Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιον ενδιαφερεται βρηκα αυτη την θηκη : http://tinyurl.com/cxacvj9

λεω να την χτυπησω γιατι θα εχω το κινητο μεσα στο ΣΚ οποτε να μ ερθει γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να τσεκαρεις κι εσυ χωρις proxy το status της παραγγελιας. Ειτε απο το play store πας κατω κατω που λεει my orders and settings ειτε απο το google wallet.

 

Tο γνωρίζω φίλε μου, αλλά η παραγγελία έγινε από τον λογαριασμό του γνωστού μου και δεν του ζητάω προφανώς τους κωδικούς του. Αν ειδοποιηθεί για κάτι θα με ενημερώσει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω λεω να το παρω απο αμερικη μιακ παει η μανα μου ερωτηση,θα περνει καρτα σιμ μεσα η οχι?θα πρεπει να παρω ξεκλειδωτοη πως αλλιως λεγεται..?πως να το ζητησει για να κανει για ευρωπαικα δυκτια ?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από θήκη προστασίας, έχετε βάλει και screen protector;

 

Μιας και θα πληρώσω μεταφορικά από Amazon ή Ebay, σκέφτηκα να παραγγείλω και μια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο, και δεν ξέρω αν χρειάζεται και το screen protector.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μετα απο ενα 24ωρο κατοχης (σε προσπαθεια αντικαταστασης του note 2 μου) 2-3 παρατηρησεις (reviews εχουν γινει πολλα, δε θα μπω στη διαδικασια):

1) Το touch ΔΕΝ ειναι καλο. Το sensitivity ειναι -αγνωστο για ποιο λογο- ρυθμισμενο σε χαμηλα επιπεδα και αυτο μεταφραζεται σε αυξημενη πιεση για να κανεις register το element που θελεις. Διορθωνεται λιγο με soft mod, αλλα μεχρι εκει. Φαουλ...

2) Η μπαταρια ειναι σαφως χειροτερη απο S3. Δυστυχως για τα δεδομενα μου δε βγαζει τη μερα... Στην πραξη 40% κατω απο αυτη του note 2

3) To pure android για αλλη μια φορα αναδεικνυεται, σε αντιθεση με τα γελοια interface των υπολοιπων (και δη της Samsung).

Απεριττα γραφικα και το android στα "καλυτερα του".

Δε θα επεκταθω, απλα θα πω σε μια φραση: Αψογη ποιοτητα και αισθηση στο χερι, πολυ καλη οθονη (κατωτερη απο του onex plus που εβλεπα διπλα διπλα), καλο ακουστικο - ηχειο (και απλα "καλο" σημα) κλπ κλπ

Μετα το περας του 24ωρου εφυγε για τον αδερφο μου και πισω στο note 2...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Το ειδα και το δουλεψα αρκετα εδω στο westfield,οπου το πουλανε 389 λιρες sim free.

Πηγα με σκοπο να το αγορασω αλλα απογοητευτηκα...απο το touch, το housing, και γενικα την αισθηση. Ειναι lg με οτι αυτό συνεπαγεται....μαλλον θα παρω το s3 lte.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Το ειδα και το δουλεψα αρκετα εδω στο westfield,οπου το πουλανε 389 λιρες sim free.

Πηγα με σκοπο να το αγορασω αλλα απογοητευτηκα...απο το touch, το housing, και γενικα την αισθηση. Ειναι lg με οτι αυτό συνεπαγεται....μαλλον θα παρω το s3 lte.

 

 

Το οτι ειναι lg δε λεει κατι.Ισα ισα απο ποιοτητα η εταιρεια φημιζεται

Link to comment
Share on other sites

με ανύπαρκτο 4G δίκτυο.. :blink:

 

Ανύπαρκτο ακόμα για την Ελλάδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ένα lg η γυναίκα μου παλιό μοντέλο το 2008 ήταν νομίζω , της έπεσε μια φορά κάτω και έσπασε η οθόνη και από τότε όλα τα lg είναι χάλια :) , εννοείτε πως δεν είναι έτσι , πολύ καλή ποιότητα , χαλάσαν τη φήμη τους μόνο και μόνο λόγω των ανύπαρκτων αναβαθμίσεων πιστεύω .
Link to comment
Share on other sites

με ανύπαρκτο 4G δίκτυο.. :blink:

 

To θέμα δεν είναι το 4G αλλά τα 2 gb ram που έχει .....και που θα έπρεπε να υπάρχει στο s3 από την αρχή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To θέμα δεν είναι το 4G αλλά τα 2 gb ram που έχει .....και που θα έπρεπε να υπάρχει στο s3 από την αρχή .

 

Για τη ram και μόνο αναφερθηκα στο s3,το 4g μου ειναι εντελως αδιαφορο, μεχρι να λειτουργησει στην Ελλαδα....θα εχω αλλαξει τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

να ήμασταν US ναι, να λέγαμε και να ξαναλέγαμε για το LTE , αλλά εδώ που δεν έχουμε καν 3G, δεν είναι υπερβολή να λέμε για LTE?

 

δλδ S3 & S3LTE το LTE είναι υπερβολή, τουλάχιστον για μένα. εξού και για το ν4 δεν θα έπρεπε να πολυνοιάζει τον κόσμο το ότι δεν υποστηρίζει LTE. εκτός αν πηγαίνει συνέχεια εξωτερικό και κυρίως US

 

καλά εννοείτε πως το σ3 θα έπρεπε να είχε 2 γίγα αλλά τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχαν ίδια τιμή ο κόσμος θα επαιρνε s3 πιστεύω. Στα 150 ευρω κατω ομως δεν έχει αντιπαλο το nexus

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Από Αμερική εννοείς, γιατί από Αγγλία η ελάχιστη τιμή μαζί με τα μεταφορικά για παράδοση στην Αγγλία πάει στις 289 λίρες, δηλαδή κάπου 360€, δηλαδή περίπου 90€ λιγότερα από το S III (448.28€ η χαμηλότερη τιμή από skroutz), όχι 150€.
Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία πόσο έχει το galaxy? Και τα 100€ καλή διάφορα είναι...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως....προσωπικά και 300€ να είχε το S3 και 150€ το iPhone 5, θα έπαιρνα το N4 για λόγους που έχουμε ήδη εξηγήσει. Ο καθένας έχει τα κριτήρια του και τις ανάγκες του. Δεν υπάρχει τίποτα απόλυτο.

 

παιδια εγω λεω να το παρω απο αμερικη μιακ παει η μανα μου ερωτηση,θα περνει καρτα σιμ μεσα η οχι?θα πρεπει να παρω ξεκλειδωτοη πως αλλιως λεγεται..?πως να το ζητησει για να κανει για ευρωπαικα δυκτια ?

Ξεκλείδωτα είναι όλα από το Play Store οπότε δεν θα έχεις προβλημα με ότι κάρτα και να βάλεις.

 

 

Μίλησα με τράπεζα το πρωί και την αίτηση ακύρωσης την έκανε η Google. Δεν το βλέπω να σώζεται δυστυχώς. Είχε κανείς που παράγγειλε με ελληνική πιστωτική κάποιο πρόβλημα ή του ήρθε (στην Αγγλία εννοείται) κανονικά το τηλέφωνο;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως....προσωπικά και 300€ να είχε το S3 και 150€ το iPhone 5, θα έπαιρνα το N4 για λόγους που έχουμε ήδη εξηγήσει. Ο καθένας έχει τα κριτήρια του και τις ανάγκες του. Δεν υπάρχει τίποτα απόλυτο.

 

 

Ξεκλείδωτα είναι όλα από το Play Store οπότε δεν θα έχεις προβλημα με ότι κάρτα και να βάλεις.

 

 

Μίλησα με τράπεζα το πρωί και την αίτηση ακύρωσης την έκανε η Google. Δεν το βλέπω να σώζεται δυστυχώς. Είχε κανείς που παράγγειλε με ελληνική πιστωτική κάποιο πρόβλημα ή του ήρθε (στην Αγγλία εννοείται) κανονικά το τηλέφωνο;

 

Εγω με Ελληνικη πιστωτικη παρηγγειλα απο Γερμανια ομως. Ασχημα νεα αμα εκανε την αιτηση η google. Δε με βλεπω να το παιρνω... Τι ωρα ακριβως παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Είχε ένα lg η γυναίκα μου παλιό μοντέλο το 2008 ήταν νομίζω , της έπεσε μια φορά κάτω και έσπασε η οθόνη και από τότε όλα τα lg είναι χάλια :) , εννοείτε πως δεν είναι έτσι , πολύ καλή ποιότητα , χαλάσαν τη φήμη τους μόνο και μόνο λόγω των ανύπαρκτων αναβαθμίσεων πιστεύω .

+1000:up:

To θέμα δεν είναι το 4G αλλά τα 2 gb ram που έχει .....και που θα έπρεπε να υπάρχει στο s3 από την αρχή .

Εεεε να εχουν να δειξουν και κατι καινουριο στο S4... κλεφτες θα γινουν...?? :p (Το Αμερικανικο μοντελο εχει 2GB ram παντως)

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα μετονομάστηκε σε " Διαθεσιμότητα και αγορά του Google Nexus 4 (by LG)".

Αυτό έγινε γιατί τα περισσότερα μηνύματα αναφέρονται ακόμα στην αγορά του Nexus 4 και αποφασίστηκε να ανοίξει ένα νέο καθαρό Επίσημο θέμα.

 

Συνεχίζουμε λοιπόν στα ανάλογα θέματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Ελληνικη πιστωτικη παρηγγειλα απο Γερμανια ομως. Ασχημα νεα αμα εκανε την αιτηση η google. Δε με βλεπω να το παιρνω... Τι ωρα ακριβως παρηγγειλες?

 

Περίπου μια ώρα μετά που ανοίξανε οι παραγγελίες στις 4/12. Ειχα πέσει στην πρώτη αλλαγή παράδοσης που έλεγε 1-2 βδομάδες (οι πρώτοι πρόλαβαν ένα σκέτο "In stock").

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη τη στιγμη πoυ μιλαμε επιδη δεν εχω πρoσβαση να κoιταξω στo store τo Ν4 ειναι out of stock? Kαι αν ναι πoτε θα ειναι η επoμενη διαθεσημoτητα?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη τη στιγμη πoυ μιλαμε επιδη δεν εχω πρoσβαση να κoιταξω στo store τo Ν4 ειναι out of stock? Kαι αν ναι πoτε θα ειναι η επoμενη διαθεσημoτητα?

 

To εχουμε ποσταρει απειρες φορες... http://www.n4checker.com/ (αποθηκευσε το σαν σελιδοδεικτη για να βλεπεις):lol:

Link to comment
Share on other sites

To εχουμε ποσταρει απειρες φορες... http://www.n4checker.com/ (αποθηκευσε το σαν σελιδοδεικτη για να βλεπεις):lol:

 

Ειμαι στην δoυλεια αυτη τη στιγμη και δεν μπoρω να κoιταξω γι αυτo ρωτησα.Αν ημoυν σπιτι ηξερα πoυ να κoιταξω.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Και τι δεν διαβάσαμε από τους κλαμένους του forum, για 800 ευρώ για 700 ευρώ τιμή... Ό,τι θέλεις ακούς από όσους κλαίνε και γκρινιάζουν για όλα τα κινητά high end "που θα τα έπαιρναν αν ήταν 200 ευρώ πιο φτηνά", "αν είχαν LTE" και ό,τι άλλο φανταστείς ενώ κρατάνε κάτι μπακατέλες που τους κρέμμονται τα κουμπιά!!!

 

Όλα τα threads βρίθουν κλάψας.

 

Saturn.de ---> 395Ε κύριοι. Ούτε 700 ούτε 800 που κλαίγονταν κάποιοι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...