Jump to content

Διλημα με Cosmoκαρτα


giorgos1966
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειμαι στο εξης διλημα:θελω να φυγω απο την vodafone με συμβολαιο που εχω(ληγει σε 1 μηνα),κ να παρω καρτα.Η γυναικα μου εχει watsup αλλα εγω επειδη κανω κ κλησεις σε ολα τα δικτυα θελω να εχω κ δωρεαν χρονο ομιλιας κ σε αλλους!Η cosmoκαρτα με καλυπτει(100 λεπτα)αλλα δεν ξερω εαν μπορω να μιλησω ας πουμε με 2 αριθμους δηλωμενους δωρεαν.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις τη γυναίκα σου και άλλον έναν αριθμό κοσμοτέ στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό(δηλαδή σχεδόν τζάμπα) και τα 100 θα σου μένουν για οποιον άλλον θες! :) Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις τη γυναίκα σου και άλλον έναν αριθμό κοσμοτέ στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό(δηλαδή σχεδόν τζάμπα) και τα 100 θα σου μένουν για οποιον άλλον θες! :)

Aυτο θα το κανουν στον Γερμανο ας πουμε;Θα αγορασω κ εναν extra αριθμο;Πως γινετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις παντως οτι τα 100 λεπτα που δινουν εχουν ελαχιστη χρεωση ανα κληση τα 3 λεπτα. Οποτε ουσιαστικα ειναι το πολυ 33 κλησεις :-)
Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα το κανουν στον Γερμανο ας πουμε;Θα αγορασω κ εναν extra αριθμο;Πως γινετε;

 

Όχι, δεν θα αγοράσεις νέο αριθμό από τη στιγμή που η γυναίκα σου έχει ήδη αριθμό Cosmote κι εσύ πρόκειται να γίνεις σύντομα συνδρομητής της συγκεκριμένης εταιρείας. Απλά, όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα και συνδεθείς στο δίκτυο της Cosmote, θα στείλεις μήνυμα στο 1330 γράφοντας 01 (κενό) Αριθμός 1 (κενό) Αριθμός 2 (π.χ 01 697ΧΧΧΧΧΧ 698ΧΧΧΧΧΧ).

Ως πρώτο θα βάλεις τον αριθμό της γυναίκας σου και ως δεύτερο θα βάλεις έναν αριθμό που μιλάς πολύ.

Τέλος, να ξέρεις πως δεν υπάρχουν περιορισμοί σε αυτή την υπηρεσία, δηλαδή οι αριθμοί μπορεί να είναι είναι καρτοκινητά, είτε συμβόλαια, είτε καρτοσυνδέσεις.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την καρτοκινητή τηλεφωνία της Cosmote, καλό θα ήταν να συνεχίσουμε στο επίσημο θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις παντως οτι τα 100 λεπτα που δινουν εχουν ελαχιστη χρεωση ανα κληση τα 3 λεπτα. Οποτε ουσιαστικα ειναι το πολυ 33 κλησεις :-)

Δηλαδη φιλε δεν με συμφερει λες;Και εαν οχι τι προτεινεις,ποιο οικονομικα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε δεν με συμφερει λες;Και εαν οχι τι προτεινεις,ποιο οικονομικα;

 

Αν και είμαστε εκτός θέματος, καλύτερα να κοιτάξεις μήπως σε συμφέρει η Q καθώς έχει πακέτο που προσφέρει 60 λεπτά προς όλους με 3€, χρέωση ανά δευτερόλεπτο και θα μπορείς να το ενεργοποιείς έως και 4 φορές κάθε μήνα.

Για περισσότερες πληροφορίες, κοίταξε το θέμα της Q. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εκτός θέματος, καλύτερα να κοιτάξεις μήπως σε συμφέρει η Q καθώς έχει πακέτο που προσφέρει 60 λεπτά προς όλους με 3€, χρέωση ανά δευτερόλεπτο και θα μπορείς να το ενεργοποιείς έως και 4 φορές κάθε μήνα.

Για περισσότερες πληροφορίες, κοίταξε το θέμα της Q. :)

 

Και η γυναίκα του πώς θα τον καλεί, αφού θα πάει εκτός κοσμοτέ οεο; Θα πρέπει να καταλωνει τον χρόνο που έχει για τα άλλα δίκτυα....

 

Γενικώς, φρόντισε εσύ κ η γυναίκα σου να είστε στην ίδια εταιρεία, για να μιλάτε φτηνά μεταξύ σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Και η γυναίκα του πώς θα τον καλεί, αφού θα πάει εκτός κοσμοτέ οεο; Θα πρέπει να καταλωνει τον χρόνο που έχει για τα άλλα δίκτυα....

 

Γενικώς, φρόντισε εσύ κ η γυναίκα σου να είστε στην ίδια εταιρεία, για να μιλάτε φτηνά μεταξύ σας!!!

 

Η γυναικα του εχει wu ετσι κιαλλος δεν θα μπορει να τον καλεσει... καθως δεν εχει πακετο προς ολους και ειναι πανακριβη.

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα του εχει wu ετσι κιαλλος δεν θα μπορει να τον καλεσει... καθως δεν εχει πακετο προς ολους και ειναι πανακριβη.

 

πρωί πρωί δεν το πρόσεξα καλά.

 

για την ακρίβεια, αν δεν πας εσύ whatup ή αν δεν αλλάξει και η γυναίκα σου, η γυναίκα σου πρακτικά δεν θα μπορεί να σε καλεί καθόλου. κάθε κλήση της από 1 δευτ. - 1 λεπτό θα της κοστίζει κανένα 0.37 ευρώ!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η κατάσταση έχει ως εξής: Η γυναίκα σου δε θα μπορεί να σε καλέσει. Θα σου κάνει αναπάντητη και θα την καλείς εσύ. Το κάνω εγώ με τη μάνα μου. Για τους υπόλοιπους θα έχεις τις 33 κλήσεις. Αν δε σου φτάνουν τότε θα πληρώνεις 37 ευρωλεπτά το λεπτό όταν λήγουν οι 33 κλήσεις.

Η Q είναι η καταλληλότερη αν ήταν και η γυναίκα σου στην Q. Θα αγοράζατε με ένα Ευρώ το πακέτο προς Q και με 3 Ευρώ τα 60 λεπτά προς όλους και όλα κομπλέ.

 

Εγώ σκέφτομαι να πάω σε Q από cosmokarta αλλά πρέπει να μεταφέρω τη μάνα μου, τον πατέρα μου και 1-2 άλλα άτομα. Και αυτά τα 1-2 άτομα είναι μπελάς.

 

Για να καταλάβεις τι μπελάς έχει καταντήσει το θέμα σου λέω ότι έχω μια Q, μια vodafone που δεν τις σέρνω μαζί αλλά τις αφήνω σπίτι και μιλάω με φίλους ενώ μαζί σέρνω μόνο την Cosmokarta.

Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η κατάσταση έχει ως εξής: Η γυναίκα σου δε θα μπορεί να σε καλέσει. Θα σου κάνει αναπάντητη και θα την καλείς εσύ. Το κάνω εγώ με τη μάνα μου. Για τους υπόλοιπους θα έχεις τις 33 κλήσεις. Αν δε σου φτάνουν τότε θα πληρώνεις 37 ευρωλεπτά το λεπτό όταν λήγουν οι 33 κλήσεις.

Η Q είναι η καταλληλότερη αν ήταν και η γυναίκα σου στην Q. Θα αγοράζατε με ένα Ευρώ το πακέτο προς Q και με 3 Ευρώ τα 60 λεπτά προς όλους και όλα κομπλέ.

 

Εγώ σκέφτομαι να πάω σε Q από cosmokarta αλλά πρέπει να μεταφέρω τη μάνα μου, τον πατέρα μου και 1-2 άλλα άτομα. Και αυτά τα 1-2 άτομα είναι μπελάς.

 

Για να καταλάβεις τι μπελάς έχει καταντήσει το θέμα σου λέω ότι έχω μια Q, μια vodafone που δεν τις σέρνω μαζί αλλά τις αφήνω σπίτι και μιλάω με φίλους ενώ μαζί σέρνω μόνο την Cosmokarta.

Τελικα περιμενω να μου ερθει η sim της frog.Αυτην επελεξα κ βλεπω εαν με συμφερει.Ετσι κ αλλιως δεν κανω πολλες κλησεις την ημερα(3-4 με 1-2 λεπτα ομιλιας).Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περιμενω να μου ερθει η sim της frog.Αυτην επελεξα κ βλεπω εαν με συμφερει.Ετσι κ αλλιως δεν κανω πολλες κλησεις την ημερα(3-4 με 1-2 λεπτα ομιλιας).Ευχαριστω.

4 κλήσεις x 2 λεπτά ανά κλήση= 8 λεπτά τη μέρα x 30 μέρες = 240 λεπτά x 0.17 το λεπτό βγαίνει κάπου 40 Ευρώ το μήνα. Στην Q θα τα είχες με 12 Ευρώ, πέραν αυτών όμως θα σου κόστιζε 0,37 το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...