Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνούμε απολυτα τα ειχα ξαναπεί και εγω καμια σχέση η μια συσκευή με την αλλη .το απόλυτο τηλεφωνο ειναι το lte . Οχι για το 4 g αλλα για τα δυο γιγα μνημης βλέπω τεράστια διαφορα με το απλο s3 που ειχα πριν μερα με την νύχτα ...

Ιδια ακριβώς τηλεφωνα ειναι ιδια οθονη ίδια χαρακτηριστικα απλα τα 2 gb κανουν την μεγαλη διαφορα ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας,

 

από ότι βλέπω το VPN δεν αναφέρει τίποτα για Branded ενώ του Birdphone είναι όλα της Vodafone... Αυτό με το 4G αν είχε κάποιος τη διάθεση να μου εξηγήσει: Το ότι το 4G δεν υποστηρίζεται στις περισσότερες περιοχές προς το παρόν δεν μας νοιάζει, έτσι δεν είναι; HSPA, και Edge πιάνει και τρέχει κανονικά, σωστά;

 

Επίσης στο VPN αναφέρει ότι έχει ράδιο κανονικά!!! Ισχύει;

Edited by gnikolai
επιπλέον ερώτηση

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει ραδιο ολα ειναι vodafone γερμανιας απ οτι βλεπω .πρόσεξε απλα να είναι το ι9300 αυτο το μοντελο ..οχι το Ν.....

Αυτο παιζει σε εμας το 4G...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απο vnp unbranded ειναι με λογισμικο vodafone γερμανιας! Δεν εχει ραδιοφωνο και παιζει με ολες τις σιμ. Αν θελεις φλασαρεις το λογισμικο της κοσμοτε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μερικά πράγματα γιατί θα το πάρω μάλλον και τα καταστήματα τα μασάνε... Έχω βρει Vodafone branded, αυτό σημαίνει οτι έχει κάνα σήματάκι vodafone πάνω στη συσκευή ή στο start screen, ή απλά έχει λογισμικό της vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει καλή?? Έδωσα το ΝΟΤΕ 2 λόγω μεγέθους αλλά δεν μπορώ χωρίς android....Μόνο στη μπαταρία κολλάω....εκεί το ΝΟΤΕ 2 δεν έχει αντίπαλο πιστεύω...
Link to comment
Share on other sites

καμια σχεσει με το note ειναι μια κατηγορια μονο του.αλλα για android ειναι οτι καλητερο εχω δει.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απο vnp unbranded ειναι με λογισμικο vodafone γερμανιας! Δεν εχει ραδιοφωνο και παιζει με ολες τις σιμ. Αν θελεις φλασαρεις το λογισμικο της κοσμοτε..

 

Αγαπητέ μου αν είναι με λογισμό, όπως είναι το δικό σου, καθώς όπως λες φοράει το λογισμικό της Vodafone Γερμανίας τότε είναι αυτό που λέμε Branded... Άρα χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω ή να μειώσω την αξία της συσκευής, αυτό που έχεις είναι Branded της Vodafone.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι απο vodafone Γερμανίας τα I9305 .στα σκρουτζομαγαζα ..

Δεν εχουν λογότυπο vodafone στην εκκίνηση ουτε τίποτα αλλο . Απλα εχει μέσα στο software διαφορες χαζες εφαρμογές .επαφες data counter . Και κατι τετοια τις vodafone . Τις οποιες με root τις έστειλα ολες .delete .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι απο vodafone Γερμανίας τα I9305 .στα σκρουτζομαγαζα ..

Δεν εχουν λογότυπο vodafone στην εκκίνηση ουτε τίποτα αλλο . Απλα εχει μέσα στο software διαφορες χαζες εφαρμογές .επαφες data counter . Και κατι τετοια τις vodafone . Τις οποιες με root τις έστειλα ολες .delete .

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Tελικά T-Mobile είναι(από emark.gr), αλλά το έψαξα και είδα πως το κάνω ότι μα ότι θέλω. Μου είπαν έχει ένα μικρό logo κάτω από το Samsung όταν bootάρει μόνο. Είχα μάθει με iPhone και την περιορισμένη παραμετροποίηση και δεν περίμενα πως θα μπορούσα να επέμβω τόσο πολύ :D.... το οποίο χάλασε στα 2 χρόνια και 1 μήνα, λες και είχε χρονόμετρο να χαλάσει μόλις λήξει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε φλασάρει το firmware της cosmote πως σας φαίνεται; Έχει μέσα blotware εφαρμογές; Το Kies σας λέει ότι φοράτε τη πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού ή ότι δεν υποστηρίζεται η αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies λόγω CSC? Τί CSC σας δείχνει στο Kies ? (XXX) ή (COS) ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε φλασάρει το firmware της cosmote πως σας φαίνεται; Έχει μέσα blotware εφαρμογές; Το Kies σας λέει ότι φοράτε τη πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού ή ότι δεν υποστηρίζεται η αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies λόγω CSC? Τί CSC σας δείχνει στο Kies ? (XXX) ή (COS) ;

 

Όποιος δε βλέπει ότι έχει την τελευταία έκδοση όπως λες, απλά δεν έχει βάλει σωστά το λογισμικό της cosmote.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δε βλέπει ότι έχει την τελευταία έκδοση όπως λες, απλά δεν έχει βάλει σωστά το λογισμικό της cosmote.

 

Εσείς έχετε περάσει το firmware της Cosmote και σας δείχνει στο Kies ότι έχετε την τελευταία έκδοση λογισμικού και στο csc (COS) ;

Link to comment
Share on other sites

Άντε και σύντομα να δούμε την 4.2.1 στις συσκευές μας και αργότερα Key Lime Pie. Είμαι υπερευχαριστημένος από την συσκευή δεν κολλάει πουθενά.:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος κι έγω Galaxy S3 LTE εδώ και 4 μέρες. έχω διαβάσει διάφορα και φυσικά όλες τις σελίδες σε αυτό το θέμα.

Ωστόσο έχω δυο ερωτήσεις. Το κινητό το αγόρασα απο γερμανό με πάροχο cosmote.

Ανοίγοντας το Kies μου βγαζει το εξής: "Your device's current firmware version is not supported to update firmware via Kies" και αναφέρει απο κάτω Current Firmware version: PDA:LL1/PHONE:LK5/CSC:LL1(COS)

Πρώτη ερώτηση. Γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω Kies? και πώς μπορώ να καταλάβω αν η έκδοση που έχω είναι η τελευταία?

Επίσης το κινητό είναι κατα κάποιο τρόπο κλειδωμένο στη Cosmote?

Ευχαριστώ πολύ

PS: κάποια στοιχεία απο το τηλ. Baseband Version: I9305XXBLK5, ANDROID 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος κι έγω Galaxy S3 LTE εδώ και 4 μέρες. έχω διαβάσει διάφορα και φυσικά όλες τις σελίδες σε αυτό το θέμα.

Ωστόσο έχω δυο ερωτήσεις. Το κινητό το αγόρασα απο γερμανό με πάροχο cosmote.

Ανοίγοντας το Kies μου βγαζει το εξής: "Your device's current firmware version is not supported to update firmware via Kies" και αναφέρει απο κάτω Current Firmware version: PDA:LL1/PHONE:LK5/CSC:LL1(COS)

Πρώτη ερώτηση. Γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω Kies? και πώς μπορώ να καταλάβω αν η έκδοση που έχω είναι η τελευταία?

Επίσης το κινητό είναι κατα κάποιο τρόπο κλειδωμένο στη Cosmote?

Ευχαριστώ πολύ

PS: κάποια στοιχεία απο το τηλ. Baseband Version: I9305XXBLK5, ANDROID 4.1.2

 

Κανονικά δεν έπρεπε να στο λέει αυτό.. Η πιο πρόσφατη έκδοση της Cosmote είναι I9305XXBLL5. Πάνε στη πρώτη σελίδα του thread για το πως θα την κατεβάσεις και θα την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχείο κατεβαζουμε για να μπορούμε να βάλουμε custom rom. Κάπου μπερδεύτηκα και δεν μπορω να βγάλω άκρη. Αν είναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=33305792&postcount=3 δεν δουλεύει σ εμένα.

Μήπως κάποιος μπορει να επιβεβαιώσει αν είναι αυτο το αρχείο ή άλλο;

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχείο κατεβαζουμε για να μπορούμε να βάλουμε custom rom. Κάπου μπερδεύτηκα και δεν μπορω να βγάλω άκρη. Αν είναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=33305792&postcount=3 δεν δουλεύει σ εμένα.

Μήπως κάποιος μπορει να επιβεβαιώσει αν είναι αυτο το αρχείο ή άλλο;

Ναι αυτό είναι ......κατεβάζεις αυτό που είναι για την συσκευή σου I9305 ή I9305N

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν έπρεπε να στο λέει αυτό.. Η πιο πρόσφατη έκδοση της Cosmote είναι I9305XXBLL5. Πάνε στη πρώτη σελίδα του thread για το πως θα την κατεβάσεις και θα την περάσεις.

 

Ευχαριστώ. Σκεφτόμουν να τη κατεβάσω και να τη κάνω αλλά δυστυχώς με το kies δεν μου κάνει backup ουτε τα applications όποτε σκέφτομαι να περιμένω ή να προχωρήσω?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνω backup και τις εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Σκεφτόμουν να τη κατεβάσω και να τη κάνω αλλά δυστυχώς με το kies δεν μου κάνει backup ουτε τα applications όποτε σκέφτομαι να περιμένω ή να προχωρήσω?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνω backup και τις εφαρμογές?

Αν δεν είσαι root , δοκίμασε με το Carbon

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα σχεδόν ες τις σελίδες αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρη να ρωτήσω εγώ που έχω το i13905 branded στην Vodafone Γερμανίας θα πιάνω lte ή όχι??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...