Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την στιγμή που στη Γερμανία υπάρχει το Google play να το διαθέτει στα 350 ευρώ άντε να τολμήσουν να το βγάλουν προς πώληση τα άλλα μαγαζιά πάνω από 400. Στις χώρες όμως που δεν πωλείται μέσω Google play (συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας) δυστυχώς προβλέπω τα πράγματα να μην τόσο αισιόδοξα.

 

Εκει πονταρουμε οσοι το περιμενουμε σε χαμηλη τιμη και δεν εχουμε προσβαση σε google play. Ή οτι θα δουλεψει η παραεισαγωγη απο καταστηματα εδω με καποιο λογικο καπελο (πχ 50€) ή οτι θα μπορουμε να το παρουμε απευθειας απο καποιο αξιοπιστο απο εξω (πχ amazon).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ έχω ήδη πει την ξαδέρφη μου που μένει Γερμανία όταν γίνει διαθέσιμο εκεί να μου πει τιμή να το παραγγείλει και να μου το στείλει......
Link to comment
Share on other sites

το καλο στην υποθεση με την τιμη στην Γερμανια ειναι οτι τα διαφορα μαγαζια online θα το δινουν επισης κατω απο 400Ε για να ανταγωνιστουν τις τιμες αυτες...αρα ετσι μπορει και εμεις να το τσιμπησουμε κατω απο 400

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σαν καινε λιγο.:wacko:

 

καθόλου, καλά το ξεκίνησαν θα έλεγα, 455 € !!! Περίμενα για πάνω από 500 €

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σαν καινε λιγο.:wacko:

 

Εντελώς ενδεικτικά το έβαλα. Για τέτοιες αγορές μόνο amazon ή σοβαρά e-shops. Για τα οποία εκτιμώ πως η τελική τιμή (με παράδοση) στην Ελλάδα θα παίζει στα 450€, τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Για εποχή που η συσκευή δεν έχει κυκλοφορήσει κανονικά επίσημα από την Google καλά είναι οι τιμές. Όποιος περιμένει πάντα κερδίζει παιδιά, εγώ δυστυχώς δεν διαθέτω τέτοια αρετή και τα θέλω όσο πιο γρήγορα γίνεται :p
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 500 αν βγει στην ελλαδα καλα θα ειναι.Ολος αυτος ο ντορος εγινε γιατι η Google το ανακοινωσε σε τιμη χωμα.Αν το ελεγε για παραδειγμα στα 499 USD και ακουγοταν για 599 στην Ελλαδα εχω την εντυπωση οτι ολοι θα λεγαμε ''Ε ναι αφου εχει κορυφαια specs,pure android,gorilla 2 μπρος πισω,επισημες και ανεπισημες αναβαθμισεις για κανα 2 χρονια σιγουρα οποτε τι περιμενατε λιγοτερο απο 5 κατοσταρικα?''...Σκεφτειτε και ετσι και μη βλεπετε απο τη μια μερια μονο.Εγω παλι θα εχω μεσα στα xmas 400 ευρω επιδοτηση απο wind και εχω αρχισει να ανησυζω μηπως δε το φερει...Και απο skroutz μονο το public δεχεται επιδοτηση wind αλλα με τιμες οτι ναναι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα εχω μεσα στα xmas 400 ευρω επιδοτηση απο wind και εχω αρχισει να ανησυζω μηπως δε το φερει...Και απο skroutz μονο το public δεχεται επιδοτηση wind αλλα με τιμες οτι ναναι.

Παρε ένα ωραίο πεντόμηλο και πούλα το και στην συνέχεια το παίρνεις από κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα ή από τα γνωστά εδώ στην Ελλάδα. Θα έχει σταθεροποιηθει και η τιμή του τότε οπότε ζάχαρη θα σου έρθει ;)

Να και ένα review. Λέει ότι η μπαταρία του έβγαλε 4 ώρες (τόσο περίπου έβγαζε το note1 και ήταν σχετικά καλή απόδοση) αλλά σίγουρα δεν ξέρουμε σε τι επίπεδο είχε την φωτεινότητα της οθόνης

http://www.techhive.com/article/2013559/review-google-nexus-4-offers-great-specs-but-bad-battery-life.html

Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη κατα καιρους μου εχουν στείλει καποια ηλεκτρονικά απο αμερικη δεν υπαρχει σιγουρος τροπος να μην περασουν τελωνείο ενα καλό τρικ που σε εμενα εχει δουλέψει είναι να σου το στείλουν με uspostal στην χαμηλοτερη βαθμίδα τιμης / επείγοντος οσο για το αν συμφέρει η αγορα του nexous 4 απο εκει λογο εγγύησης αν η τιμή που θα ερθει εδω ειναι πανω απο 450 € τι να την κανεις την εγγύηση απο τη στιγμή που εκει εχει 299 απλα το πετας και σου στελνουν άλλο
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παρε ένα ωραίο πεντόμηλο και πούλα το και στην συνέχεια το παίρνεις από κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα ή από τα γνωστά εδώ στην Ελλάδα. Θα έχει σταθεροποιηθει και η τιμή του τότε οπότε ζάχαρη θα σου έρθει ;)

http://www.techhive.com/article/2013559/review-google-nexus-4-offers-great-specs-but-bad-battery-life.html

 

Μπα δε ψηνομαι για τετοια διαδικασια.Ασε που θα πρεπει να δωσω +300 ευρω που δεν παιζει με την καμια ομως.Αν ερθει μεχρι 500 το πηρα χαλαρα.Ουσιαστικα θα πρεπει να δωσω 100 ευρω παραπανω οποτε κλαιν.Ασε που η επιδοτηση δωρο της γυναικας ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε ψηνομαι για τετοια διαδικασια.Ασε που θα πρεπει να δωσω +300 ευρω που δεν παιζει με την καμια ομως.Αν ερθει μεχρι 500 το πηρα χαλαρα.Ουσιαστικα θα πρεπει να δωσω 100 ευρω παραπανω οποτε κλαιν.Ασε που η επιδοτηση δωρο της γυναικας ειναι :)

 

Θα βγει και σε ασημενιο???

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στην αμερική, στα 349$, ειναι τελική? Συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ?

 

Ναι και οχι. Στην αμερικη δεν πληρωνουν φπα στις αγορες του γι'αυτο ειναι και πιο φτηνα τα προιοντα εκει. Κατι τετοιο ξερω δηλαδη.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στην αμερική, στα 349$, ειναι τελική? Συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ?

 

O φόρος είναι διαφορετικός ανά πολιτεία και είναι περίπου 10%

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι ναι!Ποιοτικο ομως θα ειναι...(?) ,γτ διαβασα εδω μεσα 2-3 αναφορς για φινιρισμα&συναρμογη...
Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι ναι!Ποιοτικο ομως θα ειναι...(?) ,γτ διαβασα εδω μεσα 2-3 αναφορς για φινιρισμα&συναρμογη...

Πες μας τι διάβασες να σου πούμε :p

Όπως και να έχει αν δεν το δούμε από κοντά δεν θα ξέρουμε επακριβώς αλλά δείχνει να είναι αρκετά ποιοτικό. Ίσως να έχει θέμα με το πίσω γυαλί ώστε αυτό να σπάει εύκολα σε πτώση κτλ αλλά εγώ δεν ξέρω smartphone που θα πέσει και δεν θα πάθει ζημιά... Θα δούμε όμως μετά την κυκλοφορία!!

Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι ναι!Ποιοτικο ομως θα ειναι...(?) ,γτ διαβασα εδω μεσα 2-3 αναφορς για φινιρισμα&συναρμογη...

 

γι αυτό λέω να περιμένουμε να κινηθεί στην αγορά να δούμε σφαιρικά πως τα πάει η συσκευή

 

αλλά εγώ δεν ξέρω smartphone που θα πέσει και δεν θα πάθει ζημιά

 

το Nexus μου έχει πέσει περίπου 5 φορές από ύψος 1 με 1.5 μέτρο και δεν έχει καταλάβει χριστό. το έχω με θήκη σιλικόνης

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

το Nexus μου έχει πέσει περίπου 5 φορές από ύψος 1 με 1.5 μέτρο και δεν έχει καταλάβει χριστό. το έχω με θήκη σιλικόνης

 

Μα δεν μιλάω για θήκη και ειδικά σιλικόνης που είναι ότι πιο ασφαλές (και το note2 σε σιλικόνης το έχω αλλά δεν μου έχει πέσει :p) Το θέμα είναι χωρίς θήκη γιατί έτσι γίνονται τα διάφορα drop tests (σύντομα θα δούμε στο YouTube και για το nexus4).. Όπως είπα περιμένουμε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλάω για θήκη και ειδικά σιλικόνης που είναι ότι πιο ασφαλές (και το note2 σε σιλικόνης το έχω αλλά δεν μου έχει πέσει :p) Το θέμα είναι χωρίς θήκη γιατί έτσι γίνονται τα διάφορα drop tests (σύντομα θα δούμε στο YouTube και για το nexus4).. Όπως είπα περιμένουμε να δούμε

 

για χωρίς θήκη πάω πάσο, ευτυχώς δεν έχω προσωπική εμπειρία :p

Link to comment
Share on other sites

νεα τεστ με το καινουριο κερνελ και καποιες αλλαγες στην εκδοση fw δειχνουν μεγαλες αλλαγες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1977708

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

νεα τεστ με το καινουριο κερνελ και καποιες αλλαγες στην εκδοση fw δειχνουν μεγαλες αλλαγες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1977708

 

Αναμενόμενο κ εχουν να βγουν ακομη optimized kernels/roms για αυτη την συσκευη που θα την οδηγησουν στα υψη ( που ηδη ειναι η καλυτερη συσκευη android )

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...