβαια πως θα της δώσω την ευκαιρία, για να αναφέρονται από τόσους όλα αυτά τα θετικά σχόλια δεν μπορεί παρά να κάνει τη δουλειά της, ελπίζω μόνο να μην επεμβαίνει και τόσο σε κάποιες "βασικές" λειτουργίες ορισμένων εφαρμογών. Τα push notifications του play για παράδειγμα δεν μ'ενδιαφέρουν και τόσο, σπανίως λειτουργούν εξάλλου.. αλλά να μην ξέρεις ότι δώθηκε update για μια εφαρμογή που έχεις ήδη εγκατεστημένη τσεκάροντας στις "εφαρμογές μου".. υποθέτω πως δεν θα λειτουργούν ούτε του viber τα push ε;:(

 

Για το Viber σίγουρα όχι, το ίδιο και για εφαρμογές τέτοιου τύπου (whatsapp,gtalk κτλ) από τη στιγμή που διακόπτεται πλήρως η εφαρμογή δεν γίνεται να παίρνεις push notifications. Εν ολίγοις επεμβαίνει 100% σε όλες της λειτουργίες της εφαρμογής που επιλέγεις, τη γειώνει ολοκληρωτικά :p

Οπότε σε περίπτωση που κάποιος κάνει Hibernate το Google Play είναι λογικό να μην εμφανίζεται σαν push στη Status bar, είναι λογικό όμως να φανούν μέσα στην εφαρμογή αφού ανοιχτεί.. υποθέτω!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν tif είναι οι ασυμπίεστες φωτογραφίες τότε δοκίμασε το quickpic
Ενα απλο εγγραφο ειναι σε .tif και δοκιμασα το quickpic και λεει "αποτυχια"

κανενα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο εγγραφο ειναι σε .tif και δοκιμασα το quickpic και λεει "αποτυχια"

κανενα αλλο?

το tif(ή νεοτερη εκδοση tiff) κανονικα ειναι φωτογραφια. μηπως δεν ειναι tif το σωστο; μετονομασε το σε txt και ανοιξε το με καποιον file manager να δεις αν βγαζει τιποτα, μηπως ειναι αρχειο κειμενου(αν ειναι μεγαλο μπορει να μην το ανοιξει)

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο εγγραφο ειναι σε .tif και δοκιμασα το quickpic και λεει "αποτυχια"

κανενα αλλο?

 

Αν κάνεις αναζήτηση στο play store θα βρεις πολλά tiff viewers. Δοκίμασες κανένα να δεις αν κάνει δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αναζήτηση στο play store θα βρεις πολλά tiff viewers. Δοκίμασες κανένα να δεις αν κάνει δουλειά;

οχι αλλα ελεγα αν υπαρχει ενα app "all in one" και για tif,jpg Κλπ

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα ελεγα αν υπαρχει ενα app "all in one" και για tif,jpg Κλπ

 

Υπάρχουν τόσες δωρεάν εφαρμογές. Δοκίμασε πρώτα και αν δε σου κάνουν το συζητάμε.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο καλύτερος mov player για το Android;

 

Δοκίμασε τον Archos player. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το Greenify, υπάρχει περίπτωση να το κάνουμε να τρέξει σε 2.3.x;

 

Φαίνεται πως όχι :(

 

Q: Why not support Android 2.x?

 

A: Sorry, Android 2.x lacks a core mechanism that Greenify mainly depends on. It's impossible to achieve equivalent functionality in Android 2.x.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω προβλημα με τον OPERA MINI συνεχεια κλεινει

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

New profile (+)

State

Net

Wifi connected

Invert

 

Μετά new task ( πχ wifi off)

Add action (+)

Net

Wifi

Set off

 

για να βαλω και στο tasks το set wait πρεπει να ειναι πιο πανω απο το wifi off?

 

μιλαω για την εφαρμογη tasker οπου θελω οταν φευγω απο το σπιτι να σβηνει το wifi μετα απο χ λεπτα και να ξανα αναβει οταν μπαινω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

New profile (+)

State

Net

Wifi connected

Invert

 

Μετά new task ( πχ wifi off)

Add action (+)

Net

Wifi

Set off

 

για να βαλω και στο tasks το set wait πρεπει να ειναι πιο πανω απο το wifi off?

 

μιλαω για την εφαρμογη tasker οπου θελω οταν φευγω απο το σπιτι να σβηνει το wifi μετα απο χ λεπτα και να ξανα αναβει οταν μπαινω σπιτι

 

Για να αντιλαμβανεται ότι φεύγεις από το σπίτι λογικά το location πρέπει να είναι το trigger.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιλαμβανεται ότι φεύγεις από το σπίτι λογικά το location πρέπει να είναι το trigger.

 

Το WiFi του σπιτιού αν χάνεται θέλω να προκαλεί το κλείσιμο του WiFi.και φυσικά όταν επιτρεφω να ξανά ανάβει το WiFi και να ξανά συνδέεται

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi του σπιτιού αν χάνεται θέλω να προκαλεί το κλείσιμο του WiFi.και φυσικά όταν επιτρεφω να ξανά ανάβει το WiFi και να ξανά συνδέεται

 

νομίζω ότι δε γίνεται αυτό που λες. Αν κλείσει το wifi όταν φύγεις, μετά δε θα μπορεί να καταλάβει ότι είσαι πάλι in range όταν επιστρέψεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω καμιά καλή εφαρμογή για view σε φωτογραφίες (να μπορώ να επιλέγω από που να μου δείχνει φωτογραφίες και όχι όλες τις φωτογραφίες του κινητού). Δεν παλεύεται άλλο η gallery stock εφαρμογή του Android. Καμιά πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Quickpic, μπορείς να του ορίσεις από ποιους φακέλους να δείχνει φωτογραφίες και από ποιους φακέλους να κάνει exclude.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το foldersync το οποίο μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυο με τα windows και να συγχρονίζει φακέλους. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω δίκτυο μεταξύ κινητού και windows?

 

EDIT: Οκ το έφτιαξα απλά ήθελε να απενεργοποίησω την αίτηση κωδικού από τα windows

Edited by pagratios

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

New profile (+)

State

Net

Wifi connected

Invert

 

Μετά new task ( πχ wifi off)

Add action (+)

Net

Wifi

Set off

 

για να βαλω και στο tasks το set wait πρεπει να ειναι πιο πανω απο το wifi off?

 

μιλαω για την εφαρμογη tasker οπου θελω οταν φευγω απο το σπιτι να σβηνει το wifi μετα απο χ λεπτα και να ξανα αναβει οταν μπαινω σπιτι

 

Το καλύτερο είναι να το ορίσεις σύμφωνα με το σήμα του κινητού σου και όχι με το location.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι δε γίνεται αυτό που λες. Αν κλείσει το wifi όταν φύγεις, μετά δε θα μπορεί να καταλάβει ότι είσαι πάλι in range όταν επιστρέψεις.

 

Το έχει βάλει η Sony αυτό σε μερικά κινητά της, το trigger είναι το ID της κεραίας της κινητής τηλεφωνίας που σε πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει η Sony αυτό σε μερικά κινητά της, το trigger είναι το ID της κεραίας της κινητής τηλεφωνίας που σε πιάνει...

 

Μάλιστα, δε ξέρω αν το tasker έχει τέτοια δυνατότητα βέβαια.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δε ξέρω αν το tasker έχει τέτοια δυνατότητα βέβαια.

 

Έχει.

Έχει. Το δείχνει και στο βίντεο

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...