Jump to content

myphone POLL: Η άποψη σας για την μπαταρία του smartphone σας;


DJDB
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένος/η από την διάρκεια της μπαταρίας του smartphone σας;  

691 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένος/η από την διάρκεια της μπαταρίας του smartphone σας;

    • Ναι, απόλυτα ικανοποιημένος/η
      81
    • Αρκετά ικανοποιημένος/η
      320
    • Όχι, σε καμία περίπτωση
      277
    • ΔΓ/ΔΑ
      13


Recommended Posts

Bασικα καλημερα σε ολους ειμε κατοχος 4 ημερων ενοσ vodafon smart phοne 2 δεν μπωρο να πω καλο τηλεφωνακη δεν του λυπη κατι αλλα...η μπαταρια μεσα σε 4 ωρεσ χωρις να κανω κατι με κλειστα wi.fi gps kai κ.τ.λ και καποια προγραμματα τα οποια απεγκατεστησα δεν θελει να κρατηση πριν απο 2 εβδομαδες ειχα το samsung y DOUS απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενος αλλα το εχασα δεν ειχα ποτε προβλημα με την μπαταρια κραταγε μια ολοκληρη μερα και με χιλια δυο προγραμματα να τρεχουν και με 2 ωρεσ ομιλια και βαλε...τωρα με το smartphone στο 4 ωρο εχει φτηση χωρισ να κανω τιποτα απο τα παραπανω ..πειγα στο καταστημα που το αγορασα και η απαντηση που με εριξε απο τα συνεφα εινε οτι τα προγγραματα που εχω κατεβαση τρωνε την μπαταρια και οτι η μπαταρια θελει 4 φωρες φορτιση αποφορτηση και κατι ****** τελος παντων εσβυσα καποια προγραμμματα το εβαλα να φορτηση και το αφησα χωρις να κανω τιποτα η μπαταρια μεσα σε 4 ωρεσ εφτυσε...τωρα εαν εινε δυνατον ολοι ξερουμε οτι με της μπαταριες Ι Λ (ιοντον λιθιου )δεν χρειαζετε αρχικη φορτηση δεν πρεπει η μπαταρια να φτασει στο τελος δηλαδη να σβυση το κινιτο ουτε θελει 4 φορτισης και αποφορτησης για να ανοιξη οπως μου ειπε στο καταστημα ο υπαληλος που υποτηθετε οτι εινε και τεχνικος μην τρελαθουμε η το αλλο που δε δεχωμε να στειλουμε το κινιτο αθηνα για να το ελενξουν τι να ελενξουν να μου πουν οτι η μπαταρια εχει προβλημα και να μεινω χωρις κινιτο 10 μερες η μπαταρια εχει προβλημα αυτη εινε η δικη μου γνωμη ..εαν κανω

καπου λαθος βρε παιδια διορθωστεμε ...μιλισα με το boss ο οποιος τυχενη να εινε και φιλος μου και μου ειπε να παω απο εκει να το δουμε τωρα θα παω να δω τι θα γινει ...και ο θεος να βαλει το χερι του γιατι βαρεθηκα να ακουω χαζομαρες ..καλα χριστουγενα σε ολους με υγεια

 

λοιπον πηγα στο μαγαζι και μου ειπαν να στειλουμε το τηλεφωνο αθηνα για να δουν το προβλημα κτλ κτλ να δουν οτι η μπαταρια εχει προβλημα και να το στειλουν κατω και να μου αλαξουν συσκευη και παει λεγοντας ευτηχοσ οπως εγραψα παραπανω το αφεντικο εινε φιλος απο παλια και τους λεει αλαξτε το τηλεφονο τωρα και μου εδωσαν καινουργια συσκευη καλοοοοοοοο.αντε να δουμε θα κρατηση η μπαταρια σε αυτο

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις.

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας παιδια! Θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα! Καταρχην εχω το SE xperia arc s , οπου με τα 1500 mah μπαταριας, δυσκολα αποφευγω την καθημερινη φορτιση! Ειναι πολυ κακη λοιπον η εμπειρια μου με αυτη την μπαταρια! Καταναλωνεται υπερβολικα ευκολα με την χρηση ιντερνετ και εφαρμογων (ομως υπερβολικα ). Ειμαι ευχαριστημενος απο την ωρα που διαρκει οταν παιζει μουσικη, καθως λογικο ειναι (ειναι κλειδωμενο το τηλ )

ΥΓ: θα ηθελα να ρωτησω εαν παρω αυτη την μπαταρια ( http://www.e-matrix.gr/k-t/accessories/sony-ericsson-xperia-arc-x12-arc-s-lt18i-3500mah-m απο εδω ) , θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα;Δηλαδη με υπερθερμανση , κανα σκασιμο η τιποτα τετοιο;;; διατιθεται με εξτρα καπακι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Με LG g2 κρατάει περίπου 3 ημέρα μέρα νύχτα με νορμάλ χρήση ίντερνετ μέσω WiFi Και νορμάλ χρήση κλίσεων.αυτό που πιστεύω την ρίχνει πολύ και το κάνω όταν θέλω να την κατανάλωση είναι τα παιχνίδια,,.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Με Thl T5s,μου κραταει σιγουρα 2 ημερες,με χρηση wifi,κτλ. Μεσα στην τριτη ημερα το φορτιζω.

Το παω συχνα και στις 4-5 ημερες,με απλη χρηση.

Συνηθως μιλαω με skype.Στην 1 ωρα ομιλια,με ακουστικα,η μπαταρια πεφτει περιπου 6 εως 10 μοναδες.Παιζει ρολο και το ποση ωρα εχω ανοιχτη την οθονη.

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ειμαι αρκετα ικανοποιημενος δεν εχω παραπονο :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ z3 και z3 compact.η απόδοσή τους στην μπαταριά είναι από άλλο πλανήτη.

Το μόνο πού ίσως τα πλησιάζει αλλά με χειρότερη διαχείριση είναι το g2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Απλα,οτι χειροτερο σε αυτονομια με το G5 ...Μακραν οτι χειροτερο εχω πιασει στα χερια μου στο θεμα αυτονομια μπαταριας...
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Oneplus 6T εδω... made in india.

Με Android 9 τρελη αντοχη... απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε android 10, σαν να επεσε λιγο η αυτονομια του κινητου...

Επομενη συσκευη μαλλον με μπαταρια προς 4000mah

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pixel 3 xl,καλά είναι,την ημέρα την βγάζεις,με το Android 11 λίγο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειναι εντυπωσιακο!

Το θεμα ανοιξε το 2012... φτανουμε 2021 και η τεχνολογία των μπαταριών παραμένει το ιδιο παρωχημένη και ξεπερασμένη!

Καμμια πρόοδος. Ουτε με τα ηλεκτρικα αμαξια βλεπω ριζικη αλλαγη!

Παγκοσμιο Τελμα!

 

Και φυσικα για τα κινητα τι να πουμε, η μπαταρια θελει καθημερινη φορτιση (ισως και 2 φορες μεσα στο 24ωρο) και πλεον στις πιο πολλες συσκευές για να μπορέσεις να την αντικαταστήσεις πρεπει οπωσδηποτε να πας σε service καθως καταργηθηκαν τα καπακια! :ninja:

Παλια τουλαχιστον ανοιγες καπακι και την άλλαζες στο χρονο επανω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντυπωσιακο!

 

Το θεμα ανοιξε το 2012... φτανουμε 2021 και η τεχνολογία των μπαταριών παραμένει το ιδιο παρωχημένη και ξεπερασμένη!

 

Καμμια πρόοδος. Ουτε με τα ηλεκτρικα αμαξια βλεπω ριζικη αλλαγη!

 

Παγκοσμιο Τελμα!

 

 

 

Και φυσικα για τα κινητα τι να πουμε, η μπαταρια θελει καθημερινη φορτιση (ισως και 2 φορες μεσα στο 24ωρο) και πλεον στις πιο πολλες συσκευές για να μπορέσεις να την αντικαταστήσεις πρεπει οπωσδηποτε να πας σε service καθως καταργηθηκαν τα καπακια! :ninja:

 

Παλια τουλαχιστον ανοιγες καπακι και την άλλαζες στο χρονο επανω!

Όπως είπα κάποτε και τότε το 2012 υπάρχουν πολλά συμφέροντα πίσω από της μπαταρίες και δεν θα δείτε συντομα αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...