Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Engadget είπαν ότι είναι κάτω αριστερά το led.

Νομίζω το notification led είναι τοποθετημένο στο κέντρο και χαμηλά, το οποίο μου αρέσει πολύ.

http://techcrash.net/so-is-the-nexus-of-lg/

http://techcrash.net/wp-content/uploads/2012/10/7125_LED-del-Nexus-LG.jpg

Ας ελπίσουμε λοιπόν να είναι απροβλημάτιστο σε όλο το κομμάτι του hardware και να έχει αποδεκτή μπαταρία. Επίσης μακάρι να μην υπάρχουν θέματα με την παραγωγή και την κάλυψη που προφανώς έχει προκύψει :) Πάντως έκανε κίνηση ματ η Google και το nexus10 επίσης είναι απίστευτο σε specs και σε τιμή.. Ωραία πράγματα!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όλη την Ευρώπη είναι περίπου ίδια τιμή.

345 ευρώ για το 16GB και στην Αμερική βγαίνει 270 ευρώ.

 

για τους Ιταλους δεν βαζω το χερι μου στην φωτια... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παραγγειλουμε απο εξωτερικο θα υπαρχει προσβαση απο τα δικτυα μας η θα ειναι κλειδωμενο?Δηλαδη βαζουμε την sim και ειμαστε ετοιμοι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια αν το παραγγειλουμε απο εξωτερικο θα υπαρχει προσβαση απο τα δικτυα μας η θα ειναι κλειδωμενο?Δηλαδη βαζουμε την sim και ειμαστε ετοιμοι?

 

Ναι, αυτές οι συσκευές δεν έχουν sim lock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!! Επομενως το μονο που περιμενουμε τωρα ειναι να βρουμε ενα εμπιστο site για παραγγελια :D:D
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σκεφτείτε τι έχει να γίνει με υποστήριξη από custom roms από xda. Πιστεύω ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των devs θα στραφεί σ' αυτή τη συσκευή.

Πραγματικά αυτό που έκαναν Google/LG δεν πιστεύω να το περίμενε κανείς. Top specs με χαμηλή τιμή. Πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Σαφώς και το σκέφτομαι για αγορά, μένει όμως να δω ποιότητα ήχου από ακουστικά και sar καθώς τα 2 nexus της samsung (και γενικά οι συσκευές της) είναι αξιοπρεπέστατες σ' αυτούς τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την Ευρώπη είναι περίπου ίδια τιμή.

345 ευρώ για το 16GB και στην Αμερική βγαίνει 270 ευρώ.

Χωρίς το φόρο όμως.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και το σκέφτομαι για αγορά, μένει όμως να δω ποιότητα ήχου από ακουστικά και sar καθώς τα 2 nexus της samsung (και γενικά οι συσκευές της) είναι αξιοπρεπέστατες σ' αυτούς τους τομείς.

 

Και εγώ προβληματιζομαι για αυτά τα δύο. .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι που μπορεί η Google να επιδοτεί το Nexus 4 :)

Η τιμή είναι τρομερή και η συσκευή δείχνει άψογη.

Βέβαια θα πρέπει να αποδειχθεί και στην πράξη.

Η προσπάθεια να κρατηθεί τόσο χαμηλά το κόστος μπορεί να κρύβει παγίδες στην ποιότητα κατασκευής αλλα και ατέλειες.

Η μπαταρια θα είναι καλύτερη απο του HOX και κατωτερη του Siii λόγο LCD. Δεν φθάνει το κέρδος σε αυτονομία λόγο cpu. Η οθόνη είναι αυτή που έχει την μεγαλύτερη κατανάλωση.

Ποτε δεν θα υπάρξει επάρκεια. ΙΣΩΣ και ηθελημένα.

Εγώ δεν σκοπεύω να το αγοράσω αφού το Note είναι μοναδική συσκευή.

Σκέφτομαι όμως σοβαρά το tablet αργότερα όμως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές εκτοπίζοντας τους υπόλοιπους κατασκευαστές.πολύ θετικό αυτό.

Το θέμα όμως είναι ότι οι τιμές αφορούν Αμερική και Ευρώπη,τουλάχιστον κάποιες χώρες.

Τι σημαίνει αυτό?

Ότι σχεδόν αποκλείω το ενδεχόμενο να δω το κινητό αυτό σε μία τέτοια τιμή στην ελλάδα.τουλάχιστον στα μεγάλα καταστήματά,για τα μικρά δεν ξέρω αν και πιστεύω ότι στην αρχή θα χτυπήσουν τους πελάτες.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω πρώτα να το δω από κοντά.

Η μνήμη δεν με ενοχλεί καθόλου,μία χαρά είναι τα 16 αν και υποπτεύομαι ότι ίσως δούμε και μεγαλύτερο της ιδίας εταιρείας σε λίγο καιρό.

Με ενδιαφέρει όμως το θέμα οθόνης.το βασικότερο ίσως θέμα για μένα όπως επίσης και να δω την ποιότητα του.

Στα χαρτιά είναι τούμπανο.η θα είναι το κινητό πού θα ανοίξει το σπίτι της lg θα θα είναι αυτό πού θα το κλείσει...σε εισαγωγικά πάντα και με όλη την αλληγορική σημασία της πρότασης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές εκτοπίζοντας τους υπόλοιπους κατασκευαστές.πολύ θετικό αυτό.

Το θέμα όμως είναι ότι οι τιμές αφορούν Αμερική και Ευρώπη,τουλάχιστον κάποιες χώρες.

Τι σημαίνει αυτό?

Ότι σχεδόν αποκλείω το ενδεχόμενο να δω το κινητό αυτό σε μία τέτοια τιμή στην ελλάδα.τουλάχιστον στα μεγάλα καταστήματά,για τα μικρά δεν ξέρω αν και πιστεύω ότι στην αρχή θα χτυπήσουν τους πελάτες.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω πρώτα να το δω από κοντά.

Η μνήμη δεν με ενοχλεί καθόλου,μία χαρά είναι τα 16 αν και υποπτεύομαι ότι ίσως δούμε και μεγαλύτερο της ιδίας εταιρείας σε λίγο καιρό.

Με ενδιαφέρει όμως το θέμα οθόνης.το βασικότερο ίσως θέμα για μένα όπως επίσης και να δω την ποιότητα του.

Στα χαρτιά είναι τούμπανο.η θα είναι το κινητό πού θα ανοίξει το σπίτι της lg θα θα είναι αυτό πού θα το κλείσει...σε εισαγωγικά πάντα και με όλη την αλληγορική σημασία της πρότασης.

Εγώ πάλι θα σου πω ότι η ποιότητα του θα σου θυμίσει έντονα iphone 4s. Αν δε σου άρεσε αυτή η

Ποιότητα σταματάμε την κουβέντα. Μην αγχώνεστε για το τελικό αποτέλεσμα, θα είναι σε υψηλά επίπεδα για μια εξαιρετικά ποιοτική συσκευή.

Το θέμα είναι η διαθεσιμοτητα. Προβλέπω πολλές γκρίνιες εδώ μέσα από ανθρώπους που θα θέλουν να το βρουν και δε θα μπορούν.

Αυτό είναι το μοναδικό πρόβλημα με αυτή τη συσκευή.

Κατά τα άλλα θα ξεπεραστεί μόνο την άνοιξη που θα δούμε οθόνες 1080p...

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω τις οθονες στα κινητα μου παντα κατω απο 40% φωτηνοτητα...περιμενω να πρωτα τεστ για την μπαταρια...αλλα δεν νομιζω να αντεξω,θα το αγορασω asap

 

Μονο η μπαταρια με απασχολει ...αλλα λενε οτι φερει την ιδια τεχνολογια με αυτην του Optimus G...αν σε αυτο προσθεσουμε και το pure android τοτε μαλλον ειμαστε σε καλα επιπεδα....

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πω ότι η ποιότητα του θα σου θυμίσει έντονα iphone 4s. Αν δε σου άρεσε αυτή η

Ποιότητα σταματάμε την κουβέντα. Μην αγχώνεστε για το τελικό αποτέλεσμα, θα είναι σε υψηλά επίπεδα για μια εξαιρετικά ποιοτική συσκευή.

Το θέμα είναι η διαθεσιμοτητα. Προβλέπω πολλές γκρίνιες εδώ μέσα από ανθρώπους που θα θέλουν να το βρουν και δε θα μπορούν.

Αυτό είναι το μοναδικό πρόβλημα με αυτή τη συσκευή.

Κατά τα άλλα θα ξεπεραστεί μόνο την άνοιξη που θα δούμε οθόνες 1080p...

 

Σε ένα βίντεο πού έχω δει όντως η ποιότητα του φαίνεται σαν του iPhone,φαινομενικά τουλάχιστον,χωρίς να το έχω δει ακόμα από κοντά,ελπίζω πάντως να ναι όπως τα λες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι το περιμένουν.Και 349€ στη Γερμανία είναι αστείο ποσό για τους εκεί μισθούς.Ανάρπαστο θα γίνει!

http://www.pcwelt.de/news/Neues_Google-Smartphone-Nexus_4_ausprobiert_-_die_ersten_Eindruecke-6987782.html?r=762510521239234&lid=205123

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια φωτογραφία από λευκό Ν4?

Θα υπάρξει τέτοια έκδοση?

 

Μου φαίνεται ότι στο βίντεο του verge σε μια φάση δείχνει για λίγο το λευκό και είναι στο ίδιο στυλ του gnex δηλαδή μόνο το πίσω μέρος είναι λευκό. Αλλά και πάλι μπορεί να κάνω λάθος.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια φωτογραφία από λευκό Ν4?

Θα υπάρξει τέτοια έκδοση?

 

3 σελιδες πριν....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ποιο σημειο ακριβως φαινεται το ασπρο; το εχω δει το βιντεο 5-6 φορες:p και δεν το εχω δει;

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημειο ακριβως φαινεται το ασπρο; το εχω δει το βιντεο 5-6 φορες:p και δεν το εχω δει;

4.15 αλλα δεν φαινεται πολυ καλα ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω πως και πως. Πιστευω οτι αν δεν εχει hardware προβληματα θα μπαινουμε σε waiting lists για να το αγορασουμε. Ειμαι και απογοητευμενος με την HTC που βγαζει καινουργια μοντελα καθε 6 μηνες και ηθελα να αλλαξω εταιρια. Με αυτες τις τιμες το θεωρω σιγουρο οτι θα αλλαξω κινητο συντομα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ακυρη ερωτηση, αλλα οποιος ζει ιταλια ή εστω ξερει ιταλικα και διαβαζει ιταλικα σαιτ, μπορει να μου πει ποτε θα παρουσιαστει το νεξους 4 στην ιταλια?

 

θα μαι 17-24 νοεμβρη στην ιταλια, κι αν η τιμη ειναι η προβλεπομενη, ψηνομαι να το φερω. :p

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ακυρη ερωτηση, αλλα οποιος ζει ιταλια ή εστω ξερει ιταλικα και διαβαζει ιταλικα σαιτ, μπορει να μου πει ποτε θα παρουσιαστει το νεξους 4 στην ιταλια?

 

θα μαι 17-24 νοεμβρη στην ιταλια, κι αν η τιμη ειναι η προβλεπομενη, ψηνομαι να το φερω. :p

 

θα σε βοηθήσω εγώ υπό τον όρο ότι θα φέρεις ένα και για μένα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...