Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως το μινι θελει setup as new για να γινει σωστα η δουλεια. Λογο λαγκ στο spotlight εχει, αλλα αυτο το ειχε και πριν ( στην 6).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως το μινι θελει setup as new για να γινει σωστα η δουλεια. Λογο λαγκ στο spotlight εχει, αλλα αυτο το ειχε και πριν ( στην 6).

 

Πως θα το κανω εγω Γιαννη μιας και δεν εχω κανει ποτε μου αναβαθμιση σε Apple?

Μεσω itunes η' μεσω OTA θα μου βγαλει setup as new?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και εγω κατα την εγκατασταση δεν ορισα passcode που ζητουσε , τωρα για να το σβησω μου ζηταει passcode !! ποιο ειναι το default passcode ? δοκιμασα 0000 αλλα τιποτα
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κανω εγω Γιαννη μιας και δεν εχω κανει ποτε μου αναβαθμιση σε Apple?

Μεσω itunes η' μεσω OTA θα μου βγαλει setup as new?

Κάνεις την αναβάθμιση (Ρυθμίσεις> γενικά> ενημέρωση λογισμικού ) και αφού τελειώσεις πας:

Ρυθμίσεις>γενικά>επαναφορά>περιεχόμενο και ρυθμίσεις.

Μετά, όταν θα ανοίξει,θα σε ρωτήσει σε κάποια φάση: "επαναφορά από itunes, επαναφορά από icloud ή set up as new ipad"

Επιλέγεις το τελευταίο για να κάνεις στήσιμο από την αρχή και όχι επαναφορά από κάποιο backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις την αναβάθμιση (Ρυθμίσεις> γενικά> ενημέρωση λογισμικού) και αφού τελειώσεις πας:

Ρυθμίσεις>γενικά>επαναφορά>περιεχόμενο και ρυθμίσεις.

Μετά, όταν θα ανοίξει,θα σε ρωτήσει σε κάποια φάση: "επαναφορά από itunes, επαναφορά από icloud ή set up as new ipad

Επιλέγεις το τελευταίο για να κάνεις στήσιμο από την αρχή και όχι επαναφορά από κάποιο backup.

 

 

Το έκανα αναβάθμιση μέσω iTunes τελικά με τη δεύτερη διότι 2 φορές σταμάτησε να αποκρίνεται στο pc και φοβήθηκα μήπως το μπρικαρω το iPad.

Ημιτελής η 11 έκδοση για τα 8 που έβγαλε η Apple.

Δεν παρατήρησα κάποια ουσιαστική διαφορά και το αφήνω ως έχει χωρίς reset.

Μια ερώτηση οι κάτοχοι iPad δεν έχουμε notification center για WiFi κλπ ?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@ ΑLEXTRELA

Κάτι έγινε με το μήνυμά μου.

Αφού κάνεις την αναβάθμιση πας : ρυθμίσεις> γενικά> επαναφορά> περιεχόμενο και ρυθμίσεις.

Μετά, όταν ανοίξει πάλι, επιλέγεις setup as new, όταν σε ρωτήσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα εκ νεου εγκατασταση μεσω itunes αλλα δεν αλλαξαν και πολλα ! εξακολουθει το μικρο λαγκαρισμα σε καποιες εφαρμογγες ! τελικα το μινι δεν μπορει να ανταπεξελθει στο νεο ιοs 7 . επισης κανει και κατι κουλα μου αφησε εγκαταση εφαρμογης στη μεση και κολησε 2 φορες ! τα υπολοιπα δε βιαζομαι να πω γιατι μπορει να φταινε και καποια απλικατιον . θέλει ομως προσπαθεια μεγαλη αυτο που καταφεραν να κανουν κατι καλο χειροτερο. και επειδη ειναι φανταζι δεν σημαινει οτι εκανε και αλμα η απλε. απογοητευση κριμα. ειναι ομως πιο καθαρο πλεον αυτο οφειλω να το πω. συν οτι βελτιωσεις σε νοτιφικατιον σεντερ ! ας προσεχαμε με το μινι εξ αρχης φαινοταν οτι δεν θα αντεξει με τετοιο hardware . νομιζω τελικα πως τσαμπα παιδευτικα και τα εσβησα ολα! δεν κερδισα κατι.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εκανα καλα και δεν εκανα set up as new?ακουω διαφορετικες αποψεις....

 

Έχεις κάποιο πρόβλημα?

Αν όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις.

Εγώ έκανα γιατί το έχω 1 χρόνο σχεδόν και δεν είχα κάνει π ο τ έ

 

και εγω εκανα εκ νεου εγκατασταση μεσω itunes αλλα δεν αλλαξαν και πολλα ! εξακολουθει το μικρο λαγκαρισμα σε καποιες εφαρμογγες ! τελικα το μινι δεν μπορει να ανταπεξελθει στο νεο ιοs 7 . επισης κανει και κατι κουλα μου αφησε εγκαταση εφαρμογης στη μεση και κολησε 2 φορες ! τα υπολοιπα δε βιαζομαι να πω γιατι μπορει να φταινε και καποια απλικατιον . θέλει ομως προσπαθεια μεγαλη αυτο που καταφεραν να κανουν κατι καλο χειροτερο. και επειδη ειναι φανταζι δεν σημαινει οτι εκανε και αλμα η απλε. απογοητευση κριμα. ειναι ομως πιο καθαρο πλεον αυτο οφειλω να το πω. συν οτι βελτιωσεις σε νοτιφικατιον σεντερ ! ας προσεχαμε με το μινι εξ αρχης φαινοταν οτι δεν θα αντεξει με τετοιο hardware . νομιζω τελικα πως τσαμπα παιδευτικα και τα εσβησα ολα! δεν κερδισα κατι.

Σε ποιές εφαρμογές έχεις λαγκάρισμα?

Εγώ σε σαφάρι, τουίτερ και μερικές άλλες που δοκίμασα (και έχουν μπόλικο σκρόλιγκ) δεν έχω λάγκ.

Λίγο λάγκ υπάρχει, πού και πού στα γραφικά.

 

Αν κατάλαβα καλά, έχεις κάνει setup as new?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς με το iOS7 το mini μας έχει δείξει τα όρια του. Ωστόσο εκτιμώ πως με μεταγενέστεες αναβαθμίσεις θα βελτιωθεί το lag που έχει εμφανιστεί σε παλαιότερες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το iOS7 το mini μας έχει δείξει τα όρια του. Ωστόσο εκτιμώ πως με μεταγενέστεες αναβαθμίσεις θα βελτιωθεί το lag που έχει εμφανιστεί σε παλαιότερες συσκευές.

 

Κι εγώ το ελπίζω να βελτιωθεί γιατί με χαλάει πολύ έτσι που έγινε...Μόλις τέλειωσα με το clean install που φαγωθήκατε να κάνω...Το αποτέλεσμα;;; Ακριβώς το ίδιο...Απλά έχασα κάποιες ώρες απ τη ζωή μου...:lol: Πάντως αν η Apple νομίζει πως με τέτοια τρικ θα με κάνει να αγοράσω το επόμενο mini είναι γελασμένη... Nexus 7 κι άντε γεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν παρατηρώ διαφορες παρα μονο ότι έγινε πιο καλαίσθητο και όμορφο το νέο ui μαζί με τα extra οπως το notification bar:)

Σκέτη αναβάθμιση έκανα χωρίς hard reset.

Και εννοείται ο εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο(mini 2 με retina)

Τωρα κατα πόσο θα το τιμήσω θα εξαρτηθεί απο των ανταγωνισμό( windows) μιας και κάτω απο 8 ιντσες δεν κατεβαίνω με τίποτα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόβλημα?

Αν όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις.

Εγώ έκανα γιατί το έχω 1 χρόνο σχεδόν και δεν είχα κάνει π ο τ

 

 

Σε ποιές εφαρμογές έχεις λαγκάρισμα?

Εγώ σε σαφάρι, τουίτερ και μερικές άλλες που δοκίμασα (και έχουν μπόλικο σκρόλιγκ) δεν έχω λάγκ.

Λίγο λάγκ υπάρχει, πού και πού στα γραφικά.

 

Αν κατάλαβα καλά, έχεις κάνει setup as new?

 

ναι as new ....αλλα google + εντελως χαλια ουτε το αρχικο σταδιο του αντροιντ τοσο κολλημα, google curents μια απ τα ιδια , και το φεισμπουκ καμια σχεση με πριν οχι τοσο πολυ αλλα χαλασε και αυτο. με σαφαρι που λες δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα γενικα ρε παιδια ειναι σαν να μη μπορει αλλο το μινι δε τραβαει με τιποτα .... και εννοειται πως τα δοκιμαζω με κλειστες τις εφαρμογες να εχει οσο το δυνατον μνημη οποτε φταινε και αλλα πραγματα . τι δοκιμαζανε τοσους μηνες ηθελα να ηξερα .....

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

ναι as new ....αλλα google + εντελως χαλια ουτε το αρχικο σταδιο του αντροιντ τοσο κολλημα, google curents μια απ τα ιδια , και το φεισμπουκ καμια σχεση με πριν οχι τοσο πολυ αλλα χαλασε και αυτο. με σαφαρι που λες δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα γενικα ρε παιδια ειναι σαν να μη μπορει αλλο το μινι δε τραβαει με τιποτα .... και εννοειται πως τα δοκιμαζω με κλειστες τις εφαρμογες να εχει οσο το δυνατον μνημη οποτε φταινε και αλλα πραγματα . τι δοκιμαζανε τοσους μηνες ηθελα να ηξερα .....

 

Δοκιμάζανε το πως θα μας αναγκάσουν να αγοράσουμε το νέο μίνι...Απλό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ το ελπίζω να βελτιωθεί γιατί με χαλάει πολύ έτσι που έγινε...Μόλις τέλειωσα με το clean install που φαγωθήκατε να κάνω...Το αποτέλεσμα;;; Ακριβώς το ίδιο...Απλά έχασα κάποιες ώρες απ τη ζωή μου...:lol: Πάντως αν η Apple νομίζει πως με τέτοια τρικ θα με κάνει να αγοράσω το επόμενο mini είναι γελασμένη... Nexus 7 κι άντε γεια...

 

Κακώς έχασες ώρες... από τη πρώτη στιγμή που είδες ίδια συμπεριφορά, έπρεπε να κάνεις επαναφορά του backup σου και θα ήσουν όπως πριν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι as new ....αλλα google + εντελως χαλια ουτε το αρχικο σταδιο του αντροιντ τοσο κολλημα, google curents μια απ τα ιδια , και το φεισμπουκ καμια σχεση με πριν οχι τοσο πολυ αλλα χαλασε και αυτο. με σαφαρι που λες δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα γενικα ρε παιδια ειναι σαν να μη μπορει αλλο το μινι δε τραβαει με τιποτα .... και εννοειται πως τα δοκιμαζω με κλειστες τις εφαρμογες να εχει οσο το δυνατον μνημη οποτε φταινε και αλλα πραγματα . τι δοκιμαζανε τοσους μηνες ηθελα να ηξερα .....

google+ κλπ δεν χρησιμοποιώ, αλλά το fb, μια χαρά μου φαίνεται:worry:

 

Δυστυχώς με το iOS7 το mini μας έχει δείξει τα όρια του. Ωστόσο εκτιμώ πως με μεταγενέστεες αναβαθμίσεις θα βελτιωθεί το lag που έχει εμφανιστεί σε παλαιότερες συσκευές.

Γιάννη, εγώ βλέπω ότι και στο ipad 4 τα ίδια λαγκάκια υπάρχουν. Επομένως, δεν είναι θέμα αδύνατου hw αλλά βελτιστοποίησης του λογισμικού, που θα γίνει σε επόμενες εκδόσεις.

Νομίζω ότι τις εκδόσεις για το ipad δεν τις έχουν δουλέψει τόσο καλά.

Τώρα, αναβαθμίζω και το 5άρι να δώ τι γίνεται και εκεί.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει χρειάζονται αρκετές εφαρμογές αναβάθμιση αλλά γενικά έχει κολληματακια η 7 προς το παρόν που πιστεύω να διορθωθούν σύντομα... Το λαγκαρισμα κάποιες φορές μου θυμίζει ένα 4αρι που είχα και κάποιες εφαρμογές κλείνουν..
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

update που να μην δουλευει τιποτα σωστα δεν επρεπε να δοσουν ποτε αλλα θα εκανε κακο στη εικονα και καλα της σουπερ εταιριας. εγω ενα ξερω ολες οι εφαρμογες εχουν προβληματα στο μινι . το μινι δεν επρεπε να παρει ποτε την αναβαθμηση ! αισχος ! ακομα και αυτες που υποτιθεται ειναι optimized για ios7 ....για γελια και για κλαματα!. λιγο πριν γραψω ειχα ανοιχτο το tunein και ακουγα ραδιοφωνο ...βρηκα ενα βιντεο σε αλλη εφαρμογη mlb σχετικα με μπειζμπολ για να μην αναρωτιεστε ,...ε μια επαιζε το βιντεο μια σταματουσε το βιντεο και ακουγα ραδιο.....ουτε το αντροιντ φρουγιο τετοια .......μη πω τιποτα χειροτερο για την απλε και κοπω απο το ΕΣΡ..
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου δεν αντιμετωπίζω τέτοια θέματα.

Όλα κυλούν οπως και πριν τίποτα λιγότερο τίποτε περισσοτερο.

Πιστεύω ότι τα οποια θέματα θα διορθωθούν σε όσους τα έχουν.

Αναμένουμε το 2 τι ψάρια θα πιάνει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..δε μπορω να κατεβασω πληρωμενη εφαρμογη στο mini,εκτοσ απο το κωδικο που βαζω μου ζηταει για ασφαλεια να του απαντησω σε 2 ερωτησεις και δε ξερω και δε θυμαμε τι ν απαντησω με αποτελεσμα να μη με αφηνει ν κατεβασω κα να μη με αφηνει αλλο γιατι περασα το οριο..αλλα στο i phone δεν εχω καποιο τετοιο προβλημα τα κατεβαζει μια χαρα μονο με κωδικο..τι παιζει?εστειλα και στο email μου οτι εχω ξεχασει απαντησεισ αλλα εδω και μια ωρα δεν μου εχει στηλει τπτ..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οταν συνδεω το i phone στο pc δε μου κανει συγχρονισμο ξερετε τι παιζει?

 

εισαι σε λαθος ενοτητα!εδω ειναι για ipad mini φιλε

Link to comment
Share on other sites

iOS 7 on iPad mini.

 

Ακόμα και μετά από Restore/Set up as new, η κατάσταση είναι άθλια.

 

Υπάρχουν lags σε όλες τις εφαρμογές και παιχνίδια.

Το auto-rotation στην κεντρική οθόνη (και όχι μέσα στις εφαρμογές) δεν δουλεύει.

Τα ελληνικά που δοκίμασα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΘΛΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΑ ΛΑΘΗ. Γύρισα σε Αγγλικά.

Τα εικονίδια δεν μεταφέρονται σε διπλανές οθόνες, αλλά μόνο μέσα στην ίδια! Τραγικό!

 

Apple epic fail. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

 

Η πρώτη μου και τελευταία μου Apple συσκευή. Για πάντα.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

iOS 7 on iPad mini.

 

Ακόμα και μετά από Restore/Set up as new, η κατάσταση είναι άθλια.

 

Υπάρχουν lags σε όλες τις εφαρμογές και παιχνίδια.

Το auto-rotation στην κεντρική οθόνη (και όχι μέσα στις εφαρμογές) δεν δουλεύει.

Τα ελληνικά που δοκίμασα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΘΛΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΑ ΛΑΘΗ. Γύρισα σε Αγγλικά.

Τα εικονίδια δεν μεταφέρονται σε διπλανές οθόνες, αλλά μόνο μέσα στην ίδια! Τραγικό!

 

Apple epic fail. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

 

Η πρώτη μου και τελευταία μου Apple συσκευή. Για πάντα.

 

Κατι δεν παει καλα με τη συσκευη σου. Οι υπολοιποι δεν εχουμε τετοια προβληματα. Μηπως εχεις κλειδωσει το rotation?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...