Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο sar εχει το newman?

 

εχει τα ευρωπαικα στανταρ κινητης τηλεφωνιας οπως ολα τα κινητα πλεον αλλιως δεν μπορουσανε να βγουν στην αγορα.

Τα στανταρ κυμενονται 1,5 με 1,6 νομιζω εαν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για περασω καποια custom απο το vondroid χρειαζεται cwm;Η κανω οτι και με τα επισημα update;Αντιγραφη στην καρτα μνημης και install απο το recovery;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για περασω καποια custom απο το vondroid χρειαζεται cwm;Η κανω οτι και με τα επισημα update;Αντιγραφη στην καρτα μνημης και install απο το recovery;

Πρώτα πέρασε CWM και μετά κάνε update.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τι λεει το κινητο απο οθονη, αυτονομια , επιδοσεις , ποιοτητα κατασκευης κλπ?

καποιο μειονεκτημα?

υποστηριξη υπαρχει? root , cwm , sustom roms ,,,επισημα θα παρει JB?

ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εχει τα ευρωπαικα στανταρ κινητης τηλεφωνιας οπως ολα τα κινητα πλεον αλλιως δεν μπορουσανε να βγουν στην αγορα.

Τα στανταρ κυμενονται 1,5 με 1,6 νομιζω εαν δεν κανω λαθος

 

Καμία σχέση.

Γύρω στο 0.5-0.8 θεωρείται νορμάλ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Γύρω στο 0.5-0.8 θεωρείται νορμάλ

το όριο είπε, που είναι 1.5

Link to comment
Share on other sites

Μου χει τσακισει τα νευρα οτι δεν εχει επαρκη χωρο οταν παει να κανει update

ενω εχει internal 240MB free

και sdcard 3000MB free

τι κανω? κατι μασουλαει τη μνημη σα νερο, δεν εχω τι αλλο να βγαλω - μεταφερω

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. πρώην κάτοχος του IDEOS X5 Pro ( Τα πεξε o Digitizer ), αποφάσισα και εγώ να το παραγγείλω το εν λογο εργαλείο, το παράγγειλα στης 19/4 με Delivery Rates Title - DHL - Express(4-5days) από Minideal, στης 20/4 μου είπαν να τους στείλω τηλ επικοινωνίας για την DHL και στης 21/4 τους απάντησα, στης 22/4 μου έστειλαν μέσο PayPal (Details about your shipment) κάποιο Tracking number αλλά όταν το βάζω στην σελίδα dhl.gr μου λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα. Φαντάζομε το έχουν στείλει στης 22/4 .

Έχει παραγγείλει κανένας από Minideal με DHL σε πόσες μέρες του ήρθε στα χέρια ;

Μήπως δεν ψάχνω στο σωστό site Tracking number;

Μήπως αυτά που μου εστίας από PayPal δεν είναι Tracking number και πρέπει να τους το ζητήσω με mail;

:dizzy::dizzy::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. πρώην κάτοχος του IDEOS X5 Pro ( Τα πεξε o Digitizer ), αποφάσισα και εγώ να το παραγγείλω το εν λογο εργαλείο, το παράγγειλα στης 19/4 με Delivery Rates Title - DHL - Express(4-5days) από Minideal, στης 20/4 μου είπαν να τους στείλω τηλ επικοινωνίας για την DHL και στης 21/4 τους απάντησα, στης 22/4 μου έστειλαν μέσο PayPal (Details about your shipment) κάποιο Tracking number αλλά όταν το βάζω στην σελίδα dhl.gr μου λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα. Φαντάζομε το έχουν στείλει στης 22/4 .

Έχει παραγγείλει κανένας από Minideal με DHL σε πόσες μέρες του ήρθε στα χέρια ;

Μήπως δεν ψάχνω στο σωστό site Tracking number;

Μήπως αυτά που μου εστίας από PayPal δεν είναι Tracking number και πρέπει να τους το ζητήσω με mail;

:dizzy::dizzy::dizzy:

 

Λογικα πρεπει να το βαλεις στην dhl της κινας η οχι?δεν εχει φτασει ακομα εδω για να εχει τα στοιχεια του η δικη μας,κατα δευτερον θα πληρωσεις τελωνειο,αν το ξερεις και το ζητησες καλως αν οχι περιμενε το,για να ξεκαθαρισεις το θεμα στειλε μεηλ στο κατ/μα και ζητα τους το τρακινγκ και την σελιδα που θα το ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να το βαλεις στην dhl της κινας η οχι?δεν εχει φτασει ακομα εδω για να εχει τα στοιχεια του η δικη μας,κατα δευτερον θα πληρωσεις τελωνειο,αν το ξερεις και το ζητησες καλως αν οχι περιμενε το,για να ξεκαθαρισεις το θεμα στειλε μεηλ στο κατ/μα και ζητα τους το τρακινγκ και την σελιδα που θα το ψαξεις.

 

Φίλος μου που το έχει παραγγείλει πριν 2 μήνες με ιδιο τρόπο δεν πλήρωσε τίποτα .

Όταν μου ζήτησαν τηλέφωνο τους ζήτησα να μου το στείλουν σαν δώρο για να μην χρεωθώ τελωνείο

Θα τους στείλω οπότε mail …

Edited by nikdimster
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου που το έχει παραγγείλει πριν 2 μήνες με ιδιο τρόπο δεν πλήρωσε τίποτα .

Όταν μου ζήτησαν τηλέφωνο τους ζήτησα να μου το στείλουν σαν δώρο για να μην χρεωθώ τελωνείο

Θα τους στείλω οπότε mail …

 

Μακαρι,με οσα εχω διαβασει σε ολα τα φορουμ η dhl οδηγει με σιγουρια στο τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι,με οσα εχω διαβασει σε ολα τα φορουμ η dhl οδηγει με σιγουρια στο τελωνειο.

 

Τελικά το παρέλαβα μετά από 5 ημέρες κανονικά χωρίς τελωνείο

Έχω πάει από την newman_N2_00.28 στην N2_00.29 Full Update_Remastered μέσο ClockworkMod και μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα με το software version BP abc , το έχει διορθώσει κανείς ?

Edited by nikdimster
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβα μετά από 5 ημέρες κανονικά χωρίς τελωνείο

Έχω πάει από την newman_N2_00.28 στην N2_00.29 Full Update_Remastered μέσο ClockworkMod και μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα με το software version BP abc , το έχει διορθώσει κανείς ?

 

Διάβασε εδώ για να δiορθώσεις /αναβαθμίσεις την BP version (η 0.29 είναι η τελευταία) http://vondroid.com/threads/how-to-flash-upgrade-software-version-bp-newman-n2-freelander-i20.5004/#.UXuXxspfYi0

 

και μετά θα χρειαστεί να φτιάξεις το ΙΜΕΙ :http://vondroid.com/threads/how-to-restore-imei-on-newman-n2-freelander-i20.5041/#.UXuXwcpfYi0.

 

Θα χρειαστεί να κάνεις εγκατάσταση τους drivers για να μπορέσεις να κάνεις σωστά τις αναβαθμίσεις :http://vondroid.com/threads/usb-drivers-for-newman-n2-for-pc.4781/#.UXuYzcpfYi0.

Καλή συνέχεια.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να μην μπεις σε ολη αυτη τη διαδιακασια και να δοκιμασεις την custom xtreamer προς το παρον ειναι γρηγορη αρκετα χωρις προβληματα και δεν εχεις προβληματα με version κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα με jelly bean επιτελους

Καλημέρα Μηνά.Πως σου φαίνεται η νέα έκδοση?Έκανες έλεγχο για wifi,bluetooth,3g,gps?Οι πρώτες εντυπώσεις?Επίσης αν θέλεις κάνε έναν μίνι οδηγό για το πώς το φλασάρουμε.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ελεγχο δεν έχω κάνει μόνο σε gps.Πρώτες εντυπώσεις:Ταχύτερη απο ics,Ελληνικά,γρηγορότερη camera και πολλά άλλα θετικά προς το παρόν.

Το πώς φλασάρουμε:(η διαδικασία είναι όπως το downgrade απλά με άλλα αρχεία)Κατεβάζουμε αυτό http://pan.baidu.com/share/link?shareid=433271&uk=639202429.Μέσα σε αυτό που θα κατεβάσετε θα βρείτε αυτο AP_Newman_N2_00.0C_4.1_signed.Αντιγράφετε τα αρχεία του φακέλου στο C:\Newman.Πηγαίνεται στο φάκελο adb και τρέχετε το flash.bat.

Κάποιος ανάφερε οτι αν φλάσάρεις το u-boot-exynos4412-evt1-efused-tz.bin and *_ota_update.zip δεν θα μπορείς να κάνεις downgrade μετά.Εγώ προσωπικά το φλάσαρα.

 

Για να γίνετε root θα πρέπει να φλασάρετε απο cwm 6.0.3.0 αυτό http://www.mediafire.com/?uoi79dcvpb96i5i

 

Εδώ είναι τα gaaps που θα χρειαστείτε http://d-h.st/rDK

 

Εδώ είναι η διαδικασία downgrade για όποιον δεν γνωρίζει: http://vondroid.com/threads/how-to-downgrade-newman-n2-freelander-with-flashtool.4968/

 

Πιστεύω να βοήθησα guys καλό φλασάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν wifi,gps(δουλεύει πιο γρήγορα με Faster Gps απο Market),3g(πρέπει να φτιάξετε τις ρυθμίσεις apn).Πρώτες εντυπώσεις:Ταχύτερη απο ics,Ελληνικά,γρηγορότερη camera,καλύτερη αυτονομία και πολλά άλλα θετικά προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Ο 'κλασσικος' τρόπος δεν θα δουλέψει; Δηλαδή αντιγραφή στην κάρτα μνήμης και εγκατάσταση του μέσω είτε cwm είτε 3e recovery; Εννοείται με full wipe.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ο 'κλασσικος' τρόπος δεν θα δουλέψει; Δηλαδή αντιγραφή στην κάρτα μνήμης και εγκατάσταση του μέσω είτε cwm είτε 3e recovery; Εννοείται με full wipe.

 

Δεν νομίζω και δεν το προσπάθησα εγω συγκεκριμένα...Στο site έγραφαν με τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω και δεν το προσπάθησα εγω συγκεκριμένα...Στο site έγραφαν με τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω

 

Βασικα δεν νομιζω να χρειαζεται downgrade...Τωρα κατεβαζω την ρομ και θα δοκιμασω να την περασω μεσω recovery...

576mb αρχειο;;;;Και κατεβαινει με την ταχυτητα επιπεδου φωτος των 69Kb/s...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...