Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πηρα αυτη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος http://www.ebay.com/itm/351041571030?var=620273829126&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ το κινητάκι παιδιά, ήρθε με την 0.11. Είχε το γνωστό πρόβλημα με το άναψε σβήσε της οθόνης αλλά και ένα ακόμη που δεν το έχει αναφέρει κανείς: Μου έσβηνε 2-3 φορές τη μέρα.

Πέρασα μετά από καμιά βδομάδα την 0.13. To άναψε σβήσε διορθώθηκε, αλλά συνεχίζει να σβήνει μόνο του 1 με 2 φορές τη μέρα. Και είναι χοντρή μα...ία διότι χάνω κλήσεις.

 

Το έχει κανείς άλλος ρε παιδιά το θέμα, ή έχω τραβήξει ... λαχείο?

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς άλλος ρε παιδιά το θέμα, ή έχω τραβήξει ... λαχείο?

Το έκανε και μένα στην αρχή με την 00.10 που φορούσε αρχικά.

Οι ενέργειες που έκανα ήταν οι εξής: 1) Πέρασμα 00.13, 2) Εγκατάσταση battery Doctor, 3) Μίνι καλιμπράρισμα δηλαδή φόρτιση μπαταρίας στο 100% + juice up, βγάλσιμο μπαταρίας για ένα τεταρτάκι, εισαγωγή (έδειχνε 90%) φόρτιση μέχρι το 100%.

Έκτοτε σταμάτησε και η μπαταρία μου κρατάει αρκετά (2-3 μέρες) με γραμμική αποφόρτιση και καθόλου επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και μένα στην αρχή με την 00.10 που φορούσε αρχικά.

Οι ενέργειες που έκανα ήταν οι εξής: 1) Πέρασμα 00.13, 2) Εγκατάσταση battery Doctor, 3) Μίνι καλιμπράρισμα δηλαδή φόρτιση μπαταρίας στο 100% + juice up, βγάλσιμο μπαταρίας για ένα τεταρτάκι, εισαγωγή (έδειχνε 90%) φόρτιση μέχρι το 100%.

Έκτοτε σταμάτησε και η μπαταρία μου κρατάει αρκετά (2-3 μέρες) με γραμμική αποφόρτιση και καθόλου επανεκκινήσεις.

 

Θα το δοκιμάσω φίλε. Το juice up τι είναι όμως?

Edited by tsartas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ώρα εχω μεγάλο θεμα..Το βάζω αυτόματη ώρα, αλλά οχι αυτόματη ζώνη ωρας, βάζω τη ζώνη ωρας στο gmt+2 και έρχεται στα ισα του..Το θέμα ειναι οτι ενώ το κινητό δείχνει τη σωστή ώρα, οταν μιλάω στο facebook δείχνει οτι είμαι μια ώρα πίσω...Επίσης, στην εφαρμογή escore, πριν λίγο μου έδειχνε οτι ο αγωνας barca-atletico είναι στο 90+49 λεπτά... :p Μπορώ να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω φίλε. Το juice up τι είναι όμως?

 

Δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς, juice up ή trickle juice, κάπως έτσι. Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να είναι λειτουργία του battery doctor που γεμίζει full τη μπαταρία. Αν παρακολουθήσεις τη φόρτιση θα δεις να το γράφει όταν φτάσει στο 100%. Κρατάει κανένα μισάωρο και μετά σταματάει η φόρτιση.

Edited by Britzolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ώρα εχω μεγάλο θεμα..Το βάζω αυτόματη ώρα, αλλά οχι αυτόματη ζώνη ωρας, βάζω τη ζώνη ωρας στο gmt+2 και έρχεται στα ισα του..Το θέμα ειναι οτι ενώ το κινητό δείχνει τη σωστή ώρα, οταν μιλάω στο facebook δείχνει οτι είμαι μια ώρα πίσω...Επίσης, στην εφαρμογή escore, πριν λίγο μου έδειχνε οτι ο αγωνας barca-atletico είναι στο 90+49 λεπτά... :p Μπορώ να κάνω κάτι?

 

Gmt+3 να βάλεις για θερινή ώρα

Link to comment
Share on other sites

η ωρα στο κινητο καλα παει...στο internet βγάζει οτι να ναι..

 

Μαλλον επειδη θελει GMT+3 Οπως ειπε το παιδι :p

 

Παιδια στο facebook στο check in που τα βγαζει σε μιλια, πως τα κανουμε μετρα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο οταν περασα την MIUI η μπαταρια φορτιζεται μεχρι το 27 % κι μετα αποφορτιζεται ειτε ειναι ειτε δεν ειναι συνδεδεμενο με το φορτιστη , κανενας αλλος το εχει παθει , ξερετε πως μπορω να το συνεφερω ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη ;

Λογικά το κατάστημα δεν μπορεί να υποσχεθεί ότι θα σου στείλει ένα φορτιστή και το paypal όταν εξετάσει την υπόθεση να αποφασίσει υπέρ τους,

Στην θέση σου θα συνέχιζα να ζητάω refund λέγοντας ότι έλεγξα το gps με την τάδε εφαρμογή (διαβάζοντας λίγο πιο πίσω θα βρεις ποια είναι)

και η μπαταρία μου είναι ..........

Αναβαθμίζοντας σε claim επιταχύνεις την διαδικασία και κατεβάζοντας λίγο τις απαιτήσεις σου δείχνεις καλή διάθεση.

καληνύχτα

 

δεν μου εχει εμφανιση ακομα το προβλημα με το σβησε αναψε της οθονης, αναβαθμισα σε claim ζητωντας αυτην την φορα 35$ αναμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας.Πέρασα την Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 χθες και το βράδυ το έβαλα για φόρτιση.Περίπου 12 ώρες μετά δεν έχει φορτίσει έτσι ώστε να του τρέξω το battery calibration.Το έβγαλα και το έβαλα στον φορτιστή αλλά τίποτα.Ανεβαίνει στο 99% πέφτει στο 97% και ξανά αυτόν τον κύκλο.Όλο το βράδυ φόρτιζε με samsung φορτιστή.Το πρωί του έβαλα τον δικό του γιατί μια φίλη που έχει το ίδιο μου είπε ότι με τον δικό του φορτίζει πιο γρήγορα.Τώρα το έβαλα στον υπολογιστή αλλά πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

ΥΓ.Η πρώτη rom που του έβαλα ήταν η΄jellykat και φόρτιζε κανονικά.Μετά του πέρασα miui για μερικές μέρες και δεν είδα 100% φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα κι εγώ σήμερα dispute στο paypal, μιας κι έλειπα και δεν είχα δει το κινητό. Ζήτησα μερικό refund, αλλά βρίσκομαι στην 43η μέρα. Μπορώ να κάνω claim μετά την 45η μέρα? Γιατι μου γράφει ότι μπορώ να το κάνω claim κάποια ημερομηνία μέσα στον Ιούνιο. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

(Έχω τα ίδια θέματα με μπαταρία, αναβοσβισίματα οθόνης κι επίσης γρατζουνισμένη προστασία οθόνης, τοποθετημένη από αυτούς.)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας άποψη σχετικά με την ποιότητα κατασκευης αυτού το τηλεφώνου? Θεωρεί οτι με προσοχή μπορεί να με εξυπηρετήσει για τα επόμενα 2 χρόνια, η αυτή η υπερθέρμανση θα κάψει οθόνη/επεξεργαστή κτλπ?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας άποψη σχετικά με την ποιότητα κατασκευης αυτού το τηλεφώνου? Θεωρεί οτι με προσοχή μπορεί να με εξυπηρετήσει για τα επόμενα 2 χρόνια, η αυτή η υπερθέρμανση θα κάψει οθόνη/επεξεργαστή κτλπ?

 

Με ics το κινητό δεν θα έχει θέμα εκτός και αν παίζεις παιχνίδια κάνα μισάωρο στον ήλιο με 40 βαθμούς. Οι θερμοκρασίες του είναι φυσιολογικές. Όσοι είχαν πρόβλημα έβλεπαν ενδείξεις, πχ restart, πολύ ζέστη οθόνη ακόμα και στο αγγιγμα

Link to comment
Share on other sites

Με ics το κινητό δεν θα έχει θέμα εκτός και αν παίζεις παιχνίδια κάνα μισάωρο στον ήλιο με 40 βαθμούς. Οι θερμοκρασίες του είναι φυσιολογικές. Όσοι είχαν πρόβλημα έβλεπαν ενδείξεις, πχ restart, πολύ ζέστη οθόνη ακόμα και στο αγγιγμα

 

κοίτα εχω την ιδια ρομ με σενα, παιζω ενα απλό παιχνιδάκι και αρχίζω να ζεστένομαι κι εγώ ο ίδιος...για το χειμώνα ειναι ότι πρέπει, τσαμπα πηγη θέρμανσης...Το κινητό μέχρι στιγμής μου έχει φτάσει 45 βαθμούς με 20 λεπτά παιχνιδιού...Ίσως να ήμουν καλύτερα στην ics by alpha...

 

PS: κατέβασα τη συχνότητα στα 1.2 με το setcpu, κανένα καλό προφίλ για το συγκεκριμένο app για εξοικονόμηση ενέργειας υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας.Πέρασα την Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 χθες και το βράδυ το έβαλα για φόρτιση.Περίπου 12 ώρες μετά δεν έχει φορτίσει έτσι ώστε να του τρέξω το battery calibration.Το έβγαλα και το έβαλα στον φορτιστή αλλά τίποτα.Ανεβαίνει στο 99% πέφτει στο 97% και ξανά αυτόν τον κύκλο.Όλο το βράδυ φόρτιζε με samsung φορτιστή.Το πρωί του έβαλα τον δικό του γιατί μια φίλη που έχει το ίδιο μου είπε ότι με τον δικό του φορτίζει πιο γρήγορα.Τώρα το έβαλα στον υπολογιστή αλλά πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

ΥΓ.Η πρώτη rom που του έβαλα ήταν η΄jellykat και φόρτιζε κανονικά.Μετά του πέρασα miui για μερικές μέρες και δεν είδα 100% φόρτιση.

 

Κανείς;;;;;

και επιπλέον Το newman n2 έχει καμιά σχέση με το Xtreamer Ban-G;Αυτή η θήκη( https://shop.xtreamer.net/products/Ban%252dG-Leather-Flip-Cover.html )θα ταιριάζει στο κινητό;Και τέλος πέρασε κανείς την Xtreamer_joyz_3.8.1;

Link to comment
Share on other sites

PS: κατέβασα τη συχνότητα στα 1.2 με το setcpu, κανένα καλό προφίλ για το συγκεκριμένο app για εξοικονόμηση ενέργειας υπάρχει?

Υπάρχει app που να ˊˊκλεινειˊˊ οποίον πυρήνα θέλουμε? και ίσως και gpu?

Φαντάζομαι οτι αν το κάνω διπυρηνο και με ένα πυρήνα gpu θα είναι λιγότερο ενεργοβορο.

Απο Paypal μου απάντησαν να το στείλω πίσω για ολικό refund. Δεν θέλω να μπλέξω με όλη αυτή την διαδικασία, όποτε αν έχει κάποιος πρόταση για να μειωθει η κατανάλωση ας την γράψει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;;

και επιπλέον Το newman n2 έχει καμιά σχέση με το Xtreamer Ban-G;Αυτή η θήκη( https://shop.xtreamer.net/products/Ban%252dG-Leather-Flip-Cover.html )θα ταιριάζει στο κινητό;Και τέλος πέρασε κανείς την Xtreamer_joyz_3.8.1;

εγώ εχω την xtreamer 3.6.18...Απ ότι βλέπω έχει βγει και η 3.8.1 η οποία ειναι jelly bean και υποστηρίζει οτι δεν έχει bugs...Ας απαντήσει ο papandreas αν την έχει δοκιμάσει.. Επι τη ευκαιρία, ο xtreamer είναι ενα ατομο που αγοράζει το κινητο σαν newman, το αλλάζει τα φώτα και το πουλάει στον κόσμο ως xtreamer joyz??

Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω την xtreamer 3.6.18...Απ ότι βλέπω έχει βγει και η 3.8.1 η οποία ειναι jelly bean και υποστηρίζει οτι δεν έχει bugs...Ας απαντήσει ο papandreas αν την έχει δοκιμάσει.. Επι τη ευκαιρία, ο xtreamer είναι ενα ατομο που αγοράζει το κινητο σαν newman, το αλλάζει τα φώτα και το πουλάει στον κόσμο ως xtreamer joyz??

 

Δηλαδή η θήκη θα κάνει για το newman;

Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω την xtreamer 3.6.18...Απ ότι βλέπω έχει βγει και η 3.8.1 η οποία ειναι jelly bean και υποστηρίζει οτι δεν έχει bugs...Ας απαντήσει ο papandreas αν την έχει δοκιμάσει.. Επι τη ευκαιρία, ο xtreamer είναι ενα ατομο που αγοράζει το κινητο σαν newman, το αλλάζει τα φώτα και το πουλάει στον κόσμο ως xtreamer joyz??

 

Newman N2 , Digma Linx 4.7 HD, Freelander i20, Xtreamer JoyZ ειναι τα ιδια κινητα, τωρα ποιος τα φτιαχνει απ'ολους και τα πουλαει στους αλλους δεν ξερω. Παντως ο καθενας εχει την θηκη/logo/λογισμικο δικο του. Αλλα τα κινητα ειναι ολοιδια και τα λογισμικα που περνουν ειναι ιδια και στα 4 , ολα συνεργαζονται μεταξυ τους.

 

Δηλαδή η θήκη θα κάνει για το newman;

 

Η θηκη που εδειξες ειναι για το Ban-G, το Newman N2 ειναι ολοιδιο με το Xtreamer JoyZ , δεν γνωριζω αν το Ban-G ειναι ιδιο με το JoyZ.

 

EDIT: Δεν ταιριαζει, το Ban-G ειναι 5.7 inches...

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @vampirefreak, ο xtreamer τολμάει και το πουλάει 299 ευρώ, βγγάζοντας το νικητή στη μονομαχία με το S3....

Eσυ ποια ρομ έχεις?Δοκιμασες καμιά xtreamer?

 

PS: για μένα το τέλειο θα ήταν να έχω την xperia ics by alpha αλλά να έχει περασμένο το fm radio...Μήπως φίλε @PAPANDREA είναι εφικτό να κάνουμε κάτι τέτοιο? Να κρατήσω δηλαδή το fmradio της xtreamer 3.6.18, και να πάω στην ICS by alpha...

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @vampirefreak, ο xtreamer τολμάει και το πουλάει 299 ευρώ, βγγάζοντας το νικητή στη μονομαχία με το S3....

Eσυ ποια ρομ έχεις?Δοκιμασες καμιά xtreamer?

 

PS: για μένα το τέλειο θα ήταν να έχω την xperia ics by alpha αλλά να έχει περασμένο το fm radio...Μήπως φίλε @PAPANDREA είναι εφικτό να κάνουμε κάτι τέτοιο? Να κρατήσω δηλαδή το fmradio της xtreamer 3.6.18, και να πάω στην ICS by alpha...

 

Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 εχω τωρα, εχω αφησει το κινητο σε μια γωνια, 3 ημερες και 10 λεπτα ανοιχτο 56% η μπαταρια, δεν το πειραξα πολυ, μονο το GPS εφτιαξα λιγο με fastergps κτλ. στην αρχη, παντως καλα κραταει , οταν μου ηρθε το κινητο το φορτισα 100% και σε μια μερα ειχε σβησει, γιατι αναβε η οθονη μονη της.

 

Το JoyZ 300 euro ή το Ban-G? γιατι αν λες το JoyZ ειναι ιδιο με αυτο που πηρες εσυ 100$ ;/

Link to comment
Share on other sites

Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 εχω τωρα, εχω αφησει το κινητο σε μια γωνια, 3 ημερες και 10 λεπτα ανοιχτο 56% η μπαταρια, δεν το πειραξα πολυ, μονο το GPS εφτιαξα λιγο με fastergps κτλ. στην αρχη, παντως καλα κραταει , οταν μου ηρθε το κινητο το φορτισα 100% και σε μια μερα ειχε σβησει, γιατι αναβε η οθονη μονη της.

 

Το JoyZ 300 euro ή το Ban-G? γιατι αν λες το JoyZ ειναι ιδιο με αυτο που πηρες εσυ 100$ ;/

 

Ναι το Joyz το εχει στο xtreamer.net 300ευρώπουλα......Την έχω κι εγώ την 3.6.18, από μπαταρία καλά, απλά οταν το ξεζουμίζεις, η θερμότητα ανεβαίνει πολύ και -όσο μεγαλύτερη θερμότητα- τόσο μεγαλύτερη battery drain...Νομίζω οτι με την Xperia by alfa ήμουν καλύτερα απο άποψη θερμότητας...Το θέμα ειναι να μπορέσω να κρατήσω το radio της Joyz στην Alfa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...