Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορουμε να κανουμε λογαριασμο στο αμρικανικο για να το παραγγειλω απο εκει? θα μου το φερουν επειτα.. μεσω anon.proxy.co.uk δεν μπορω. μπορει να βοηθησει καποος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να μου πει καποιος σε τι τιμες το βρισκεις σε μαγαζια στην Αγγλια (εκτος play store) και αν ειναι αμμεσα διαθεσιμο?
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη σε σχεση με το Note II πως το βλεπεις??

Όπως είπαν και τα παιδιά δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα γιατί το note2 είναι μια άλλη περίπτωση, ξεχωριστή :)

Σίγουρα βλέπεις διαφορά στα χρώματα αφού το μάτι έχει συνηθίσει στα έντονα χρώματα των amoled και κάθε μέρα το μάτι προσαρμοζεται στην νέα οθόνη. Γενικά κάθε μέρα νοιώθω να με κερδίζει όλο και περισσότερο. Είναι απίστευτα γρήγορο και με βολεύει πολύ το μέγεθός του. Πάντως όπως και να έχει είναι άλλη συσκευή σε σχέση με το Note με την εμπειρία pure να είναι απολαυστική (είναι η πρώτη μου συσκευή Nexus ever και νομίζω πέτυχα το όλο concept της Google στην καλύτερη και πιο ώριμη στιγμή του έως τωρα)

Link to comment
Share on other sites

(είναι η πρώτη μου συσκευή Nexus ever και νομίζω πέτυχα το όλο concept της Google στην καλύτερη και πιο ώριμη στιγμή του έως τωρα)

 

Aυτό φαίνεται οτι ισχύει βάση το feedback έως τώρα. Γιαυτό και έχουμε κολλήσει εξ αρχής οι φανατικοί των Nexus :D

 

Εδώ είναι ένα site εκτός Store, το έχει +130€ περίπου. Το γερμανικό media markt το έχει 395€ με ημερομηνία διαθεσιμότητας 15/12.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!! Τι δουλειά έχει το 4 με το note? Δηλαδή να συγκρίνουμε το μέγεθος ή τα μείον 1000 της μπαταρίας; Φυσικά και θα κρατάει περισσότερο απ' όλα τα τηλέφωνα μια τέτοια μπαταρία και ,από την άλλη, λόγω μεγέθους δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης. Με το s3 μάλιστα. Και φυσικά όχι στην οθόνη που λόγω amoled είναι διαφορετικά τα πράγματα!Άλλωστε ο Ευθύμης μας έχει πει τόσα που μπορούμε να καταλάβουμε τι παίζει με το κινητό!

Ρε παιδια θελω να συγκρινω 2 κινητα με 2gb ram. Το Galaxy S3 ΔΕΝ το θεωρω smartphone. Smartphone που μολις ανοιγω την 3η εφαρμογη μου κλεινει την πρωτη δεν ειναι Smartphone. ΤΕΛΟΣ. Το τελευταιο Smartphone που ειχα ηταν το Galaxy S2 με gingerbread. Ανοιγα sport24 --> new tab myphone --> new tab gazzetta --> o browser επιανε 300 mb ram και μετα απο 20 λεπτα ξανακοιτουσα το live score του αγωνα στο sport24 και ηταν φορτωμενο. Πειτε μου δηλαδη με ποιο αλλο να συγκρινω το Nexus 4? Υπαρχει καποιο αλλο που τα κανει αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και μια διαφημηση :)

http://bestboyz.de/seht-das-lg-electronics-veroffentlicht-ersten-werbespot-des-google-nexus-4/

Αφου δεν το εχουμε τουλαχιστον να το βλεπουμε!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και μια διαφημηση :)

http://bestboyz.de/seht-das-lg-electronics-veroffentlicht-ersten-werbespot-des-google-nexus-4/

Αφου δεν το εχουμε τουλαχιστον να το βλεπουμε!!!!:lol:

Αυτό που υπονοεί η διαφήμιση είναι ότι πρέπει να μοιραζόμαστε τα nexus μεταξύ μας γιατί δε φτάνουν για όλους :grin:
Link to comment
Share on other sites

απο φιλο...

 

 

Alessandro: i am searching for an info, can you tell me if the back glass of the nexus 4 is gorilla glass?

michelle: Yes, sure. Let me check. I'll be more than glad to assist you today!

michelle: Thank you for holding, I checked the phone specs and it seems that the actual front screen of the phone is made of Gorilla Glass only, the back or the back cover it is not.

Alessandro: thanks, i've talked with LG UK, and they told me it is gorilla glass

Alessandro : how's that possible?

michelle: Sorry about that, the back it is not. I will inform our engineers to correct that information, because the Nexus 4 made for the US it is not made of Gorilla Glass on the back

 

δεν εχει gorilla glass πισω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απο φιλο...

 

 

Alessandro: i am searching for an info, can you tell me if the back glass of the nexus 4 is gorilla glass?

michelle: Yes, sure. Let me check. I'll be more than glad to assist you today!

michelle: Thank you for holding, I checked the phone specs and it seems that the actual front screen of the phone is made of Gorilla Glass only, the back or the back cover it is not.

Alessandro: thanks, i've talked with LG UK, and they told me it is gorilla glass

Alessandro : how's that possible?

michelle: Sorry about that, the back it is not. I will inform our engineers to correct that information, because the Nexus 4 made for the US it is not made of Gorilla Glass on the back

 

δεν εχει gorilla glass πισω...

 

Προσωπικά η οθόνη με νοιάζει. Το πίσω σε λίγο καιρό θα αλλάζει και μαλιστα φθηνά. Θα βρομίσει το ebay με ανταλλακτικές πλάτες.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η οθόνη με νοιάζει. Το πίσω σε λίγο καιρό θα αλλάζει και μαλιστα φθηνά. Θα βρομίσει το ebay με ανταλλακτικές πλάτες.
Θα ειναι original ομως?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η οθόνη με νοιάζει. Το πίσω σε λίγο καιρό θα αλλάζει και μαλιστα φθηνά. Θα βρομίσει το ebay με ανταλλακτικές πλάτες.

 

το πισω μερος εχει πολλα πραγματα πανω του ...δεν εχει μονο NFC και τελος...

τεσπα...ο χρονος θα δειξει οπως σε ολα τα πρaγματα :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον το θελει επειδη στην Ελλαδα δεν ειναι διαθεσιμο, το κατεβασα πριν μερες.

 

http://www.filehosting.org/file/details/400533/Nexus_4_Guidebook.pdf

Link to comment
Share on other sites

απο φιλο...

 

 

Alessandro: i am searching for an info, can you tell me if the back glass of the nexus 4 is gorilla glass?

michelle: Yes, sure. Let me check. I'll be more than glad to assist you today!

michelle: Thank you for holding, I checked the phone specs and it seems that the actual front screen of the phone is made of Gorilla Glass only, the back or the back cover it is not.

Alessandro: thanks, i've talked with LG UK, and they told me it is gorilla glass

Alessandro : how's that possible?

michelle: Sorry about that, the back it is not. I will inform our engineers to correct that information, because the Nexus 4 made for the US it is not made of Gorilla Glass on the back

 

δεν εχει gorilla glass πισω...

 

 

Από το 4:16 περίπου λέει ξεκάθαρα "Nexus 4 has Gorilla Glass front AND back" και το συγκεκριμένο video έχει συνεντεύξεις από όλους τους υπεύθυνους κατασκευής του Ν4.

 

Οπότε η Michelle θα πρέπει να επιστρέψει στο βελονάκι και να αφήσει το cust. support.

Link to comment
Share on other sites

 

Από το 4:16 περίπου λέει ξεκάθαρα "Nexus 4 has Gorilla Glass front AND back" και το συγκεκριμένο video έχει συνεντεύξεις από όλους τους υπεύθυνους κατασκευής του Ν4.

 

Οπότε η Michelle θα πρέπει να επιστρέψει στο βελονάκι και να αφήσει το cust. support.

Βασικά δεν κατάλαβα ποιος είναι ο Ale και η Michelle αλλά τέλος πάντων :p

Κι εγώ έτσι κατάλαβα και αυτό θυμάμαι ότι δηλαδή έχει και πίσω gorilla και μάλιστα το διαφημισαν αρκετά. Από την άλλη το gorilla δεν έπρεπε να χαραζεται εύκολα.. Anyway παιδιά, το τηλέφωνο τα σπάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν κατάλαβα ποιος είναι ο Ale και η Michelle αλλά τέλος πάντων :p

Κι εγώ έτσι κατάλαβα και αυτό θυμάμαι ότι δηλαδή έχει και πίσω gorilla και μάλιστα το διαφημισαν αρκετά. Από την άλλη το gorilla δεν έπρεπε να χαραζεται εύκολα.. Anyway παιδιά, το τηλέφωνο τα σπάει!!!

 

Ο Ale κάποιος φίλος του pik και η Michelle η cust. sup. lady και καλά:p

 

Μιας και έβγαλε pics ο g47 δείτε όσοι θέλετε το unboxing που έκανα για το gadgeta.me:p

 

Όσο για θήκες, ζελατίνες κτλ, δεν πρόκειται να πάρω όπως δεν έχω πάρει και για τα 3 τελευταία μου smartphones (N9, RAZR Pre3). Κουράστηκα να γίνομαι πρακτικά ana$ fixated:lol: με κάθε συσκευή που έχω. Οπότε φροντίζω απλώς να την προσέχω και να την ευυχαριστιέμαι όσο πιο πολύ μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ερθει στην χωρα μας σε ψιλολογικη τιμη (οχι πανω απο 400-420) θα εχουν ηδη ανακοινωθει ενα σκασμο νέες ναυαρχίδες με 5" 1080p ...

Δεν ξέρω κατα πόσο θα αξίζει τοτε η αγορά του.Απο την αλλη, μεχρι το Πάσχα ισως να εχει πέσει και η τιμή του.

Οι μοναδικοι τυχεροί ειναι αυτοι που το προλαβαν τώρα απο το play stοre σε χαμηλή τιμή.

Κοινώς , αν δεν μπορείτε να το πάρετε σύντομα , μην σκάτε και ιδιαίτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές μου έστειλαν mail ότι εστάλη και σήμερα είναι ήδη στο ταχυδρομίο να το παραλάβω(σε ταχύτητα τα γερμανικά ταχυδρομία είναι απίστευτα), κάτι το οποίο θα γίνει το απόγευμα :D:D. Με την πρώτη ευκαιρία θα σας πω και εγώ την εμπειρία μου. (αν και νομίζω μετά το HTC Desire που έχω από τότε που βγήκε θα είναι πολύ καλή)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές μου έστειλαν mail ότι εστάλη και σήμερα είναι ήδη στο ταχυδρομίο να το παραλάβω(σε ταχύτητα τα γερμανικά ταχυδρομία είναι απίστευτα), κάτι το οποίο θα γίνει το απόγευμα :D:D. Με την πρώτη ευκαιρία θα σας πω και εγώ την εμπειρία μου. (αν και νομίζω μετά το HTC Desire που έχω από τότε που βγήκε θα είναι πολύ καλή)

 

Πότε το είχες παραγγείλει και από που ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν κρατιέστε με τίποτα, ληστρικές τιμές στο ebay θα βρείτε αρκετές!

 

Για το Gorilla το θέμα είναι να έχει μπροστά. Το πίσω μέρος και να μην έχει δεν χάλασε και ο κόσμος, ούτως ή άλλως και το Gorilla δεν είναι πανάκεια. Αν δεν προσέχει κάποιος, όλα χαράζονται. Γιαυτό κάποια μορφή προστασίας είναι σχεδόν απαραίτητη. Επίσης η michelle απάντησε για το "Nexus 4 made for US".

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχες παραγγείλει και από που ?
Το είχα παραγγείλει την Τρίτη που άνοιξε το γερμανικό playstore στις 17:01:03..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...