Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νομίζω οτι γνώριζει κανείς τι θα πάρουμε όταν αναβαθμιστουμε.. είναι πολυ εύκολο να γίνεις rout υπάρχει και οδηγός στο forum. εγώ θα στο πρότεινα να γίνεις.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε αυτό κι ακολούθησε τα βήματα

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

Ήταν ενημερωμένο πάντως. Το κινητό έχει λίγη μπαταρία. 9%. Το έχω κλειστό για να μην εξαντληθεί και δεν βλέπει το pc μέσω usb. Επομένως, πως θα κάνω την αναβάθμιση; Μέσω wi-fi γίνεται; Με το 9% της μπαταρίας που έχει απομείνει; Και αυτό που μου λες είναι αναβάθμιση η κάτι άλλο;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ενημερωμένο πάντως. Το κινητό έχει λίγη μπαταρία. 9%. Το έχω κλειστό για να μην εξαντληθεί και δεν βλέπει το pc μέσω usb. Επομένως, πως θα κάνω την αναβάθμιση; Μέσω wi-fi γίνεται; Με το 9% της μπαταρίας που έχει απομείνει; Και αυτό που μου λες είναι αναβάθμιση η κάτι άλλο;

Επιδιόρθωση λογισμικού πρέπει να κάνεις ,στο λέει καπου

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν είμαι ρουτ και ούτε γνωρίζω πως να γίνω! Με τις αναβαθμίσεις που θα έρθουν 4.3-4.4-4.4.1 θα πάρουμε και αυτά τα καλά; Επίσης μου προτείνετε να γίνω ρουτ;

 

Γιατί να γίνεις ρουτ; Εγώ δεν είμαι και δεν έχω βρει και λόγο να γίνω. Καλό θα είναι να προσέχουμε το απαντάμε ειδικά άν πρόκειται για άπειρο χρήστη. Επίσης να ξέρεις ότι δεν θα ισχύει η εγγύηση σου αν γίνεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το root είναι αντιστρέψιμο σε περιπτώση εγγυησης. Ενάς καλός λόγος είναι να βάλεις διάφορα Mood ( αυτό που τραβάει φώτο με το κουμπεί τής εντάσεις το έχω βρεί πολύ χρήσιμο κ.α) τώρα η πείρα είναι κάτι που αποκτάς με πειραματισμους και με τον καιρό αναλόγος τι ψάχνει καθένας, καποιός που θέλει το κάτι παραπάνω οπώς μερικα καλουδια του z1 για εμένα έχει κάθε λόγο να γίνει rout

 

ακομά αυτό με την εγγυηση δεν ξέρω κατα πόσο ισχυει η είναι απλα μια φήμη, έχει πάει κανείς root συσκευη στο σερβις και αρνηθηκάν να τήν επισκευάσουν και αν ναι με ποιά δικαιολογία ;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα αίματα μάγκες :wacko:

,ρουτ γίνεται με 2 κλικ κι υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να το κάνει κάποιος ..σκεφτείτε μόνο τις αηδίες διαφημίσεις που βλέπετε ,επίσης είναι πλήρες αναστρέψιμο..ούτε έχει να κάνει με άπειρους η έμπειρους χρήστες κτλ

Γι αυτό θα ει ναι ακόμη καλύτερο να μην κινδυνολογούμε άνευ λόγου και αιτίας ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, εξηγειστε μου κατι!

πηρα ενα Ζ1 προχθες και το εβαλα διπλα διπλα με το Ζ μου και το Ζετακι εχει πιο λευκο χρωμα στην οθονη. πχ μες τα μηνυματα που εχει λευκο φοντο κτλ ή στο viber φαινεται πιο κιτρινο το Ζ! εχετε κανει καμια συγκριση εσεις με τα Ζ σας? μηπως να μην το πουλησω? οχι οτι με νοιαζει, πραγματικα οσο χρησιμοποιω το Ζ1 ουτε που με απασχολει, αλλα οταν ειναι διπλα διπλα φαινεται.το εβαλα αγγελια και πραγματικα το σκεφτομαι να το κρατησω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο με το συμπαθειο δηλ, λες να έχει ο καθένας εδώ μέσα τα Ζ και Ζ1 μαζί δίπλα δίπλα και να συγκρίνει..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Νίκο με το συμπαθειο δηλ, λες να έχει ο καθένας εδώ μέσα τα Ζ και Ζ1 μαζί δίπλα δίπλα και να συγκρίνει..

 

προφανως οχι. αλλα προφανως ολοι ειμαστε λιγο κολλημενοι με το να τα ψαχνουμε, και πολλοι θα εχουν κανει συγκρισεις με φιλους,σε μαγαζια κτλ!

εγω ειμαι Σπαρτη τωρα, αν ημουν αθηνα δε θα ρωτουσα, θα εμπαινα σε ενα πλαισιο, σε ενα media markt και θα τα εκανα μονος μου τα τεστ...

αλλα επειδη δε μπορω, ειπα να ρωτησω. ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα μπορουν να απαντησουν.. :shifty:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προφανως οχι. αλλα προφανως ολοι ειμαστε λιγο κολλημενοι με το να τα ψαχνουμε, και πολλοι θα εχουν κανει συγκρισεις με φιλους,σε μαγαζια κτλ!

εγω ειμαι Σπαρτη τωρα, αν ημουν αθηνα δε θα ρωτουσα, θα εμπαινα σε ενα πλαισιο, σε ενα media markt και θα τα εκανα μονος μου τα τεστ...

αλλα επειδη δε μπορω, ειπα να ρωτησω. ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα μπορουν να απαντησουν.. :shifty:

Έχεις δίκιο συγνωμη , σίγουρα κάποιοι θα τα έχουν,

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο συγνωμη , σίγουρα κάποιοι θα τα έχουν,

 

αν και με ειρωνευεσαι (εκτος αν ηθελες να πεις "θα εχουν", δηλαδη θα εχουν κανει συγκρισεις) εγω δεν μπηκα εδω για να πω οτι εχω 50 κινητα.. μπηκα εδω γιατι μονο εδω μπορω να παρω απαντηση σε αυτο που ρωταω. και αν δεν αρεσει αυτο που ρωταω, μην το απαντατε.

απο εκει και περα,

 

μηπώς να παίξεις λίγο με τις ρυθμήσεις τής οθόνης του ζ1 ;

 

οταν λες να παιξω με ρυθμισεις τι εννοεις? να δυναμωσω φωτεινοτητα? τα εβαλα ολα τερμα, και το Ζ και το Ζ1 και το infinity 2 και το Ζ ηταν πιο λευκο. αλλα σε χαμηλη φωτεινοτητα φαινεται πιο εντονη η διαφορα..

τι αλλο μπορουμε να κανουμε?το infinity εχει ρυθμισεις και για τα χρωματα της οθονης κτλ, το Ζ1 δε νομιζω (δεν ειδα πουθενα κατι)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση και καμιά ειρωνεία, λυπάμαι αν το είδες έτσι, όπως έχω εγώ τα S,Z, κάποιοι άλλοι θα έχουν τα Ζ,Ζ1

.-

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

το ζ έχειρυθμήσεις για ισορροπά λευκού αλλά και επιλογή για Mobile bravia engine βάλε και στο ζ1 τής ιδιες ρυθμήσεις πχ κορεσμός 10-15 και αποχρώση 100-250 και συγκρινε
Link to comment
Share on other sites

το ζ έχειρυθμήσεις για ισορροπά λευκού αλλά και επιλογή για Mobile bravia engine βάλε και στο ζ1 τής ιδιες ρυθμήσεις πχ κορεσμός 10-15 και αποχρώση 100-250 και συγκρινε

 

Που τις εχει και δεν τις βλεπω????

στο asus τις βρηκα αμεσως, εδω οχι.. σιγουρα εχει απο τη μανα του? το bravia engine ok ενα κλικ ειναι. αλλα κορεσμους κτλ δεν βλεπω.

 

 

Καμία σχέση και καμιά ειρωνεία, λυπάμαι αν το είδες έτσι, όπως έχω εγώ τα S,Z, κάποιοι άλλοι θα έχουν τα Ζ,Ζ1

.-

 

σου ζητω συγγνωμη τοτε, η διατυπωση με μπερδεψε, γιαυτο εβαλα την παρενθεση..

αλλα δε θα επρεπε να απορεις εσυ με S και Ζ, μικρη η διαφορα! :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρυθμήσεις - οθόνη - ισορροπία του λευκου ( για 4.2.2 μιλάμε πάντα)

 

δεν εχει πουθενα ισοροπια λευκου στο Ζ1. μονο στο Ζ ( το εψαχνα πρωτα στο Ζ1)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερεις κανεις να μου πει,ποιος ειναι ο σωστος τροπος να κολλησεις μια μεβρανη στην οθονη?και ειδικοτερα ποιος ειναι τροπος ωστε οι γωνιες να εφαρμοζουν ακριβως και οχι περι φυσσαλιδων αερα και σκουπιδακια,,στην 17χρονη πορεια μου στα κινητα ,,2,3 φορες καταφερα ολες και ολες να το κανω και εντελως τυχαια....
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ισώς κάποιος αλλος να έχει κάτι καλύτερο να προτινει.... πάντως όταν συγκρίνα ιδια φωτο του ζ του δικού μου με ενα ζ1 στο public δεν παρατήρισα κάτι, οστόσο δέν ήταν λευκο φόντο... άυριο που θα ξαναπάω θα του ρίξω μια ματιά...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ισώς κάποιος αλλος να έχει κάτι καλύτερο να προτινει.... πάντως όταν συγκρίνα ιδια φωτο του ζ του δικού μου με ενα ζ1 στο public δεν παρατήρισα κάτι, οστόσο δέν ήταν λευκο φόντο... άυριο που θα ξαναπάω θα του ρίξω μια ματιά...

 

ριξε μια, εγω ανεβασα στο Ζ κορεσμο κτλ αλλα παλι ηταν πιο λευκο. το Ζ1 δεν εχει ρυθμισεις.

κατι τετοιο περιγραφω:

http://www.youtube.com/watch?v=p-2yx2k9UYU

οχι οτι με καιει, απλα ηθελα να καταλαβω αυτοι πουελεγαν οτι ειναι σαν του Ζ η οθονη του Ζ1 τι εβλεπαν?? εγω βλεπω οτι ειναι και χειροτερη σε αυτο το κομματι! :lol::lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει ακομα το update του walkman εσεις το εχετε παρει ???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερεις κανεις να μου πει,ποιος ειναι ο σωστος τροπος να κολλησεις μια μεβρανη στην οθονη?και ειδικοτερα ποιος ειναι τροπος ωστε οι γωνιες να εφαρμοζουν ακριβως και οχι περι φυσσαλιδων αερα και σκουπιδακια,,στην 17χρονη πορεια μου στα κινητα ,,2,3 φορες καταφερα ολες και ολες να το κανω και εντελως τυχαια....

 

εμενα το χειροτερο μου ειναι τα χνουδια, που οσο και να το καθαρισεις παντα καποιο χωνεται μεχρι να την κατεβασεις.

Θεωρω οτι ο πιο σωστος τροπος ειναι να το εχεις σε επιφανεια που δεν γλιστραει και να κρατας με τα 2 χερια την μεμβρανη ορθια, πατας στο πανω μερος του κινητου την μεμβρανη ωστε οι γωνιες οι πανω να εφαρμοζουν σχεδον και αρχιζεις να την κατεβαζεις ενω ταυτοχρονα σιγουρευεις οτι παταει σε ολο το πλατος.

αν εχεις καποιον να στην παταει και με το πλαστικο που υπαρχει συνηθως μαζι τοτε θα βοηθησει, αλλιως φτανεις μεχρι τη μεση και κρατας με το ενα χερι και πατας με το αλλο...και προχωρας προς τα κατω. αν πατησει ισια στην αρχη δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να ξεφυγει μετα. εμενα παντα ετσι δουλευει σωστα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δυο μεγαλα χνουδια στις γωνιες...:(

Κατα τα αλλα τιποτα αλλο στην μεμβρανη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω χαλασα 21 ευρω σε μευρανες για να μπορεσω να βαλω μια σωστη ειναι το πρωτο κινητο που χαλασα 6 μευρανες και μου εκατσε το τριτο πακετο αλης μαρκας και στα προηγουμενα xperia x10 mini και neo v mini st15i χαλασα μονο απο ενα πακετο για να μπουν σωστα αλα αυτο εδω με κατεστρεψε

 

οσο για το xperia z που εχει προβλημα με το καλωδιo usb βαλε τον φωρτιστη της Motorola και φωρτισετο πληρως και κανε το update και θα δουλευει κανονικα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...