Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το εχεις ηδη πληρωσει, μετα απο 2 μερες στο καταστημα, σου ακυρωνουν την παραγγελια, οποτε... :shifty:

 

Αν επιτρεπεται, γιατι το μετανιωσες?

Παρεξήγηση :)

Δεν το μετάνιωσα, αλλά πήγα χθες από εκεί και το τσίμπησα :) Βέβαια, μετά τους είπα να ακυρώσουν την παραγγελία που είχα κάνει και ο πωλητής χτύπησε κάτι πλήκτρα και μου είπε "Οκ, έγινε!" αλλά προφανώς δεν έγινε...

 

Επίσης, αναφέρω πως είναι Κορεάτικο το δικό μου, και έχει μέσα και 2 μ@λ@κίες apps για korean keyboard support.

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα υπάρχει και αύριο άραγε η προσφορά?

πιστεύετε αξίζει?

2 πυρήνες αλλά a15 δηλαδή δυνατοί ε?

έχω ένα samsung galaxy tab (1) 10.1 3g 16gb και ακόμα είμαι ευχαριστημένος αλλά το έχει βουτήξει η κοπέλα μου

λέτε να χτυπήσω nexus 10?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει και αύριο άραγε η προσφορά?

πιστεύετε αξίζει?

2 πυρήνες αλλά a15 δηλαδή δυνατοί ε?

έχω ένα samsung galaxy tab (1) 10.1 3g 16gb και ακόμα είμαι ευχαριστημένος αλλά το έχει βουτήξει η κοπέλα μου

λέτε να χτυπήσω nexus 10?

 

αν προλαβεις καποιο ακυρωμενο...εξαντληθηκε σε μιαμιση μερα !!!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως...Τωρα γυρισα απο Πλαισιο..Οσοι προλαβαν εχει καλως..Μονο αν ακυρωθει καποιο ,οπως λεει και ο kek αλλα και παλι μαλλον θα πρεπει να εισαι τυχερος να το πετυχεις ή να εχεις γνωστο σε καποιο καταστημα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως...Τωρα γυρισα απο Πλαισιο..Οσοι προλαβαν εχει καλως..Μονο αν ακυρωθει καποιο ,οπως λεει και ο kek αλλα και παλι μαλλον θα πρεπει να εισαι τυχερος να το πετυχεις ή να εχεις γνωστο σε καποιο καταστημα.

Παίδες, έχω κάνει κράτηση (αλλά αγόρασα χθες) αν κάποιος ενδιαφέρεται, το έγραψα και νωρίτερα :)

Αλλά μη βγούμε και off-topic, ναι; ας στείλει pm.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω κάνει κράτηση (αλλά αγόρασα χθες) αν κάποιος ενδιαφέρεται, το έγραψα και νωρίτερα :)

Αλλά μη βγούμε και off-topic, ναι; ας στείλει pm.

 

Να ευχαριστήσω και δημοσια το φιλο mclound για την ευγένεια που είχε να μου παραχωρήσει την παραπανω κρατηση:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tablet δεν έχει 2giga ram?εμένα γιατί μου δείχνει 1????:)

έλα ντε... αν ξέρει κάποιος να μας πει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

δεσμεύονται για την gpu.

στις πρόσφατες εκδοσεις του android το μέγεθος που κράτα η gpu φτάνει τα 900mb ενώ σε προηγούμενες εκδοσεις ήταν γύρω στα 400 mb αν δεν κάνω λάθος

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

δεσμεύονται για την gpu.

στις πρόσφατες εκδοσεις του android το μέγεθος που κράτα η gpu φτάνει τα 900mb ενώ σε προηγούμενες εκδοσεις ήταν γύρω στα 400 mb αν δεν κάνω λάθος

 

ναι αυτό ακριβώς..με τέτοια οθονάρα η gpu έχει μπόλικη δουλεία :lol:

τώρα δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμα προς χρήση από το λειτουργικό αν δεν τα χρησιμοποιεί η gpu, λογικά είναι θέμα kernel..πάντως εγώ δεν έχω δεί κολλήματα.

 

αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, και στο GNexus μου αλλά και στο Nexus 7 2013 που έχω, και στα 2 δευσμεύει κάποιο ποσό ραμ για γραφικά

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι είχε πάρει kitkat αλλά απο το 4.2 με πήγε στο 4.3...

 

False alarm! Μόλις ήρθε η kitkat

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια γιατι πίστευα οτι εχει προβλημα είχα διαβάσει κ οτι η kitkat δεν χρειάζεται πολλή ραμ!!!ουτε εγω εχω δει κόλληματα αν κ νέος στο android μου φαίνεται μια χαρα!!!ποιο launcher έχετε στο nexus σας;εγω ακομα δεν εχω βάλει τίποτα φοβάμαι μην μου κανει κόλπα!
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο ψυχικού που πήγα σήμερα το απόγευμα να πάρει ένας φίλος ταμπλέτα είχε απόθεμα από νεξους 10.Τώρα πόσο και για πόσο δεν ξέρω.πάντως επειδή τον ρώτησα είχε κομμάτι ετοιμοπαραδοτο να μου δώσει.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό ακριβώς..με τέτοια οθονάρα η gpu έχει μπόλικη δουλεία :lol:

τώρα δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμα προς χρήση από το λειτουργικό αν δεν τα χρησιμοποιεί η gpu, λογικά είναι θέμα kernel..πάντως εγώ δεν έχω δεί κολλήματα.

 

αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, και στο GNexus μου αλλά και στο Nexus 7 2013 που έχω, και στα 2 δευσμεύει κάποιο ποσό ραμ για γραφικά

 

Τι εννοεις σε ολες τις συσκευες;

Στο Nexus 4 εχει καθαρα 2 gb Ram και οχι για την καρτα γραφικων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σε ολες τις συσκευες;

Στο Nexus 4 εχει καθαρα 2 gb Ram και οχι για την καρτα γραφικων.

 

τουλάχιστον σε όλες τις συσκευές που έχω χρησιμοποιήσει εγώ για να το θέσω καλύτερα, όπως αναφέρω και στο ποστ μου..και μιλάω πάντα για στοκ android και kernel φυσικά..

 

πάντως στο Nexus 4 της κοπέλας μου, "δεσμεύει" καμιά 200αρια ΜΒ..

 

όλα αυτά με βάση της τιμές που βλέπεις στο μενού Settings>Apps>Running και βλέποντας το άθροισμα της RAM

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και παρόλο που είναι πολύ καλό και γρήγορο, δεν με βολεύει στο κράτημα όπως φοβόμουν. Όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει ας μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και παρόλο που είναι πολύ καλό και γρήγορο, δεν με βολεύει στο κράτημα όπως φοβόμουν. Όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει ας μου στείλει pm.

Βάλε του μια θήκη :) Αυτό φταίει που είναι λεπτό;;;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε του μια θήκη :) Αυτό φταίει που είναι λεπτό;;;

 

Δεν με ενοχλεί που είναι λεπτό, αλλά το μέγεθος του. Ίσως να με βόλευαν καλύτερα οι 7 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί που είναι λεπτό, αλλά το μέγεθος του. Ίσως να με βόλευαν καλύτερα οι 7 ίντσες.

 

εμενα πιο πολυ με ενοχλει το βαρος του μετα απο καποια ωρα.

ελπιζω να το συνηθισω.

 

αξιζει η χρηση αλλου launcher ή μενουμε με τον stock?

Link to comment
Share on other sites

εμενα πιο πολυ με ενοχλει το βαρος του μετα απο καποια ωρα.

ελπιζω να το συνηθισω.

 

αξιζει η χρηση αλλου launcher ή μενουμε με τον stock?

Ωραίος και ο stock αλλά σαν τον Nova (έχω τον Prime) δεν υπάρχει κανένας :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εμενα πιο πολυ με ενοχλει το βαρος του μετα απο καποια ωρα.

ελπιζω να το συνηθισω.

 

αξιζει η χρηση αλλου launcher ή μενουμε με τον stock?

 

εγώ το βρίσκω σχετικά ελαφρύ για 10αρι ταμπλετ αλλά και πάλι, κουράζει μετά από κάποια ώρα, ειδικά αν παίζεις παιχνίδια..για browsing δεν είναι τόσο κουραστικό πιστεύω..

μια θήκη που στέκεται ή κάποιο stand αν δεν θέλεις θήκη ίσως να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

εγώ το βρίσκω σχετικά ελαφρύ για 10αρι ταμπλετ αλλά και πάλι, κουράζει μετά από κάποια ώρα, ειδικά αν παίζεις παιχνίδια..για browsing δεν είναι τόσο κουραστικό πιστεύω..

μια θήκη που στέκεται ή κάποιο stand αν δεν θέλεις θήκη ίσως να σε βοηθήσει

 

η θηκη αναμενεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη πήρες;ζελατινη προστασίας βάλατε;

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να πίνει την μπαταρία τόσο γρήγορα? 7% μέσα σε μισή ωρα?

Edited by nikolas81
Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη πήρες;ζελατινη προστασίας βάλατε;

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να πίνει την μπαταρία τόσο γρήγορα? 7% μέσα σε μισή ωρα?

 

θηκη μετα απο πολυ ψαξιμο (που δεν ειναι απαραιτητα καλο γιατι μπερδευεσαι): http://www.amazon.co.uk/dp/B00AJKE232/ref=pe_385721_37986871_TE_item

 

ζελατινα θα μου δωσει ενας φιλος μου αλλα δεν ξερω αν θα την βαλω. gorilla glass εχει το nexus?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...