Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το πηρα εχθες.

γενικα η μονη σοβαρη απογοητευση,

ειναι το Streaming mkv αρχειων,μεσω του nas server μου(zyxel 310).

οτι ταινια προσπαθησα να παιξω(720p),δεν μπορουσε με τιποτε να παει νερακι.

συνεχεια κομπιασματα και σκαλωματα.

δοκιμασα με aceplayer&mediaplayer,αλλα δυστηχως χαλια..

εχετε καμια ιδεα να ριξετε ή ειναι αδυναμο το hardware του Mini?

 

Με Air Video δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με Air Video δοκίμασες;

αυτο απ`οτι καταλαβα,δεν ειναι για streaming απο το nas server,

αλλα ειναι για streaming μονο μεσω Pc.

παρολα`αυτα το αγορασα απο το applestore,

περασα και στο Pc το αντιστοιχο προγραμμα,

αλλα δεν μπορεσα να συνδεθω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το Facebook appl.ενω η δημοσίευση έχει γίνει πριν ένα λεπτό μου λέει οτι έχει πριν 10ωρες ξέρετε τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το Facebook appl.ενω η δημοσίευση έχει γίνει πριν ένα λεπτό μου λέει οτι έχει πριν 10ωρες ξέρετε τι φταίει;

 

Δεν νομίζω ότι φταίει το ipad γι αυτό.

Πάντως στο facebook μου έπεφτε τρελό κρασαρισματα όταν έβλεπα φωτογραφίες καλής ποιότητας,κατά την εναλλαγή κρασαρε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με Air Video δοκίμασες;

 

αυτο απ`οτι καταλαβα,δεν ειναι για streaming απο το nas server,

αλλα ειναι για streaming μονο μεσω Pc.

παρολα`αυτα το αγορασα απο το applestore,

περασα και στο Pc το αντιστοιχο προγραμμα,

αλλα δεν μπορεσα να συνδεθω.

 

οντως το airvideo ειναι μαματο και παιζει τα παντα και σωστα(υποτιτλοι,ηχος,εικονα).

το μεγαλο του μειον,ειναι βεβαια οτι θες pc συνεχεια ανοιχτο.

κατευθειαν απο το nas μεσω smb&upnp που δοκιμασα με διαφορα player,

οι ματροσκες πανε σε...replay..

υπαρχει καποιο Player που να παιζει σωστα κατευθειαν απο το nas με σωστη αναπαραγωγη ηχου/εικονας,

ή ειναι αδυναμο το hardware του μινι και παιδευομαι τσαμπα?

Link to comment
Share on other sites

οντως το airvideo ειναι μαματο και παιζει τα παντα και σωστα(υποτιτλοι,ηχος,εικονα).

το μεγαλο του μειον,ειναι βεβαια οτι θες pc συνεχεια ανοιχτο.

κατευθειαν απο το nas μεσω smb&upnp που δοκιμασα με διαφορα player,

οι ματροσκες πανε σε...replay..

υπαρχει καποιο Player που να παιζει σωστα κατευθειαν απο το nas με σωστη αναπαραγωγη ηχου/εικονας,

ή ειναι αδυναμο το hardware του μινι και παιδευομαι τσαμπα?

 

Μόνη λογική (ας πούμε λύση) θα ήταν κάποιο παλιό pc να παίξει το ρόλο του media server με airvideo. Απλά το βάζεις στο δίκτυο το ελέγχεις με remote desktop και κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνη λογική (ας πούμε λύση) θα ήταν κάποιο παλιό pc να παίξει το ρόλο του media server με airvideo. Απλά το βάζεις στο δίκτυο το ελέγχεις με remote desktop και κάνεις τη δουλειά σου.

 

βρηκα μια πατεντα με το laptop και το βολεψα.

το remote desktop τι ακριβως κανει?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια πατεντα με το laptop και το βολεψα.

το remote desktop τι ακριβως κανει?

 

Αν και λίγο off topic να αναφέρω εδώ, είναι η λειτουργία που χρησιμοποιούμε για να ελέγχουμε απομακρυσμένα ένα pc.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!Να ρωτησω επειδη παρηγγειλα το ipad mini 16γιγα απο το birdphone το μαγαζι τη λεει καλο αξιοπιστο γιατι το ειχε σε τιμη πολυ καλη 312 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!Να ρωτησω επειδη παρηγγειλα το ipad mini 16γιγα απο το birdphone το μαγαζι τη λεει καλο αξιοπιστο γιατι το ειχε σε τιμη πολυ καλη 312 ευρω.

Εγω έχοντας πάρει πρόσφατα ένα Nokia Asha και παλιότερα BT Handsfree όλα άψογα με το μαγαζί.

Μπορείς να διαβάσεις κριτικές στο skroutz.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια χαρα παιδια!!Να ρωτησω επειδη παρηγγειλα το ipad mini 16γιγα απο το birdphone το μαγαζι τη λεει καλο αξιοπιστο γιατι το ειχε σε τιμη πολυ καλη 312 ευρω.

 

Είναι γνωστό κατάστημα, έχουν αγοράσει πολλοί από το παρόν φόρουμ χωρίς προβλήματα, ωστόσο αυτή η συζήτηση δεν αφορά το παρόν θέμα. Η απάντηση του φίλου ακριβώς από πάνω είναι και η ιδανική. Ας συνεχίσουμε εδώ (αποκλειστικά) με ότι έχει να κάνει με το ipad mini.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα παρω το μινι 16 gb

σε προσφορα 319ευρω

 

θα ειναι για τον μικρο

αξιζει

η θα στουμπωσει?

 

αντε να βαλω και γω 4-5 εφαρμογες

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

θα παρω το μινι 16 gb

σε προσφορα 319ευρω

 

θα ειναι για τον μικρο

αξιζει

η θα στουμπωσει?

 

αντε να βαλω και γω 4-5 εφαρμογες

 

Και 100 να βάλεις τίποτα δεν πρόκειται να πάθει...

Link to comment
Share on other sites

Και 100 να βάλεις τίποτα δεν πρόκειται να πάθει...

 

Μαλλον εννοει ως προς το χωρο αποθηκευσης.

Εξαρταται, υπαρχουν και παιχνιδια που πιανουν πανω απο 1 γιγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Επειδη εχω στο μυαλο μου να παρω ενα μινι ipad ψαχνοντας τις λειτουργιες του 4G, ειδα αντι gps , a-gps. Ειδα και το δικο σας θεμα, αλλα δεν καταλαβα, αν βαλω εναν οδηγο πλοηγησης με δικους του χαρτες, (σαν το copilot)το gps θα λειτουργει κανονικα ή θα πρεπει να χρεωθω συνδεση στο ιντερνετ οταν ειμαι στο δρομο ? με ανενεργο το ιντερνετ και χωρις wifi λειτουργει ή οχι? για παραδειγμα το copilot στο ipad2 λειτουργει χωρις συνδεση μια χαρα, στοmini?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS σημαίνει Assisted GPS. Η λειτουργία που επιτελεί είναι να υποβοηθάει (μέσω της χρήσης δεδομένων) το GPS στο κλείδωμα δορυφόρων ώστε να πάρεις το στίγμα σου στο χάρτη.

Όσο αφορά το πρόγραμμα πλοήγησης που θέλεις να βάλεις, δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα και εγω κατοχος του μινι . Ολα καλα και ευχαριστημενος εκτως απο την αναλυση της οθονης.βγαζει ματια κουραστικη.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το i pad mini μέσω της προσφοράς από το helios kiosk. Αν ναι σε ποιό χρώμα;

 

Οι απαράδεκτοι το δίνουν με τυχαία επιλογή, χωρίς δέσμευση χρώματος (έτσι τουλάχιστον λένε!) :mad:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το μίνι σε 4 g? δουλεύει σωστά.?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω.εδωσα το εξαιρετικο nexus 7 και κατι ψιλα...και το απεκτησα!ενταξει μπαταρια τρομερη.ενας λογος που το προτιμησα εκτος το οτι μου ειχε λειψει λιγο το μηλαρακι.βλεπω δεν υπαρχει κινηση στο φορουμ ουτε εχω να ρωτησω κατι.λογικο συσκευη απροβληματιστη:lol:
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω.εδωσα το εξαιρετικο nexus 7 και κατι ψιλα...και το απεκτησα!ενταξει μπαταρια τρομερη.ενας λογος που το προτιμησα εκτος το οτι μου ειχε λειψει λιγο το μηλαρακι.βλεπω δεν υπαρχει κινηση στο φορουμ ουτε εχω να ρωτησω κατι.λογικο συσκευη απροβληματιστη:lol:

 

Ακριβως.

Τα 2 σημαντοκοτερα προβληματα για εμενα ειναι:

1ον ο αισθητηρας φωτεινοτητας δεν λεοτουργει σωστα. Πρεπει να σβησεις την οθονη και μετα να την αναψεις ξανα. Πχ. Μπες σε ενα σκοτεινο δωματιο για να μειωθει η φωτεινοτητα. Μετα, βαλτο κατω απο τη λαμπα. Δεν θα ανεβει η φωτεινοτητα. Πρεπει να σβησεις την οθονη και μετα ναβτην ανοιξεις παλι για να ανεβει η φωτεινοτητα.

 

2ον ορισμενες φορες, οταν εχω κανει ζουμ ιν στον σαφαρι, εμφανιζονται καποιες γραμμες στη μεση της οθονης. Λυνετι με κλεισιμο και ανοιγμα ξανα της εφαρμογης (και με αλλους τροπους βεβαια). Μου κανει εντυπωση που δεν το εχει ναφερει κανεις αυτο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

Τα 2 σημαντοκοτερα προβληματα για εμενα ειναι:

1ον ο αισθητηρας φωτεινοτητας δεν λεοτουργει σωστα. Πρεπει να σβησεις την οθονη και μετα να την αναψεις ξανα. Πχ. Μπες σε ενα σκοτεινο δωματιο για να μειωθει η φωτεινοτητα. Μετα, βαλτο κατω απο τη λαμπα. Δεν θα ανεβει η φωτεινοτητα. Πρεπει να σβησεις την οθονη και μετα ναβτην ανοιξεις παλι για να ανεβει η φωτεινοτητα.

 

2ον ορισμενες φορες, οταν εχω κανει ζουμ ιν στον σαφαρι, εμφανιζονται καποιες γραμμες στη μεση της οθονης. Λυνετι με κλεισιμο και ανοιγμα ξανα της εφαρμογης (και με αλλους τροπους βεβαια). Μου κανει εντυπωση που δεν το εχει ναφερει κανεις αυτο...

 

ναι τα διαβασα γιαννη αφου πριν καν ερθει κοιταξα ολες τις σελιδες του φορουμ.παντα ετσι κανω οταν αγοραζω συσκευη.ευτυχως δεν ειναι πολλες εδω.παντως λογω μικροτερης οθονης ειναι καλυτερα τα πραγματα σε σχεση με το ipad 2 που ειχα παλια.παντως σιγουρα ειναι πιο φωτεινη απο του nexus 7.ηξερα τι παιρνω.α....και δυνατα ηχεια!βασικο για μενα :happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι τα διαβασα γιαννη αφου πριν καν ερθει κοιταξα ολες τις σελιδες του φορουμ.παντα ετσι κανω οταν αγοραζω συσκευη.ευτυχως δεν ειναι πολλες εδω.παντως λογω μικροτερης οθονης ειναι καλυτερα τα πραγματα σε σχεση με το ipad 2 που ειχα παλια.παντως σιγουρα ειναι πιο φωτεινη απο του nexus 7.ηξερα τι παιρνω.α....και δυνατα ηχεια!βασικο για μενα :happy:

 

Η οθονη μια χαρα φωτεινη ειναι και μαλιστα θα το καταλαβεις αυτες τις μερες εξω, που εχει ηλιο. Ο αισθητηρας δεν λειτουργει σωστα.

Τα ηχεια ειναι ικανοποιητικα σε ενταση και πολυ καλα σε ποιοτητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάτε για την μη σωστή λειτουργία του αισθητήρα φωτεινότητας, δεν απενεργοποιείται η αυτόματη προσαρμογή;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...