Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα μωρε τωρα, αφου ειναι κλειδωμενο το bt, για πεταμα ειναι.....:D

:lol: :lol: :lol:

 

Πραγματικα γιαννη αν δεν το πιασει καποιος στα χερια του δεν καταλαβαινει.

Μπορει το κλειδωμενο bt ναναι θεμα για πολλους (ειτε γιατι δεν τους αρεσει αυτος ο "περιορισμος" ειτε γιατι δε μπορουν να τον ξεπερασουν-αν και με mail ή με το bump ή ακομη και με cloud services πχ dropbox ξεπερνιεται ο περιορισμος-) αλλα εμενα ,πλεον,δε με πειραζει.

Και ειμαι διατεθειμενος να την κανω αυτην την υποχωρηση (τροπον τινα υποχωρηση) για ναχω μια εμπειρια χρησης ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΗ...

Θεε μου,πως τη μιλαω ετσι την ελληνικη γλωσσα.

Καλυτερα και απο δικηγορους

:lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: :lol:

 

Πραγματικα γιαννη αν δεν το πιασει καποιος στα χερια του δεν καταλαβαινει.

Μπορει το κλειδωμενο bt ναναι θεμα για πολλους (ειτε γιατι δεν τους αρεσει αυτος ο "περιορισμος" ειτε γιατι δε μπορουν να τον ξεπερασουν-αν και με mail ή με το bump ή ακομη και με cloud services πχ dropbox ξεπερνιεται ο περιορισμος-) αλλα εμενα ,πλεον,δε με πειραζει.

Και ειμαι διατεθειμενος να την κανω αυτην την υποχωρηση (τροπον τινα υποχωρηση) για ναχω μια εμπειρια χρησης ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΗ...

Θεε μου,πως τη μιλαω ετσι την ελληνικη γλωσσα.

Καλυτερα και απο δικηγορους

:lol:

 

Τα ιδια ελεγα και εγω, πριν παρω το πρωτο μου idevice...

Μετα, αναθεωρησα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω και απο box και dropbox να κατεβασω Mp4 αρχεια (βιντεο).ταχω κανει ηδη σε box,dropbox απο αλλου.

Ενω τα βλεπω δεν τα κανει save στη συσκευη.οχι ολα.καποια.....αυτο ειναι το ωραιο.προσεξα οτι ειναι στα μεγαλου μεγεθους.στα μικρου τα αποθηκευει.στα μεγαλα βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατα με τη συσκευη αυτου του τυπου αρχεια.

Τα αρχεια ,εννοειται,παιζουν αλλου κανονικα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω και απο box και dropbox να κατεβασω Mp4 αρχεια (βιντεο).ταχω κανει ηδη σε box,dropbox απο αλλου.

Ενω τα βλεπω δεν τα κανει save στη συσκευη.οχι ολα.καποια.....αυτο ειναι το ωραιο.προσεξα οτι ειναι στα μεγαλου μεγεθους.στα μικρου τα αποθηκευει.στα μεγαλα βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατα με τη συσκευη αυτου του τυπου αρχεια.

Τα αρχεια ,εννοειται,παιζουν αλλου κανονικα.

 

Με ποιο προγραμμα τα ανοιγεις; Μηπως να δοκιμαζες καποιο αλλο;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα τα ανοιγεις; Μηπως να δοκιμαζες καποιο αλλο;

 

Τα ανοιγω με κλικ πανω τους (κοινως δεν εχω καποιο προγραμμα player στο ipad)

Τι προτεινεις;

 

 

 

Εντιτ: μα το θεμα μου ειναι να αποθηκευτουν στη συσκευη.αφου ουτως η αλλως τα βλεπω

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τα ανοιγω με κλικ πανω τους (κοινως δεν εχω καποιο προγραμμα player στο ipad)

Τι προτεινεις;

 

 

 

Εντιτ: μα το θεμα μου ειναι να αποθηκευτουν στη συσκευη.αφου ουτως η αλλως τα βλεπω

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν δίνει τρτοια δικαιώματα το iOS στην εφαρμογή γι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Θα ηθελα να ρωτησω ποιο να προτιμησω το iPad mini ή το iPad 2 και γιατι;

Για ποσο τα δυο Tablet θα τρεχουν Ios απροβληματιστα?Στο Ios 7 απο οτι διαβασα υπαρχουν καποια προβληματα..

(Ψαχνω για κατι μεταχειρισμενο).

Link to comment
Share on other sites

lostre21

 

Για επιλογή συσκευής κτλ. θα πρέπει να απευθυνθείς εδώ. Άνοιξε ένα νέο θέμα και τα μέλη θα σου πουν τι πιστεύουν τι πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν δίνει τρτοια δικαιώματα το iOS στην εφαρμογή γι αυτό

 

μμμ ωραια.terrific επι το "ελληνικοτερον".

θα τη γραψω εδω την απορια μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222288

(σκεφτηκα να τη βαλω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=253155 αλλα δεν αφορα iphone,αλλα αρχαριος ειμαι)

 

ευχαριστω παντως

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τα ανοιγω με κλικ πανω τους (κοινως δεν εχω καποιο προγραμμα player στο ipad)

Τι προτεινεις;

 

 

 

Εντιτ: μα το θεμα μου ειναι να αποθηκευτουν στη συσκευη.αφου ουτως η αλλως τα βλεπω

 

Αν είναι αρχεία βίντεο, κατέβασε μια εφαρμογή από το store (πχ mediaplayer, νομίζω είναι δωρεάν) και αφού κάνεις κλικ πάνω στα αρχεία αυτά που λες, θα δεις ένα τοξάκι (πάνω - κάτω, αριστερά - δεξιά, κάπου εκεί ) που το πατάς και λέει "άνοιγμα με". Επιλέγεις την εφαρμογή βίντεο που θέλεις (πχ mediaplayer) και το παίζει το αρχείο αυτή η εφαρμογή. Παράλληλα, το αρχείο αποθηκεύεται σε αυτή την εφαρμογή πλέον.

(ελπίζω να βοήθησα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αρχεία βίντεο, κατέβασε μια εφαρμογή από το store (πχ mediaplayer, νομίζω είναι δωρεάν) και αφού κάνεις κλικ πάνω στα αρχεία αυτά που λες, θα δεις ένα τοξάκι (πάνω - κάτω, αριστερά - δεξιά, κάπου εκεί ) που το πατάς και λέει "άνοιγμα με". Επιλέγεις την εφαρμογή βίντεο που θέλεις (πχ mediaplayer) και το παίζει το αρχείο αυτή η εφαρμογή. Παράλληλα, το αρχείο αποθηκεύεται σε αυτή την εφαρμογή πλέον.

(ελπίζω να βοήθησα).

 

Αν βοηθησες λεει...εννοειται!!!thanks.

Παω να το τσεκαρω.α φανταζομαι μετα αυτα τα αρχεια "διακινουνται" απο το ipad.δηλαδη μπορω να τα στειλω πχ σε dropbox?

 

Edit: κατεβασα αυτο

https://itunes.apple.com/gr/app/imedia-player/id544635606?mt=8

 

"Φερνει" αρχεια απο πχ dropbox και μεγαλα και απο κινητο αλλα....απαξ και μπουν στο ipad δε μπορω να τα διαμοιρασω.οχι σε αλλη συσκευη android δε μπορω ουτε καν να τα στειλω σε cloud ή mail.αφου ταχεις στο dropbox θα μου πεις....μα αν τα φερω απο αλλη συσκευη;;;

Οεο....

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθησες λεει...εννοειται!!!thanks.

Παω να το τσεκαρω.α φανταζομαι μετα αυτα τα αρχεια "διακινουνται" απο το ipad.δηλαδη μπορω να τα στειλω πχ σε dropbox?

 

Edit: κατεβασα αυτο

https://itunes.apple.com/gr/app/imedia-player/id544635606?mt=8

 

"Φερνει" αρχεια απο πχ dropbox και μεγαλα και απο κινητο αλλα....απαξ και μπουν στο ipad δε μπορω να τα διαμοιρασω.οχι σε αλλη συσκευη android δε μπορω ουτε καν να τα στειλω σε cloud ή mail.αφου ταχεις στο dropbox θα μου πεις....μα αν τα φερω απο αλλη συσκευη;;;

Οεο....

 

Βασικά……όχι.

Κάτι τέτοιο θα έπρεπε να το επιτρέπει το κάθε πρόγραμμα στο οποίο αποθηκεύονται τα αρχεία σου. Πχ, αν ανοίξεις ένα αρχείο βίντεο με το πρόγραμμα που παίζεις βίντεο, το αρχείο αυτό αποθηκεύεται στη βιβλιοθήκη του προγράμματος αυτού και το αναζητάς, μέσω αυτού του προγράμματος. Αν τώρα το ίδιο το πρόγραμμα υποστηρίζει συγχρονισμό και διαμοιρασμό των αρχείων του με το dropbox (πχ) τότε έχει καλώς, εάν όχι (που είναι και το πιθανότερο) τότε δεν γίνεται.

 

Γι αυτό υπάρχει σοβαρός λόγος να αγοράσεις την εφαρμογή goodreader.

Η εφαρμογή αυτή, εκτός από ένας καλός pdf reader είναι και file explorer. Από την ίδια την εφαρμογή έχεις πρόσβαση στους λογαριασμούς σου dropbox, google drive, skydrive, box κλπ. Μπορείς να κατεβάζεις πχ ένα αρχείο από το dropbox , μέσω του goodreader και μετά από εκεί να το ανοίγεις με την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης, μπορείς να κάνεις upload αρχεία προς το dropbox (ή άλλους λογαριασμούς). Εκτός από αυτά (που γίνονται λίγο μέσω…Λαμίας είναι η αλήθεια) το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει και άλλες δυνατότητες πχ να μπορείς να κατεβάζεις ένα αρχείο από το Internet (ο σαφάρι δεν υποστηρίζει download , δεν ξέρω αν το έχεις διαπιστώσει) και πολλά άλλα που πρέπει να γράφω ώρες για να τα αναλύσω.

Εν κατακλείδι, καταπληκτικό πρόγραμμα το goodreader, αγόρασέ το οπωσδήποτε!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ddr2 . ωραιο ακουγεται το goodreader.εστειλα και μειλ στο filexchange και μου λεν πως δεν υπαρχει περιορισμος στο διαμοιρασμο αρχειων(οπως πχ στο bump).οποτε με βλεπω για 2 αγορες ;)

 

 

Κατι αλλο.

Μουλεγε μια κοπελα σημερα στη δουλεια πως περασε το ios7.0.2 και της τρεχει τζαμι.

Χωρις set up as new.

Και μαλιστα οτι με το που το περασε της εβγαλε αλλη μια αναβαθμιση αμεσως!!!

Ξερεις κατι για αυτο,ή καποιος αλλος;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα από την δουλειά...... τι περίμενες να σου πει δηλαδή..... έλεος δε ρωτάμε τέτοια πράγματα τα κορίτσια
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

κοπέλα από την δουλειά...... τι περίμενες να σου πει δηλαδή..... έλεος δε ρωτάμε τέτοια πράγματα τα κορίτσια

 

:lol: :lol:

 

Δε τη ρωτησα,μονη της ηρθε και μου τοπε γιατι τις προαλλες της ειπα οτι εχει βγει αναβαθμιση.δεν τοχε δει. ;)

Δεν ειμαι προκατειλημμενος (δεν ειναι μομφη για σενα φυσικα) και ετσι ακουω ολες τις αποψεις.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ddr2 . ωραιο ακουγεται το goodreader.εστειλα και μειλ στο filexchange και μου λεν πως δεν υπαρχει περιορισμος στο διαμοιρασμο αρχειων(οπως πχ στο bump).οποτε με βλεπω για 2 αγορες ;)

 

 

Κατι αλλο.

Μουλεγε μια κοπελα σημερα στη δουλεια πως περασε το ios7.0.2 και της τρεχει τζαμι.

Χωρις set up as new.

Και μαλιστα οτι με το που το περασε της εβγαλε αλλη μια αναβαθμιση αμεσως!!!

Ξερεις κατι για αυτο,ή καποιος αλλος;

 

Βασικα, το goodreader, ειναι ο καλυτερος file manager γις το ios. Μπορεις να περνας εκει ολα σου τα αρχεια και να τα μοιραζεις στο συννεφο. (Εγω δεν το κανω, δεν με βολευει ετσι). Επισης, μπορεις να περνας αρχεια μεσω wifi απο το pc σου κατευθειαν.;)

 

Οσο για την αναβαθμιση, κανε λιγη υπομονη ακομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την αναβαθμιση, κανε λιγη υπομονη ακομα.

 

Κανω κανω,αλλα ξερεις πως ειναι.

Στο χωριο μου λενε:καινουργιο μου καλαθι και πού να σε κρεμασω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

Δε τη ρωτησα,μονη της ηρθε και μου τοπε γιατι τις προαλλες της ειπα οτι εχει βγει αναβαθμιση.δεν τοχε δει. ;)

Δεν ειμαι προκατειλημμενος (δεν ειναι μομφη για σενα φυσικα) και ετσι ακουω ολες τις αποψεις.

 

Ναι η έβαλε την 7.0.2 και θα την ήρθε ενημέρωση ρυθμίσεων παρόχου. Η κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι η έβαλε την 7.0.2 και θα την ήρθε ενημέρωση ρυθμίσεων παρόχου. Η κάτι τέτοιο

 

Ipad mini wifi εχει.λες ναχει με data???

Μπορει...

Θα ρωτησω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ipad mini wifi εχει.λες ναχει με data???

Μπορει...

Θα ρωτησω.

Αν εχεις τη δυνατοτητα, δες λιγο το δικο της πως τρεχει και κρινε αν θα κανεις ή οχι εσυ την αναβαθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τη δυνατοτητα, δες λιγο το δικο της πως τρεχει και κρινε αν θα κανεις ή οχι εσυ την αναβαθμιση.

 

Αυτές και λίγο να κολλάει το μόνο που τις νοιάζει ειναι αν θα ταιριάζει η θήκη με τα παπούτσια.

Off Topic τέλος.

Καλύτερα να το δεις εσυ γιατί οι γυναίκες δεν ειναι πολύ απαιτητικές και δεν προσέχουν πράγματα που ενδιαφέρουν εμάς όπως lags και τέτοια.

Ρίξε μια ματιά αν μπορείς γιατί αποκλείεται να λένε όλοι ότι το mini έχει θέματα με το iOS 7 και η συγκεκριμένη να λέει ότι ειναι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτές και λίγο να κολλάει το μόνο που τις νοιάζει ειναι αν θα ταιριάζει η θήκη με τα παπούτσια.

Off Topic τέλος.

Καλύτερα να το δεις εσυ γιατί οι γυναίκες δεν ειναι πολύ απαιτητικές και δεν προσέχουν πράγματα που ενδιαφέρουν εμάς όπως lags και τέτοια.

Ρίξε μια ματιά αν μπορείς γιατί αποκλείεται να λένε όλοι ότι το mini έχει θέματα με το iOS 7 και η συγκεκριμένη να λέει ότι ειναι μια χαρά

 

 

Τασο, το μινι εχει λιγο λαγκ οταν ανοιγω το spotlight (και στην ios6 εχει) και οταν σκρολαρω γρηγορα το multitasking (με πολλες ανοιχτες εφαρμογες ) και η αυτονομια εχει μειωθει αρκετα. (Υπολογιζω -15% ).

Αυτα ειναι τα κυριοτερα μειονεκτηματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τη δυνατοτητα, δες λιγο το δικο της πως τρεχει και κρινε αν θα κανεις ή οχι εσυ την αναβαθμιση.

 

 

Αυτές και λίγο να κολλάει το μόνο που τις νοιάζει ειναι αν θα ταιριάζει η θήκη με τα παπούτσια.

Off Topic τέλος.

Καλύτερα να το δεις εσυ γιατί οι γυναίκες δεν ειναι πολύ απαιτητικές και δεν προσέχουν πράγματα που ενδιαφέρουν εμάς όπως lags και τέτοια.

Ρίξε μια ματιά αν μπορείς γιατί αποκλείεται να λένε όλοι ότι το mini έχει θέματα με το iOS 7 και η συγκεκριμένη να λέει ότι ειναι μια χαρά

 

 

Πιθανον τεταρτη (αν το ξαναφερει στη δουλεια)

Αυριο ρεπαρω.

Yes!

Δεν ειναι απο αυτες παντως.γιαυτο και το ανεφερα,ειδαλλως δε θα την αξιολογουσα τη γνωμη της.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό υπάρχει σοβαρός λόγος να αγοράσεις την εφαρμογή goodreader.

Η εφαρμογή αυτή, εκτός από ένας καλός pdf reader είναι και file explorer. Από την ίδια την εφαρμογή έχεις πρόσβαση στους λογαριασμούς σου dropbox, google drive, skydrive, box κλπ. Μπορείς να κατεβάζεις πχ ένα αρχείο από το dropbox , μέσω του goodreader και μετά από εκεί να το ανοίγεις με την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης, μπορείς να κάνεις upload αρχεία προς το dropbox (ή άλλους λογαριασμούς). Εκτός από αυτά (που γίνονται λίγο μέσω…Λαμίας είναι η αλήθεια) το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει και άλλες δυνατότητες πχ να μπορείς να κατεβάζεις ένα αρχείο από το Internet (ο σαφάρι δεν υποστηρίζει download , δεν ξέρω αν το έχεις διαπιστώσει) και πολλά άλλα που πρέπει να γράφω ώρες για να τα αναλύσω.

Εν κατακλείδι, καταπληκτικό πρόγραμμα το goodreader, αγόρασέ το οπωσδήποτε!

 

Για να καταλαβω τι συζηταμε.

Η εφαρμογη goodreader ειναι σαν την εφαρμογη documents???

 

(ΥΓ:πρεπει να ξεφυγω απο τη νοοτροπια android (file manager ) και να γνωρισω πιο πολυ την application-based νοοτροπια του ios)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...