Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως ξερoυμε την επισημη ημερoμηνια κυκλoφoριας εκτoς play store?Τoτε θα εχoυμε πoικιλια στις επιλoγες αγoρας και στις τιμες φανταζoμαι.

 

περιπου λογικα οπως εγινε με το νεξους 7, σε 2-3 μηνες απο τωρα. Τιμη περιπου 50 ευρω παραπανω απο το play.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη αφιξη!

 

http://img594.imageshack.us/img594/2067/18112012625.jpg

 

http://img195.imageshack.us/img195/5743/18112012626.jpg

 

http://img266.imageshack.us/img266/5015/18112012627.jpg

 

http://img31.imageshack.us/img31/5046/18112012628.jpg

 

Αυτο θα παραμεινει σφραγισμενο και παει μαλλον για πουλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

σε καταστηματα αληθεια πωλειται; ποτε προβλεπεται να αρχισει; μεχρι τα Χριστουγεννα ισως;
Link to comment
Share on other sites

σε καταστηματα αληθεια πωλειται; ποτε προβλεπεται να αρχισει; μεχρι τα Χριστουγεννα ισως;

 

Οι φήμες μιλανε για αρχες Γεναρη...!! Τιποτα επισημο ομως...!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φήμες μιλανε για αρχες Γεναρη...!! Τιποτα επισημο ομως...!!

συγγνωμη, μιλουσα για ΗΠΑ αποκλειστικα, αν ξερει καποιο παιδι που μενει εκει μηπως εχει ακουσει τιποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στην απόδειξη μάλλον είναι 16g. Είναι από αμερική;

Αν θέλεις πες μου μια τιμή.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, εγώ που δεν έχω λογαριασμό σε γερμανική τράπεζα και μένω γερμανία, υπάρχει καμιά καλή ιδέα πως μπορώ να το αγοράσω απο το google play ? σκέφτομαι να πάω να ψάξω prepaid gift card αλλά δεν ξέρω αν πιάνει στο google play. Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο πιο εύκολος πλάγιος τρόπος (δεν θέλω να βάζω συγγενείς να το πάρουν για μένα :X)

 

το θέμα είναι ότι με το 8αρι εγώ καλύπτομαι και στα mediamarkt θα φέρουν μόνο 16 :/ απο 300 στα 400 είναι μεγάλη διαφορά για μένα.. και για το 8άρι σε retailers δεν έχει ακουστεί τίποτα

Link to comment
Share on other sites

στα 720p εχει εγγραφη στα 60fps;;; ετσ διαβασα εδω αλλα δεν το εχω δει αλλου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964850

 

Η ram ειναι τουμπανη η μου φαινεται...?!?! Επίσης η πίσω καμερα που λεει Exmor R ειναι παρομοιες με αυτές των Xperia των 8ΜΡ...!?!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, εγώ που δεν έχω λογαριασμό σε γερμανική τράπεζα και μένω γερμανία, υπάρχει καμιά καλή ιδέα πως μπορώ να το αγοράσω απο το google play ? σκέφτομαι να πάω να ψάξω prepaid gift card αλλά δεν ξέρω αν πιάνει στο google play. Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο πιο εύκολος πλάγιος τρόπος (δεν θέλω να βάζω συγγενείς να το πάρουν για μένα :X)

 

το θέμα είναι ότι με το 8αρι εγώ καλύπτομαι και στα mediamarkt θα φέρουν μόνο 16 :/ απο 300 στα 400 είναι μεγάλη διαφορά για μένα.. και για το 8άρι σε retailers δεν έχει ακουστεί τίποτα

 

Για τον πωλητή, η prepaid με την απλή πιστωτική δεν έχει διαφορά.

Σίγουρα μπορείς να κάνεις την αγορά.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια για να καταλαβω απo την πρoσφoρε των mediamarkt γερμανιας στα 395 € μπoρoυν να επωφεληθoυν μoνo oσoι μενoυν γερμανια?Εμεις δηλαδη απo Ελλαδα δεν μπoρoυμε να κανoυμε τιπoτα?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα επισημανει σε παλαιοτερο ποστ μου κ δυστυχως βγηκα αληθινος...

http://www.droid-life.com/2012/11/26/nexus-4s-glass-back-the-worst-idea-since-the-last-phone-with-a-glass-back/

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα επισημανει σε παλαιοτερο ποστ μου κ δυστυχως βγηκα αληθινος...

http://www.droid-life.com/2012/11/26/nexus-4s-glass-back-the-worst-idea-since-the-last-phone-with-a-glass-back/

 

εύκολα σπάει... :(

Link to comment
Share on other sites

To Nexus 4 είναι εδώ και το gadgeta.me προχώρησε σε ένα αρχικό unboxing. Το συγκεκριμένο unit είναι 16GB, αγοράστηκε από το Google Play Store και είναι το προσωπικό μου τηλέφωνο κάτι που σημαίνει πως θα προχωρήσουμε στο πολύ κοντινό μέλλον και σε άλλα video.

 

Όπως προανέφερα η συσκευή είναι αυτή με τα 16GB χώρου και το μόνο που έχω να πω από την συμβίωση μαζί της μέχρι τώρα είναι πως η συσκευή είναι το καλύτερο smartphone που έχω αγοράσει από το 2009 και το τότε HTC Hero.

 

Συγχωρέστε κάποια τυχόν λάθη ή κάποιες αστοχίες που έγιναν κατά την διάρκεια του video αλλά είναι η πρώτη μας απόπειρα!

 

Επειδή τα λόγια περιττεύουν απολαύστε το video του Nexus 4!

 

 

Source: gadgeta.me

 

*όπως κάποιοι ίσως ξέρετε το video είναι περίπου μίας εβδομάδας απλώς τώρα βρήκα χρόνο για να το ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια για να καταλαβω απo την πρoσφoρε των mediamarkt γερμανιας στα 395 € μπoρoυν να επωφεληθoυν μoνo oσoι μενoυν γερμανια?Εμεις δηλαδη απo Ελλαδα δεν μπoρoυμε να κανoυμε τιπoτα?

 

αν στο πάρει κάποιος που μένει εδώ και στο στείλει ναι.. για την Ελλάδα δεν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση περί τιμής

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα σήμερα και το site που έβαλε το παιδί το πήγε για την άλλη βδομάδα:

 

http://www.digital-phone.co.uk/product/google-nexus-4-8gb.aspx

 

:happy: δε θα το αγοράσω ποτέ μου φένεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη κοιτάζω αλλού...

Δεν μπορώ να περιμένω τόσο πολύ για μια συσκευή σε καλή τιμή.

 

Αλλιώς στα πεντακόσια το έχω και τώρα

 

Αλλά δεν θέλω να πάω πάνω από τεσσερα κατοσταρικα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ούτως η άλλως με τους ρυθμούς που καλπάζει η τεχνολογία υπάρχουν και πολλές επιλογές αλλά και βραχυχρόνια καινούργιες.

 

με έχει ήθη αποθαρρύνει το κινητό για αρκετούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε λίγο προσοχή σε αυτό το ποστ, μιας και ανατρέπει πολλά περί αγορών απο το google play. Αυτό το ποστ απο ότι φαίνεται αναιρεί πάρα πολλά ποστς που έχουν γίνει το προηγούμενο διάστημα...

 

Μπορεί να γίνει αγορά με prepaid visa card Ελλάδας στο google play και θα εξηγήσω πως. Συγκεκριμένα εγώ έχω απο την Τράπεζα Πειραιώς visa ανάληψης prepaid (electron) οχι credit.

στο google wallet όταν προσθέτουμε την κάρτα στο billing information επιλέγουμε Germany και μετά βάζουμε την ελληνική billing διεύθυνση απο κάτω.

 

Για του λόγου το αληθές αν και δεν ολοκλήρωσα την αγορά θα παραθέσω απο κάτω 2 screenshot. To ένα είναι όταν ως χώρα επιλεγμένη την Ελλάδα και το άλλο όταν έβαλα την Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε λίγο προσοχή σε αυτό το ποστ, μιας και ανατρέπει πολλά περί αγορών απο το google play. Αυτό το ποστ απο ότι φαίνεται αναιρεί πάρα πολλά ποστς που έχουν γίνει το προηγούμενο διάστημα...

 

Μπορεί να γίνει αγορά με prepaid visa card Ελλάδας στο google play και θα εξηγήσω πως. Συγκεκριμένα εγώ έχω απο την Τράπεζα Πειραιώς visa ανάληψης prepaid (electron) οχι credit.

στο google wallet όταν προσθέτουμε την κάρτα στο billing information επιλέγουμε Germany και μετά βάζουμε την ελληνική billing διεύθυνση απο κάτω.

 

Για του λόγου το αληθές αν και δεν ολοκλήρωσα την αγορά θα παραθέσω απο κάτω 2 screenshot. To ένα είναι όταν ως χώρα επιλεγμένη την Ελλάδα και το άλλο όταν έβαλα την Γερμανία

Το θέμα είναι, ολοκληρώνεται η αγορά έτσι; Μήπως ακόμα κι αν ολοκληρωθεί, την ακυρώνουν αργότερα στον έλεγχο;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, ολοκληρώνεται η αγορά έτσι; Μήπως ακόμα κι αν ολοκληρωθεί, την ακυρώνουν αργότερα στον έλεγχο;

 

κανονικά δεν πρέπει να ελέγχουν κάτι, το μόνο που μπορούν να ελέγξουν είναι το shipping information. Η χρέωση της κάρτας γίνεται με συστήματα ασφάλειας ηλεκτρονικά, για να καταλάβεις όταν προσθέτεις την κάρτα στο google wallet αν δεν βάλεις σωστά το billing information δεν γίνεται δεκτή κάρτα (το billing information ειναι για την δική σου επιβεβαίωση που πρόσθεσες την κάρτα όχι για να το ελέγξει κάποιος πωλητής) στο google wallet αλλά για κάποιο λόγο όταν βάζω λάθος μόνο την χώρα και τα υπόλοιπα σωστά την δέχεται..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...