Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω για το status bar me 100% διαφανεια...Απο rapidshare..Το αρχειο δεν υπαρχει μου λεει...

 

Status bar με 100% διαφάνεια ΜΟΝΟ για Pulse 3.1 ME 23 toggles mod

Aν εννοείς αυτό το κατέβασα τώρα για 3η φορά κυριολεκτικά σε 1 sec.

 

Δοκίμασε με άλλο browser.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Status bar με 100% διαφάνεια ΜΟΝΟ για Pulse 3.1 ME 23 toggles mod

Aν εννοείς αυτό το κατέβασα τώρα για 3η φορά κυριολεκτικά σε 1 sec.

 

Δοκίμασε με άλλο browser.

 

Υπάρχει το αρχείο, απλά το rapidshare λέει File owner's public traffic exhausted. (da3c7b74)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό :)

Αυτό σίγουρα δε μου το εμφανίζει γιατί είμαι ο owner.

To ανέβασα εδώ κι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

 

Χρόνια Πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα.

Με υγεία, ευτυχία για όλους και επιτυχημένα φλασαρίσματα :)

Εμένα φέτος δε με έπιασαν οι ευχές, αλλά πάντα αισιοδοξώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια σε ολο τον κοσμο!

Και καλα Pulseαρισματα!!!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους :)

 

Μετά από διαδοχικά τεσταρίσματα με διάφορες Jellybean ROMs (ακόμα και την εργοστασιακή 4.1.1 χάνοντας το root), κατέληξα στο ότι το Bluetooth ηχοσύστημα του αυτοκινήτου μου έχει "θέμα" με τις Jellybean. Ενώ μπορώ να κάνω επιτυχώς το pairing, μπορώ να κάνω και κλήση μέσω ΒΤ αλλά πάντοτε, μετά από 30" αδράνειας, η σύνδεση διακόπτεται και συνήθως δεν επαναφέρεται. Δοκίμασα 3 διαφορετικές JB ROMs και την leaked JB για το Galaxy S2 και όλες έχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Παλαιότερα στο S2 με GB/ICS ROMs δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Νομίζω πως οι JB ROMs δουλεύουν το πρωτόκολλο ΒΤ με κάποιον νέο τρόπο που προκαλεί αυτή την αποσύνδεση και πάντα σε 30" αδράνειας. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στο ΒΤ ηχοσύστημα του Renault Fluence αλλά δεν δοκίμασα σε κάποιο άλλο μοντέλο αυτοκινήτου για να δω τι συμβαίνει. Γνωρίζετε κάποια λύση για αυτό το πρόβλημα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν περασεις μια ICS τωρα στο S3 σου η συνδεση με το αμαξι σου θα λειτουργει αψογα;

Το δοκιμασες αυτο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν περασεις μια ICS τωρα στο S3 σου η συνδεση με το αμαξι σου θα λειτουργει αψογα;

Το δοκιμασες αυτο;

Όχι δεν το δοκίμασα αλλά έκρινα πως υπάρχει "θέμα" με τις Jellybean επειδή το τέσταρα στο S2 μου το οποίο συνδεόταν κανονικότατα όταν "φορούσε" ICS και Gingerbread αλλά όταν πέρασα την leaked Jellybean είχα πάλι το όδιο πρόβλημα. Φυσικά, δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε ICS στο S3 μόνο και μόνο για να έχω σύνδεση ΒΤ στο αυτοκίνητο. Προτιμώ να πάρω ένα ΒΤ ακουστικό αλλά και πάλι αυτό δεν είναι λύση. Απορώ πως προκύπτει το πρόβλημα!

 

*όταν θα έχω χρόνο για σκότωμα θα περάσω μία ICS στο S3 για να δω τι γίνεται...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!

Οποίος έχει διάθεση ας θυμηθεί και τα πιτσιρίκια (χαμόγελο κτλ) και φέτος.

 

@oculatusabis δεν ρίχνεις μια ματιά και σε κανένα φόρουμ της Ρενό μήπως έχει βγει κάποιο update για το bt του αυτοκινήτου. Σ εμένα, σε άλλο αυτοκίνητο, αργεί παραπάνω να κάνει την πρώτη σύνδεση αλλά γενικά δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

OculatusAbis δεν ξερω αν παιζει ρολο με το πρωτοκολλο αλλα το S2 φοραει bluetooth v3 ενω το S3 v4.Ισως οπως ειπε κι ο φιλος να θελει καποιο update το συστημα του αυτοκινητου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ο stock browser στην 4.1.2 δεν συγχρονιζει με τους σελιδοδεικτες του Google chrome στο Pc;Στην ICS και στην 4.1.1 σιγουρα γινοταν.Το αλλαξανε ή εκανα καμια πατατα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορούμε να βρούμε τη stock γραμματοσειρά;

 

Είναι στο system/fonts και είναι η roboto

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την ρομ και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να την περάσω πάνω από Οmega 35 χωρίς full wipe και επίσης αν γίνεται να έχω αγγλικό και όχι Ελληνικό index στις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την ρομ και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να την περάσω πάνω από Οmega 35 χωρίς full wipe και επίσης αν γίνεται να έχω αγγλικό και όχι Ελληνικό index στις επαφές.

 

Ναι σε όλα.

 

Προστέθηκε στο αρχικό θέμα ο Stock Launcher με λειτουργία Portrait & Landscape :)

Edited by StratosGR
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη ρομ και δεν έχω καθόλου status bar καμία ιδέα ?

 

Edit : Επίσης με παρατεταμένο πάτημα του hard button δε μπαίνει στην καρτέλα του task manager

Edited by _Stamatis_
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα την.Κι αν δεν πετυχει παλι πας αναγκαστικα για wipe data,cache,davlik.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 3 μέρες έχω κάνει 7 φορές factory reset θα τρελαθώ τη γκαντεμιά είναι αυτή ?

 

Κάνε τα άλλα 2 wipes.Όχι factory reset

Ίσως φταίει και το cwm που έχεις.Ποιο χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα άλλα 2 wipes.Όχι factory reset

Ίσως φταίει και το cwm που έχεις.Ποιο χρησιμοποιείς;

 

το 6. κάτι , το έβαλα να κάνει back up με titanium και δε μπορώ να δω πιο ακριβώς .

Link to comment
Share on other sites

το 6. κάτι , το έβαλα να κάνει back up με titanium και δε μπορώ να δω πιο ακριβώς .

 

Βάλε αυτό και ξανακάνε τα wipes

Κάποιο mod από την προηγούμενη ρομ που είχες βάλει για την status bar, έχει μείνει στην dalvik

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 6..0.1.2 για να μην μπλέκω με Odin να κάνω full wipe / factory reset ? Θα φτιάξει ή υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα πάλι ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 6..0.1.2 για να μην μπλέκω με Odin να κάνω full wipe / factory reset ? Θα φτιάξει ή υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα πάλι ?

 

Έχει και έκδοση που μπαίνει από cwm :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει και έκδοση που μπαίνει από cwm :)

 

Απλά φοβάμαι μη πάει πάλι κάτι στραβά , καθώς τις τελευταίες μέρες δε πάει τίποτα σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...