Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβάμαι να κατεβάσω πολλές εφαρμογές, (κατέβασα καμιά δεκαπενταριά), αλλά φοβάμαι μην το μπουκώσω και μου κολλάει στο τέλος..Δεν είναι λίγα τα 512mb Ram? Εσείς πόσες έχετε κατεβάσει; Τα βιντεάκια όντως χρήσιμα θα τα κοιτάξω ένα ένα αναλυτικά. (γιατί στα android με 512mb δεν πας πουθενά..)

Δεν παιζει ρολο.

Κατεβασε οσες θελεις, δεν θα δεις διαφορα. Εγγυημενο αυτο που σου λεω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια 50αρια εχω.δεν καταλαβαινει τιποτα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι να κατεβάσω πολλές εφαρμογές, (κατέβασα καμιά δεκαπενταριά), αλλά φοβάμαι μην το μπουκώσω και μου κολλάει στο τέλος..Δεν είναι λίγα τα 512mb Ram? Εσείς πόσες έχετε κατεβάσει; Τα βιντεάκια όντως χρήσιμα θα τα κοιτάξω ένα ένα αναλυτικά. (γιατί στα android με 512mb δεν πας πουθενά..)

 

Με τις πολλές εφαρμογές γεμίζει ο δίσκος όχι η ραμ, αν έχεις διαθέσιμο δίσκο βάλε όσες θέλεις, η ραμ γεμίζει με το πόσες έχεις ανοιχτές γιαυτό κάνε τακτικά double click το home button και διώχνε προς τα πάνω όποιες δε χρησιμοποιείς εκείνη τη στιγμή και που και που κάνε κανα restart. Πάντως όπως είπαν κ πιο πάνω , δεν έχει σχέση , πέρνα ότι γουστάρεις!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mου εκαναν διαρηξη εχθες στο σπιτι και μαζι με τα αλλα που αρπαξαν,πηραν και το ipad του μικρου.Ξερετε αν μπορω να κανω κατι μεσω itunes η απο καπου αλλου? (εστω και φορματ)
Link to comment
Share on other sites

Είχες εγκαταστήσει και ενεργοποιήσει το Find My iPhone;

Αν ναι, και με προϋπόθεση πως η συσκευή βρίσκεται εντός ασύρματου δικτύου, μπορείς να πάρεις το στίγμα του, να διαγράψεις τα δεδομένα της συσκευής απομακρυσμένα κτλ.

Αν δεν είχες προβεί στην ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας (αποτελεί μέρος του iCloud), δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Find My iPhone, iPad, iPod touch, or Mac

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχες εγκαταστήσει και ενεργοποιήσει το Find My iPhone;

Αν ναι, και με προϋπόθεση πως η συσκευή βρίσκεται εντός ασύρματου δικτύου, μπορείς να πάρεις το στίγμα του, να διαγράψεις τα δεδομένα της συσκευής απομακρυσμένα κτλ.

Αν δεν είχες προβεί στην ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας (αποτελεί μέρος του iCloud), δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Find My iPhone, iPad, iPod touch, or Mac

 

Δυστυχως δεν ειχα κανει κατι τετοιο.Τωρα που ειδα τι γινεται ειναι κατοπιν εορτης :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειχα κανει κατι τετοιο.Τωρα που ειδα τι γινεται ειναι κατοπιν εορτης :(

 

Έχω την εντύπωση οτι ειναι ενεργοποιημένη εξ ορισμού με την 7(σε εμένα πάντως ειναι χωρις να εχω κάνει οτιδηποτε)

Προσπάθησε να διαγραψεις τα προσωπικα δεδομένα τουλαχιστον,διοτι και να επιχειρήσει να κάνει επαναφορα για να την λειτουργήσει σαν να ειναι καινούργια οπως ειναι εργοστασιακά out of the box, δεν θα τον αφήνει χωρις το Apple ID το οποίο μονο εσυ ξέρεις,αρα θα εχει πρόσβαση στους λογαριασμούς σου(emai,Skype ,viber κλπ)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι ειναι ενεργοποιημένη εξ ορισμού με την 7(σε εμένα πάντως ειναι χωρις να εχω κάνει οτιδηποτε)

Προσπάθησε να διαγραψεις τα προσωπικα δεδομένα τουλαχιστον,διοτι και να επιχειρήσει να κάνει επαναφορα για να την λειτουργήσει σαν να ειναι καινούργια οπως ειναι εργοστασιακά out of the box, δεν θα τον αφήνει χωρις το Apple ID το οποίο μονο εσυ ξέρεις,αρα θα εχει πρόσβαση στους λογαριασμούς σου(emai,Skype ,viber κλπ)

Σε ευχαριστω βρε Αλεξ.Μαλον πρεπει να ηταν ενεργοποιημενο οπως λες,του ειχα την 7.0.4.Μπηκα μεσω icloud,εδωσα εντολη για διαγραφη και σβησιμο-κλειδωμα απο αποσταση με μυνημα που θα λεει οτι το ipad αυτο εχει κλαπει.Την στεναχωρια που εχει ο μικρος δεν λεγεται,δεν του αφησαν και τιποτα δηλαδη.Απο λαπτοπ,κινητα,psp,psvita,ακουστικα,mp3,μεχρι και καρτες με παιχνιδια και την τσαντα του σχολειου γμτ (ναι,ακομη κι αυτο ο αλητης).Τελος παντων,εχετε το νου σας παιδια γιατι μπουκαρουν εκει που δεν το περιμενετε κι ευχομαι να μην τυχει σε κανεναν σας. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να δεις αν μπορείς να πάρεις το στίγμα της συσκευής στο χάρτη;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να δεις αν μπορείς να πάρεις το στίγμα της συσκευής στο χάρτη;
Nαι,αλλα μου δειχνει τη συσκευη απενεργοποιημενη
Link to comment
Share on other sites

πολύ λυπάμαι, δεν υπάρχει χειρότερο από το να παραβιάζει κάποιος το χώρο σου, η συσκευή θα σας δώσει στίγμα μόλις βρεθεί on line. αν και προτιμοτερο είναι η αντικατάσταση του από εσας.. :(
Link to comment
Share on other sites

πολύ λυπάμαι, δεν υπάρχει χειρότερο από το να παραβιάζει κάποιος το χώρο σου, η συσκευή θα σας δώσει στίγμα μόλις βρεθεί on line. αν και προτιμοτερο είναι η αντικατάσταση του από εσας.. :(
Δυστυχως και που τους πιανουν,τα κλεμενα σπανια βρισκονται και το χειροτερο ειναι οτι φοβασαι πλεον να ξαναφησεις το οτιδηποτε εκτεθειμενο μεσα στο ιδιο σου το σπιτι.Θα το ξαναπαρω παλι στον μικρο γιατι του αρεσε πολυ (και εμενα φυσικα). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ακόμα, χρειάζετε να εγκαταστησω κάποιο antivirus? Υπάρχει κυνδηνος να κόλλησω κάτι με την πλοήγηση στο Facebook και γενικά, η να προσέξω κάτι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

´Ολα τα λειτουργικά της Apple (OS X, iOS) έχουν αναπτυχθεί με γνώμονα την ασφάλεια γι αυτο δεν χρειαζονται κανένα είδους anti virus. Συνεπώς ούτε το iPad mini προσβάλλεται από ιούς! Αυτό που κατά τη γνώμη μου πρέπει να προσέξετε είναι ο συγχρονισμός και το backup των δεδομενων σας. Διαβάστε ενότητες που αφορούν το iCloud και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα! Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ακόμα, πόση ώρα χρειάζεται το i-pad σας να φορτίσει; Εμένα μου παίρνει γύρω στις 3,5-4 ώρες, εσάς; Επίσης μετά από 10 φορτίσεις που έχω κάνει περίπου νιώθω την μπαταρία να αδειάζει πιο γρήγορα.. Ξέχασα να πω ότι την έκανα τελικά την αναβάθμιση άλλα η αλήθεια είναι ότι δεν τρελάθηκα, ειδικά στην αρχή μέχρι να το συνηθίσω με χάλασε πολύ..
Link to comment
Share on other sites

τόσο περίπου χρειάζεται για πλήρη φόρτιση, όσο αφορά την αναβάθμιση τι είναι αυτό που σας χάλασε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ακόμα, πόση ώρα χρειάζεται το i-pad σας να φορτίσει; Εμένα μου παίρνει γύρω στις 3,5-4 ώρες, εσάς; Επίσης μετά από 10 φορτίσεις που έχω κάνει περίπου νιώθω την μπαταρία να αδειάζει πιο γρήγορα.. Ξέχασα να πω ότι την έκανα τελικά την αναβάθμιση άλλα η αλήθεια είναι ότι δεν τρελάθηκα, ειδικά στην αρχή μέχρι να το συνηθίσω με χάλασε πολύ..

 

Εμενα γυρω στις 3ωρες(all the time)αργα θα ελεγα μιας και το surface μου με τριπλασια σε χωρητικοτητα μπαταριας μου φορτιζει σε 2,5 ωρες απο 10% εως 100%.

Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα θεμα με την αυτονομια της 1 χρονο που την εχω τη συσκευη και ουτε με την 7(μονο καποια λιγα restart που δεν τα ειχα καθολου με την 6 και θα διορθωθει πιστευω με τα 7.1)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χάλασε ειναι ότι έχασε πολύ σε ταχύτητα, πρώτα ήταν σχεδόν μαγικό το πόσο γρήγορα έτρεχε, είχα πάθει πλάκα, τώρα ειναι απλά οκ.. και δεν ειναι τόσο άμεσα ανταποκρινομενο στα δάχτυλα μου. Στο Facebook με πετάει πολλές φορές έξω στο άσχετο, αλλα αυτό ειναι λεπτομέρεια. Βέβαια θα μπορούσα να μην το κάνω και να περιμένω αλλα σκέφτηκα ότι δεν έχει νόημα, δεν γίνετε να μην προχωράς μπροστά.. Πάντως με το προηγούμενο λειτουργικό φυσούσε κυριολεκτικά..
Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο, σίγουρα η συμπεριφορά του δεν μπορεί να είναι η ίδια με πριν καθώς έχει A5 επεξεργαστή, παρόλα αυτά η Apple είναι η μόνη εταιρία που υποστηρίζει μέχρι και 4 χρόνια αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος στις συσκευές της :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το iPad mini ήταν η πρώτη μου συσκευή Apple και αναπόφευκτα θα είναι και η τελευταία.

 

Τραγικά προβλήματα, τραγικό performance, επική αποικοδόμηση όλων των μύθων περί Apple συσκευών.

Τούς παραδέχομαι ένα και μοναδικό πράγμα. Εκπληκτική τυπογραφία σε επίπεδο καλλιγραφίας.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το iPad mini ήταν η πρώτη μου συσκευή Apple και αναπόφευκτα θα είναι και η τελευταία.

 

Τραγικά προβλήματα, τραγικό performance, επική αποικοδόμηση όλων των μύθων περί Apple συσκευών.

Τούς παραδέχομαι ένα και μοναδικό πράγμα. Εκπληκτική τυπογραφία σε επίπεδο καλλιγραφίας.

 

Θέλετε να γίνετε πιο συγκεκριμένος στο τραγικά προβλήματα, και τραγική απόδοση;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το iPad mini ήταν η πρώτη μου συσκευή Apple και αναπόφευκτα θα είναι και η τελευταία.

 

Τραγικά προβλήματα, τραγικό performance, επική αποικοδόμηση όλων των μύθων περί Apple συσκευών.

Τούς παραδέχομαι ένα και μοναδικό πράγμα. Εκπληκτική τυπογραφία σε επίπεδο καλλιγραφίας.

Είσαι ο μόνος που βλέπεις τραγικά προβλήματα και τραγικό performance, τα έχουμε ξαναπεί.

Ούτε οι κάτοχοι βλέπουν αυτά που βλέπεις, ούτε οι ανά τον κόσμο reviewers, ούτε κανείς.

Λυπάμαι, αλλά είναι καλύτερα να το πουλήσεις και να αγοράσεις κάτι άλλο, που δεν θα έχει τραγικά προβλήματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε iOS7 σε όλες τις εφαρμογές που απαιτούν βαριά γραφικά (βλ. παιχνίδια racing, κλπ) υπάρχουν τρελά lags. Ενίοτε και κρασαρίσματα και απότομα κλεισίματα.

 

Επιβεβαιωμένο από μένα και 8 φίλους με iPad mini. Κανένας μας δεν είχε προβλήματα με το iOS6. Ξαφνικά ξυπνήσαμε ένα πρωί και αρχίσαμε να χώνουμε;

 

Η συσκευή δεν μπορεί να πάει μακριά. Για όποιον θέλει απλό σερφάρισμα είναι ΟΚ. Για κάτι πιο βαρύ η συσκεύη δεν είναι στα γνωστά standards της Apple.

 

Όποιος έχει αμφιβολίες ας διαβάσει και διεθνή άρθρα επί του θέματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να λήξουν οι μυθοπλασίες περί τέλειας συσκευής και ξαναλέω ότι συνεχίζω να την κατέχω και να την χρησιμοποιώ, γιατί απλά θα χάσω χρήματα να την αλλάξω τώρα.

 

https://www.google.gr/#q=ipad%20mini%20lags%20ios%207

 

Google search: ipad mini lags ios 7

 

Μόνο 4.500.000 αποτελέσματα. Χαχαχαχα! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδεικτικά, π.χ. εγώ που παίζω Real Racing 3.

 

https://firemonkeys.zendesk.com/hc/en-us/articles/200827580-RR3-Lag-Performance-Issues-with-iOS-7

 

Η ίδια η EA Sports, ανάγκασε να μειώσει την ποιότητα των γραφικών σε συσκευές της Apple, μεταξύ των οποίων και το iPad mini, λόγω θεμάτων performance.

 

Όσοι δεν στροφάρουν λοιπόν και είναι και μανιακοί με κάποιον κατασκευαστή, ας σωπάσουν δια παντώς επί του θέματος. :X

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω στη συζήτηση, σίγουρα η ανταπόκρισή του δεν είναι όμοια με του ipad mini 2 και είναι φυσικό λόγο του A5 αλλά, επειδή έχουν έρθει συσκευές στα χέρια μου, κάνοντας ένα restore και setup as new ίσως βελτιωθούν πολλά από τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε :)
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε κάνει όλα αυτά φίλε μου, αλλά δεν έχει επανέρθει τίποτα, έχει χιλιο-αναλυθεί το θέμα.

 

Η συσκευή κατα ΓΕΝΙΚΗ ομολογία όλων των apple fans φίλων μου, είναι η πιο αναξιόπιστη συσκευή της Apple.

 

Όταν αναγκάζονται κατασκευαστές παιχνιδιών να ρίξουν την ποιότητα των γραφικών τους μετά από αναβάθμιση iOS σε μια δεδομένη συσκευή, τί άλλο να πούμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...