Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά το update είχε κανείς σας πρόβλημα με την φόρτιση;;; εμενα φορτίζει πλεον μόνο με την σύνδεση στον υπολογιστή όχι από πρίζα....

 

παιδιά είχε κανείς πρόβλημα με την φόρτιση μετά το update;;;;;:worry:

μονο μεσω υπολογιστή μπορω και το φορτιζω...κατι επαθε και δεν φορτιζει σε πριζα.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση, μια χαρά φορτίζει... Προσπάθησες να δοκιμάσεις με κανέναν άλλο αντάπτορα, μπας και γίνει τίποτα;;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του myphone!

Είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη απο τους πιο έμπειρους του φόρουμ, στο συγκεκριμένο κινητό. Μπορείτε να γράψετε όσο γίνεται πιο αναλυτικά τις μέχρι τώρα εντυπώσεις σας (θετικές και αρνητικές) απο την έκδοση 4.1.1 και αν τελικά αξιζει την αναβάθμιση απο την 4.0.4;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του myphone!

Είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη απο τους πιο έμπειρους του φόρουμ, στο συγκεκριμένο κινητό. Μπορείτε να γράψετε όσο γίνεται πιο αναλυτικά τις μέχρι τώρα εντυπώσεις σας (θετικές και αρνητικές) απο την έκδοση 4.1.1 και αν τελικά αξιζει την αναβάθμιση απο την 4.0.4;

Ευχαριστώ!

 

εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο γιατί εμένα προσωπικά μου παρουσιάστηκε ένα σοβαρό πρόβλημα με την φόρτιση και με το πληκτρολόγιο της οθόνης όταν κρατάω σε οριζόντια θέση το κινητό και έχω την ελληνική γλώσσα. Καταρχήν δεν μου φορτίζει από πρίζα μόνο από υπολογιστή (βέβαια όταν το βάλω στην πριζα καταλαβαινει οτι γινεται τροφοδοσια γιατι αναβει το led σε πορτοκαλι απλα δεν κανει τιποτα) και το ελληνικο πληκτρολογιο αφης σε οριζοντια θεση δεν προσαρμοζεται σωστα στην οθονη με αποτελεσμα να μην φαινονται ολα τα πληκτρα για να γραψεις....θελω να δω μηπως μπορω να το κανω roll back χωρις να το κανω root...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγγύηση δεν υπάρχει για τέτοιου ειδους πράγματα...

έχει σπάσει το digitizer, η οθόνη φαίνεται σωστή. από οτι είδα σε βίντεο ειναι εύκολο να αντικαταστήσεις οθόνη + digitizer αλλά για digitizer...

δεν έχει κάνει κανείς όμως αντικατασταση μόνο digitizer (πρέπει να ειναι κολλημένο) .

 

το θέμα ειναι οτι στο ebay εχει μονο (σχεδον μονο) "μαϊμούδες" και δεν θέλω... μιας και σαν ποιότητα θα ειναι...

 

να φανταστώ αν το αλλάξω μόνος ή σε μη εξουσιοδοτημενο μαγαζι, η εγγύηση χάνεται σωστά;

Το θεμα είναι για μενα το κοστος μονο.

Μην έχεις αυταπάτες και οι μαιμούδες οθόνες είναι ακριβώς οι ίδιες! (οπως συμβαίνει και σε αλλα ηλεκρονικά εξαρτήματα)

 

Δες ποσο κάνει η επισκευή στην αντιπροσωπεία (απο εκεί που το πήρες ρώτα) και ποσο κάνει η οθόνη στο ebay

Νομιζω οτι η διαφορά τιμής θα είναι συντριπτική, και το αποτέλεσμα ακριβως το ίδιο

Εγω που το έκανα μόνος μου στον γαλαξία, δεν είχα ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανένα πρόβλημα!

 

Φόρτιση-αναβαθμιση

, @ marion:Δεν νομίζω οτι για την φορτιση φταιει η αναβαθμιση

Εχω παρατηρήσει οτι όταν ειναι υπερθερμασμένο (πχ απο παιχνίδι), η φόρτιση δεν είναι εφικτή, και πολύ σωστά νομίζω...

Μηπως φταίει το σύστημα φορτισης που έχεις?

Μηπως το καλώδιο?

Δοκίμασε σε έναν οποιοδήποτε άλλο usb φορτιστή από άλλο κινητό (πχ φίλου σου) και δες.

Δεν είναι δυνατόν να φορτίζει με τον ένα τρόπο και όχι με τον άλλο.

Αν είχες πρόβλημα στη συσκευή, δεν θα φόρτιζε με κανέναν τρόπο

 

Οσον αφορά το πληκτρολόγιο, μήπως χάλασες το calibrate της οθόνης? (καπου έχει μεσα μια εφαρμογή νομίζω...)

 

Ναι, η 4.1.1 είναι σαφώς καλύτερη, η λειτουργία του κινητού είναι συνολικά πιο ομαλή και η μπαταρία σε μένα τουλάχιστον κρατάει περισσότερο

Αφού είναι η επίσημη, γιατί να μην την βάλεις (δεν χανεις την εγγύηση έτσι...)?

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

To Jelly Bean έρχετε με OTA;

Ναι! Η ερώτηση μου είναι αν στο JB μπορώ να κάνω root, αν πρέπει οπωσδήποτε να ξεκλειδώσω τον BL και ποια είναι η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του myphone!

Είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη απο τους πιο έμπειρους του φόρουμ, στο συγκεκριμένο κινητό. Μπορείτε να γράψετε όσο γίνεται πιο αναλυτικά τις μέχρι τώρα εντυπώσεις σας (θετικές και αρνητικές) απο την έκδοση 4.1.1 και αν τελικά αξιζει την αναβάθμιση απο την 4.0.4;

Ευχαριστώ!

Μόλις ανακάλυψα μετά την αναβάθμιση ότι Δεν υπάρχει το Ραδιόφωνο που είχε μέχρι σήμερα!!! Θα μας τρελάνουν οι άνθρωποι!!! Άρχισα ήδη να στέλνω μηνύματα και να ζητάω εξηγήσεις... Όσο για το πρόβλημα με την φόρτιση Εγώ μετά την αναβάθμιση δεν έχω κανένα...

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα μετά την αναβάθμιση ότι Δεν υπάρχει το Ραδιόφωνο που είχε μέχρι σήμερα!!! Θα μας τρελάνουν οι άνθρωποι!!!

 

Εμμ... εδώ υπάρχει! Με αναβάθμιση ΟΤΑ σε 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Εμμ... εδώ υπάρχει! Με αναβάθμιση ΟΤΑ σε 4.1.

 

Δεν κατάλαβα τι υπονοείς... και εγώ την αναβάθμιση Over The AIR την έκανα... εάν έχεις να πεις κάτι για το πρόβλημα γράψε το διαφορετικά άσε τις εξυπνάδες !!!

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι υπονοείς... και εγώ την αναβάθμιση Over The AIR την έκανα... εάν έχεις να πεις κάτι για το πρόβλημα γράψε το διαφορετικά άσε τις εξυπνάδες !!!

 

Καταρχήν χαλάρωσε γιατί δε σε ειρωνεύτηκε κανείς, ούτε θα πετύχεις τίποτα με αυτούς τους τόνους.:mad:

Προσπαθώ να σε βοηθήσω, λέγοντάς σου ότι σε μένα δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα, παρότι έκανα την ίδια διαδικασία με σένα, άρα μήπως κάτι δεν έγινε σωστά, μήπως θα έπρεπε να την επαναλάβεις ή να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων μήπως και λυθεί, γιατί δε γίνεται σε άλλους να υπάρχει μια εφαρμογή και σε άλλους να εξαφανίζεται. Κατανοητό, τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χαλάρωσε γιατί δε σε ειρωνεύτηκε κανείς, ούτε θα πετύχεις τίποτα με αυτούς τους τόνους.:mad:

Προσπαθώ να σε βοηθήσω, λέγοντάς σου ότι σε μένα δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα, παρότι έκανα την ίδια διαδικασία με σένα, άρα μήπως κάτι δεν έγινε σωστά, μήπως θα έπρεπε να την επαναλάβεις ή να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων μήπως και λυθεί, γιατί δε γίνεται σε άλλους να υπάρχει μια εφαρμογή και σε άλλους να εξαφανίζεται. Κατανοητό, τώρα;

 

Δυστυχώς και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εσένα υπάρχει... το θέμα είναι ότι το ανακάλυψε πρώτη η κόρη μου που έχει το ίδιο τηλέφωνο και έκανε την ίδια αναβάθμιση με εμένα... άρα σε εμάς 2 στα 2 πρόβλημα. Την αναβάθμιση εμείς την κάναμε το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαίου... ίσως βιαστήκαμε... έστειλα μήνυμα στην HTC και περιμένω απάντηση...

 

Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας, έχοντας ενεργοποιημένη την συσκευή αφαιρέστε την μπαταρία και τοποθετήστε την ξανά. Στη συνέχεια πηγαίνετε στις εφαρμογές για να ελέγξετε αν εμφανίζεται η εφαρμογή του ραδιοφώνου.

 

Και όλα καλά...

Edited by thoidis
Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλη εβδομάδα σε ολους!

 

Ολοι περιμέναμε πως και πως την αναβαθμιση και τελικα ολοι γκρινιάζουμε τωρα!

 

τεσπα να ρωτησω καποια πραγματακια, 1.διαπιστωσατε καλύτερη διάρκεια της μπαταρίας? , γιατι εγω δεν προσεξα κατι τετοιο.

 

2.με το power saver ενεργοποιημένο και οχι ειδατε διαφορά?τοχει δοκιμάσει καποιος μετα απο πλήρη φρτηση να το εχει μια φορα ενεργοποιημενο και μετα απο την επομενη φορτηση οχι ,για να συγκρίνει με σχεδον ιδια χρήση??

 

3.Ξέρουμε τι ακριβώς κάνει το power saver ?

 

4.τα 25gb του dropbox πως τα ενεργοποιω γιατι τωρα μου δειχνει 3gb μονο.

Edited by nasos38
Link to comment
Share on other sites

Και όλα καλά...

 

Αυτό σημαίνει ότι εμφανίστηκε ή όχι;

Γιατί σε μένα υπήρχε και μετά την αναβάθμιση, και αφού του έκανα root και του πέρασα custom rom (πάλι JB).

 

Αλήθεια, σε σας υπήρχε προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή navigation (όπως το Navigon); Σε μένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι εμφανίστηκε ή όχι;

Γιατί σε μένα υπήρχε και μετά την αναβάθμιση, και αφού του έκανα root και του πέρασα custom rom (πάλι JB).

 

Αλήθεια, σε σας υπήρχε προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή navigation (όπως το Navigon); Σε μένα όχι.

 

Ναι εμφανίστηκε κανονικά η εφαρμογή ραδιοφώνου FM. Όσο για το Navigon ή κάτι ανάλογο δεν υπάρχει κάτι εγκατεστημένο... εγκατέστησα το Navigon select της cosmote που είναι δωρεάν για 2 χρόνια μόνο σε συνδρομητές cosmote. Προεγκατεστημένη είχε και έχει την πλοήγηση της Google.

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το Navigon select της cosmote που είναι δωρεάν για 2 χρόνια μόνο σε συνδρομητές cosmote. Προεγκατεστημένη είχε και έχει την πλοήγηση της Google.

 

 

 

Πρέπει να έχεις κάποια συγκεκριμένη ενεργοποίηση η προσφορά για να το πάρεις η είναι για όλους τους συνδρομητές;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κάποια συγκεκριμένη ενεργοποίηση η προσφορά για να το πάρεις η είναι για όλους τους συνδρομητές;

 

το κατεβάζεις το εγκαθιστάς και γράφει στην αποδοχή των όρων ότι είναι δωρεάν διαθέσιμο 2 χρόνια για τους συνδρομητές cosmote. Το μόνο που απαιτεί είναι να κλείσεις το wifi και να κάνεις ενεργοποίηση μέσω ιντερνετ κινητής (cosmote) ώστε να καταλάβει ότι είσαι συνδρομητής...

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

το κατεβάζεις το εγκαθιστάς και γράφει στην αποδοχή των όρων ότι είναι δωρεάν διαθέσιμο 2 χρόνια για τους συνδρομητές cosmote. Το μόνο που απαιτεί είναι να κλείσεις το wifi και να κάνεις ενεργοποίηση μέσω ιντερνετ κινητής (cosmote) ώστε να καταλάβει ότι είσαι συνδρομητής...

 

μπηκα στο play store και εψαξα για navigon cosmote και μου εβγαλε ενα αλλα λεει οτι ειναι σε προνομιακη τιμη απο 60 € σε 15 νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο play store και εψαξα για navigon cosmote και μου εβγαλε ενα αλλα λεει οτι ειναι σε προνομιακη τιμη απο 60 € σε 15 νομιζω.

 

Αναζήτησα από το play store του κινητού μου τη λέξη Navigon και μου πρότεινε και το Navigon select by cosmote και δίπλα έβγαζε κόστος Δωρεάν. Εκανα την εγκατάσταση και μου ζήτησε τη διαδικασία ενεργοποίησης που περιγράφω παραπάνω... ο περιορισμός που αναφέρει είναι τα 2 έτη. Μήπως μετά τα 2 έτη το αποκτάς σε αυτήν την τιμή; Και με τον ΗΥ που μπαίνω τώρα και το αναζητώ βγάζει "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" άρα είναι δωρεάν...

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλη εβδομάδα σε ολους!

 

Ολοι περιμέναμε πως και πως την αναβαθμιση και τελικα ολοι γκρινιάζουμε τωρα!

 

τεσπα να ρωτησω καποια πραγματακια, 1.διαπιστωσατε καλύτερη διάρκεια της μπαταρίας? , γιατι εγω δεν προσεξα κατι τετοιο.

 

2.με το power saver ενεργοποιημένο και οχι ειδατε διαφορά?τοχει δοκιμάσει καποιος μετα απο πλήρη φρτηση να το εχει μια φορα ενεργοποιημενο και μετα απο την επομενη φορτηση οχι ,για να συγκρίνει με σχεδον ιδια χρήση??

 

3.Ξέρουμε τι ακριβώς κάνει το power saver ?

 

4.τα 25gb του dropbox πως τα ενεργοποιω γιατι τωρα μου δειχνει 3gb μονο.

 

Να βοηθήσω λίγο στην παρέα:

1-2-3. ναι είναι μεγαλύτερη, με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση φυσικά. Η εξοικονόμηση απενεργοποιεί τμηματα του κινητού οταν σβήνεις την οθόνη και ναι εχει διαφορά. Η μεγαλύτερη διαφορά είναι η ομαλότερη λειτουργία του κινητού σε κανονική λειτουργία.

Αν πας μερικά Post παραπίσω, θα δεις ένα Link που έχω με όλες τις διαφορές (στα Αγγλικά)

4. Ενεργοποίησα στον ΗΥ μου 25G και το σύνδεσα με το κινητό. Νομίζω ήταν προσφορά από καιρό και τωρα δεν το δίνουν, άρα θα παραμείνεις στα 3...

5. Το καλύτερο navigation προγραμμα σε android και με διαφορά είναι το igo primo (εχω το iGO Primo 9.6.7.281004). Δουλεύει τέλεια σε JB, με Ελληνικούς χάρτες, ελληνικά Pois, θέσεις ραντάρ κλπ κλπ και ελληνικά μενου:cool:. Εχει μόνο ένα μικρό Bug στο γράψιμο (δεν δουλεύει το backspace)

6. Το ραδιόφωνο εμφανίζεται δια "μαγείας" κάνοντας απλά επανεκκίνηση το κινητό....

7. Δοκιμάστε το MyScriptCalculator... είναι δωρεάν στο Market...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια διαδικασία μπορώ να κάνω backup τις ρυθμίσεις της home screen (folders, shortcuts κτλ.); Κάποιοι μου έχουν πει για το Titanium backup, αλλά δεν ξέρω για ποιες εφαρμογές πρέπει να κάνω αντίγραφο ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Με ποια διαδικασία μπορώ να κάνω backup τις ρυθμίσεις της home screen (folders, shortcuts κτλ.); Κάποιοι μου έχουν πει για το Titanium backup, αλλά δεν ξέρω για ποιες εφαρμογές πρέπει να κάνω αντίγραφο ασφαλείας.

το titanium για να λειτουργήσει σωστα πρέπει να είσαι root

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω αυτά αλλά σε τι κάνω backup, έχει δεκάδες εφαρμογές.

δεν ειμαι root (ακομα...) για να σου πω, αλλά φαντάζομαι οτι κάνεις backup το HTC Sense - αυτό είναι το skin που έχεις

Αν έχεις μεγάλη κάρτα, γιατί δεν τα κάνεις ΟΛΑ backup?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μεγάλη κάρτα, γιατί δεν τα κάνεις ΟΛΑ backup?

 

Γιατί αν θα αλλάξω ROM, δε θέλω να της φορτώσω ό,τι "σκουπίδι" κουβαλάω από προηγούμενη εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά μετά την αναβάθμηση ακομα και με το power saver ενεργοποιημενο βλεπω μικρότερη αυτονομία της μπαταρίας!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...