Jump to content

'Εχει βάλει κανείς Adsl?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Telika tin ekana tin etisi den anteksa!!Kai os klasikos gkantemis pou eimai,to pc tou ipalilou ixe xtipimeno hdd kai den tin perase mesa tin etisi!!Ante na doume pote 8a ftiaxtei kai pote 8a er8oun oi "texnikoi" tou ote na mou perasoun to modem....Basika an sas eimai eukolo mporite na mou pite tis ri8miseis kai genika kapies simboules!!!Exo otenet!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tora ti mporo na kano....ekana tin etisi outos i alos kai ntabatsiliki 8a mou baloun autoi modem!!Basika to 8ema einai na douleuei kala!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχτες την αιτηση.... :mad: :mad: :mad:

 

Τι γινεται τωρα,θα φορτωθω το μοντεμ;;;; :'(

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

Nai :(

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Tην υιοθέτηση επιθετικής εμπορικής πολιτικής όσον αφορά τα τιμολόγια του γρήγορου Internet (DSL) αποφάσισε χθες το διοικητικό συμβούλιο του OTE.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, κατά τη διάρκεια συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου, αποφασίστηκε να καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να μειωθεί με κάθε δυνατό τρόπο το κόστος του γρήγορου Internet αλλά και να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες για την ταχύτερη διάδοσή του. Eιδικότερα, αποφασίστηκε να συνεχίσει η προσφορά που ισχύει από την πρώτη ημέρα στα τιμολόγια του DSL (δηλαδή μειωμένα κατά 50% σε σχέση με την αρχική τιμή όπως αυτή είχε αποφασιστεί), τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στη χαμηλότερη ταχύτητα του dsl. Σύμφωνα με την ίδια πηγή αποφασίστηκε να γίνουν προσπάθειες για τη μείωση κατά το δυνατόν των παγίων τελών ενεργοποίησης και εγκατάστασης που απαιτούνται προκειμένου να γίνει πιο προσιτό σε όλους τους πελάτες του Oργανισμού. Eν τω μεταξύ, σε νέο διοικητικό συμβούλιο θα αποφασιστεί ο τρόπος με τον οποίο θα αποπληρωθούν το δάνειο της Cosmote αλλά και παλαιότερα δάνεια του OTE, συνολικού ύψους 547,5 εκατ. ευρώ.

 

Kατά τη διάρκεια της χθεσινής συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου του OTE συζητήθηκε η πρόταση της οικονομικής διεύθυνσης που αφορά την αύξηση του ύψους του συνολικού ποσού του προγράμματος αναχρηματοδότησης του Oμίλου από 1,5 σε 2,5 δισ. ευρώ, για την κάλυψη των αναγκών αναχρηματοδότησης των δανείων του OTE δεν ελήφθη τελικά καμία απόφαση.

 

Πηγή: Ημερησία

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

Tην υιοθέτηση επιθετικής εμπορικής πολιτικής όσον αφορά τα τιμολόγια του γρήγορου Internet (DSL) αποφάσισε χθες το διοικητικό συμβούλιο του OTE.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, κατά τη διάρκεια συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου, αποφασίστηκε να καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να μειωθεί με κάθε δυνατό τρόπο το κόστος του γρήγορου Internet αλλά και να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες για την ταχύτερη διάδοσή του. Eιδικότερα, αποφασίστηκε να συνεχίσει η προσφορά που ισχύει από την πρώτη ημέρα στα τιμολόγια του DSL (δηλαδή μειωμένα κατά 50% σε σχέση με την αρχική τιμή όπως αυτή είχε αποφασιστεί), τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στη χαμηλότερη ταχύτητα του dsl. Σύμφωνα με την ίδια πηγή αποφασίστηκε να γίνουν προσπάθειες για τη μείωση κατά το δυνατόν των παγίων τελών ενεργοποίησης και εγκατάστασης που απαιτούνται προκειμένου να γίνει πιο προσιτό σε όλους τους πελάτες του Oργανισμού. Eν τω μεταξύ, σε νέο διοικητικό συμβούλιο θα αποφασιστεί ο τρόπος με τον οποίο θα αποπληρωθούν το δάνειο της Cosmote αλλά και παλαιότερα δάνεια του OTE, συνολικού ύψους 547,5 εκατ. ευρώ.

 

Kατά τη διάρκεια της χθεσινής συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου του OTE συζητήθηκε η πρόταση της οικονομικής διεύθυνσης που αφορά την αύξηση του ύψους του συνολικού ποσού του προγράμματος αναχρηματοδότησης του Oμίλου από 1,5 σε 2,5 δισ. ευρώ, για την κάλυψη των αναγκών αναχρηματοδότησης των δανείων του OTE δεν ελήφθη τελικά καμία απόφαση.

 

Πηγή: Ημερησία

 

 

Κατι ειναι και αυτο !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιες πληροφορίες παραπάνω:

Νέες χαμηλότερες τιμές προσφέρει από τη Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου ο ΟΤΕ για ADSL πρόσβαση.

Συγκεκριμένα, μειώνεται το τέλος ενεργοποίησης κατά 39% στα 50 ευρώ, τίθεται σε μόνιμη ισχύ η έκπτωση κατά 50% στα μηνιαία τέλη, ενώ μειώνονται κατά 50% και οι τιμές πώλησης των υπαρχόντων modem. Υπενθυμίζεται ότι με την τεχνολογία ADSL, οι καταναλωτές μπορούν να έχουν 24 ώρες το 24ωρο πρόσβαση στο Ιντερνετ σε υψηλές ταχύτητες, πληρώνοντας μόνο το μηνιαίο τέλος, ενώ μπορούν να χρησιμοποιούν ταυτόχρονα και την τηλεφωνική τους σύνδεση. Παράλληλα, η τεχνολογία ADSL συμβάλλει στη διάδοση μιας πλειάδας εφαρμογών, όπως το ηλεκτρονικό εμπόριο, η τηλε-εκπαίδευση και η τηλεϊατρική.

ΠΗΓΗ: ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής ερώτημα: Χρησιμοποιώ μια DIAL-UP συνδεση στα 56Κ και συνδέομαι μέσω κινητού+GPRS και εν συνεχεία με Bluetooth με ένα PDA.

 

Αυτό θα είναι δυνατόν με ADSL? ; Ή θα πρέπει να κρατήσω και την DIAL-UP για να κάνω την σύνδεση που περιέγραψα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Zito sygnomi gia tin erotisi poy tha kano, apla epeidi einai 6 selides to sygkekrimeno thema poy grafete, ithela na matho to eksis.

Exo sto spiti grammi PSTN. Ean balo grammi ADSL tha plirono kathe mina 27,5 (symfona me ta nea timologia toy OTE), sto dimino poy tha erxete o fakelos toy OTE tha einai 55euro. Ayto poy exo san aporia einai, tha moy xreonoyn kai ta pagia tis PSTN poy plirono mexri simera?

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stixima

 

Zito sygnomi gia tin erotisi poy tha kano, apla epeidi einai 6 selides to sygkekrimeno thema poy grafete, ithela na matho to eksis.

Exo sto spiti grammi PSTN. Ean balo grammi ADSL tha plirono kathe mina 27,5 (symfona me ta nea timologia toy OTE), sto dimino poy tha erxete o fakelos toy OTE tha einai 55euro. Ayto poy exo san aporia einai, tha moy xreonoyn kai ta pagia tis PSTN poy plirono mexri simera?

 

 

Ναι. :(

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Παιδιά έχω το εξής ερώτημα: Χρησιμοποιώ μια DIAL-UP συνδεση στα 56Κ και συνδέομαι μέσω κινητού+GPRS και εν συνεχεία με Bluetooth με ένα PDA.

 

Αυτό θα είναι δυνατόν με ADSL? ; Ή θα πρέπει να κρατήσω και την DIAL-UP για να κάνω την σύνδεση που περιέγραψα? :worry:

 

 

Δεν γνωρίζει κανείς?! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Δεν γνωρίζει κανείς?! :worry:

 

 

Γινε λιγο πιο σαφης...

Κανε μια περιγραφη τι συνδεετε με τι .... :D

Εγω μπερδευτηκα ! :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Παιδιά έχω το εξής ερώτημα: Χρησιμοποιώ μια DIAL-UP συνδεση στα 56Κ και συνδέομαι μέσω κινητού+GPRS και εν συνεχεία με Bluetooth με ένα PDA.

 

Αυτό θα είναι δυνατόν με ADSL? ; Ή θα πρέπει να κρατήσω και την DIAL-UP για να κάνω την σύνδεση που περιέγραψα? :worry:

 

 

Άν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς τους κωδικούς της PSTN για να συνδέεσαι απο το κινητό μέσω GPRS...

 

Χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος νομίζω πως δέν γίνεται αυτό με την ADSL...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πείτε μου κάτι σας παρακαλώ..

 

Κάποιος με isdn σύνδεση που περνάει στα 512

 

ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ???

 

εεε μα εχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια !

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Τελικά πείτε μου κάτι σας παρακαλώ..

 

Κάποιος με isdn σύνδεση που περνάει στα 512

 

ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ???

 

εεε μα εχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια !

 

 

Κάθε μήνα: 50.5 ευρώ στον ΟΤΕ, ένα ποσό (που δεν θυμάμαι - έλεγξε εσύ το site καποιου ISP) στον ISP σου, και το πάγιο της ISDN.

 

Επίσης: 50+50=100 ευρώ για ενεργοποίηση γραμμής + εγκατάσταση, και όσο κάνει το modem που θα σου δώσει ο OTE (αυτά φυσικά δεν είναι κάθε μήνα, είναι μόνο μια φορά)

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geovass

 

Γινε λιγο πιο σαφης...

Κανε μια περιγραφη τι συνδεετε με τι .... :D

Εγω μπερδευτηκα ! :wacko: :wacko:

 

 

ΟΚ! isp provider me pstn syndesh->gprs kinito->bluethooth->PDA apo to opoio kai grafw twra!

 

Ayto ginetai me ADSL?? Ayto einai to erwthma! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Κάθε μήνα: 50.5 ευρώ στον ΟΤΕ, ένα ποσό (που δεν θυμάμαι - έλεγξε εσύ το site καποιου ISP) στον ISP σου, και το πάγιο της ISDN.

 

Επίσης: 50+50=100 ευρώ για ενεργοποίηση γραμμής + εγκατάσταση, και όσο κάνει το modem που θα σου δώσει ο OTE (αυτά φυσικά δεν είναι κάθε μήνα, είναι μόνο μια φορά)

 

vbm

 

 

Φίλε vbm πολύ χονδρικά-γενικά το αντιμετωπίζεις το θέμα. Οι τιμές που αναφέρεσαι δεν έχουν να κάνουν μα την πραγματικότητα.

 

Λυπάμαι που στο λέω. Καλό θα είναι να διαβάσετε Αυτό το thread .

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Φίλε vbm πολύ χονδρικά-γενικά το αντιμετωπίζεις το θέμα. Οι τιμές που αναφέρεσαι δεν έχουν να κάνουν μα την πραγματικότητα.

 

Λυπάμαι που στο λέω. Καλό θα είναι να διαβάσετε Αυτό το thread .

 

 

Για πες πού βλέπεις το λάθος φίλε supernet... :!: (εκτός αν εννοείς οτι ξέχασα τον ΦΠΑ σε όλες τις τιμές που ανέφερα)

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Για πες πού βλέπεις το λάθος φίλε supernet... :!: (εκτός αν εννοείς οτι ξέχασα τον ΦΠΑ σε όλες τις τιμές που ανέφερα)

 

vbm

 

 

Δεν δίνεις 50.5 στον ΟΤΕ κάθε μήνα.

 

ΚΑΙ

 

Η εγκατάσταση δεν κάνει 50.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Δεν δίνεις 50.5 στον ΟΤΕ κάθε μήνα.

 

ΚΑΙ

 

Η εγκατάσταση δεν κάνει 50.

 

 

Επειδή επιμένω οτι οι τιμές που έδωσα είναι σωστές, μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι τιμές δίνεις εσύ για πάγιο και για εγκατάσταση?

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Επειδή επιμένω οτι οι τιμές που έδωσα είναι σωστές, μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι τιμές δίνεις εσύ για πάγιο και για εγκατάσταση?

 

vbm

 

 

Διάβασε το άρθρο του MsK ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Διάβασε το άρθρο του MsK ;)

 

 

To παρακολουθώ απο τη στιγμή που ξεκίνησε... αλλα επειδή ακόμα δε βλέπω το λάθος, ΜΠΟΡΕΙΣ να μου το υποδείξεις? :worry:

Ευχαριστώ!

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Kialla euxarista nea! Ap'oti leei sto adslgr.com apeleu8erwnetai epitelous kai to modem.

http://www.adslgr.com/modules.php?name=News&file=article&sid=301&mode=&order=0&thold=0

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gtsar

Kialla euxarista nea! Ap'oti leei sto adslgr.com apeleu8erwnetai epitelous kai to modem.

http://www.adslgr.com/modules.php?name=News&file=article&sid=301&mode=&order=0&thold=0

Πολύ ενδιαφέρον γίνεται το τοπίο στην Εηντιεσέλ, έτσι όπως θα'πρεπε να΄ναι εξαρχής δηλαδή :)

Απλά εμείς οι βιαστικοί πήγαμε και βάλαμε με τη μία και φάγαμε στη μάπα το Τζέτσκι 500ι του Θείου πληρώνοντας το και για χρυσό :'(

Αλλά έτσι είναι, όποιος βιάζεται (και δεν αφήνει την παρθένα αγορά λίγο να στρώσει) τα στάζει :lol:

Εγώ έχω απ'τον Ιούλιο μία 384 με σύνδεση Φόρθνετ κι η μόνη μου παρηγοριά στις τωρινές μειώσεις των τιμών είναι που η αγαπητή Φορθ έδινε τζαμπαντάν το νετ για 2 μήνες... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...