Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πως μπορώ να ορίσω μια εικόνα σαν wallpaper και να την δείχνει ολοκληρη και οχι ενα τμημα της???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πως μπορώ να ορίσω μια εικόνα σαν wallpaper και να την δείχνει ολοκληρη και οχι ενα τμημα της???

πολύ απλά, κάντην resize στον υπολογιστή σε μέγεθος όση η ανάλυση της οθόνης του κινητού σου και μετά βάλτην wallpaper!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

πολύ απλά, κάντην resize στον υπολογιστή σε μέγεθος όση η ανάλυση της οθόνης του κινητού σου και μετά βάλτην wallpaper!

 

 

δοκιμασα με paint αλλα στο 800χ480 δεν με αφηνει να το κανω γιατι θα γινει παραμορφωση και εχει την επιλογη 800χ600 που δεν μου κανει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο team

στο εντελώς ξαφνικό βγάζω το κινητο απ την τσέπη και αντικρίζω την παρακάτω εικόνα που δεν έχω ιδέα τι είναι και φοβάμαι μήπως ειναι κανενας ιος..γνωρίζει κανείς τίποτα..??

Ευχαριστω και καλή Ανάσταση να χουμε!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα...μου εμφανιζει τα ιδια ακριβως πραγματα και δεν ξερω τον λογο..αν μπορει καποιος να δωσει καποια λυση του ειμαι ευγνωμων,...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, στις Ρυθμίσεις>Επιλογές για προγραμματιστές έχουν τσεκαριστεί οι επιλογές στην κατηγορία Περιβάλλον εργασίας χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το κοίταξα...το περίεργο ειναι ότι έγινε χωρις να κάνω το οτιδήποτε..έγινε εντελώς ξαφνικά.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, στις Ρυθμίσεις>Επιλογές για προγραμματιστές έχουν τσεκαριστεί οι επιλογές στην κατηγορία Περιβάλλον εργασίας χρήστη.

 

Εχεις δικιο φιλε μου..ειχαν τσεκαριστει η Θέση δείκτη και η Προβολή χρήσης cpu,,το περίεργο είναι ότι εγινε από μόνο του..τεσπα..να σαι καλα για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και επίσημα το update για με Android 4.1.1 για το DX!

Τουλάχιστον για τις περισσότερες Ευρωπαϊκές χώρες, οπότε φαντάζομαι και για τη δικιά μας.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μεν η jelly bean..υπάρχει κάποιος που να παρατήρησε κάποια ουσιαστικη αλλαγή.

 

Για όσους ενδιαφέρονται, όλες οι αλλαγές, εδώ (στα Αγγλικά):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920059

 

Μια μεγάλη αλλαγη (και σπαστική...) που θα δείτε, είναι ο τρόπος σύνδεσης μέσω USB σε ΗΥ ...

πρέπει να περάσετε ξανα τους drivers και θα βρείτε το HTC πλεον ως συσκευή στις μονάδες με αφαιρούμενα μέσα στον ΗΥ σας...

απότι λένε, φταίει η Google για αυτή την αλλαγή στην JB

Επίσης, "εχασα" το fm radio το οποίο επανήλθε με επανεκκίνηση της συσκευής.

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

μετά το update είχε κανείς σας πρόβλημα με την φόρτιση;;; εμενα φορτίζει πλεον μόνο με την σύνδεση στον υπολογιστή όχι από πρίζα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο πολύ μπελάς μου φαίνεται είναι το update όταν πάω να βάλω καινούργια υπενθυμίση στο ημερολόγιο ενώ δείχνει ότι αποθηκεύετε μετά δεν τη βλέπω. ακόμα στο πληκτρολόγιο δεν έχει το κουμπί για να φεύγει το πληκτρολόγιο από την οθόνη.καμία λύση παιδιά.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ποιο πολύ μπελάς μου φαίνεται είναι το update όταν πάω να βάλω καινούργια υπενθυμίση στο ημερολόγιο ενώ δείχνει ότι αποθηκεύετε μετά δεν τη βλέπω. ακόμα στο πληκτρολόγιο δεν έχει το κουμπί για να φεύγει το πληκτρολόγιο από την οθόνη.καμία λύση παιδιά.ευχαριστώ

 

Αυτό με το ημερολόγιο που λες το δοκίμασα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα, μου την εμφανίζει κανονικά.

Όσο για το πληκτρολόγιο δοκίμασε το back button, με μια φορά κρύβει το πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και σε μενα εκανε διαφορα παλαβα μετά το update, σβήστε το και ξανανοίξτε το, πολλά διορθώνονται έτσι.

Το πληκτρολόγιο είναι εντελώς νεο, δείτε το review που σας λεω παραπάνω, και αν το επιλέξετε, λειτουργεί και με συρσιμο, όπως στο swipe!

Παντως η λειτουργία της οθόνης έγινε πολύ πιο smooth απο πριν - εχει αισθητή διαφορα

Το beats audio για να ενεργοποιηθεί, πρέπει να συνδέσεις κάποια εξωτερικά ηχεία ή ακουστικά φυσικά!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ημερολόγιο που λες το δοκίμασα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα, μου την εμφανίζει κανονικά.

Όσο για το πληκτρολόγιο δοκίμασε το back button, με μια φορά κρύβει το πληκτρολόγιο.

όταν λες back button λες αυτό που σβήνουμε? εμένα πάντως δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ούτε αφού έσβησα το τηλ. άλλαξε κάτι.αν του κάνω επαναφορά στις εργ. ρυθμίσεις θα πάει στην προηγούμενη έκδοση;

Μετά το update έκανες hard reset? (συνίσταται) Δεν πρόκειται να σε πάει στην προηγούμενη έκδοση.

Back button εννοώ το soft κουμπί κάτω αριστερά, "<".

Link to comment
Share on other sites

έπεσε κατι πάνω στην οθόνη και έσπασε... τώρα; :cry: ;

 

για nokia και sony (ericsson) γνωρίζω την διαδικασία, για htc όμως δεν ξέρω τίποτα.

έχει τύχει σε κανένα από εσάς;

έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα;

υπάρχει αντιπροσωπεια στην Ελλάδα;

 

:cry: το εχω μονο 2 μηνες... :cry:

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ψάχνω για αντικαταστάτη του αγαπημένου μου Desire S (είμαι μεταξύ του Χ και του Samsung Galaxy S3 mini)

To Jelly Bean έρχετε με OTA ; Ξέρετε αν θα πάρει και την 4.2 ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

έπεσε ένα συρραπτικό πάνω στην οθόνη και έσπασε... τώρα; :cry: ;

 

για nokia και sony (ericsson) γνωρίζω την διαδικασία, για htc όμως δεν ξέρω τίποτα.

έχει τύχει σε κανένα από εσάς;

έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα;

υπάρχει αντιπροσωπεια στην Ελλάδα;

 

:cry: το εχω μονο 2 μηνες... :cry:

Αν ΔΕΝ σε καλύψει η εγγύηση και πρέπει να πληρώσεις (το πιο πιθανό αφου εσυ το εσπασες),

δοκίμασε απο το Internet-ebay, να παραγγείλεις οθόνη

Το είχα κάνει στο Galaxy 3 , είχε και οδηγίες με βιντεο και όλα τα εργαλεία, και ήταν πολύ εύκολο να το κανω (και ΠΟΛΥ οικονομικό...)

Αρκει να πιανουν λιγο τα χερια σου με τα ψιλολόγια

Σου έσπασε η οθόνη ή το digitizer ή και τα 2;

Ψαξε σχετικα βιντεο στο youtube με αντικατάσταση οθόνης στο ενλόγω κινητό για να δείς αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου... (υπάρχουν, τα είδα)

 

 

To S3 μινι είναι παρόμοιο με το Desire X

Προτίμησα το τελευταίο γιατι οταν το πηρα ήταν φτηνότερο και μαρέσει πολύ περισσότερο το Sense από το skin του γαλαξία

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ σε καλύψει η εγγύηση και πρέπει να πληρώσεις (το πιο πιθανό αφου εσυ το εσπασες),

δοκίμασε απο το Internet-ebay, να παραγγείλεις οθόνη

Το είχα κάνει στο Galaxy 3 , είχε και οδηγίες με βιντεο και όλα τα εργαλεία, και ήταν πολύ εύκολο να το κανω (και ΠΟΛΥ οικονομικό...)

Αρκει να πιανουν λιγο τα χερια σου με τα ψιλολόγια

Σου έσπασε η οθόνη ή το digitizer ή και τα 2;

Ψαξε σχετικα βιντεο στο youtube με αντικατάσταση οθόνης στο ενλόγω κινητό για να δείς αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου... (υπάρχουν, τα είδα)

 

 

To S3 μινι είναι παρόμοιο με το Desire X

Προτίμησα το τελευταίο γιατι οταν το πηρα ήταν φτηνότερο και μαρέσει πολύ περισσότερο το Sense από το skin του γαλαξία

 

εγγύηση δεν υπάρχει για τέτοιου ειδους πράγματα...

έχει σπάσει το digitizer, η οθόνη φαίνεται σωστή. από οτι είδα σε βίντεο ειναι εύκολο να αντικαταστήσεις οθόνη + digitizer αλλά για digitizer...

δεν έχει κάνει κανείς όμως αντικατασταση μόνο digitizer (πρέπει να ειναι κολλημένο) .

 

το θέμα ειναι οτι στο ebay εχει μονο (σχεδον μονο) "μαϊμούδες" και δεν θέλω... μιας και σαν ποιότητα θα ειναι...

 

να φανταστώ αν το αλλάξω μόνος ή σε μη εξουσιοδοτημενο μαγαζι, η εγγύηση χάνεται σωστά;

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...