Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ υπάρχουν όλες οι rom χωρισμένες σε custom και official

Α γεια σου, εδώ τις είχα βρει κι εγώ.

Ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω (κι εγώ) πού μπορώ να βρω την 00.18. Τελικά είναι απαραίτητο να γίνει αυτή η αναβάθμιση πριν την εγκατάσταση της New Sensation ή όχι. Υπόψη ότι το κινητό φοράει την 00.13 προς το παρόν και δε δίνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ. Ευχαριστώ πολύ!

 

εγω περασα κατευθειαν τη New Sensation απο την 00.13 χωρις κανενα προβλημα, αφου πρωτα ειχα περασει το recovery που εχει αναφερθει μερικα ποστ πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Καταρχήν να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που έσπευσαν να βοηθήσουν! Σε κανένα άλλο νήμα δεν έτυχα τέτοιας αντιμετώπισης! Στα της αναβάθμισης, τωρα, εγκατέστησα τη New sensation απευθείας από τη stock 00.13, έχοντας προηγούμενα εγκαταστήσει τη CWM recovery 6.0.3.5. Το πρόβλημα που έχω ειναι ότι ξανάρχισε να ανάβει από μόνη τάση οθόνη κι ενώ το κινητο ειναι σε κατ´ασταση αναμονής. Καμία ιδεα; Ποια άλλη rom θα μου προτείνατε; Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εμεις που έχουμε βάλει την xperia joy ics by alpha,

όπως έλεγε εδώ , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5380498#post5380498

ποια βήματα προτείνετε για να περάσουμε την clean?

 

επιπλέον, κάτι πιο άσχετο... αν θέλω αντάπτορα απο το κινέζζικο φορτιστή , κάνουν και οι αμερικάνικοι?

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παλικάρια, έχει κανείς ιδέα πού μπορώ να βρω μπαταρία;

Μου φούσκωσε εντελώς ξαφνικά μετά από φόρτιση και ψάχνομαι στο eBay, αλλά δεν βρίσκω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν μου έβγαζε ούτε ένα αποτέλεσμα...

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Tσέκαρε τα settings σου μήπως έχεις τίποτα τικαρισμένο που να περιορίζει με κάποιο τρόπο τα σχετικά αποτελέσματα, δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

η εφαρμογη gmail μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε πριν λιγες μερες σας παιζει κανονικα?

 

σε εμενα δειχνει τα γραματα στο μενου και τα μηνυματα μετακινημενα πιο αριστερα χωρις περιθωριο κολλημενα στην ακρη της οθονης,

στα εισερχομενα το κειμενο των τιτλων ειναι πιο αριστερα κολημενο στο εικονιδιο της επαφης και απο κατω απο το αστερακι και το βελος.

πατωντας σε οποιοδηποτε σημείο του τιτλου του μηνυματος στα εισερχομενα δεν το ανοιγει αλλα επιλεγεται το αστερακι.

 

δοκιμασα clear data και cache αλλα τιποτα.

εχει κανεις το ιδιο προβλημα? καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα,

 

η εφαρμογη gmail μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε πριν λιγες μερες σας παιζει κανονικα?

 

σε εμενα δειχνει τα γραματα στο μενου και τα μηνυματα μετακινημενα πιο αριστερα χωρις περιθωριο κολλημενα στην ακρη της οθονης,

στα εισερχομενα το κειμενο των τιτλων ειναι πιο αριστερα κολημενο στο εικονιδιο της επαφης και απο κατω απο το αστερακι και το βελος.

πατωντας σε οποιοδηποτε σημείο του τιτλου του μηνυματος στα εισερχομενα δεν το ανοιγει αλλα επιλεγεται το αστερακι.

 

δοκιμασα clear data και cache

εχει κανεις το ιδιο προβλημα? καμια λυση?

 

Ή απάντηση είναι καθυστερημένη, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, μόνο στη New Sensation rom.

Λύση δεν έχω βρει. Είτε χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή, είτε φλασάρω άλλη rom. Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα,

οταν μια rom για να περαστεί ζηταει Tedascuen recovery εννοεί το ClockWorkMod Recovery 6.0.3.0 by tedascuen?

εγω που εχω το ClockWorkMod Recovery 6.0.3.1. δεν θα δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω εδω και εναμιση χρονο to NEWMAN N2 και τωρα τελευταια μου κανει απο μονο του συνεχομενες επανεκινησης χωρις να μπορεις να το λειτουργησης...γνωριζει κανεισ τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπαίνει καθόλου στο android, σε πρώτη φάση θα πρέπει να μπεις στη recovery και να κάνεις reset.

Αν για το πρόβλημα φταίει κάποια λάθος ρύθμιση ή κάποια προβληματική εφαρμογή, η συσκευή θα επανέλθει, αλλά θα χάσεις τις εφαρμογές σου και τα δεδομένα τους και θα πρέπει να το ξαναστήσεις από την αρχή. Νομίζω ότι τα περιεχόμενα των καρτών σου δεν θα τα χάσεις με αυτό τον τρόπο (δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά...).

 

Αν δεν επανέλθει ούτε έτσι, θα πρέπει να ξαναφλασάρεις κάποια ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εδώ στα Αγγλικά.

Με δυό λόγια :

Εγκαθιστάς την 00.18 (πρέπει να έχεις stock recovery) στην συνέχεια μετα την πρώτη εκκίνηση με την 00.18 από το recovery εγκαθιστάς την NEW SENSATION STOCK (v4) και GAPPS (Google Apps)

και ρυθμίζεις όπως αναφέρεται στο vondroid .

 

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να περάσω την Sensation. Έκανα όλα τα βήματα για να περάσω την 00.18( wipe data x3, wipe cache x3, wipe dalvik cache x3) και το ίδιο μετά για να περάσω την Sensation. Το θέμα είναι ότι μπαίνει στην αρχική οθόνη και δεν μπορεί να φορτώσει τον οδηγό εκκίνησης?

 

Καμμιά ιδέα τι κάνω λάθος? Ξέρει κανείς καμμία ρομ να προτείνει τώρα που έχει ξεπεράσει τα κλάσσικα προβληματάκια του?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ποια Sensation πας να περασεις ?

περα απο το προβλημα που εχεις, ολες οι Sensation εχουν πλεων προβλημα με τις gapps και εφαρμογες με material desing.

οι νεοτερες εκδοσεις εχουν μετονομαστει σε Emotion Revolution και το προβλημα με τις gapps εχει διορθωθει μονο στην τελευταια V.3.1, αυτην μονο προσπαθησε να περασεις.

αν προσπαθεις να περασεις την v.3.1 χρειαζεται Tedascuen recovery. μηπως εχεις αλλη εκδοση και γιαυτο κολαει?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

1. Το τηλέφωνο έχει αισθητήρα υγρασίας στο πάνω μέρος της συσκευής κάτω από το καπάκι;

Αν ναι, είναι μόνο αυτός ή έχει κι αλλού;

 

2. Ανταλλακτικά υπάρχουν για τη συσκευή; Αν ναι που και τί;

 

 

Ευχαριστώ! Αναμένω σύντομα τις απαντήσεις σας.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ποια Sensation πας να περασεις ?

περα απο το προβλημα που εχεις, ολες οι Sensation εχουν πλεων προβλημα με τις gapps και εφαρμογες με material desing.

οι νεοτερες εκδοσεις εχουν μετονομαστει σε Emotion Revolution και το προβλημα με τις gapps εχει διορθωθει μονο στην τελευταια V.3.1, αυτην μονο προσπαθησε να περασεις.

αν προσπαθεις να περασεις την v.3.1 χρειαζεται Tedascuen recovery. μηπως εχεις αλλη εκδοση και γιαυτο κολαει?

 

Ευχαριστώ για την απαντηση. Πέρασα αυτήν ( https://www.dropbox.com/s/aaipkf26q57f0fx/New_Sensation_Stock_v4%2BNadia_Kernel_r1.zip?dl=0) . Μια χαρά δουλεύει προς το παρόν, αν εξαιρέσεις ότι η μπαταρία δείχνει άλλα ντ άλλων!!! Λες να δοκιμάσω αυτήν που μου πες? Το Tedascuen recovery και την v3.1 που μπορώ να τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

αυτη που εβαλες ειναι η πρωτη Sensation που ειχε βγει τον Ιανουάριο. εχουν βγει αλλες 2 νεοτερες Sensation απο τοτε, αν δεν κανω λαθως, και μετα τις άλλαξαν σε Emotion Revolution με την τελευταια V.3.1 να βγηκε τον αυγουστο. θα τις βρεις εδω http://vondroid.com/threads/emotion-revolution-v-3-1-emotroid-team-update-08-08-2015.29043/

 

για το Tedascuen recovery κοιτα λιγα ποστ πιο πανω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6258288#post6258288

 

κατι αλλο απο περιέργεια οι gapps εμφανιζονται σωστα στην οθονη με αυτη την εκδοση της Sensation?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά της εμφάνιζε..και δούλευε κι αρκετά καλά για μια βδομάδα..τελικά πέρασα την 3.1 του Αυγούστου να δω πως θα πάει και με αυτή..του έκανα κι ένα battery calibration κι ελπίζω να δουλέψει μια φορά στη ζωή του κανονικά!

 

Υγ: Θα άξιζε να δοκιμασω κάποια miui rom σε αυτό το κινητό?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...