Jump to content

myphone POLL: 4G στην Ελλάδα – Η άποψη σας;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;  

758 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;

    • Η Cosmote θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      65
    • Η Vodafone θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      63
    • Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πούμε με σιγουριά.
      143
    • Ας κοιτάξουν το 3G και να αφήσουν το 4G.
      464
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      23


Recommended Posts

Οι ταχύτητες 3G ειναι κάτι παραπάνω απο καλές και θεωρώ πως βαρύτητα θα πρέπει να δοθεί στην περαιτερω εξάπλωση, βελτιστοποιήση και προσιτότητα του 3G. Οταν λέω προσιτότητα... εννοώ απο οικονομικής απόψεως! Δεν μπορεί την σημερον ημέρα να έχουμε 3 ευρω για 60mb πακέτα... η σε συμβόλαιο 25 ευρώ να σου δίνουν μετα βιας 100-200mb...

 

Τα 4G στην Ευρώπη τώρα ξεκινησαν... και έχουν πολυ μακρύ δρομο μπροστά τους. Τρεξανε να στησουν 10 κεραιες για να βγαλουν διαφημισεις και να πουνε πως εχουν το ταχυτερο δικτυο. Απατη σκετη....

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γκρίνια είναι αυτή ρε παιδία???? Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω, τι σας χαλαει αν από εκεί που στο 70% των περιοχων εiχες καλυψη 2G , στο 25% ειχες 3G και τώρα έχεις και ένα 5% με 4G. Που είναι το κακό σε αυτό ?????

Δεν λεω να μην φτιάξουν το 3G δίκτυο (Προσωπικά τουλάχιστον στο ηράκλειο που μένω δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα) αλλά αν έχεις μια δεδομένη κατάσταση που είναι το κακό στο να εισέρθει μια νέα βελτιωμένη υπηρεσία άσχετα αν μπορούν να την χαρούν αρχικά ελάχιστοι.

Link to comment
Share on other sites

τι σας χαλαει αν από εκεί που στο 70% των περιοχων εiχες καλυψη 2G , στο 25% ειχες 3G και τώρα έχεις και ένα 5% με 4G.

 

το είπες μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

το είπες μόνος σου.

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι προτιμας το 70% 2G , 30% 3G απο το 70% 2G , 25% 3G και 5% 4G.

Αν σου πει δηλαδη ο παροχος σου τωρα οτι με ολα τα ιδια, χωρις να σου κοψει καποια παροχη απλως θα σου προσφερει extra 4G στο κεντρο της πολης σου τι σε χαλαει .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι προτιμας το 70% 2G , 30% 3G απο το 70% 2G , 25% 3G και 5% 4G.

Αν σου πει δηλαδη ο παροχος σου τωρα οτι με ολα τα ιδια, χωρις να σου κοψει καποια παροχη απλως θα σου προσφερει extra 4G στο κεντρο της πολης σου τι σε χαλαει .

 

επειδή δεν είμαι παρτάκιας και δεν σκέφτομαι το κέντρο της πολής μόνο, εννοείτε με χαλάει. και νομίζεις ότι όλη η Αθήνα έχει 3G?? ΟΥΤΕ 2G δεν έχει σε ορισμένες περιοχές (σε κεντρικά σημεία στην ΚΗΦΗΣΙΑ για παράδειγμα που τα περπάτησα πριν 2 μήνες κιόλας)

και φυσικά ο πάροχος κοροιδεύει τον κόσμο όταν λέει θα σου φέρω (και ποιοτικό μάλιστα άλλο τραγικό αυτό) LTE , ενώ δεν έχει καλά καλά φτιάξει "ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ" δίκτυα.

το μόνο που προσφέρουν οι πάροχοι λέγοντας τέτοια είναι αγανάκτηση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε θα με χαλούσε καθόλου να βελτιωθεί και να υπάρξει 4G, έναντι του 3G.

Βολεύομαι απίστευτα καλά με GSM + 4G και ποτέ να μην πιάνω 3G.

Και δεν θέλω να κατεβάζω ταινίες μέσα από το τηλέφωνο. Θέλω αμεσότητα. Τι να τους κάνω τους πολλαπλούς πυρήνες σε κάτι που είναι "κινητο, φορητό" και το έχω πάντα μαζί μου, αν δεν μπορεί να αξιοποιεί "άμεσα" τις απεριόριστες δυνατότητες του διαδικτύου και των συνδεδεμένων εφαρμογών.

 

Όσο για τις τιμές, θα ήθελα το απεριόριστο να είναι όντως απεριόριστο. Και ανάλογα το πάγιο, να μειώνουν την ταχύτητα όταν ξεπερνιέται ένας συγκεκριμένος όγκος.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είμαι παρτάκιας και δεν σκέφτομαι το κέντρο της πολής μόνο, εννοείτε με χαλάει. και νομίζεις ότι όλη η Αθήνα έχει 3G?? ΟΥΤΕ 2G δεν έχει σε ορισμένες περιοχές (σε κεντρικά σημεία στην ΚΗΦΗΣΙΑ για παράδειγμα που τα περπάτησα πριν 2 μήνες κιόλας)

και φυσικά ο πάροχος κοροιδεύει τον κόσμο όταν λέει θα σου φέρω (και ποιοτικό μάλιστα άλλο τραγικό αυτό) LTE , ενώ δεν έχει καλά καλά φτιάξει "ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ" δίκτυα.

το μόνο που προσφέρουν οι πάροχοι λέγοντας τέτοια είναι αγανάκτηση

 

Και εγω επειδη δεν ειμαι παρτακιας δεν με χαλαει καθολου που καποιοι εστω μονο στην πλατεια συνταγματος κατω απο το 3 δεντρο οπως βγαινεις απο το μετρο θα εχουν 4G και εγω δεν εχω ακομα καλο 3G. Φυσικα και θελω να βελτιωθει το σημα μου αλλα δεν με χαλαει να παρει καποιος οαλλος porche ταυτοχρονα .

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θελω να βελτιωθει το σημα μου αλλα δεν με χαλαει να παρει και ο αλλος porche ταυτοχρονα .

 

μα δεν μίλησα για μένα. αν ήταν έτσι θα σου έλεγα εγώ είμαι οκ και τέλος που όντως είμαι οκ από 3G. αλλά είπα να έχουν όλοι ίδιες ευκαιρίες στο δίκτυο. όχι να έχω εγώ 3G κι ο άλλος να μην έχει ούτε 2G. η πόρσε που κολλάει? δεν συγκρίνεται με εύρος του δικτύου τηλεφωνίας.

 

το δόκιμο θα ήταν να έλεγες ότι υπάρχει Πόρσε στην οποία έχεις ένα καλό κινητήρα (με την πιθανότητα να βγει μούφα) -4G- και αποτυχημένο σασί σε πολλά σημεία του -3G-

κι επίσης στερείτε βασικών δομών σε μερικές περιοχές -2G-

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινές ιστορίες διαφημιστικής παραπληροφόρησης... Όποιους πείσουν να αγοράσουν συσκευές 4G θα είναι τα μεγαλύτερα κορόϊδα...! Εκτός από το Σύνταγμα και τον Λευκό Πύργο αλλού δεν πρόκειται να το βρούμε...!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

H Ελληνική πραγματικότητα σε όλο της το μεγαλείο. Κοινώς, μας φάγαν τα φρου φρου και αρώματα.

 

Εδώ το 3G ειναι για κλάμματα και βγαίνουν και μιλάν για 4G. Βεβαια, θα έχει η Ελλάδα 4G (sic.) σε Αθήνα και Θεσ/νίκη (στο κέντρο τους, βεβαίως βεβαίως) και χ*στηκε η φοράδα στο αλώνι.

 

Ρε μπας και παίζει τιποτα με επιδοτησεις και προσπαθούν να φάνε λεφτά και εμεις συζητάμε και από πάνω; Λέω τώρα.

 

Ας κοιτάξουν να δώσουν καλύτερες ποιοτικά υπηρεσίες, και καλύτερες τιμές και κάποια στιγμή να δώσουν ΣΩΣΤΟ 4G (κοινώς πανελλαδική κάλυψη).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

πρώτα διορθώνεις υπάρχον προβλήματα κι έπειτα κάνεις ανοίγματα. με το να ανοίγεις συνεχώς νέα "μέτωπα", χωρίς να διορθώνεσαι βλάπτεις κι εσένα και τους πελάτες (μιλώντας για τους παρόχους, όχι εσένα :p)

το ότι είναι τεχνολογικό φόρουμ, δεν αφαιρεί το σκεπτικό της λογικής, η οποία λέει πως πρώτα έρχεται η κάλυψη κι έπειτα η ποιότητα. εδώ δεν υπάρχει καν κάλυψη σε πολλές περιοχές που σημαίνει ούτε καν 2G.

Καταλαβαίνεις ότι φάσκεις κι αντιφάσκεις; Αν όπως λες "σε πολλές περιοχές δεν υπάρχει ούτε καν 2G" τότε, σύμφωνα με τη λογική σου, θα έπρεπε πρώτα να είχαμε παντού 2G πριν πάμε στο 3G. Ευτυχώς που κάτι τέτοιο δεν έγινε γιατί αλλιώς θα είμασταν ακόμα με τις τραγικές ταχύτητες/pings του GPRS.

 

Εγώ πάλι που ταξίδεψα τον περασμένο μήνα στην ανατολική Ευρώπη, έμεινα έκπληκτος όταν αντίκρισα ταμπέλα της T-Mobile στην Ουγγαρία να διαφημίζει το HSPA+ στον αυτοκινητόδρομο. Από εκεί και πέρα, η τρομερές ταχύτητες με ακολούθησαν και στη Σλοβακία, αλλά και στην Πολωνία! Όταν λοιπόν η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα είναι μια από τις ακριβότερες, ΑΠΑΙΤΩ να έχω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ότι και οι υπόλοιποι και τίποτα λιγότερο!!! Τι δεν καταλαβαίνετε;; Όσο για τη Γερμανία που λες, έχει αληθινό 3G, όχι σαν το δικό μας...
Εγώ έγραψα για τη Δυτική Ευρώπη κι εσύ μου απάντησες για την ανατολική; Τι ακριβώς δεν κατάλαβες;

 

Όσο για τη Γερμανία όπως και για τρεις ακόμα χώρες της δυτικής Ευρώπης που έχω ζήσει τα τελευταία 12 χρόνια, επίτρεψέ με να ξέρω καλύτερα. Ήδη ανέφερα το παράδειγμα της γερμανικής Eplus που μέχρι πριν 1 χρόνο θεωρούσε ότι το 3G δεν είναι απαραίτητο και γι' αυτό έδινε μόνο μέχρι EDGE. Αν νομίζεις ότι οι ελληνικές εταιρίες έχουν μικρές ταχύτητες, μπορείς να ανατρέξεις στα χιλιάδες άρθρα και παράπονα στο διαδίκτυο σχετικά με τις τραγικές της ταχύτητες, την απίστευτη υπερφόρτωση του δικτύου της λόγω χαμηλών τιμών και εκατοντάδων MVNOs και τις συνεχείς αποσυνδέσεις.

 

Και δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τον όρο "αληθινό 3G" που έχει η Γερμανία αλλά όχι η Ελλάδα. Αληθινό σε τι; Ταχύτητα; Latency; Κάλυψη; Και στα τρία, τουλάχιστον οι δικές μας Cosmote και Vodafone υπερτερούν, λαμβάνοντας και υπόψη τον πληθυσμό αλλά και την γεωμορφολογία της Ελλάδας έναντι της Γερμανίας. Ήδη ανέφερα ένα παράδειγμα παραπάνω. Ένα άλλο πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι η διαδρομή από το κέντρο της Φρανκφούρτης στο αεροδρόμιο που είναι μόλις 15 χιλιόμετρα. 2-3 χιλιόμετρα έξω από τον αστικό ιστό της Φρανκφούρτης οι 2 στις 4 εταιρίες χάνουν εντελώς το 3G ενώ η τρίτη έχει μια γραμμή ενώ κάπου στη μέση της διαδρομής δεν υπάρχει καν κάλυψη 2G! Και μιλάμε για μια διαδρομή που δε βρίσκεται συνδέει κανένα ορεινό ελληνικό χωριό με μία κωμόπολη, αλλά μια από τις πιο πυκνές διαδρομές σε όλη την Ευρώπη, μεταξύ του μεγαλύτερου αεροδρομίου της ηπειρωτικής Ευρώπης και την πόλης που έχει 7 εκατομ. διανυκτερεύσεις το χρόνο λόγω των μεγάλων εκθέσεων και των τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι φάσκεις κι αντιφάσκεις; Αν όπως λες "σε πολλές περιοχές δεν υπάρχει ούτε καν 2G" τότε, σύμφωνα με τη λογική σου, θα έπρεπε πρώτα να είχαμε παντού 2G πριν πάμε στο 3G. Ευτυχώς που κάτι τέτοιο δεν έγινε γιατί αλλιώς θα είμασταν ακόμα με τις τραγικές ταχύτητες/pings του GPRS.

 

που φάσκω κι αντιφάσκω? έτσι θα έπρεπε να γίνει για να μιλάμε για σωστή ανάπτυξη. και θα ήμασταν ακόμα με GPRS? απο που κι ως που γνωρίζεις το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης ΑΝ γινόταν κάτι τέτοιο? μην τα πετας έτσι..κρίμα είναι...το ότι αρέσκεσε στο χύμα, δεν σημαίνει ότι έτσι πρέπει να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το LTE, και καλά θα κάνουν να το προχωρήσουν.

Από την άλλη, νομίζω ότι το σημαντικότερο είναι το 3G να ειναι το minimum.

Νομιζω ότι είναι αστείο να εχω 4G σήμα και παραδίλκα να μου δειχνει... GPRS.

Με όλο το σεβασμό, αυτό θα είναι ένα πασαλειμα και τίποτε άλλο απο τις εταιριες.

Ας κοιταξουν λοιπον το 3G και όχι απλα να λένε ότι έχουν 4G στην Πλατεια Συνταγματος

Link to comment
Share on other sites

Vodafone/Cosmote όπου υπάρχει σταθμός βάσης εκπέμπουν UMTS. Για το ότι η εμβέλειά του είναι περιορισμένη και περιορίζεται ακόμη περισσότερο για γνωστούς λόγους(μορφολογία, δόμηση κλπ) είναι κάτι που κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι(νόμοι της Φυσικής).

Ήδη για να αντιμετωπιστεί αυτό το γεγονός, η VF π.χ. θα αρχίσει να εκπέμπει σε κάποια σημεία στα 900 MHz. Λογικά το ίδιο θα κάνει και η Cosmote, οπότε όταν επεκταθεί αυτό στο σύνολο του δικτύου τους θα μιλάμε για κάλυψη UMTS όπου υπάρχει και GPRS/EDGE.

Καλά κάνουν επομένως και αναπτύσσουν το LTE. Και προφανώς στις αρχές του θα έχει τα ίδια "χάλια" με το UMTS

Link to comment
Share on other sites

Το να ερχονται στην αγορα νεα τεχνολογικα προιοντα ειναι σιγουρα θετικο. Αλλα η οποιαδηποτε μεταβαση σε κατι νεοτερο κοστιζει. Γι'αυτο θα προτιμουσα το Χ ποσο που διαθετει η καθε εταιρεια για να βαλει 4G, να το διεθετε για να φτιαξει αρχικα ενα δικτυο gsm της προκοπης με επαρκεια σηματος παντου και αργοτερα ας εβαζε και 4G. Δεν χαθηκε κι ο κοσμος αν το 4G ερχοταν μετα απο 2-3 χρονια...
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά, η Vodafone θα παρέχει γρηγορότερο internet .. Τουλάχιστον στα μέρη που κινούμαι εγώ, σίγουρα, όπως διαπιστώνω και τώρα ...

Αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσω προσωπικά 2014/15, δεδομένου ότι έχουν βελτιωθεί τα πακέτα, γιατί με τα δικά μου στάνταρ τα βρίσκω απλά απογοητευτικά ...

 

Υ.Γ. 1 : Εναντιώνομαι σε αυτούς που λένε ας αφήσει το 3G και το 4G και ας κοιτάξει GSM ... Η ποικιλομορφία της Ελλάδας απαιτεί σπατάλη για να καλυφθεί με δίκτυο, γιατί περί σπατάλης πρόκειται να βάλουμε επιπλέον κεραία για τον τελευταίο οικισμό του Διδυμότειχου επειδή 5άτομα δεν έχουν 3G ή έστω 2γραμμές GSM ... Εκτός ότι δεν ζούμε στην εποχή των Sith, έχουμε και καπιταλισμό ... Πέντε άτομα δεν πρόκειται να κάνουν απόσβεση αυτού του εξοπλισμού ...

 

Υ.Γ. 2 : Παράκληση στον Mikeus, αν με διαβάζει, για Μπραφ για την επιλογή δεν ξέρω/δεν απαντώ ... Δεν είναι υποχρεωτική η δημοσκόπηση, γιατί να υπάρχει τέτοια επιλογή ?????????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είμαι παρτάκιας και δεν σκέφτομαι το κέντρο της πολής μόνο, εννοείτε με χαλάει. και νομίζεις ότι όλη η Αθήνα έχει 3G?? ΟΥΤΕ 2G δεν έχει σε ορισμένες περιοχές (σε κεντρικά σημεία στην ΚΗΦΗΣΙΑ για παράδειγμα που τα περπάτησα πριν 2 μήνες κιόλας)

και φυσικά ο πάροχος κοροιδεύει τον κόσμο όταν λέει θα σου φέρω (και ποιοτικό μάλιστα άλλο τραγικό αυτό) LTE , ενώ δεν έχει καλά καλά φτιάξει "ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ" δίκτυα.

το μόνο που προσφέρουν οι πάροχοι λέγοντας τέτοια είναι αγανάκτηση

Ρωτησες ποσες κεραιες ξηλωσαν οι εκει κατοικοι,μαζι με το Δημαρχο,για Χ λογους;Θεωρω πως οχι,αλλοιως δεν θα ησουν τοσο απολυτος.

Στον αδελφο μου,που μενει στην Κηφισια,δεν μπορουν να παρουν τιποτα,επειδη εχουν ξηλωσει ολες τις κεραιες στη γειτονια.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθούν σίγουρα θύματα-πειραματόζωα για την εξέλιξη του 4G στην Ελλάδα. Σίγουρα πολλοί θα τρέξουν να συνδεθούν για πουλμούρ στα νέα πατατοδίκτυα των εταιριών!
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

πως λες ότι θα βάλεις ένα δίκτυο, καλύτερο του προηγούμενου, όταν το υπάρχον, προηγούμενο, είναι χάλια? χάνεις κάθε αξιοπιστία.

 

αν ήταν έτσι φιλε μου ακόμα 2g θα είχαμε!

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν έτσι φιλε μου ακόμα 2g θα είχαμε!

 

Γιατί και τώρα που νομίζεις ότι έχεις 3G ποιά η διαφορά;

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν έτσι φιλε μου ακόμα 2g θα είχαμε!

 

από που κι ως που ξέρεις πόσο καιρό κάνει για να φτιαχτεί ένα ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ δίκτυο? γιατί από πασαλίματα ξέρουμε πολύ καλά πόσο χρειάζεται.. μερικούς μήνες διαφιμήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Ας καταφερουν να εχουν blanket coverage σε HSPA, να "κλεισουν" το 2G δικτυο και μετα ας ανοιγουν σιγα και σταθερα το LTE. Ζω επαρχια και μπορει στην πολη να εχει 3G και μαλιστα δυνατο, αν βγεις 2km εκτος πεφτεις σε EDGE/GPRS. Tragik απλα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και τώρα που νομίζεις ότι έχεις 3G ποιά η διαφορά;

 

εγώ στις περιοχές που λειτουργώ το 3g πιάνω 4 με 12 mbps γιατί δηλαδή να μην πιάνω στις ίδιες 25 με 60 Mbps?

 

και αυτοί που πιάνουν 0.5 με 2 να πιάνουν 6 με 10?

 

δηλαδή σε αυτή τη χώρα μην γίνει κάτι αμέσως να το κράξουμε!

 

Εσύ τι προτιμάς, να πιάνεις τώρα 1mpbs Και σε 2 χρόνια που θα υπάρχει υποδομή να πιάνεις 80?

ή

η να πιάνεις 8 Mbps και σε 2 χρονιά που θα υπάρχει υποδομή να πιάνεις 80?

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχει γίνει κάτι στο οποίο θα πεις, ναι ρε φίλε ΕΓΙΝΕ. μόνο πασαλίματα γίνονται. αν αυτά αρκούν για μερικούς πάω πάσο. προτιμώ ολοκληρωμένες λύσεις, που αποδεικνύουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα οργανωσης-υποδομής
Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχει γίνει κάτι στο οποίο θα πεις, ναι ρε φίλε ΕΓΙΝΕ. μόνο πασαλίματα γίνονται. αν αυτά αρκούν για μερικούς πάω πάσο. προτιμώ ολοκληρωμένες λύσεις, που αποδεικνύουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα οργανωσης-υποδομής

 

Ξερεις πολλα πραγματα στην Ελλλαδα,που γινανε ετσι οπως λες;Εγω,ωςπαλαιος,κανω το Σταυρο μου ακομα και γι αυτα που εχω,ενθυμουμενος το dial up που ειχα στην αρχη,που ακουω καμια φορα τον χαρακτηριστικο ηχο της συνδεσεως,σε καμια παλαια ταινια, και κανω μπρρ,μακρυα.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...