Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά η 228 θα είναι για άλλο region! Αυτή είναι η τελευταία! Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο! Μόνο ένα καλό φροντιστήριο θέλει ο φίλος σου για να μπει στον κόσμο του android και να χαρεί την συσκευή του!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά η 228 θα είναι για άλλο region! Αυτή είναι η τελευταία! Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο! Μόνο ένα καλό φροντιστήριο θέλει ο φίλος σου για να μπει στον κόσμο του android και να χαρεί την συσκευή του!!

 

χαχαχαχα οκ δυσκολα τον βλεπω εχουν εμενα για αυτα.........απλα τωρα αυτος εχει παρει φοβο μην ξαναγινει αυτο το εργο...δεν ξερω αν ειχατε αλλη εκοδση πριν και με αυτη το ελυσαν αλλα γενικα διαβασα διαφορα με αυτο το θεμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έγινε corrupt η rom του απ' ότι φαντάζομαι. Δεν πιστεύω να έχει θέμα πάλι, ειδικά με την 5.1.1. Το έχει δύο χρόνια φίλος χωρίς να του πάθει τίποτα. Τυχαίο ήταν.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν φορτίζει 40 ευρώ έχει η μπαταρία μαζί με στεγανοποιση βάλτο στην μπριζα άναψε το μπας και φορτώσει αλλιώς στο service
Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσει κάποιος παίρνοντας το καινούργιο να φτάσει μόνο στην 4.2.2, και όχι σε 4.4, μπορεί να το κάνει με κάποιο τρόπο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει ήδη 4.4. Η 5.1.1 που είναι γη τελευταία rom του πάντως είναι πολύ καλή. Αν παρ' όλα αυτά θες να γυρίσεις τόσο πίσω, flashαρεις την 4.2 με το flashtool.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία σχέση με την εγγύηση! Είσαι σίγουρος ότι αξίζει τώρα η αγορά του? Στα ίδια λεφτά ας πούμε παίρνεις το m4 aqua..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα €110 από Κίνα καινούργιο, από το να πάρω κινέζικο, καλύτερα. Ή να έδινα €300-€400 για ένα νέο Sony,τα βρίσκω πεταμένα λεφτά, όλα τα κινητά χαλάνε μετά από λίγο καιρό. Συν το ότι η αντιπροσωπεία που έχει είναι κακή, άρα δε ρισκάρω να δώσω τόσα λεφτά για Sony αλλά ούτε για άλλο android... Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την 4.4.4 την εχω εγω σε rom επανω στο google drive γιατι ειχα αυτο το κινητο αλα δεν ξερω πως την φλασαρουν αν θες να την κατεβασεις
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Στην πραγματικότητα, προσπάθησα να βρώ ένα πρόγραμμα τύπου mobile pc suite,

όπου, θα μπορούσε κανείς, μέσω της εφαρμογής αυτής,

να μεταφέρει, ειδικά, όλα τα μνμα επικοινωνίας, και τις επαφές, από το κινητό του σε μια ηλεκτρονική σουίτα (suite), που θα έχει εγκαταστήσει στον υπολογιστή του...

 

Θυμάμαι, ότι αυτό, ήταν πανεύκολο για κάποια παλαιά κινητά πχ. Nokia...

 

Δεν έχω βρεί κάτι αντίστοιχο για το Sony Xperia Z (c6603)...

 

Παρεμπιπτόντως, όταν το συνδέω, μέσω usb, με τον υπολογιστή,

οι φάκελοι αρχείων που προβάλλονται στην οθόνη του υπολογιστή, ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με τα μηνύματα και τις επαφές....

 

Σας ευχαριστώ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ εκ των προτέρων...

 

Να είστε καλά !! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χθες πηρα το κινητο XPERIA z και πραγματικα αλλα περιμενα να δω αλλα ειδα... δεν ξερω αμα εχει καποιο προβλημα αλλα στην καμερα η πρωτη ξενερα οταν πας να βγαλεις η οθονη εχει κουτακια δεν μπορω να το εξιγισω σαν πιχελακια σαν κουκιδες πχ σε ενα παλιο μοντελο samsung που εχω καλυτερη καμερα σελφιε εχει η πισω καμερα ποιο φαιλ παιθενεις.. και η καμερα μεσα σε 20 λεπτα απο 100% πηγε 80 :/ ουτε το παλιο μου samsung μου δεν το κανει αυτο.... ετσι ειναι και σας ρε παιδια? πειτε γιατι παρακαλω γιατι εχω ξενερωσει πολυυυ :/ και κατι αλλο ειδα σε βιντεα οτι οι φωτο που βγαζει οντως ειναι ωραιες γιατι σε μενα τσσσ... και ειδα σε ενα βιντεο ειχε επιλογη καμερα 13mp εμενα εχει μεχρι 12 γιατι ?:/
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρες; Κοίταξε μπας και έχει ξεκολλήσει το πίσω καπάκι στη γωνία που είναι η κάμερα και έχει πάρει σκόνη και για αυτό τραβάει χάλια. Γενικά με τα σημερινά δεδομένα πρέπει να έχεις μικρές προσδοκίες από ένα τέτοιο τηλέφωνο. Ειδικά στη μπαταρία, μην περιμένεις πολλά. Αυτό που είχα εγώ, του είχα βάλει καινούρια μπαταρία και γενικά δεν είχε τόσο καλή αυτονομία. Αν δεν το έχεις κάνει, κοίτα να ενεργοποιήσεις το Stamina. Αυτό κάτι βελτιώνει. Απλά να βάλεις εφαρμογές που χρειάζονται ειδοποιήσεις(π.χ. viber) στις εξαιρέσεις, αλλιώς δεν θα σου χτυπάει στα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει 4.1. android ποιο είναι το τελευταίο. Android που παιρνει το Xperia z αξίζει να το κάνεις update ?όχι καινούργιο. Είναι και η selfish χάλια απλώς σου λέω είναι σαν κόκκους οι fοtos
Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω, 5.1.1 .

Για δες τον φακό της κάμερας κάτω από φως. Μήπως φαίνεται να έχει πάρει σκόνη;

 

Επίσης, δεν κατάλαβα καλά την απάντησή σου. Εννοείς όχι καινούριο(μεταχειρισμένο) ή όχι, το πήρα καινούριο; Στη 2η περίπτωση δεν δικαιολογεί τέτοιο πρόβλημα στην κάμερα, και να το πας πίσω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο είναι παρακαλώ άμα μπορείς ανέβασε μια selfie(όχι το πρόσωπο) και μια κανονική foto να δω πως φαίνονται Σε σενα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται γιατί το δικό μου έχει γίνει ανταλλακτικά... Καλύτερα να τραβήξεις εσύ κάτι με αυτήν την κάμερα να το δούμε αν είναι εύκολο.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Στην πραγματικότητα, προσπάθησα να βρώ ένα πρόγραμμα τύπου mobile pc suite,

όπου, θα μπορούσε κανείς, μέσω της εφαρμογής αυτής,

να μεταφέρει, ειδικά, όλα τα μνμα επικοινωνίας, και τις επαφές, από το κινητό του σε μια ηλεκτρονική σουίτα (suite), που θα έχει εγκαταστήσει στον υπολογιστή του...

 

Θυμάμαι, ότι αυτό, ήταν πανεύκολο για κάποια παλαιά κινητά πχ. Nokia...

 

Δεν έχω βρεί κάτι αντίστοιχο για το Sony Xperia Z (c6603)...

 

Παρεμπιπτόντως, όταν το συνδέω, μέσω usb, με τον υπολογιστή,

οι φάκελοι αρχείων που προβάλλονται στην οθόνη του υπολογιστή, ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με τα μηνύματα και τις επαφές....

 

Σας ευχαριστώ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ εκ των προτέρων...

 

Να είστε καλά !! :)

To PC companion δεν κάνει αυτό που θες; Δοκίμασέ το!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μένα από Κίνα χθες.

Για τα χρήματα που έδωσα (€115) το βρίσκω εξαιρετικό.

Ζεστάθηκε λίγο αλλά οκέι πέρασα 90 εφαρμογές και τις σέταρα.

ΤΟ ακουστικό στη μέγιστη ένταση βγάζει μια μικρή θαμπάδα, όχι κάτι τραγικό.

Καλοφτιαγμένο δείχνει.

Τώρα τα προβλήματα και τα κουσούρια εννοείται θα βγουν σε λίγο καιρό.

Θα δείξει.

Εγώ ευχαριστημένος είμαι.

 

Μια απορία προς κατόχους Xperia Z.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος.

Υπάρχει ένα μικρό θέμα με το ακουστικό.

Όταν μιλάω με κάποιον ακούγεται μια μικρή αντίχηση, σαν ένας μικρός θόρυβος από το ακουστικό.

Μίλησα με τον πωλητή από Κίνα, μου είπε να κάνω αρχικά reset αλλά νομίζω ότι εδώ είναι θέμα software. Έχει νόημα να το στείλω πίσω; Εκτιμώ ότι δε θα αλλάξει κάτι...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα σας , θα ήθελα να ρωτήσω , αυτό ήταν ? τέλος οι ενημερώσεις για το κινητό μας ??
Link to comment
Share on other sites

Ναι τέλος η ενημερώσεις για το αγαπημένο Xperia z 5.1.1 lollipop και έκδοση 10.7.A.0.228 οποίος θέλει updates η nexus η το Xperia z5 που πήρα και εγώ μιας και το Ζ πουλήθηκε σε μια φίλη
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Στην πραγματικότητα, προσπάθησα να βρώ ένα πρόγραμμα τύπου mobile pc suite,

όπου, θα μπορούσε κανείς, μέσω της εφαρμογής αυτής,

να μεταφέρει, ειδικά, όλα τα μνμα επικοινωνίας, και τις επαφές, από το κινητό του σε μια ηλεκτρονική σουίτα (suite), που θα έχει εγκαταστήσει στον υπολογιστή του...

 

Θυμάμαι, ότι αυτό, ήταν πανεύκολο για κάποια παλαιά κινητά πχ. Nokia...

 

Δεν έχω βρεί κάτι αντίστοιχο για το Sony Xperia Z (c6603)...

 

Παρεμπιπτόντως, όταν το συνδέω, μέσω usb, με τον υπολογιστή,

οι φάκελοι αρχείων που προβάλλονται στην οθόνη του υπολογιστή, ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με τα μηνύματα και τις επαφές....

 

Σας ευχαριστώ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ εκ των προτέρων...

 

Να είστε καλά !! :)

 

Καλησπέρα, το myphoneexplorer είναι αυτό που ψάχνεις. Βάζεις ένα client στο τηλέφωνο και την εφαρμογή στο pc και από εκεί και πέρα κάνεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Η το μπριζακι που μένει το USB έχει βγει off η πολύ πιθανό η μπαταρία του να παρέδωσε πνεύμα

Για να μην ανοίγω αλο ποστ

Έχω 3 πακέτα μεμβράνες για Ζ στο κάθε πακέτο έχει μια εμπρός και μια για το πίσω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το Z το κράτησα για την θάλασσα. Χθες το άνοιξα για πρώτη φορά μετά από μήνες. Πέρασα την 5.1.1 existenz και την δοκιμάζω. Σαν πρώτες εντυπώσεις μια χαρά τρέχει.

 

Μπορεί άλλες ενημερώσεις να μην πάρει αλλά παράπονο δεν πρέπει να έχουμε απ την sony. Έδωσε αρκετές.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...