Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του εν' λόγο κινητού και θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν ξέρει πόσο πάει το κόστος σε ραγισμένη οθόνη. Να σημειώσω πως το κινητό δουλεύει κανονικά, απο όσο μου είπανε έχει ραγίσει μόνο το εξωτερικό φίλμ. Σκοπεύω να το στείλω στην HTC αλλά στο τηλέφωνο δεν μου είπαν κόστος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του εν' λόγο κινητού και θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν ξέρει πόσο πάει το κόστος σε ραγισμένη οθόνη. Να σημειώσω πως το κινητό δουλεύει κανονικά, απο όσο μου είπανε έχει ραγίσει μόνο το εξωτερικό φίλμ. Σκοπεύω να το στείλω στην HTC αλλά στο τηλέφωνο δεν μου είπαν κόστος.

Kαλησπερα , αν καταλαβα καλα σου εσπασε το digitizer , εχεις 2 επιλογες η μια ειναι αυτη που λες , να το στειλεις στο service ,

αλλα φοβαμαι οτι με την τιμη που θα ακουσεις δεν θα σου αρεσει.

Η πιο φθηνη λυση ειναι να παραγγειλης απο ebay το digitizer και αν πιανουν τα χερια σου να το αλλαξεις εσυ, βεβαια

σε αυτη την περιπτωση χανεις την εγγυηση με οτι αυτο συνεπαγετε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας.ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ζηταω συγνωμμη αν κανω καποιο λαθος.μπαινω αμεσως στο θεμα.

εχω ενα htc desire x και εδω και αρκετο καιρο εκανα εργοστασιακη αναβαθμηση σε λογισμικο

android 4.1.1

htc sense 4+

αριθμος λογισμικου 2.20.401.5

επιπεδο htc sdk api 4.65

επιπεδο επεκτασης htc htc extension_sense45_9

εκδοση kermel.

σας παρακαλω αν γνωριζετε αν υπαρχει καποια νεωτερη εκδοση για το κινητο μου να την κανω χειροκηνητα και να μην περιμενω την εταιρια πωτε θα μου την προσφερει.και αν υπαρχει κατι τετοιο πως να το πραξω.σας εφχαρηστω εκ των πρωτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα , αν καταλαβα καλα σου εσπασε το digitizer , εχεις 2 επιλογες η μια ειναι αυτη που λες , να το στειλεις στο service ,

αλλα φοβαμαι οτι με την τιμη που θα ακουσεις δεν θα σου αρεσει.

Η πιο φθηνη λυση ειναι να παραγγειλης απο ebay το digitizer και αν πιανουν τα χερια σου να το αλλαξεις εσυ, βεβαια

σε αυτη την περιπτωση χανεις την εγγυηση με οτι αυτο συνεπαγετε.

 

με τοσα που σου ζητανε για την αλλαγη καλυτερα να χασεις την εγγυηση...

εγω πηρα απο ebay με 15 ευρω και το εκανα μονος μου... και ολα μια χαρα...

δεν περιμενα να εχει τετοια ποιοτητα, καμια κινεζια περιμενα που θα χαλουσε σε δυο εβδομαδες αλλα τελικα δυο+ μηνες και ζει ακομα...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ...

Εχω κανει την συσκευη μου root και θελω να δοκιμασω να βαλω μια ρομ. Θα ηθελα πρωτα απο ολα να ειναι σταθερη και απροβληματιστη. Κοιταγα στο xda developers στην ενοτητα με τις rom, και μπερδευτηκα λιγο. Εβλεπα σε καποιες δεν δουλευει το bluetooth , σε αλλες το ραδιο κοκ.... Θα ηθελα να ειναι σταθερη και να δουλευει το τηλεφωνο με ολες του τις μαμισιες εφαρμογες. Δεν εχω προβλημα αν δεν δουλευει το sense. Τι μου προτεινετε ;...

Link to comment
Share on other sites

.... Θα ηθελα να ειναι σταθερη και να δουλευει το τηλεφωνο με ολες του τις μαμισιες εφαρμογες. Δεν εχω προβλημα αν δεν δουλευει το sense. Τι μου προτεινετε ;...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2279302

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2330229)

 

Εγώ βάζω αυτές από την ημέρα που το πήρα και πάνε σφαίρα, χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2279302

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2330229)

 

Εγώ βάζω αυτές από την ημέρα που το πήρα και πάνε σφαίρα, χωρίς προβλήματα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...

Βλεπω ομως πως και οι δυο δεν εχουν και πολλες αλλαγες.Μοιαζουν κατα πολυ σε αυτην που εχω.Εχεις να μου προτυνεις καμια αλλη ,με την προυποθεση να ειναι σταθερη και απροβληαματιστη;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και πάλι... Τελικά εγκατέστησα αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2382182

Είναι πόλυ καλή και σταθερή.έχω την εντύπωση πως χρειάζεται να αλλάξω την kernelπου έχω. Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξήγησητα βήματα; ξέρω ότι Πρέπει να ανοίξω κάποιο παράθυρο cmd αλλά δεν ξέρω ακριβώς τα βήματα που πρέπει να κάνω για να γίνει η αλλαγή..

Edited by apollonio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τελικά το εγκαταλείπουν όλοι αυτό το κινητό? Σκέφτομαι να του περάσω καμία καινούργια ρομ. Έχετε κάποια πρόταση?

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να πάρει την 4.2.2 ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη emmc (που παραμένει σκανδαλωδώς άδεια) και όχι στην sd card;
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι συνήθως ζητάνε το ανάποδο, δηλαδή από την εσωτερική μνήμη να περάσουν κάτι στην κάρτα μνήμης.

Από τις ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών θα υπάρχει θεωρητικά επιλογή...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι συνήθως ζητάνε το ανάποδο, δηλαδή από την εσωτερική μνήμη να περάσουν κάτι στην κάρτα μνήμης.

Από τις ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών θα υπάρχει θεωρητικά επιλογή...

 

Κι όμως δεν υπάρχει. Δεν έχω sdcard και δε θέλω να χρησιμοποιήσω, έχω όμως αποθηκευτικό χώρο 1GB στη συσκευή ελεύθερο, αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή μου γράφει πλέον ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη emmc (που παραμένει σκανδαλωδώς άδεια) και όχι στην sd card;

 

Δυστυχώς όχι μόνο εικόνες, μηνύματα, ηχογραφήσεις και αρχεία από Bluetooth. Θα βρεις τις επιλογές στις ρυθμίσεις αποθηκευτικού χώρου. Επίσης την εσωτερική μνήμη μπορείς να την δεις και να βάλεις αρχεία μέσω των windows..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ "ανάποδη" λογική αυτή. Υποτίθεται στην sdcard θα έπρεπε να έχεις προσωπικά αρχεία, διαθέσιμα σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή και στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο τη δυνατότητα να βάλεις εφαρμογές και αρχεία που δεν έχει νόημα να μεταφερθούν αλλού. Πάντως ψάχνοντας είδα ότι υπάρχει κάποιο τρικ αλλάζοντας το αρχείο etc/vold.fstab αλλά δεν το έχω καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ακόμα μεγαλύτερο όταν θέλεις να δημιουργήσεις στο αρχικό μενού φακέλους με τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει: Όταν οι εφαρμογές αυτές βρίσκονται στην sd, επειδή αυτή αναγνωρίζεται με σχετική καθυστέρηση κατά την εκκίνηση, όλες οι εφαρμογές στην sd θα βρεθούν σκόρπια στην αρχική σελίδα, ακυρώνοντας την custom ταξινόμηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλημερα/καλησπερα

 

ειμαι νεος στο φορουμ και ζητω εκ των προτερων συγνωμη εαν εχω κανει λαθος στον καθορισμο του θεματος.

 

διαβασα καποιες εμπειριες σχετικα με service htc και απογοητευτηκα εντελως.

εχω ενα desire x και εχει κλεισει 13 μηνες αισιως.

εδω και τρεις μερες ανα τακτα χρονικα διαστηματα "χανει" τη sim και βγαζει ενα μηνυμα οτι ειναι αδυνατος ο εντοπισμος της. μου ζηταει κωδικο και ειτε τη βρισκει και ειμαστε οκ για λιγο ειτε οχι και ξανα απο την αρχη.

προχειρως ρωτησα σε καταστημα vodafone και μου ειπαν οτι θελει αναβαθμιση! το οποιο μου φανηκε παραξενο και οτι θα χρειαστουν 10 εργασιμες.

εχει καποιος αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ή μπορεί να με διαφωτισει με οποιονδηποτε τροπο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν και βρισκόμαστε σε λάθος νήμα, καθώς εδώ μιλάμε για το απλό desire (bravo), έχεις δοκιμάσει με κάποια άλλη κάρτα sim? Απλά για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να φταίει αυτό. Αν κάνει πάλι το ίδιο, τότε κοίτα στο xda τα σχετικά περί root και αλλαγής ρομ, ώστε να δεις πώς συμπεριφέρεται και με άλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

οταν βρω χρονο θα κοιταξω αυτο που λες και θα ενημερωσω.

 

εχω ομως την αισθηση οτι ειναι προβλημα μηχανικης φυσεως μιας και παρατηρω οτι συμβαινει μετα απο τρανταγματα (πχ το αφηνω αγαρμπα στο τραπεζι).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπάρχει τρόπος (για λόγους εγγύησης) να κάνεις locked (και όχι relocked) τον bootloader;

 

 

adb devices (see your ADB is working properly)

adb shell

su (only if you don't have # prompt)

echo -ne '\x00\x00\x00\x00' | dd of=/dev/block/mmcblk0p7 bs=1 seek=32256

exit (maybe exit again if the prompt is $)

adb reboot bootloader

check that you have "LOCKED" on the bootloader

 

 

Απο το xda, προυποθεση να είσαι s off και κρινοντας από τις εντολές ειναι από terminal Linux

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50969645

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Ενα update που ήρθε λίγες μέρες πιο πριν τί ήταν τελικά ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...