Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ το καημενο το ταμπλετακι και μενα ο αδερφος μου το εχει σακατεψει λιγο, το φορτιζει μονο αμα του σβησει απο μπαταρία και τωρα κανει ενα μερονυχτο μεχρι να φορτισει.

Απο οτι ειχα ψαξει σε καποια φαση, καπου στο 100αρικο πανε οι μπαταριες

 

Α καλά. Πάει λοιπόν μας τελείωσε. Δε δίνω 100. Δεν αξίζει. θα δω από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιζουν τον κοπο τελευταια οι αναβαθμισεις; έρχονται συνεχεια και βαριεμαι να γυρναω στοκ ρομ για να τις περασω, αλλα δε μαρεσει και το notification να βλεπω...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζουν τον κοπο τελευταια οι αναβαθμισεις; έρχονται συνεχεια και βαριεμαι να γυρναω στοκ ρομ για να τις περασω, αλλα δε μαρεσει και το notification να βλεπω...

Security fixes είναι. Αν θες να ξεμπερδεύεις πας σε OmniROM και καθάρισες. Αναβάθμιση χωρίς στήσιμο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστυχώς χθες βράδυ το δικό μου νέκρωσε τελείως και ανάβει μόνο το εικονίδιο με την μπαταρία όταν το βάζω στην φόρτιση. Μάλλον κατά 99% είναι η πλακέτα. Έχει κανείς κανένα λινκ από μαγαζί που πουλάει ανταλλακτικά για το 10?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χθες βράδυ το δικό μου νέκρωσε τελείως και ανάβει μόνο το εικονίδιο με την μπαταρία όταν το βάζω στην φόρτιση. Μάλλον κατά 99% είναι η πλακέτα. Έχει κανείς κανένα λινκ από μαγαζί που πουλάει ανταλλακτικά για το 10?

έτσι στα καλά καθούμενα; δοκίμασες σε PC να το συνδέσεις; ούτε recoovery ούτε download mode μπαίνει;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

έτσι στα καλά καθούμενα; δοκίμασες σε PC να το συνδέσεις; ούτε recoovery ούτε download mode μπαίνει;

 

Όχι δυστυχώς. Μόνο όταν το βάζω στην πρίζα και πατάω το power button δείχνει για μερικά sec την φόρτιση, αλλιώς είναι νεκρό τελείως. Θα δοκιμάσω να το βάλω στο PC σήμερα γιατί το έπαθα χθες αργά. Υπάρχει κάποιος που του έχει τύχει και βρήκε λύση? Το κακό είναι ότι το είχα 100% σχεδόν φορτισμένο οπότε δύσκολα να έχει νεκρώσει λόγω άδειας μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Παρε το ταμπλετακι του μπαμπα της Tiffany.. :) δε νομιζω να υπαρχουν ανταλλακτικα (να συμφερουν)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Μόνο όταν το βάζω στην πρίζα και πατάω το power button δείχνει για μερικά sec την φόρτιση, αλλιώς είναι νεκρό τελείως. Θα δοκιμάσω να το βάλω στο PC σήμερα γιατί το έπαθα χθες αργά. Υπάρχει κάποιος που του έχει τύχει και βρήκε λύση? Το κακό είναι ότι το είχα 100% σχεδόν φορτισμένο οπότε δύσκολα να έχει νεκρώσει λόγω άδειας μπαταρίας..

Μα αφού δείχνει πως φορτίζει, δε μπορεί να είναι πλακέτα. Τότε (λογικά) δε θα έκανε τπτ. Αν πατήσεις για πολλά (πολλά όμως ε; ) δευτερόλεπτα το POWER μπας και κάνει reset?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού δείχνει πως φορτίζει, δε μπορεί να είναι πλακέτα. Τότε (λογικά) δε θα έκανε τπτ. Αν πατήσεις για πολλά (πολλά όμως ε; ) δευτερόλεπτα το POWER μπας και κάνει reset?

 

Υποψιάζομαι ότι η πλακέτα φόρτισης δουλεύει για αυτό ανταποκρίνεται στην φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο ακριβώς μου το έκανε πριν κανα τρίμηνο 100% φορτισμένο αλλά νεκρό,τα χρειάστηκα όμως κοιτάζοντας για hard reset αν θυμάμαι το βρήκα απο την αναζήτησή στο Google στο xda επανηλθε όποτε λογικά μην ανησυχείς,δεν θυμάμαι να σου πω πως το εκανα, θα διαβάσεις,γίνεται πάντως με συνδυασμό των volume και power και θα το λύσεις το θέμα Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για κάποιο λόγο είχε αδειάσει η μπαταρία τελείως και στην φόρτιση που το είχα αφήσει αντιδρούσε σαν να ήταν 100% και δεν άρχιζε την φόρτιση.το άφησα από χθες στην άκρη Και σήμερα που το έβαλα πάλι άρχισε αμέσως την φόρτιση.οπότε όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευτυχώς! Είναι πολύ σκληρό για να πεθάνει :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει τους ρευματισμους του λόγω ηλικίας, αλλα ακόμα το παλεύει, 2-3 φορές μου έχει πέσει και κάτω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια, το ταμπλετακι μας το χαιρόμουν που εκανε καλη διαχειριση ραμ και δεν έκλεινε εφαρμογές, τωρα μπορει να κλεισει εφαρμογή και με μία μολις εναλλαγή. Τι να κανω; να του τραβήξω ενα wipe cache/dalvik? Οτι καθάρισμα ειχε με sd maid pro, το εκανα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η πρώτη CM13 nightly.

Kατάφερε κανείς να την φλασάρει και να φλασάρει και gapps και να λειτουργεί το tablet μετά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η πρώτη CM13 nightly.

Kατάφερε κανείς να την φλασάρει και να φλασάρει και gapps και να λειτουργεί το tablet μετά;

Η CM13 λειτουργεί, τα gapps έχουν θέμα χώρου...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μερικά updates ακόμα και μετά λογικά θα αξίζει να περαστεί.

@Roid_rage μου το κάνει και εμένα συχνά πυκνά και μάλλον θα κάνω ένα factory reset. Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι αν ανοίξεις έναν 2ο λογαριασμό επισκέπτη και χρησιμοποιήσεις το τάμπλετ με αυτό, επειδή είναι άδειος από εφαρμογές το μηχάνημα πετάει. Οπότε με ένα factory όλων ίσως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω να αφαιρώ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η CM13 λειτουργεί, τα gapps έχουν θέμα χώρου...

Κάποιοι στο XDA λένε ότι με τα pico gapps λειτουργεί, σε εμένα ούτε καν με αυτά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι στο XDA λένε ότι με τα pico gapps λειτουργεί, σε εμένα ούτε καν με αυτά.

 

Τα pico λειτούργησαν (και μόνο αυτά). Πέρασα όλες τις google εφαρμογές μετά από το play store.

Σε πρώτη εικόνα (με 3-4 ώρες παίξιμο) δεν είδα κάποιο πρόβλημα ή bug. Αλλά είναι μικρό το διάστημα. Είδα και κάποια ταινία, με streaming από το PC, όλα καλά.

Σε γενικές γραμμές μου φαίνεται πιο σβέλτο από την μαμά lollipop που είχε πριν. Αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τα pico λειτούργησαν (και μόνο αυτά). Πέρασα όλες τις google εφαρμογές μετά από το play store.

Σε πρώτη εικόνα (με 3-4 ώρες παίξιμο) δεν είδα κάποιο πρόβλημα ή bug. Αλλά είναι μικρό το διάστημα. Είδα και κάποια ταινία, με streaming από το PC, όλα καλά.

Σε γενικές γραμμές μου φαίνεται πιο σβέλτο από την μαμά lollipop που είχε πριν. Αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου.

Μην ξεχνάς ότι είναι και φρέσκια εγκατάσταση οπότε λογικό να είναι πιο σβελτο. Δες αν μπορείς την μπαταρία πως πάει γιατί στην λολι είδα σημαντική πτώση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά φίλος που έχει τη συσκευή έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Αργεί παρα πολυ να φορτίσει 14 ώρες και εξαντλείται γρήγορα. Επίσης δε φορτίζει με ανοιχτές εφαρμογές. Μπορεί να κάνει κάτι; η μπαταρία αλλάζει και αν ναι που μπορεί να το στείλει και πόσο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά φίλος που έχει τη συσκευή έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Αργεί παρα πολυ να φορτίσει 14 ώρες και εξαντλείται γρήγορα. Επίσης δε φορτίζει με ανοιχτές εφαρμογές. Μπορεί να κάνει κάτι; η μπαταρία αλλάζει και αν ναι που μπορεί να το στείλει και πόσο;

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6363823#post6363823

Αρχικά δοκίμασε άλλο φορτιστή.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...