Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλτε κανα λινκ για παραγγελια απο εξωτερικο μηως εχουμε καμια τυχη και εμεις και αντικαταστησουμε το nexus s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Φυσιολογικότατο είναι να μη διαθέσει τα πάντα από το πρώτο stock. Φυσιολογικό επίσης θα ήταν αν ξεπουλούσε μέσα σε λίγες ώρες. Δεν είναι καθόλου όμως φυσιολογικό ότι ξεπούλησε μέσα σε 2-3 λεπτά. Καθόλου φυσιολογικό.

 

2. Δεν είχε πολλά κομμάτια για να ρισκάρει κάτι. Αφού ξεπούλησε σε 2-3 λεπτά, το αντίθετο ίσχυε. Εξάλλου ήξερε από όσους γράφτηκαν στη λίστα, πόσα τουλάχιστον κομμάτια θα πουλούσε από την πρώτη μέρα. Αλλά είχε προφανώς πολύ λιγότερα.

 

3. Αυτό είναι κακό marketing όπως θα δεις και από τις αντιδράσεις των απογοητευμένων αγοραστών. Έκανε ακριβώς το ίδιο με τη διάθεση του Nexus 7 όπου εκεί τουλάχιστον ας πούμε ότι ήταν περίπου πειστική η δικαιολογία τους "ήταν η πρώτη φτηνή ταμπλέτα, δεν περιμέναμε να έχει τόση ζήτηση". Τώρα έχοντας την εμπειρία του Nexus 7 δε νομίζω να στέκει πάλι η ίδια δικαιολογία.

 

1. γιατί δεν είναι φυσιολογικό να ξεπουλήσει σε 30 λεπτά? αν υπάρχουν άτομα που μανιωδώς αναμένουν στο δευτερόλεπτο να το αγοράσουν κιόλας? σε συνάρτηση με την διαθεσιμότητα.

2. που να γνώριζε τον αριθμό αυτών που δεν είχαν κάνει προπαραγγελία?

3. αν ο αγοραστής είναι απογοητευμένος θα είναι λόγω συσκευής κι όχι επειδή άργησε να το αγοράσει μετά από μια βδομάδα.. μην υπερβάλλουμε πάλι..

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζει το συνολικό μέγεθος. π.χ. εγώ ήθελα το κινητό σήμερα. χωρίς preorder. άρα η Google με "βλέπει" τώρα κι όχι από πριν, άρα δεν γνωρίζει το total order size

 

Δεν εχω καμια διαθεση να στη πω, αλλα δουλευεις στη google? Λες αρκετα πραγματα για το πώς δουλευουν με τοση ανεση που μου κανει εντυπωση.Παντως αν τα λες, απλα σκεφτομενος ως ανθρωπος εξω απο το χορο (οπως πχ εγω) καλο θα ηταν να εισαι λιγο πιο μετριασμενος ως προς τη στηριξη σου στη google.Και το ξαναλεω, δεν εχω κανενα ιδιαιτερο λογο να στη πω, απλα βαριεμαι να διαβαζω απαντησεις-ανταπαντησεις χωρις καποιο νοημα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια διαθεση να στη πω, αλλα δουλευεις στη google? Λες αρκετα πραγματα για το πώς δουλευουν με τοση ανεση που μου κανει εντυπωση.Παντως αν τα λες, απλα σκεφτομενος ως ανθρωπος εξω απο το χορο (οπως πχ εγω) καλο θα ηταν να εισαι λιγο πιο μετριασμενος ως προς τη στηριξη σου στη google.Και το ξαναλεω, δεν εχω κανενα ιδιαιτερο λογο να στη πω, απλα βαριεμαι να διαβαζω απαντησεις-ανταπαντησεις χωρις καποιο νοημα

 

ναι πέρνω μετοχές από την Google και βγάζω εκατομύρια. δεν με νοιάζει αν βρίσκεις νόημα σε αυτά που γράφω. με άνεση λέω την άποψή μου, όπως σε κάθε topic που σχετίζεται με προσωπικές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί αντί για κανονική φόρμα προπαραγγελίας είχε (και έχει) μια απλή φόρμα για να σε ενημερώσει...

Έτσι και θα είχε ένα νούμερο "σίγουρων" καταναλωτών να προωθήσει στην παραγωγή της και δεν θα ταλαιπωρούσε τον κόσμο ο οποίος θα μπορούσε να ενημερωθεί σταδιακά για το πότε θα εκπληρωθεί η παραγγελία του. Όπως έγινε με το RaspberryPi :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι πέρνω μετοχές από την Google και βγάζω εκατομύρια. δεν με νοιάζει αν βρίσκεις νόημα σε αυτά που γράφω. με άνεση λέω την άποψή μου, όπως σε κάθε topic που σχετίζεται με προσωπικές απόψεις.

 

Το συγκεκριμενο θεμα που γραφεις δεν ειναι προσωπικη αποψη αλλα το πώς δουλευει μια συγκεκριμενη αγορα. Αν δεν εχεις ιδεα πώς δουλευει θα στο πω απλα:απεφυγε να γραφεις την αποψη σου!

Γνωριζεις αυτα που γραφεις? Μαλλον οχι. Πιθανολογεις.Συνεπως γραψε με υφος αβεβαιοτητας και οχι σιγουριας. Και πιστεψε με στα τοσα posts μου δεν εχω ερθει σε καμια αντιπαραθεση, αλλα με ενοχλει η βεβαιοτητα σου.

 

Ο mod αν θελει ας διαγραψει τα posts μου

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε guys:).Δε το πήραμε τώρα ε θα βγεί πάλι σε 2-3 μέρες.

 

Και στη χειρότερη παίρνουμε την έκδοση με τα 32 gb σε κανα 2μηνο :P.

Link to comment
Share on other sites

1. γιατί δεν είναι φυσιολογικό να ξεπουλήσει σε 30 λεπτά? αν υπάρχουν άτομα που μανιωδώς αναμένουν στο δευτερόλεπτο να το αγοράσουν κιόλας? σε συνάρτηση με την διαθεσιμότητα.

2. που να γνώριζε τον αριθμό αυτών που δεν είχαν κάνει προπαραγγελία?

3. αν ο αγοραστής είναι απογοητευμένος θα είναι λόγω συσκευής κι όχι επειδή άργησε να το αγοράσει μετά από μια βδομάδα.. μην υπερβάλλουμε πάλι..

Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου βρίσκονται στα αμέσως προηγούμενα ποστ που έγραψα εγώ και άλλοι, δε χρειάζεται να κάνουμε το φόρουμ... τσατ.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο θεμα που γραφεις δεν ειναι προσωπικη αποψη αλλα το πώς δουλευει μια συγκεκριμενη αγορα. Αν δεν εχεις ιδεα πώς δουλευει θα στο πω απλα:απεφυγε να γραφεις την αποψη σου!

Γνωριζεις αυτα που γραφεις? Μαλλον οχι. Πιθανολογεις.Συνεπως γραψε με υφος αβεβαιοτητας και οχι σιγουριας. Και πιστεψε με στα τοσα posts μου δεν εχω ερθει σε καμια αντιπαραθεση, αλλα ενοχλει η βεβαιοτητα σου.

 

Ο mod αν θελει ας διαγραψει τα posts μου

 

τι λες ρε άνθρωπε? χωρίς να έχουμε εικόνα του πόσα κομμάτια διάθεσε, και πόσα έχουν παραχθεί από την LG ? χωρίς να υπάρχει καν κάτι επίσημο? ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ..ΟΛΟΙ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΟΥΜΕ, διάβαζε καλύτερα τις προτάσεις μέσα στα posts. αυτό δεν αφαιρεί το γεγονός ότι δεν θα πω την άποψή μου, όπως την λένε όλοι όσοι θέλουν. απέφευγε τις προσωπικές κι ανούσιες διαμάχες, πες την άποψή σου και τέλος.

 

@nikos, ήταν απαντήσεις στο δικό σου προηγούμενο πόστ. απλά συμφωνούμε ότι διαφωνούμε, μιας και πιθανολογούμε.

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Και στη χειρότερη παίρνουμε την έκδοση με τα 32 gb σε κανα 2μηνο :P.

 

δλδ στην καλύτερη για εμάς που περιμένουμε ακροβολισμένοι τα γεγονότα :p

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως μπορω να ξερω τι ωρα ανοιγει στην usa γιατι εχω ατομο που περιμενει απο χτες το βραδυ?? :p

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη μεριά λέω να περιμένω εντυπώσεις για θέματα μπαταρίας, κάμερας κ.λ.π από όσους πρόλαβαν ν΄αγοράσουν ήδη και μετά να παραγγείλω, μέσω φίλου από Γερμανία.

Υ.Γ Αν έχει μείνει κανένα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συσκευή από σήμερα πωλείται επίσημα, ως εκ τούτου το παρόν κλειδώνεται και ανοίγουμε καινούργιο [Επίσημο] θέμα όπου μπορούμε να συζητάμε για την εν λόγω συσκευή.

 

Παρακαλώ να περιοριστούν οι off-topic αλλά και οι οποιουδήποτε είδους flame συζητήσεις.

 

Συνεχίζουμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4385063

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...