Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ δεν μπορεις να το τσεκαρεις απο το site..απλα του δινεις το link http://www.google.de/nexus/ και του λες να πατησει πανω δεξια και θα του βγαλει αμεσως διαθεσιμοτητα. Τουλαχιστον ετσι εκανα εγω με ενα φιλο απο αγγλια.

 

Σ ευχαριστώ φίλε μου

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τη τελευταια αναβαθμιση του Ocean browser τα πραγματα εγιναν χειροτερα.. Ο chrome σερνεται, ο dolphin κολλαει, οι υπολοιποι μαπα... Εσεις ποιον browser χρησιμοποιειτε παιδια;

Edit: Πέρασα τον xScope pro. Κάπως καλύτερος απο τους παραπανω...

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταια αναβαθμιση του Ocean browser τα πραγματα εγιναν χειροτερα.. Ο chrome σερνεται, ο dolphin κολλαει, οι υπολοιποι μαπα... Εσεις ποιον browser χρησιμοποιειτε παιδια;

Edit: Πέρασα τον xScope pro. Κάπως καλύτερος απο τους παραπανω...

Ο AOSP παντως μου φαινεται μια χαρα εμενα..να ειχε και reading mode αλλα safari θα ταν ακομα καλυτερος. Δοκιμασε και τον Maxthon

Link to comment
Share on other sites

Ο AOSP παντως μου φαινεται μια χαρα εμενα..να ειχε και reading mode αλλα safari θα ταν ακομα καλυτερος. Δοκιμασε και τον Maxthon

 

Τον δοκιμασα και τον maxthon, ωραιο ui αλλα μπα.. Δεν ειμαι ρουτ αλλιως θα ειχα ηδη τον aosp περασμενο!! Μακαρι να υπηρχε εξ αρχης!!

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα και τον maxthon, ωραιο ui αλλα μπα.. Δεν ειμαι ρουτ αλλιως θα ειχα ηδη τον aosp περασμενο!! Μακαρι να υπηρχε εξ αρχης!!

καντο root..μη το φοβασαι nexus ειναι. Εγω την πρωτη μερα κιολας του περασα 5 διαφορετικες rom μεχρι να βρω μια στα γουστα μου. Expanded desktop και καποια extra quick toggles τα θεωρω καπως απαραιτητα. Συν οτι βαζεις και καποιον κερνελ για καλυτερη αποδοση

Link to comment
Share on other sites

καντο root..μη το φοβασαι nexus ειναι. Εγω την πρωτη μερα κιολας του περασα 5 διαφορετικες rom μεχρι να βρω μια στα γουστα μου. Expanded desktop και καποια extra quick toggles τα θεωρω καπως απαραιτητα. Συν οτι βαζεις και καποιον κερνελ για καλυτερη αποδοση

Ποιον κερνελ χρησιμοποιείς?? Για το root θα συμφωνήσω, εδώ ρουταρουμε άλλα κι άλλα αυτό που μας περιμένει με τα πόδια ανοιχτά θα προσπερασουμε?? :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κερνελ χρησιμοποιείς?? Για το root θα συμφωνήσω, εδώ ρουταρουμε άλλα κι άλλα αυτό που μας περιμένει με τα πόδια ανοιχτά θα προσπερασουμε?? :D

Χρησιμοποιω αυτη τη rom με τον kernel της..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2121638

Την εχω 2 μερες και λογο σ/κ δεν επαιξα πολυ με την ταμπλετα..αλλα μου φαινεται πολυ smooth και σε 10 ωρες περιπου μη λειτουργιας του tablet ειχα χασει 2% μπαταριας. Μου φανηκε η καλυτερη rom απο 5-6 που δοκιμασα. Δοκιμασε την, δεν χανεις τπτ :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες ρομ που δοκιμασα ειτε αοκπ ειτε αοσπ..νομιζω η καλυτερη ειναι η cm nigthly 10.1 me trinity kernel...browser εχω δοκιμασει παρα πολλους.dolphin o ποιο σταθερος νομιζω ocean smooth αλλα καπου νομιζω οτι buggari λιγο.δοκιμαστε αν ειστε root naked browser.ο καλυτερος μακραν για flash περιεχομενο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά σας έχει αναβαθμιστεί το Play σε 4.1.6 ; Εμένα όχι ακόμη...

 

EDIT: Όλα οκ έγινε η ενημέρωση αυτόματα!

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει αναβαθμιστεί το Play σε 4.1.6 ; Εμένα όχι ακόμη...

 

EDIT: Όλα οκ έγινε η ενημέρωση αυτόματα!

 

κανονικοτατα αναβαθμιστηκε..δοκιμασες το hangouts?

Link to comment
Share on other sites

κανονικοτατα αναβαθμιστηκε..δοκιμασες το hangouts?

 

Πριν από λίγο το εγκατέστησα άλλα δεν το άνοιξα!:) Με το που τελείωσε το install το έκλεισα..Θα το δω αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να αγοράσω το tablet. Από μπαταρία πως τα πάει; Ποσο βγάζει;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποιος που να το χρησιμοποιεί σαν comic reader? Είχα το iPad για αυτή τη δουλειά και ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά μας τελείωσε προς το παρόν.

Επίσης από μέγεθος/βάρος βολεύει, πχ να το έχεις στο τραίνο να περνάει η ώρα κάθε μέρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενδιαφερομαι να το φερω απεξω.

 

μπορει καποιος περιληπτικα να περιγραψει πως τα παει απο εμπειρια χρησης (λαγκς, κολληματα, προβληματα) και η μπαταρια?

 

θενκς

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο την στιγμη που το nexus 10 δεν εχει micro sd, με ποιον τροπο μπορω να βλέπω τις ταινιες/σειρές μου?Ο εσωτερικος χώρος ειναι πολυ λίγος φυσικά.

Υποστηρίζει OTG με εξωτερικο usb stick?

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που το nexus 10 δεν εχει micro sd, με ποιον τροπο μπορω να βλέπω τις ταινιες/σειρές μου?Ο εσωτερικος χώρος ειναι πολυ λίγος φυσικά.

Υποστηρίζει OTG με εξωτερικο usb stick?

 

Υποστηρίζει σιγουρα με custom rom, official μαμα δεν ειμαι σιγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Και με μαμά υποστηρίζει! Χωρίς ιδιαίτερο ψάξιμο κατάφερα να παίξω βίντεο από σκληρούς αλλά με fat32 μορφή και με τροφοδοσία στο δίσκο φυσικά!Απλά πέρασα ένα πρόγραμμα από το store stickmounter κάτι τέτοιο. Με custom σίγουρα παίζει και ntfs.

Ποια rom και kernel μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Και με μαμά υποστηρίζει! Χωρίς ιδιαίτερο ψάξιμο κατάφερα να παίξω βίντεο από σκληρούς αλλά με fat32 μορφή και με τροφοδοσία στο δίσκο φυσικά!Απλά πέρασα ένα πρόγραμμα από το store stickmounter κάτι τέτοιο. Με custom σίγουρα παίζει και ntfs.

Ποια rom και kernel μου προτείνετε?

 

Rom με το δικο της kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2292927

kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2318891

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks! Θα τα δοκιμασω..! Το trinity kernel ειναι καλο? Ρε γμτ επειδη δουλευει αψιγα το ταμπλετ χωρις κολληματα κai restart σπτο σκεφτομαι να του αλλαξω κερνελ η ρομ... Αλλα μ λειπουν καποιες παραπανω παραμετροποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

αληθεια αν κανεις το πουλαει ας στειλει ενα ΠΜ.

θελω να το δοκιμασω διπλα απο το iPad4 μου και να κρινω ο ιδιος ποιο μου αρεσει πιο πολυ.

 

ευχαριστω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανενα το 4.3 παιδιά?

 

 

Ναι τα καταφερα

Υστερα απο μερικα google framework services cleanups μου ηρθε OTA ...Το κατεβαζω τωρα ειναι καμια 160αρια MB

Edited by Sol_Ballads

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανενα το 4.3 παιδιά?

 

 

Ναι τα καταφερα

Υστερα απο μερικα google framework services cleanups μου ηρθε OTA ...Το κατεβαζω τωρα ειναι καμια 160αρια MB

 

Πες μας εντυπώσεις..! εγώ περιμένω λίγο ακόμα με τη 4.2 γιατί όλα δουλεύουν τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Έ .. έ ... έρχεται!

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/google-android/3461225/get-android-43/

 

Πέρα από τις αναμενόμενες δεν βλέπω άλλες τραγικές διαφορές. Ταχύτης μια χαρά και το restriction πολύ μου αρέσει!!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα clear στα services framework και ενα reboot ηρθε η 4.3 . Καμια ουσιαστικη διαφορα εκτος απο τη διαρκεια της μπαταριας οπου νομιζω βελτιωθηκε! Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...