Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά!!

Για μένα ένα απ τα βασικότερα πράγματα είναι που όντως τρέχει νερό.

Και μιλάμε για νεράκι κρύσταλλο :):)

Και όσο για το φίλο που λέει παραπάνω ότι με άλλα 50 παίρνεις το νέο 5αρι συμφωνώ αλλά πουν το οεο??

Δεν είναι για όλους δυστυχώς αυτή η τιμή του 5αριου..

Και επειδή και εγώ βαρέθηκα να περιμένω πότε θα έχει διαθεσιμότητα ή πότε θα θα κατέβει απ τα 460 και βάλτε ευρώ του Σκρουτζ πήρα πάλι το 4 καινούργιο του κουτιού και ησύχασα.

Και συμβουλές 2 απ αυτές που θέλω,και νεράκι όπως λέει ο φίλος παραπάνω πάει και όταν υπάρχει ευρέως διαθέσιμο το 5 και θέλει και τα δικά μας λεφτά η Google τότε εδώ είμαστε.

Πάντως έτσι ομαλά όπως πάει το 4 με το kit Kat δεν έχω δει άλλο android.

Να φανταστητε το S4 σε σύγκριση είναι σα να το έχει πιάσει λοξιγκας!!

Για μένα για τα λεφτά που κάνει τώρα το 4 είναι άψογο.

 

Φίλτατε Μάνο υπερβάλλεις για το S4. Αν θες εχω τραβήξει βιντεάκι δίπλα δίπλα το N4 με το S4.

Στο Browsing (και τα δυο με Chrome) ειναι καθαρά πιο γρήγορο το S4. Στις εφαρμογές αλλού το ένα και αλλού το αλλο, παρόλο το ART.

Στο μόνο που είναι ένα κλικ μπροστά το Ν4 είναι στα μενού των ρυθμίσεων.

Συν οτι το S4 μου έχει 3πλασιες εφαρμογές από το N4 της γυναίκας μου, πολύ περισσότερα widgets και δεν έχει το θαυματουργό kitkat με ART.

Αν θέλεις μπορώ να σου το ανεβάσω το βιντεάκι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλτατε Μάνο υπερβάλλεις για το S4. Αν θες εχω τραβήξει βιντεάκι δίπλα δίπλα το N4 με το S4.

Στο Browsing (και τα δυο με Chrome) ειναι καθαρά πιο γρήγορο το S4. Στις εφαρμογές αλλού το ένα και αλλού το αλλο, παρόλο το ART.

Στο μόνο που είναι ένα κλικ μπροστά το Ν4 είναι στα μενού των ρυθμίσεων.

Συν οτι το S4 μου έχει 3πλασιες εφαρμογές από το N4 της γυναίκας μου, πολύ περισσότερα widgets και δεν έχει το θαυματουργό kitkat με ART.

Αν θέλεις μπορώ να σου το ανεβάσω το βιντεάκι.

 

Εσύ νομίζω έχεις το S4 με τον οχταπυρηνο; που τα πάει πολύ καλύτερα από τον snapdragon που έρχεται Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ νομίζω έχεις το S4 με τον οχταπυρηνο; που τα πάει πολύ καλύτερα από τον snapdragon που έρχεται Ελλάδα.

 

Έτσι ακριβώς!

Ο Κώστας έχει το καλό S4.

Και δεν έχει συναντήσει τα περισσότερα απ τα θέματα που είχε το Ευρωπαϊκό που πουλάνε εδώ.

Σίγουρα σε θέματα εφαρμογών και δη βαριών τα S4,G2,note 3 είναι πιο γρήγορα καθαρά και μόνο λόγο περισιας ισχύως, αλλά ξαναλέω πως σε θέματα αμεσότητας,πλοήγησης στα μενού και γενικά λειτουργίας τηλεφώνου ΔΕΝ υπάρχει πιο γρήγορα,άμεσο και smooth android απ το Ν4 πάρ όλα τα περυσινά specs και τα σαφώς κατώτερα CPU GPU σε σχέση με τα top φετινά.

(εξαίρεση το....Ν5!!!)

Και αυτό φαίνεται αμέσως στην αίσθηση που σου αφήνει το καθένα άνετα αλλά μπορεί να αποτυπωθεί και σε βιντεάκι να δουν όσοι θέλουν τα λεγόμενα μου.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.ειμαι σε συζητησεις για την αγορα nexus 4 μεταχειρισμενο ελληνικο στα 250.αξιζει να τα δωσω η να προτιμησω new απο skroutz στα 290 ολα μεσα?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.ειμαι σε συζητησεις για την αγορα nexus 4 μεταχειρισμενο ελληνικο στα 250.αξιζει να τα δωσω η να προτιμησω new απο skroutz στα 290 ολα μεσα?

Μπορείς να βρεις και κανά 20αρικο πιο κάτω άνετα. Αν περιμένεις μία εβδομάδα φίλος συμφορουμίτης θα δώσει ένα τέτοιο 16αρι ( άψογο ) στην τιμή που σου λέω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!

Ο Κώστας έχει το καλό S4.

Και δεν έχει συναντήσει τα περισσότερα απ τα θέματα που είχε το Ευρωπαϊκό που πουλάνε εδώ.

Σίγουρα σε θέματα εφαρμογών και δη βαριών τα S4,G2,note 3 είναι πιο γρήγορα καθαρά και μόνο λόγο περισιας ισχύως, αλλά ξαναλέω πως σε θέματα αμεσότητας,πλοήγησης στα μενού και γενικά λειτουργίας τηλεφώνου ΔΕΝ υπάρχει πιο γρήγορα,άμεσο και smooth android απ το Ν4 πάρ όλα τα περυσινά specs και τα σαφώς κατώτερα CPU GPU σε σχέση με τα top φετινά.

(εξαίρεση το....Ν5!!!)

Και αυτό φαίνεται αμέσως στην αίσθηση που σου αφήνει το καθένα άνετα αλλά μπορεί να αποτυπωθεί και σε βιντεάκι να δουν όσοι θέλουν τα λεγόμενα μου.

 

Μάνο το S4 με το snapdragon έχει βελτιωθεί με την 4.3 και απ οτι λένε παιδιά που τα εχουν και τα δύο, είναι πλέον στα ίδια επίπεδα με το 9500.

 

Αυτό που λείπει από το Nexus4 είναι η αισθηση όταν σκρολαρεις στις οθόνες και γενικά στο άγγιγμα.

Φυσικό είναι έχοντας καθαρό λιτό android να είναι πιο άμεσο στα μενού.

Στο θέμα ταχύτητας και το Note 8 μου που έχει κι αυτό hardware ίδιας γενιάς με το Nexus4, δεν υστερεί σε σχέση με τα S4 & Note3. Οφείλεται καθαρά στην οθονη μικρής ανάλυσης.

Πιστεύω ότι και μεταξύ Nexus4 & 5 δεν θα δεις διαφορές στα συνηθισμένα, για το λόγο που αναφρρω

Την υπεροχή του hardware θα την δεις στα δύσκολα.

 

Αυτά για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Από εκεί και πέρα, το Nexus4 είναι μια πολύ καλή συσκευή η οποία θα στέκεται άνετα για ακόμα δύο χρόνια. Στα 270 ευρώ παραμένει η καλύτερη αγορά.

 

Περιμένω την Google να ξυπνήσει και να μας δώσει ένα Motorola με hardware και ποιότητα κατασκευής εφάμιλλα του iPhone, στα 600 ευρω.

Τότε ναι θα προτιμήσω το καθαρό android γιατί θα έχω άριστη κάμερα, καλό ήχο και φοβερά υλικά.

Το επιχείρησε φέτος η HTC αλλά ως συνήθως έκανε ότι κάνει από την εποχή των WM. Αφηνει κάτι που χαλάει όλη την προσπάθεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειμαι θεσ/νικη....και αν δεν το δω το κιν δισταζω να το παρω στα τυφλα!

 

χα χα και αυτός Θεσσαλονίκη είναι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις πες του να επικοινωνησει μαζι μου...:lol:

 

οκ, θα ενημερώσω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παρηγγειλα το Ν4 πριν μια ωρα περιπου απο το phonegallery στα 277....ειναι αξιολογο μαγαζι ??? Το παρηγγειλα απο εκει μιας και εχω την δυνατοτητα να παω ο ιδιος απο κοντα να το ελεγξω....επισης , τι πρεπει να προσεξω οταν παω να παρω το κινητο ??
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το Ν4 πριν μια ωρα περιπου απο το phonegallery στα 277....ειναι αξιολογο μαγαζι ??? Το παρηγγειλα απο εκει μιας και εχω την δυνατοτητα να παω ο ιδιος απο κοντα να το ελεγξω....επισης , τι πρεπει να προσεξω οταν παω να παρω το κινητο ??

 

Να είναι σφραγισμένο και να γράφει ΙΜΕΙ στην απόδειξη..

Link to comment
Share on other sites

Να είναι σφραγισμένο και να γράφει ΙΜΕΙ στην απόδειξη..

 

Γιατί πού χρειάζεται η απόδειξη;

Το εδώ service μόνο το imei χρειάζεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πού χρειάζεται η απόδειξη;

Το εδώ service μόνο το imei χρειάζεται.

 

Γιατί σε περιπτωση που έχουν περάσει 2 χρόνια απο την ημερομηνία κατασκευής νομιζω πως δεν θα έχεις εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά παιδιά! Επειδή ενδιαφέρεται φίλος να πάρει την συσκευή άμεσα, πού μπορούμε να βρούμε την καλύτερη τιμή αυτήν τη στιγμή για το κινητό?

Από μία αναζήτηση που έκανα στα 295 ευρώ το βρίσκω στο extreme-mobile.gr, που διαβάζω καλά λόγια για το μαγαζί και σε άλλα θέματα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

O Nίκος του extreme ειναι πραγματικός επαγγελματιας, και στο πλαισιο θα το βρεις ισως αλλα είναι αλλο η προσωπικη επαφή και η άμεση προσπαθεια επιλυσης οποιουδηποτε προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει και γω απο ενα online καταστημα και το περιμενω....οταν λετε "ποδαρακια" τι εννοειται?

 

Είναι μικρά ποδαρακια στο πίσω μέρος για να ακούγεται και καλά πιο δυνατά το ηχείο όταν είναι πάνω σε λεία επιφάνεια.Για περισσότερα κάνε μια αναζήτηση στο επισημο θέμα του nex 4.

Link to comment
Share on other sites

O Nίκος του extreme ειναι πραγματικός επαγγελματιας, και στο πλαισιο θα το βρεις ισως αλλα είναι αλλο η προσωπικη επαφή και η άμεση προσπαθεια επιλυσης οποιουδηποτε προβλήματος

 

Το έχω υπόψιν μου για την επικείμενη αγορά και του δικού μου νέου smartphone.. ;)

 

Αν είναι για τόσα χρήματα πάρτο από πλαίσιο που είναι τα μοντέλα με τα ποδαράκια.

 

Πρέπει να κάνω ένα τηλ. να μάθω ποια έκδοση της συσκευής διατείθεται από το extrememobile και του Πλαισίου. Προτιμώ να μην στηρίξω το Πλαίσιο να σου πω την αλήθεια.:rolleyes:

Αλλά λογικά πλέον όλη η παραγωγή με το "facelift" σχέδιο δεν θα είναι, με τα ποδαράκια?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το έχω υπόψιν μου για την επικείμενη αγορά και του δικού μου νέου smartphone.. ;)

 

 

 

Πρέπει να κάνω ένα τηλ. να μάθω ποια έκδοση της συσκευής διατείθεται από το extrememobile και του Πλαισίου. Προτιμώ να μην στηρίξω το Πλαίσιο να σου πω την αλήθεια.:rolleyes:

Αλλά λογικά πλέον όλη η παραγωγή με το "facelift" σχέδιο δεν θα είναι, με τα ποδαράκια?

μην είσαι καθόλου σίγουρος ότι θα είναι αυτό!

Τσεκαρέ το

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στα 280 ευρώ το βρίσκουμε από τον Νίκο. Πολύ καλή τιμή, βλέποντας ότι τα περισσότερα καταστήματα το έχουν πάνω από 325 ευρώ. Λογικά θα το παραγγείλουμε το ΣΚ. Έχουμε κ κάποιες απορίες για την συσκευή αλλά θα περάσω από το κανονικό Θέμα να ρωτήσω..
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπήρχε διαθέσιμο, οπότε από εβδομάδα νεότερα και παραγγελία..

Γενικά πάντως δεν το είδαμε και πουθενά το κινητό αυτές τις μέρες, σε κανένα κατάστημα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπήρχε διαθέσιμο, οπότε από εβδομάδα νεότερα και παραγγελία..

Γενικά πάντως δεν το είδαμε και πουθενά το κινητό αυτές τις μέρες, σε κανένα κατάστημα.

 

Το κινητό έχει σταματήσει να παράγετε απο τοτε που βγήκε το nexus 5.οπότε σιγά σιγά θα εξαντλουντε τα αποθέματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...