Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα 2gb ram ειναι η λυση για τα slowdowns του android, ειμαι πεπεισμενος πλεον.

.

 

καλα,σιγουρα βοηθαει και ο επεξεργαστης αλλα τα 2 gb ram δινουν αερα στο κινητο..δεν σκαλωνει και δεν ζοριζεται πουθενα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα 2gb ram ειναι η λυση για τα slowdowns του android, ειμαι πεπεισμενος πλεον.

Και μην ακουσω κανα σκωπτικο σχολιο, αν τα τετραπυρηνα και την απλετη ram μου τη δινουν σε τιμη χαμηλοτερη απο ενα iphone 5, τοτε, ναι, θα τα προτιμησω.

Σε καθε περιπτωση επειδη επαιξα με ενα final nexus 4 μπορω να πω οτι αξιζει ανετα ακομα και 450 ευρω...

Αν το τιμολογουσαν 599 και το κυκλοφορουσαν παντου σε αυτη την τιμη (playstore, brick&mortar, παντου) παλι καλα θα πηγαινε εμπορικα και παλι sold out θα ηταν...

 

Οτιδήποτε κι αν είναι, από smartphone μεχρι desktop pc η mac, οσο περισσοτερη ram έχει τόσο καλύτερη απόδοση θα έχει.

Δεν είναι μαγκιά λοιπόν το να κουτσουρευεις τις δυνατοτητες για να τα βγαζει περα το λειτουργικό κι εσυ να κερδίζεις περισσοτερα απο το φθηνότερο hardware.

 

Οσο για την 4.2 αν αληθευουν αυτα, τοτε η google το πάει μια μια. Καλο GB κακο ICS, καλο JB4.x κακο 4.2

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες macro και απο μακρια του ιδιου αντικειμενου το βραδυ σπιτι.

 

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233200.jpg

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233540.jpg

 

αν τις μεγενθυνετε θα καταλαβετε και αν ειναι καλη η καμερα η οχι.

 

Δεν είναι μαγκιά λοιπόν το να κουτσουρευεις τις δυνατοτητες για να τα βγαζει περα το λειτουργικό κι εσυ να κερδίζεις περισσοτερα απο το φθηνότερο hardware.

 

Οσο για την 4.2 αν αληθευουν αυτα, τοτε η google το πάει μια μια. Καλο GB κακο ICS, καλο JB4.x κακο 4.2

 

να δεις τι θα γινει το καλοκαιρι οταν το κινητο λογω θερμοκρασιας θα τρεχει με τα μισα αλογα...

και ολοι θα φωναζουν...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε κι αν είναι, από smartphone μεχρι desktop pc η mac, οσο περισσοτερη ram έχει τόσο καλύτερη απόδοση θα έχει.

Δεν είναι μαγκιά λοιπόν το να κουτσουρευεις τις δυνατοτητες για να τα βγαζει περα το λειτουργικό κι εσυ να κερδίζεις περισσοτερα απο το φθηνότερο hardware.

 

Οσο για την 4.2 αν αληθευουν αυτα, τοτε η google το πάει μια μια. Καλο GB κακο ICS, καλο JB4.x κακο 4.2

 

Ετσι ακριβως ειναι.

Παντως σε Ν4 με 4.2 που επαιξα (για λιγη ωρα ομως) μου φανηκε αψογο.

Επισης τσεκαρω απο προχθες την 4.2 σε N10 και δεν εχω δει κατι απο αυτα που γραφεται, εχω πολυ καλες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για την ώρα τα πάει καλά. Το yellow tint στην οθόνη δεν έγινε κανόνας, η οθόνη αρέσει σε όλο και περισσότερούς, η μπαταρία δειχνει να την παλεύει και με νεες έκδοσεις benchmark apps (an Tutu 3.0) οι επιδόσεις είναι ταυτοσημες με του optimus g. Σε κάποιους έπεσαν και οι πρώτες τούμπες χωρίς το κινητό να γίνει χίλια κομμάτια :thumbup: Μέρα με την μέρα γίνεται όλο και πιο ελκυστική η συσκευή στα ματιά μου.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

με μετρια χρηση απο το πρωι ειμαι με 90% μπαταρια και 30 λεπτα screen on time.αν συνεχισει ετσι η καταναλωση μπαταριας σημαινει οτι θα βγαλω περιπου 5 ωρες screen on time.καθολου ασχημα.
Link to comment
Share on other sites

Άν έχει ένα θεματάκι απο τώρα με την μπαταρία και δέν οφείλεται στην 4.2 αργότερα που θα παλιώσει η μπαταρία τι θα κάνουμε που δεν αλλάζει?
Link to comment
Share on other sites

Άν έχει ένα θεματάκι απο τώρα με την μπαταρία και δέν οφείλεται στην 4.2 αργότερα που θα παλιώσει η μπαταρία τι θα κάνουμε που δεν αλλάζει?

θα παρεις το Ν5.

 

thats the all idea!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει κανεις αν η ram του Ν4 ειναι dual channel...?!

 

Ναι η μνημη στα S4 Pro (και στα περισσοτερα S4 Plus) ειναι dual-channel (DDR2@533Mhz).

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες macro και απο μακρια του ιδιου αντικειμενου το βραδυ σπιτι.

 

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233200.jpg

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233540.jpg

 

αν τις μεγενθυνετε θα καταλαβετε και αν ειναι καλη η καμερα η οχι.

 

 

 

να δεις τι θα γινει το καλοκαιρι οταν το κινητο λογω θερμοκρασιας θα τρεχει με τα μισα αλογα...

και ολοι θα φωναζουν...

ειναι εντυπωσιακο οτι δεν εχει καθολου θορυβο λογω ελλειψης φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Άν έχει ένα θεματάκι απο τώρα με την μπαταρία και δέν οφείλεται στην 4.2 αργότερα που θα παλιώσει η μπαταρία τι θα κάνουμε που δεν αλλάζει?

2 βιδούλες είναι, θα στην αλλάξει εύκολα κάποιος που πιάνουν τα χέρια του αν εσύ δεν νοιώθεις confident ;)

Αν τα λες εσύ αυτά έχουν διαλυθεί και οι τελευταίες μου αμφιβολίες! Φέρτε μου το τώρα!:lol:

Παρεπιπτόντως και το nexus7 με την 4.2 δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Πάει σφαίρα,κατεβάζει σφαίρα και παίζει τα πάντα,λόγω ανάλυσης, από το play.

Κι εγώ με το n10 δεν βλέπω κανένα θέμα απολύτως αλλά και να έχει όντως πρόβλημα το n4 με την 4.2 θα κάνει ένα ωραίο update η Google και θα ομορφύνει το πράμα :D Κώστα κι εγώ αδημονώ... έχω μείνει και με το nokia c5 αλλά ασχολούμαι με το τάμπλετ παραπάνω οπότε κομπλέ

@pik, πολύ καλές οι φωτογραφίες όντως!!!!! (δεν τις πέρασε από αυτά τα "έξυπνα" φίλτρα που έχει μέσα???)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

θα παρεις το Ν5.

 

thats the all idea!!!!!

 

Θα έχουμε φράγκα να το αλλάξουμε στον χρόνο?

 

Άν και δεν πάω καθόλου την Lg μάλλον εκεί θα καταλήξω για τους εξής λόγους

 

1. φίλος στην Αγγλία υπάρχει

 

2. Έχει μόνο 30-50€ ακριβότερο απο galaxy nexus, s2. Δύο κινητά που προτιμώ, όμως με τόσο μικρή διαφορά στα χρήματα δύσκολα παίρνεις κάτι άλλο όσο και να το θές

 

Πάντως στο παρακάτω συγκριτικό με το GN τα χρώματα του nexus 4 είναι χάλια...

 

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες macro και απο μακρια του ιδιου αντικειμενου το βραδυ σπιτι.

 

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233200.jpg

http://dl.dropbox.com/u/12840090/IMG_20121124_233540.jpg

 

αν τις μεγενθυνετε θα καταλαβετε και αν ειναι καλη η καμερα η οχι.

 

 

 

να δεις τι θα γινει το καλοκαιρι οταν το κινητο λογω θερμοκρασιας θα τρεχει με τα μισα αλογα...

και ολοι θα φωναζουν...

 

Δημήτρη γι αυτο είμαι επιφυλακτικός. Τα Χριστούγεννα κατα πάσα πιθανοτητα θα εχω την δυνατοτητα να φερω απο αμερικη αυτο η το Ν10. Δεν αποφασίζω ομως αν δεν ειμαι σιγουρος.

 

Οι φωτο δεν ειναι καλές. Αν ομως δεν εχω την ίδια φωτο την ιδια στιγμή, απο την ιδια γωνια απο αλλη συσκευη δεν μπορω να κρινω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο παρακάτω συγκριτικό με το GN τα χρώματα του nexus 4 είναι χάλια...

 

 

Μπορει να ειναι θεμα καμερας αυτη η διαφορα.... γιατι και στα προτεινομενα βιντεο διπλα απο αυτο που εστειλες εχει ενα συγκριτικο με το iPhone 5 και φαινεται να κιτρινιζει η οθονη.... ενω ο φιλος πριν που ειχε ανεβασει καποιες φωτο και ηταν το N4 και το iPhone 5 διπλα δεν ειχε τετοια διαφορα...!! Εκτος αν επεσε στην παρτιδα με τις κιτρινιλες στην οθονη...!! Οσοι κατοχοι μπορουν να το τσεκαρουν με αντιστοιχα κινητα ας μας πουν την αποψη τους...!!

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο εχασε 4% μπαταρια μεσα σε 4 λεπτα:(

 

Τελειως φιλικα.Απολαυσε το κινητο σου και ασε τη μπαταρια να πεφτει.Μπριζες φανταζομαι εχεις ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί usb stick;

Φαντάζομαι θα παίζει κανονικά με τις περισσότερες rom ή με official rooted και stickmount.. Στο ταμπλετ με 4.2 χωρίς root δεν έπαιζε ενώ τώρα παίζει μια χαρά με custom rom και root φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι λενε οτι το nexus δε θα δεχτει usb otg λογω του οτι δε δινει το απαιτουμενο ρευμα στη θυρα.

Έχεις δίκιο εγώ ξεχάστηκα :-P Όντως υπάρχει θέμα και ακόμα δεν παίζει.. Λογικά κάτι θα γίνει πάντως από τα παλικάρια στο xda:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο εγώ ξεχάστηκα :-P Όντως υπάρχει θέμα και ακόμα δεν παίζει.. Λογικά κάτι θα γίνει πάντως από τα παλικάρια στο xda:)

 

το xda κραταει το android ζωντανο ή μου φαινεται??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ουτε usb otg δεν θα εχει; Με μολις 16 giga τι να χωρεσει. Και χωρις ραδιο. Ενα φτηνοτερο iphone με android.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

το xda κραταει το android ζωντανο ή μου φαινεται??:worry:

 

Off topic αλλα ο καταναλωτής κρατάει ζωντανό το android.η πλειοψηφια δε ξερει καν τι ειναι το usb otg.με ολα αυτά που έχουμε διαβάσει τις τελευταίες μέρες είναι φανερο ότι και το νέο nexus δεν είναι η συσκευή ευρείας κατανάλωσης που θα ξεπεράσει τα Samsung και θα φερει την lg στη πρώτη θέση των πωλησεων

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της μη υποστήριξης usb otg είναι σχεδόν deal breaker για μένα. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα, γιατί αλλιώς είναι και παραπλάνηση εκ μέρους της google που λέει εδώ ότι υποστηρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...