Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να διευκρινιστει αυτο παρακαλω? (περι DOA)

Αφου τσεκαρουν οτι οντως εχει προβλημα μεσα στις 7 μερες τοτε σου δινουν νεα συσκευη? Ποια διαδικασια ακουλουθειται?

Γιατι εμενα δεν με πιστευαν (παντα μεσα στις 7 μερες) και περασε η συσκευη απο το servise ωστε να ελεγχθει και καλα και μετα απο δυο βδομαδες μου εδωσαν καινουρια.

Το με μιας τι σημαινει ? οτι οφειλει να σου δωσει το μαγαζι καινουρια επι τοπου?

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/faq/index_en.htm

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα τρόπο και θα πάρω το 16GB από Αμερική 349USD+Tax δηλαδή περίπου 300 ευρώ.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο και θα πάρω το 16GB από Αμερική 349USD+Tax δηλαδή περίπου 300 ευρώ.

 

για πες...δεν θα έχεις θέμα με το τελωνείο εδω όμως??

Link to comment
Share on other sites

 

I have received a camera that I bought online, but it is not what I expected. I'm concerned because I've already paid for it. Can I send it back for a refund?

 

YES - When you buy something online, you have seven working days after receiving it to decide whether or not to keep it. You don’t need to give any reason. Simply inform the seller that you wish to cancel your order – they must give you a refund. This refund will include any costs you paid to have the item delivered to you.

 

However, you must cover the cost of shipping the unwanted product back to the seller.

 

 

 

Can I return something bought online if I don't like it?

 

YES - When you receive a good or service bought online, you have seven days to decide whether or not to keep it. However, you should be aware that distance selling legislation does not apply to online auctions or to financial services, transport, accommodation, catering or leisure-services bookings.

 

 

 

 

I bought a kitchen table from a catalogue but now I've changed my mind. Can I cancel my order?

 

YES - You have seven days to change your mind and cancel your purchase. This is true whenever you buy goods outside a shop - for example by phone, fax, mail order or on the internet. The seven-day period starts from the moment you receive the goods.

 

 

 

Βασει των παραπανω, μιλανε για 7 μερες και σε περιπτωση φανταζομαι αθικτης συσκευασιας

οι 14 μερες σε τι αναφερονται για ηλεκτρονικες αγορες και επιστροφη χρηματων?

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μουφα είναι το άρθρο με το benchmark για την μπαταρία ,καταρχάς έχει πρώτο το (γιώτα πέντε) κ 6 το S3 κ απουσιάζει το NOTE II.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρία που λες μάλλον ισχύει γενικά δεν του βάζουν καλό βαθμό και στο gsmarena αλλά και γενικά δεν τα παει καλά και το βγάζουν κατώτερο και απο το s3 που έχει και ίδια μπαταρία μάλλον η amoled βοηθάει το S3 να καταναλώνει λιγότερο όσο για το παιδί που λέει αποκλείεται το iPhone 5 να είναι πρώτο να του πω οτι εγώ το θεωρώ φυσιολογικό το κινητο έχει λειτουργικο που κάνει τρελή διαχείρηση και μικροτερη οθονη και είναι φυσιολογικό μετά να βγαίνει πρώτο
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωριζω το lte εχει μεγαλυτερη καταναλωση ρευματος απο το 3g, οποτε νομιζω συγκρινουν λιγο ανομοια πραγματα!

Και δεν ξεκαθαριζει η μετρηση εγινε με 3g η με 4g(για οσες συσκευες το υποστηριζουν)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το πεντόμηλο έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά να έχει το n4 μισή διάρκεια στο συγκεκριμένο τεστ δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει. Από την άλλη το international one x είχε πολύ χειρότερη μπαταρία από το s3, δεν ξέρω τι σόι τεστ έκαναν αυτοί εκεί πέρα στην προσπάθεια να αναπαράγουν την καθημερινοτητα ενός από εμάς.. Ας ελπίσουμε φυσικά να έχει καλύτερη μπαταρία από αυτό που βλέπουμε εδώ :) Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι στην Ιταλια για οποιον παει στην γειτονικη χωρα θα ειναι τελικα διαθεσιμο προς τα μεσα Δεκεμβριου τελικα.

Τιμη ακομα δεν εχει ανακοινωθει αλλα αναμενεται πολυ περισσοτερο απο την τιμη στο playstore.

 

ετσι και αλλιως δεν θα το επαιρνα αμεσως...τωρα μαλλον θα το αγορασω αρχες του επομενου ετους,αν ειμαστε καλα.

 

Ομορφο κινητο ομως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για πες...δεν θα έχεις θέμα με το τελωνείο εδω όμως??

Θα μου το στείλει ιδιώτης, οπότε δεν θα περάσει τελωνείο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές των 299 και 349 λέτε να είναι για λίγο καιρό και μετά να πάρουν επάνω ?

Όχι. Και το Nexus 7 συνεχίζει να το δίνει στην ίδια τιμή. Μάλιστα στα 249USD δίνει τώρα 32GB αντί για 16GB.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Και το Nexus 7 συνεχίζει να το δίνει στην ίδια τιμή. Μάλιστα στα 249USD δίνει τώρα 32GB αντί για 16GB.

 

Οποτε δε βιαζόμαστε να το πάρουμε και να δοκιμάσουμε το Pure Android.

 

Ας το πάρουνε άλλοι πρώτα και βλέπουμε, γιατί το The Verge βάζει 6 στη ποιότητα συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες macro που δειχνουν την ποιοτητα φινιρισματος και πως η οθονη στα πλαγια κανει καμπυλη ενω πανω και κατω το bezel την προστατευει μια και ειναι ανασηκωμενο.

 

http://android.hdblog.it/2012/11/05/nexus-4-protagonista-della-galleria-foto-by-hdblog/

 

ομορφο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι? Πρεπει καποιος εκτος απο καρτα Αγγλικης τραπεζας και διευθυνση στην αγγλια να εχει και δικο του gmail account? Δε μπορει ο φιλος μου που μενει εκει να συνδεθει με το λογαριασμο μου και να βαλει τα στοιχεια της καρτας του?
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες macro που δειχνουν την ποιοτητα φινιρισματος και πως η οθονη στα πλαγια κανει καμπυλη ενω πανω και κατω το bezel την προστατευει μια και ειναι ανασηκωμενο.

 

http://android.hdblog.it/2012/11/05/nexus-4-protagonista-della-galleria-foto-by-hdblog/

 

ομορφο.

Είναι πάρα πολύ όμορφο.. Βασικά είναι πανέμορφο και με προσοχή στην λεπτομέρεια. Like!!

Link to comment
Share on other sites

αναφορικα με το γνωστο αρθρο που ασκει κριτικη στην ποιοτητα κατασκευης στο εσωτερικο της συσκευης, διαβασα τα απαντητικα σχολια στο xda και βλεπω οτι οντως ο αρθρογραφος εχει υπερβαλει σε πολλα πραγματα ενω οντως δεν νομιζω η google να εχει βαλει το ονομα της σε συσκευη που δεν εχει περασει καποια απαιτητηκα τεστ.

 

 

Οποτε το μονο που μας μενει ειναι να δουμε με την χρηση τι πιανει το κινητο,κατι δηλαδη στανταρ,και ποτε θα ειναι διαθεσιμο και απο που.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ευκαιρία μπροστά μου,μπορείται να μου δώσετε τα φώτα σας?θα παει o αδελφός μου αμερική και θέλω το nexus,τι μπορώ να κάνω?θα καθισει μια βδομαδα,μονο από πλέι στορ θα παίζει με αυτή την τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δε βιαζόμαστε να το πάρουμε και να δοκιμάσουμε το Pure Android.

 

Ας το πάρουνε άλλοι πρώτα και βλέπουμε, γιατί το The Verge βάζει 6 στη ποιότητα συνομιλίας.

 

Αν διαβάσεις το review λέει ότι η ποιότητα συνομιλίας και σήματος είναι πάρα πολύ καλή, το 6 οφείλεται στην έλλειψη LTE και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το review λέει ότι η ποιότητα συνομιλίας και σήματος είναι πάρα πολύ καλή, το 6 οφείλεται στην έλλειψη LTE και μόνο.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια

 

μου κανει εντυπωση που με lte οι ιδιες συσκευες εχουν σημαντικα περισσοτερη αυτονομια

(onex και γιωτοφωνο 5)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως αν και το σκεφτόμουν δεν θα το πάρω.

Το pure android ok,καλό.

Το πάχος και η το brand LG προσωπικά με χάλασαν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως αν και το σκεφτόμουν δεν θα το πάρω.

Το pure android ok,καλό.

Το πάχος και η το brand LG προσωπικά με χάλασαν.

Η αλήθεια είναι ότι οι διαστάσεις του ύωους και πλάτους είναι εντάξει το πάχος είναι λίγο...

 

nexus4 οθόνη 4.7 139g weight with 133.9 x 68.70 x 9.1mm

one x οθόνη 4.7 130g weight with 134.0 x 69.85 x 9.0mm

SIII οθόνη 4.8 133g weight with 136,6 x 70,60 x 8,6 mm

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...