Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερα τίποτα από αυτά. Το Android όταν χρειάζεται "σκοτώνει" μόνο του εφαρμογές για να ελευθερώσει RAM.

Αν όμως θέλεις να βάλεις κάποια τέτοια εφαρμογή το κατάλληλο μέρος να ρωτήσεις είναι η ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις εγινα κατοχος ενος LTE . Παιδια τι διαφορες εχει εκτος απο την μνημη και το 4G με το απλο το S 3 ;;

 

 

Εχει διπλη ταχυτητα δυκτιωσης στο hspda+ .

S3 LTE

Data GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps

EDGE Class 12

Speed HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, EDR

NFC Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

 

 

S3

Data GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps

EDGE Class 12

Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, EDR

NFC Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Εχει διπλη ταχυτητα δυκτιωσης στο hspda+ .

S3 LTE

Data GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps

EDGE Class 12

Speed HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, EDR

NFC Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

 

 

S3

Data GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps

EDGE Class 12

Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, EDR

NFC Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

 

 

Το HSDPA ΕΙΝΑΙ ΤΟ H++ ; Γιατι δεν καταλαβα καποια διαφορα μεχρι στιγμης. Εχω καρτα wind μεσα οποτε 4G δεν εχω. Μονο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω Η+ ειναι αλλα δεν ορκιζομαι. Ουτος ή αλλος πρεπει να εχει πααααααρα πολυ καλο σημα και παλι δεν ξερω αν υποστριζετα τετοια ταχυτητα Ελλαδα.

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω Η+ ειναι αλλα δεν ορκιζομαι. Ουτος ή αλλος πρεπει να εχει πααααααρα πολυ καλο σημα και παλι δεν ξερω αν υποστριζετα τετοια ταχυτητα Ελλαδα.

 

Στην περιοχη που εργαζομαι εχω μονιμα H++ και πιανω γυρω στα 14-20 mbs .

 

Απλα δεν ειδα διαφορα με το LTE αυτο εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχη που εργαζομαι εχω μονιμα H++ και πιανω γυρω στα 14-20 mbs .

 

Απλα δεν ειδα διαφορα με το LTE αυτο εννοω.

 

1. H++ δεν υπάρχει, πάλι Η+ θα δείχνει

2. Οπου έχει HSPA 21MBps, δε θα πιάσετε πάνω από 15MBps, κι όπου έχει HSPA+ θα δείτε μέχρι και 28-29MBps

3. Δεν υπάρχει συσκευή που να υποστηρίζει μέχρι 21 και να πιάσει τα 21, ούτε μέχρι 42 και να πιάσει τα 42, ακόμα κι αν μένετε δίπλα στα κεντρικά της κάθε εταιρίας!

4. Με το LTE υπάρχει διαφορά, ανάλογα της κάλυψης. Στη γειτονιά μου έχουμε HSPA 14MBps, και έπιανα από 5 μέχρι 7.7ΜΒ. Από τη μέρα που άνοιξε το 4G, έχω μόνιμα LTE μέχρι 20-22ΜΒ, και το HSPA δεν πιάνει πάλι πάνω από 7!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

1. H++ δεν υπάρχει, πάλι Η+ θα δείχνει

2. Οπου έχει HSPA 21MBps, δε θα πιάσετε πάνω από 15MBps, κι όπου έχει HSPA+ θα δείτε μέχρι και 28-29MBps

3. Δεν υπάρχει συσκευή που να υποστηρίζει μέχρι 21 και να πιάσει τα 21, ούτε μέχρι 42 και να πιάσει τα 42, ακόμα κι αν μένετε δίπλα στα κεντρικά της κάθε εταιρίας!

4. Με το LTE υπάρχει διαφορά, ανάλογα της κάλυψης. Στη γειτονιά μου έχουμε HSPA 14MBps, και έπιανα από 5 μέχρι 7.7ΜΒ. Από τη μέρα που άνοιξε το 4G, έχω μόνιμα LTE μέχρι 20-22ΜΒ, και το HSPA δεν πιάνει πάλι πάνω από 7!

 

Καλημερα ! Ναι λαθος χτες το ειδα H+ εκανα μια μετρηση εκει στην καμαρα και μου εβγαλε 14-16 Down και 4-5 up.

 

Αρα καλα ειναι. Τωρα LTE δεν μπορω να δοκιμασω γιατι εχω WIND . θα περιμενω μηπως και βαλει 4G η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Ναι λαθος χτες το ειδα H+ εκανα μια μετρηση εκει στην καμαρα και μου εβγαλε 14-16 Down και 4-5 up.

 

Αρα καλα ειναι. Τωρα LTE δεν μπορω να δοκιμασω γιατι εχω WIND . θα περιμενω μηπως και βαλει 4G η Wind.

 

Καλή ταχύτητα για Wind! Να ξέρεις πως έχει αναβαθμίσει το 80% του δικτύου της σε HSPA+, και στις περισσότερε περιοχές πιάνει μέχρι 42! Εμένα με τη Vodafone στην Καμάρα, σε H+ πιάνει 21-22, και με 4G 32!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Μηπως μπορει καποιος να μου πει γιατι μερικες φορες στο κινητο μου αναβοσβηνει η οθονη χωρις να το εχω στα χερια μου??

ευχαριστω

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Καλή ταχύτητα για Wind! Να ξέρεις πως έχει αναβαθμίσει το 80% του δικτύου της σε HSPA+, και στις περισσότερε περιοχές πιάνει μέχρι 42! Εμένα με τη Vodafone στην Καμάρα, σε H+ πιάνει 21-22, και με 4G 32!

 

καλη ταχυτητα αλλα θα ηθελα να εχει και η Wind 4G !

 

ΚΑλα η Voda εχει ξεφυγει...:D

Link to comment
Share on other sites

καλη ταχυτητα αλλα θα ηθελα να εχει και η Wind 4G !

 

ΚΑλα η Voda εχει ξεφυγει...:D

 

Ναι, ήρθαμε δεύτεροι, αλλά καλύτεροι, σταθερότεροι, και ταχύτεροι από την Cosmote ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήρθαμε δεύτεροι, αλλά καλύτεροι, σταθερότεροι, και ταχύτεροι από την Cosmote ;)

Eγω ειχα παρει στην βονταφον τηλ να ρωτησω για το 4g και μου ειπε πως χρεωνεται εξτρα ισχυει κατι τετοιο γνωριζει καποιος τι ισχυει και τι πρεπει να κανω???Να επισημανω πως το συμβολαιο μου εχει την δυνατοτητα mobile internet 1.5giga

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειχα παρει στην βονταφον τηλ να ρωτησω για το 4g και μου ειπε πως χρεωνεται εξτρα ισχυει κατι τετοιο γνωριζει καποιος τι ισχυει και τι πρεπει να κανω???Να επισημανω πως το συμβολαιο μου εχει την δυνατοτητα mobile internet 1.5giga

 

Δε χρεώνεται τίποτα έξτρα. Απλά θα ενεργοποιηθεί εμπορικά, και θα είναι διαθέσιμο σε όλους σας κανονικά :) Αυτό το είπαν γιατί ήταν διαθέσιμο μόνο στο 20 γίγα πρόγραμμα δεδομένων

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ το εργαλείο από Καιζερ. Μάλλον είναι από Γερμανία γιατί με γερμανικά ξεκινάει αν και αυτός μου είπε ότι είναι από Αγγλία. Από Αγγλία δεν έχουν ίδιο φορτιστή με εμάς οπότε υποθέτω ότι είναι από Γερμανία. Σήμερα έλαβα 2 ενημερώσεις. Τις έχει λάβει κανείς? Η μία ήταν XXBMD5 και η επόμενη ΧΧΒΜΕ1.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!!

 

Έχω εδώ και κανένα μήνα το κινητάκι και σκέφτομαι σιγά σιγά να του περάσω καμία custom rom. Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά καλή/γρήγορη/σταθερή/δοκιμασμένη? Στο xda που είδα έχει αρκετές και δεν ξέρω ποια να διαλέξω.

 

4G εδώ στην Κομοτηνή η Wind δεν έχει ακόμα πάντως για να μπορέσω να δοκιμάσω ταχύτητες!

Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδιά, πουθενά το change log για τις αλλαγές που γίνονται στις rom ? Τι βελτιώσανε - αλλάξανε απο την XXBMD5 στην XXBME3 ?

Δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό.

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με Kies το update (DBT) σε XXBME3 και όλα μια χαρά..... δεν βρήκα καμιά διαφορά μέχρι στιγμής......
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως όταν έγινε αναβάθμιση σεXXBMD5 και είχα ενεργοποιήσει τα δεδομένα όταν εκανα κλήση μετα δεν μπορούσα να μπω internet έπρεπε να απενεργοποιουσα τα δεδομένα και μετά να τα ξανά ενεργοποιουσα για να μπω ίσως με αυτή την αναβάθμιση να το φτιαξανε Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως όταν έγινε αναβάθμιση σεXXBMD5 και είχα ενεργοποιήσει τα δεδομένα όταν εκανα κλήση μετα δεν μπορούσα να μπω internet έπρεπε να απενεργοποιουσα τα δεδομένα και μετά να τα ξανά ενεργοποιουσα για να μπω ίσως με αυτή την αναβάθμιση να το φτιαξανε

 

Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα στην XXBMD5....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...