Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε ****το και το δοκίμασα και σε άσπρο και σε μαύρο, ίσως το μωβ να ήταν το τυχερό μου

Γιατί δεν αλλάζεις και αυτό; Δεν σε καλύπτει η εγγύηση;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν αλλάζεις και αυτό; Δεν σε καλύπτει η εγγύηση;

 

Με καλύπτει αλλά δεν θέλω να βάλουν χέρι στη συσκευή μου άχρηστοι τεχνικοί που τους πας το κινητό με καμμένα pixels και δεν τα βλέπουν και στο επιστρέφουν πίσω

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος τα αρχεία όλα όπως είναι, τα πάντα να τα αντιγράψω σε pc και μετά να τα περάσω στο νέο κινητό που θα αγοράσω; (Εχω το Ζ και θα πάρω το Ζ1.) Θέλω κάτι σαν κλωνοποίηση. Να περαστούν τα προγράμματα που έχω κατεβάσει μαζί με τις επιδόσεις παιχνιδιών πχ, τα sms μου και όλα γενικά. Υπάρχει η δυνατότητα αυτή; Ευχαριστώ πολύ.
________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα μισά σχεδόν από τα σχόλια στο νήμα (είναι πάρα πολλά) και τελικά ψήθηκα (όχι ότι δυσκολεύτηκα και πολύ) και το παράγγειλα και εγώ το "κινητούλι"και θα το έχω μάλλον αύριο... :happy::):D

 

ΒTW αλλαγή από iphone 4s (το android έχει άλλη γλύκα :happy:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα μισά σχεδόν από τα σχόλια στο νήμα (είναι πάρα πολλά) και τελικά ψήθηκα (όχι ότι δυσκολεύτηκα και πολύ) και το παράγγειλα και εγώ το "κινητούλι"και θα το έχω μάλλον αύριο... :happy::):D

 

ΒTW αλλαγή από iphone 4s (το android έχει άλλη γλύκα :happy:)

 

Μεγεια σου λοιπον..

Θα πας απο την μια ποιοτητα στην αλλη.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος τα αρχεία όλα όπως είναι, τα πάντα να τα αντιγράψω σε pc και μετά να τα περάσω στο νέο κινητό που θα αγοράσω; (Εχω το Ζ και θα πάρω το Ζ1.) Θέλω κάτι σαν κλωνοποίηση. Να περαστούν τα προγράμματα που έχω κατεβάσει μαζί με τις επιδόσεις παιχνιδιών πχ, τα sms μου και όλα γενικά. Υπάρχει η δυνατότητα αυτή; Ευχαριστώ πολύ.

 

για καταλογο, σμσ, κλησεις, σημειωσεις, ημερολογιο υπαρχει, το myphone explorer. τωρα για απλα αρχεια κανεις copy paste και για εγκατεστημενα κτλ δεν γνωριζω, καποιος τροπος θα υπαρχει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mου ηρθε ΟΤΑ η. 67

Βαριεμαι να ξαναστηνω...

 

Ενταξει,ποσο θα σου παρει...

Νομιζω θα δεις διαφορα στην οθονη(η ετσι νομιζω?),και η καμερα λιγο πιο γρηγορη,η μπαταρια μετα απο μια εβδομαδα στην .67,αρχισε να συμπεριφερεται σωστα(τα ιδια με την .244)

Ελα μην βαριεσαι,και προσοχη clean install:lol::lol:(ετσι να σου την πω και εγω λιγο)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ποσο θα σου παρει...

Νομιζω θα δεις διαφορα στην οθονη(η ετσι νομιζω?),και η καμερα λιγο πιο γρηγορη,η μπαταρια μετα απο μια εβδομαδα στην .67,αρχισε να συμπεριφερεται σωστα(τα ιδια με την .244)

Ελα μην βαριεσαι,και προσοχη clean install:lol::lol:(ετσι να σου την πω και εγω λιγο)

 

αχχααχ σε αλλους και ΟΤΑ και σε εμενα ακομα !!! τι να πω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες..μετά απο την τελευταία αναβάθμηση που έκανα στο Ζ και μετα απο το root και και ενω το κινητο ηταν κομπλέ πηγα να κανω μια επανεκκίνηση και έχει κολλήσει..Πιο συγκεκριμένα..κοκκινο led αναμμένο και στην οθόνη ενα άσπρο τριγωνο με ένα κατσαβίδι και μια μπλε μπάρα απο κατω και δείχνει οτι φορτωνει κατι και οτι ειναι φουλ..ολη μπλε...

καμιά ιδεα??? :worry: :worry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ποσο θα σου παρει...

Νομιζω θα δεις διαφορα στην οθονη(η ετσι νομιζω?),και η καμερα λιγο πιο γρηγορη,η μπαταρια μετα απο μια εβδομαδα στην .67,αρχισε να συμπεριφερεται σωστα(τα ιδια με την .244)

Ελα μην βαριεσαι,και προσοχη clean install:lol::lol:(ετσι να σου την πω και εγω λιγο)

 

Χαχαχ!! Ωραιος φιλε Σακη με εκανες και γελασα! :)

 

Απλα ελεγα να περιμενω με τη μια την 4.3 καποια στιγμη.

Δεν ειμαι μονο το στησιμο.. Ειναι το ρουτ, το cwm, τα mods...

Εχω μπει σε πειρασμο να την κανω ΟΤΑ να ξεγνοιασω! Ποιος, εγω!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες..μετά απο την τελευταία αναβάθμηση που έκανα στο Ζ και μετα απο το root και και ενω το κινητο ηταν κομπλέ πηγα να κανω μια επανεκκίνηση και έχει κολλήσει..Πιο συγκεκριμένα..κοκκινο led αναμμένο και στην οθόνη ενα άσπρο τριγωνο με ένα κατσαβίδι και μια μπλε μπάρα απο κατω και δείχνει οτι φορτωνει κατι και οτι ειναι φουλ..ολη μπλε...

καμιά ιδεα??? :worry: :worry: :cry:

 

Καλημέρα, έβγαλες άκρη;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες..μετά απο την τελευταία αναβάθμηση που έκανα στο Ζ και μετα απο το root και και ενω το κινητο ηταν κομπλέ πηγα να κανω μια επανεκκίνηση και έχει κολλήσει..Πιο συγκεκριμένα..κοκκινο led αναμμένο και στην οθόνη ενα άσπρο τριγωνο με ένα κατσαβίδι και μια μπλε μπάρα απο κατω και δείχνει οτι φορτωνει κατι και οτι ειναι φουλ..ολη μπλε...

καμιά ιδεα??? :worry: :worry: :cry:

Αν εισαι τυχερος και το δει το Flashtool ... περασμα τα παντα ολα απο την αρχη... διαφορετικα δοκιμασε με SEUS που και παλι θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα... Θεωρω την λυση του flashtool οτι καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και καλώς σας βρήκα και πάλι....το 1ο Ζετακι δεν το κράτησα πολύ λόγο ανάγκης.....μετά από εκεί πέρασα από 2 κινητα και να μαι πάλι εδώ.....

 

Λοιπόν έχω 2 απορίες αν μπορείτε νΑ μου τις λύσετε.....

 

1Η : Πως μπορώ να το συνδέσω με ΤV ; Έχω μια sony bravia και υποστηρίζει hdmi -MHL...

 

2η : Συνδέω usb host μπορώ να τραβήξω από το usb φωτογραφίες και βιντεάκια; Η όχι;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος αν η υπηρεσία Social Live, που την ενσωματώνει η Sony στο Xperia Z1, θα γίνει διαθέσιμη και για το Xperia Z; Ή θέλει και κατάλληλο hardware;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος αν η υπηρεσία Social Live, που την ενσωματώνει η Sony στο Xperia Z1, θα γίνει διαθέσιμη και για το Xperia Z; Ή θέλει και κατάλληλο hardware;

 

Μα το χουμε ηδη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

 

σημερα το απογευμα αγορασα απο ενα καταστημα με κινητα το sony xperia z.

το πηρα σπιτι το εβαλα για φορτιση κ μετα το ανοιξα..

 

μου ζητησε να κανω αναβαθμιση και ετσι και εκανα.

καθως λοιπον το κινητο εκανε την αναβαθμιση παρατηρησα οτι εχω κεντρικα και λιγο κατω δεξια ενα καμενο πιξελ.και μονο ενα.επισης παρατηρησα οτι το κινητο οσο εκανε αναβαθμιση ηταν ζεστο.λεω οκ απο την αναβαθμιση θα ειναι.μολις τελειωσε η αναβαθμιση το αφησα λιγο και το ζεσταμα εφυγε.οταν ομως παλι το επιασα στα χερια μου κ αρχιζα να τραβαω λιγες φωτο ετσι για να δω την ποιοτητα της καμερας το κινητο παλι ζεσταθηκε λιγο.κατι που πιστευω πως δεν ειναι και πολυ φυσιολογικο αλλα ισως και για το συγκεκριμενο κινητο να ειναι.επισης οταν ανοιξα το κινητο απο 100% η μπαταρια σε μιση ωρα πηγε 80!λογικο?για αυτο θελω μερικες γνωμες απο εσας και κυριως ατομα που το εχουν το κινητο η εστω το εχουν δουλεψει λιγο.

αυριο πρωι πρωι θα παρω στο μαγαζι να το πω το οποιο μολις το αγορα μου ειπε για οτιδηποτε παθει πατε απευθειας στη sony..κατι που με παρεξενεψε.κανονικα τι δικαιουμαι ?κανα δυο φιλους που ρωτησα μου ειπαν αμεση αντικατασταση.παρακαλω τα φωτα σας!

Edited by VassilisP
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου λοιπον..

Θα πας απο την μια ποιοτητα στην αλλη.;)

 

Σε ευχαριστώωωωωω :) Το έχω από χθες στα χέρια μου... είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Προς το παρόν δε θα το ρουτάρω... ας περάσει λίγος καιρός για να δω ότι όλα είναι οκ και αργότερα βλέπουμε! :happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Μα το χουμε ηδη...

 

Δηλαδή με αυτό μπούμε να κάνουμε live streaming από την κάμερα του κινητού στο facebook? Εννοώ το social live και όχι social life. Εκτός κι αν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώωωωωω :) Το έχω από χθες στα χέρια μου... είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Προς το παρόν δε θα το ρουτάρω... ας περάσει λίγος καιρός για να δω ότι όλα είναι οκ και αργότερα βλέπουμε! :happy::happy::happy:

 

Παρολο που το ρουτ ειναι ευκολο, αν δεν εισαι 100% σιγουρος μην το κανεις..η συσκευη ειναι αριστη και χωρις να της βαλεις χερι..;)

 

 

 

Δηλαδή με αυτό μπούμε να κάνουμε live streaming από την κάμερα του κινητού στο facebook? Εννοώ το social live και όχι social life. Εκτός κι αν είναι το ίδιο.

 

Ααα συγγνωμη, το περασμενο της ωρας βλεπεις..:p

 

Εγω πιστευω οτι τα καλουδια του Z1 θα τα παρουμε με την 4.3.

 

Απο κει και περα ολο και κατι θα γινει απο xda μερια πιστευω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

 

σημερα το απογευμα αγορασα απο ενα καταστημα με κινητα το sony xperia z.

το πηρα σπιτι το εβαλα για φορτιση κ μετα το ανοιξα..

 

μου ζητησε να κανω αναβαθμιση και ετσι και εκανα.

καθως λοιπον το κινητο εκανε την αναβαθμιση παρατηρησα οτι εχω κεντρικα και λιγο κατω δεξια ενα καμενο πιξελ.και μονο ενα.επισης παρατηρησα οτι το κινητο οσο εκανε αναβαθμιση ηταν ζεστο.λεω οκ απο την αναβαθμιση θα ειναι.μολις τελειωσε η αναβαθμιση το αφησα λιγο και το ζεσταμα εφυγε.οταν ομως παλι το επιασα στα χερια μου κ αρχιζα να τραβαω λιγες φωτο ετσι για να δω την ποιοτητα της καμερας το κινητο παλι ζεσταθηκε λιγο.κατι που πιστευω πως δεν ειναι και πολυ φυσιολογικο αλλα ισως και για το συγκεκριμενο κινητο να ειναι.επισης οταν ανοιξα το κινητο απο 100% η μπαταρια σε μιση ωρα πηγε 80!λογικο?για αυτο θελω μερικες γνωμες απο εσας και κυριως ατομα που το εχουν το κινητο η εστω το εχουν δουλεψει λιγο.

αυριο πρωι πρωι θα παρω στο μαγαζι να το πω το οποιο μολις το αγορα μου ειπε για οτιδηποτε παθει πατε απευθειας στη sony..κατι που με παρεξενεψε.κανονικα τι δικαιουμαι ?κανα δυο φιλους που ρωτησα μου ειπαν αμεση αντικατασταση.παρακαλω τα φωτα σας!

Καλημέρα και καλώς ήρθες!

 

Δυστυχώς για ένα καμμένο pixel δεν δικαιούσαι αντικατάσταση. Το γεγονός ότι ζεσταίνεται, και σε συνδυασμό με τη γρήγορη πτώση της μπαταρίας, ίσως να είναι ένδειξη πως κάποια εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Ξανά πέρνα την αναβάθμιση με το SEUS κι αν δεν στρώσει τότε πήγαινε σε ένα service point.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

για καταλογο, σμσ, κλησεις, σημειωσεις, ημερολογιο υπαρχει, το myphone explorer. τωρα για απλα αρχεια κανεις copy paste και για εγκατεστημενα κτλ δεν γνωριζω, καποιος τροπος θα υπαρχει

 

Ευχαριστώ γι'αυτά αλλα με ενδιαφέρει πολύ και το θέμα των εφαρμογών. Εαν γίνεται κλωνοποίηση της κατάστασής τους στην οποία τις έχω. ΠΧ επιδόσεις παιχνιδιών.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Ξέρετε κανένα καλό screen protection για το Ζ που να μην αφήνει δαχτυλιές να είναι καλό στην υφή !!! Σελίδα για παραγγελιά και μάρκα?? ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

το πηγα στο σερβις.ειπα για το ενα πιξελ μου ειπαν οταν αν οντως υπαρχει θα σου αλλαξουμε οθονη και θα το τσεκαρουν γενικα.παντως το κινητο δεν ετρεχε καμια εφαρμογη.μολις το ειχα πρωτοανοιξει! παρθενο σε χρηση!χθες βραδυ το αγορασα!θα μαθω και θα σας πω...στο κλασσικο μερος βρισκεται τωρα για σερβις στο κτελ κηφισσου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...