Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντος δεν βγάζει έβαλα αντί για international το Word και βρήκα το αρχείο αλλά και πάλι δεν παίζει κανένα κανάλι.

Όποιος ξέρει κάτι να μας πει.

 

Κατέβασα το navi x και εκεί βρήκα αρκετά κανάλια, επίσης Θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο, με αυτό τι παραπάνω προσφέρει από τα κανάλια που δείχνουν αγώνες ονλαιν ;

 

Το word που το βρήκες ;δεν με δείχνει κάτι άλλο ρε μαν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το navi x και εκεί βρήκα αρκετά κανάλια, επίσης Θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο, με αυτό τι παραπάνω προσφέρει από τα κανάλια που δείχνουν αγώνες ονλαιν ;

 

Το word που το βρήκες ;δεν με δείχνει κάτι άλλο ρε μαν

 

Την έσβησα την εφαρμογή και δεν θυμάμαι που ήταν ακριβώς νομίζω πάτησα video και μέσα είχε κάτι επιλογές και μια ήταν Word και εκεί είναι αυτό που ψάχναμε αλλά δεν έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 3.5 για το Greek wpa finder

 

Πού ακριβώς θα τη βρει κανένας;

Μερικά ποστ πιο πίσω... Thnx

Edited by tasosuser
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει στις παλαιοτερες συσκευες μου με android επειδη ως νεο λειτουργικο βαζω και βγαζω συχνα προγραμματα οτι ακομα και με erase μετα ποτε δεν γινεται "σαν καινουργιο".

Ισως αυτο το προγραμμα που βρηκα τυχαια να λυνει το προβλημα? Υπαρχει αλλη λυση?

 

Για συσκευη που δεν ειναι και ρουτ ουτε λογος πιστευω ...

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/01/lagfix-lag-android.html

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 3.5 για το Greek wpa finder

Πού ακριβώς θα τη βρει κανένας;

 

Άμα διάβαζες και τις απαντήσεις μετά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την έσβησα την εφαρμογή και δεν θυμάμαι που ήταν ακριβώς νομίζω πάτησα video και μέσα είχε κάτι επιλογές και μια ήταν Word και εκεί είναι αυτό που ψάχναμε αλλά δεν έπαιξε.

 

ναι είναι Fusion->World->Greek

install το repository.lambda- 1.0.0.zip

μετά πάμε System->Addons->get addons->Lambda's XBMC addons->Video Addons->Hellenic TV και πατάμε install.

 

Για να δούμε τα κανάλια μετά πάμε στο αρχικό μενού (το πρώτο που βλέπουμε όταν ανοίγουμε τον xbmc και πατάμε

Videos->Addons->Hellenic TV και βλέπουμε τη λίστα με τα κανάλια.

 

Παίζει σίγουρα με τον XBMC, βλέπω εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά σε 3 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς θα τη βρει κανένας;

Μερικά ποστ πιο πίσω... Thnx

 

Από εδώ http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Fisherman.Greekwpa

Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Ότι γράφεις στο κινητό ή στο desktop, περνιούνται στο "cloud" και είναι συγχρονισμένα παντού.

 

Οχι δεν καταλαβες δεν εννοω αυτο. Εννοω οτι καθε φορα που μπαινω απο το κινητο facebook μου ερχονται μηνυματα σαν ειδοποιησεις απανοτα. Δηλαδη γραφει οτι εχω μιλησει στο διαστημα μεταξυ κινητου που μπηκα τελευταια φορα μεχρι τωρ που ξαναμπαινω. Οτι εχω πει σε αυτο το διαστημα πεσω pc .π.χ.γεια σου τι κανεις στην στελλα... τι λεει που εισαι στον γιαννη κτλ. Οτιδηποτε συνδιαλεξη εχω κανει ερχεται σαν μηνυμα-ειδοποιηση με το που μπω facebook απο το κινητο και σκανε βροχη μηνυματα ανα μισο δευτερολεπτο...Αυτο το πολυ εκνευριστικο πραγμα πως το βγαζω ????

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μη μου βγαζει σε μηνύματα καθε φορα που μπαινω απο το κινητο, οτι chat εχω κανει απο το pc ?????

Δεν γίνεται. Ότι γράφεις στο κινητό ή στο desktop, περνιούνται στο "cloud" και είναι συγχρονισμένα παντού.

Οχι δεν καταλαβες δεν εννοω αυτο. Εννοω οτι καθε φορα που μπαινω απο το κινητο facebook μου ερχονται μηνυματα σαν ειδοποιησεις απανοτα. Δηλαδη γραφει οτι εχω μιλησει στο διαστημα μεταξυ κινητου που μπηκα τελευταια φορα μεχρι τωρ που ξαναμπαινω. Οτι εχω πει σε αυτο το διαστημα πεσω pc .π.χ.γεια σου τι κανεις στην στελλα... τι λεει που εισαι στον γιαννη κτλ. Οτιδηποτε συνδιαλεξη εχω κανει ερχεται σαν μηνυμα-ειδοποιηση με το που μπω facebook απο το κινητο και σκανε βροχη μηνυματα ανα μισο δευτερολεπτο...Αυτο το πολυ εκνευριστικο πραγμα πως το βγαζω ????
Α! Αυτό το πρόβλημα δεν νομίζω πως λύνεται.

 

Το εχω παρατηρησει στις παλαιοτερες συσκευες μου με android επειδη ως νεο λειτουργικο βαζω και βγαζω συχνα προγραμματα οτι ακομα και με erase μετα ποτε δεν γινεται "σαν καινουργιο".

Ισως αυτο το προγραμμα που βρηκα τυχαια να λυνει το προβλημα? Υπαρχει αλλη λυση?

 

Για συσκευη που δεν ειναι και ρουτ ουτε λογος πιστευω ...

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/01/lagfix-lag-android.html

Κάποιοι λένε είδαν διαφορά. Σαν τεχνολογία, ισχύει, αλλά μπορεί να μην δουλεύει στην δική σου συσκευή ή να είναι άλλο το πρόβλημα που δεν γίνεται "σαν καινούριο".

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι Fusion->World->Greek

install το repository.lambda- 1.0.0.zip

μετά πάμε System->Addons->get addons->Lambda's XBMC addons->Video Addons->Hellenic TV και πατάμε install.

 

Για να δούμε τα κανάλια μετά πάμε στο αρχικό μενού (το πρώτο που βλέπουμε όταν ανοίγουμε τον xbmc και πατάμε

Videos->Addons->Hellenic TV και βλέπουμε τη λίστα με τα κανάλια.

 

Παίζει σίγουρα με τον XBMC, βλέπω εδώ και 2 εβδομάδες καθημερινά σε 3 συσκευές.

Δεν βγάζει το ινσταλ στο hellenic και το repository.lambda- 1.0.0.zip είναι άλλο 1.0.3.zip

Mπας και με κάποια αναβάθμιση σταματήσε να λειτουργεί μπας και κόλλησε την ώρα που το δοκίμασα; δεν ξέρω; αξίζει να ασχολειθω δείχνει καμιά μπάλα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει το ινσταλ στο hellenic και το repository.lambda- 1.0.0.zip είναι άλλο 1.0.3.zip

Mπας και με κάποια αναβάθμιση σταματήσε να λειτουργεί μπας και κόλλησε την ώρα που το δοκίμασα; δεν ξέρω; αξίζει να ασχολειθω δείχνει καμιά μπάλα;

 

εγω μ αυτο το βιντεακι το εβαλα κ λειτουργουν ολα σουπερ(κ ας λεει ο τυπος με το βιντεο ινστολ!!)

Link to comment
Share on other sites

εγω μ αυτο το βιντεακι το εβαλα κ λειτουργουν ολα σουπερ(κ ας λεει ο τυπος με το βιντεο ινστολ!!)

 

Στο κινητό ή στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει το ινσταλ στο hellenic και το repository.lambda- 1.0.0.zip είναι άλλο 1.0.3.zip

Mπας και με κάποια αναβάθμιση σταματήσε να λειτουργεί μπας και κόλλησε την ώρα που το δοκίμασα; δεν ξέρω; αξίζει να ασχολειθω δείχνει καμιά μπάλα;

 

Χτες περασα τον lambda μαζι με πολλα αλλα addon και ολα τα Ελληνικα καναλια τα βγαζει Broken.

Μηπως αυτες τις μερες εγινε κατι και δεν δουλευουν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χτες περασα τον lambda μαζι με πολλα αλλα addon και ολα τα Ελληνικα καναλια τα βγαζει Broken.

Μηπως αυτες τις μερες εγινε κατι και δεν δουλευουν;

 

Τώρα που δοκίμασα παίζουν κανονικά.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή, widget για την αρχική οθόνη στο play store που να μην είναι task killer και με ένα πάτημα να κλείνουν όλες οι εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δοκίμασα παίζουν κανονικά.

 

Παίζουν σε εσάς που το είχατε αλλά σε εμένα δεν το κάνει ινστολ οπότε η σταμάτησε ή αυτές τις μέρες έχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν καταλαβες δεν εννοω αυτο. Εννοω οτι καθε φορα που μπαινω απο το κινητο facebook μου ερχονται μηνυματα σαν ειδοποιησεις απανοτα. Δηλαδη γραφει οτι εχω μιλησει στο διαστημα μεταξυ κινητου που μπηκα τελευταια φορα μεχρι τωρ που ξαναμπαινω. Οτι εχω πει σε αυτο το διαστημα πεσω pc .π.χ.γεια σου τι κανεις στην στελλα... τι λεει που εισαι στον γιαννη κτλ. Οτιδηποτε συνδιαλεξη εχω κανει ερχεται σαν μηνυμα-ειδοποιηση με το που μπω facebook απο το κινητο και σκανε βροχη μηνυματα ανα μισο δευτερολεπτο...Αυτο το πολυ εκνευριστικο πραγμα πως το βγαζω ????

 

Αυτό μου το κάνει κι εμένα στο Desire με CM 10.2.

Όσο είχα στο Nexus την ίδια rom (CM 10.2) δεν μου το έκανε, όπως δεν μου το κάνει και τώρα με την KitKat !!

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό στο Desire, ενώ οι ρυθμίσεις του Facebook και στα 2 κινητά είναι ίδιες..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν σε εσάς που το είχατε αλλά σε εμένα δεν το κάνει ινστολ οπότε η σταμάτησε ή αυτές τις μέρες έχει κάποιο θέμα.

 

Το έφτιαξα τελικά και παίζουν όλα, επίσης για ξένο ποδόσφαιρο βάλε το naviX addon από το google

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

επίσης για ξένο ποδόσφαιρο βάλε το naviX addon από το google

 

Υπαρχει τροπος ωστε γρηγορα να βρισκω το ματς που θελω να δω,πχ την Ιντερ τωρα ας πουμε,γιατι εχει τοσα πολλα καναλια και δεν αναφερει τι δειχνει το καθενα..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ωστε γρηγορα να βρισκω το ματς που θελω να δω,πχ την Ιντερ τωρα ας πουμε,γιατι εχει τοσα πολλα καναλια και δεν αναφερει τι δειχνει το καθενα..

 

Την βλέπω τώρα στο aljajeera 3.inter είσαι;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για καμιά εφαρμογή android που να σου επιτρέπει να ακούς την ίδια σου τη φωνή ενώ μιλάς στο τηλέφωνο. Ξέρετε να προτείνετε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και την ξέρω την απάντηση, άντε ας ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να μη με δείχνει στη συνομιλία του Facebook όταν απλά είμαι στο ίντερνετ, χωρίς να κάνω αποσύνδεση από την εφαρμογή? Εχω και το messenger εγκατεστημένο. Παλιά είχε επιλογή αποσύνδεσης από τη συνομιλία, εδώ και μήνες όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αμα πας στα πλάγια αριστερά ρυθμίσεις εφαρμογων σου δείχνει να βγαλεις την συνομιλία.αυτό εννοεις;βεβαία με το messenger κ μένα με έδειχνε παντα online.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...