Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε έχε το νου σου μ αυτές τις βάσεις φόρτισης γιατί εγώ την πάτησα. Πήρα μια no name από eBay,πολύ όμορφη, λειτουργική, καλή ποιότητα πλαστικό κλπ ΑΛΛΑ αργεί ελεεινά να φορτίσει το κινητό. Στα χαρακτηριστικά της στην ετικέτα γράφει 1000mah,αλλά στην πραγματικότητα πρέπει να είναι ακόμη λιγότερα. Ενδεικτικά στο φορτιστή θέλει 3-4 για φουλ φόρτιση, στη βάση σχεδόν 8 ωρο κ μόλις για 75%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε έχε το νου σου μ αυτές τις βάσεις φόρτισης γιατί εγώ την πάτησα. Πήρα μια no name από eBay,πολύ όμορφη, λειτουργική, καλή ποιότητα πλαστικό κλπ ΑΛΛΑ αργεί ελεεινά να φορτίσει το κινητό. Στα χαρακτηριστικά της στην ετικέτα γράφει 1000mah,αλλά στην πραγματικότητα πρέπει να είναι ακόμη λιγότερα. Ενδεικτικά στο φορτιστή θέλει 3-4 για φουλ φόρτιση, στη βάση σχεδόν 8 ωρο κ μόλις για 75%.

 

..και καλα να αργει ..,κανα τσσαφ/μπαμ μην κανει και λαμπαδιασει

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες για τις κάμερες της SONY:

''The DSC-QX10 and DSC-QX100 is also available to pre-order across Europe. In the UK, the Sony Store has the QX10 for £179, whilst the QX100 is £399. Across most of mainland Europe, the QX10 is available for €199 and the QX100 is €449. ''

Για να δούμε σε τί τιμή θα κυκλοφορήσουν εδώ...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι η μία πλευρά ξεκόλλησε από πίσω. Το γνωστό πρόβλημα που έχει αντιμετωπίσει αρκετός κόσμος στο εξωτερικό. Δεν φαίνεται και θέλει εξονυχιστικό έλεγχο για να φανεί. Έχει κάνεις δει κάτι στο δικό του;

 

Ξενέρωσα άσχημα τώρα. :-(

photos please... η δωσε ενα link με το προβλημα απο εξωτερικο για να δουμε τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434376

 

Όσους τους ενδιαφέρει!

 

Φαίνεται να έχει αρκετά προβλήματα ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και το βλεπετε πανω σε μαυρο η μονο σε λευκο Ζ

 

Μαύρο. Δε νομίζω πως είναι θέμα χρώματος.

 

Το κακό με αυτό το πρόβλημα είναι πως δεν γίνεται αντιληπτό άμεσα. Εγώ πχ το κατάλαβα όταν άνοιξε αρκετά το καπάκι(πλέον φαίνεται με γυμνό μάτι) και τότε κατάλαβα γιατί είχα αντιμετωπίσει προβλήματα στο παρελθόν με υγρασία(νεκροί αισθητήρες).

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει αρκετά προβλήματα ακόμα.

 

Υπάρχουν αρκετοί που δουλεύουν πάνω στα ubuntu οπότε δεν πιστεύω να αργήσουν πολύ. βλέπω από παιχνίδια έχουν και το αγαπημένο μου το ski safari!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολλοί οι developers. Αν είχε φτιαχτεί μία πλήρως λειτουργική ROM με ubuntu ίσως και να την δοκίμαζα..:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το ubuntu ειναι αλλο λειτουργικο; Ποια η διαφορα απο το android; Ειναι ποιο ελαφρυ; Ποιο γρηγορο; Και οι εφαρμογες ειναι συμβατες;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το ubuntu ειναι αλλο λειτουργικο; Ποια η διαφορα απο το android; Ειναι ποιο ελαφρυ; Ποιο γρηγορο; Και οι εφαρμογες ειναι συμβατες;

http://osarena.net/android/android-apps/ubuntu-sto-android-%CF%83%CE%B1%CF%82.html

Link to comment
Share on other sites

Minotavrs σε ποσό καιρό υπολογίζεις δηλαδή να μπορούμε να την χρησιμοποιούμε καθημερινά ? Επίσης ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν είμαι στο ίντερνετ και κάνω reload την σελίδα με τον chrome δεν μου εμφανίζει τις τελευταίες ειδήσεις και πρέπει να πηγαίνω μπρος πίσω στις σελίδες για να εμφανίσει τα τελευταία νέα! τί παίζει με τον chrome?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Minotavrs σε ποσό καιρό υπολογίζεις δηλαδή να μπορούμε να την χρησιμοποιούμε καθημερινά ? Επίσης ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν είμαι στο ίντερνετ και κάνω reload την σελίδα με τον chrome δεν μου εμφανίζει τις τελευταίες ειδήσεις και πρέπει να πηγαίνω μπρος πίσω στις σελίδες για να εμφανίσει τα τελευταία νέα! τί παίζει με τον chrome?

Eχω την αισθηση οτι αυτο δεν θα γινει ποτε καθως μιλαμε για συνεργασιες σε επιπεδο hardware που ποτε δεν εγιναν ή δεν εχουν γινει ακόμα.. οσο για το chrome δοκιμασε να "καθαρισεις" τα παντα απο την case οπως επισης και σε επιπεδο εφραμογης μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκεης --> εφαρμογες-->chrome ---> εκκαθαριση δεδομενων και ότι αλλο λεει εκει χωρις φυσικα να το κανεις uninstall

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εφτασε η ωρα..οπου η επιδοτηση βγηκε! και το Z ειναι πολυ κοντα μου. ομως εχω το εξης διλημμα, αξιζει να το παρω τωρα που το S4 εχει πεσει?καθαρα σαν επεξεργαστικη ισχυ το ρωταω, μιας και το S4 μαρεσει λιγοτερο, αλλα ειναι πιο λεπτο και πιο δυνατο..

Εχω το Τ και δεν ξερω αν με το Ζ θα δω μεγαλη διαφορα ή αν ειναι σχεδον τα ιδια..και αν θα ευχαριστηθω πιο πολυ ενα πιο καινουριο οπως το s4, γιατι κατι αλλο δεν υπαρχει (το Ζ1 ειναι παντοφλα).

επισης ο φορτιστης που παταει στις επαφες για να μην ανοιγεις συνεχως την usb θυρα ειναι μες τη συσκευασια? και μια ακομα απορια, η θυρα των ακουστικων ειναι ανοιχτη? μπαινει νερο δηλαδη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1)Το dock station (επιταπέζια βάση φόρτισης) δεν συμπεεριλαμβάνεται στην συσκευασία.Βρίσκεις στο ebay με 10-15 ευρώ.

2)Η θύρα των ακουστικών είναι κλειστή,όπως όλες οι υπόλοιπες (micro usb,sim,micro sd).

Για να αποφασίσεις πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και σύγκρινέ τα.Για την υπολογιστική ισχύ που αναφέρεις,προσωπικά με αφήνει αδιάφορο μιας και δεν νομίζω ότι θα βρεις προγράμματα που θα κάνουν ταυτόχρονη χρήση των 4 πυρήνων και με τα οποία θα αντιληφθείς ουσιαστική διαφορά.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

1)Το dock station (επιταπέζια βάση φόρτισης) δεν συμπεεριλαμβάνεται στην συσκευασία.Βρίσκεις στο ebay με 10-15 ευρώ.

2)Η θύρα των ακουστικών είναι κλειστή,όπως όλες οι υπόλοιπες (micro usb,sim,micro sd).

Για να αποφασίσεις πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και σύγκρινέ τα.Για την υπολογιστική ισχύ που αναφέρεις,προσωπικά με αφήνει αδιάφορο μιας και δεν νομίζω ότι θα βρεις προγράμματα που θα κάνουν ταυτόχρονη χρήση των 4 πυρήνων και με τα οποία θα αντιληφθείς ουσιαστική διαφορά.

 

ok, ισως παρω αυθεντικη απο εξωτερικη. ειναι η αδερφη μου ντουμπαι, αν ειναι πιο φθηνα εκει θα την παρω. στο ρευμα δε ρισκαρω..

οσο για την επεξεργαστικη ισχυ, δεν μπορω να το διαπιστωσω αν δεν το χρησιμοποιησω, απο κοντα τα εχω δει και το Ζ ειναι πολυ πιο ομορφο, απλα επειδη το ανδροιδ λαγκαρει και 100 πυρηνες να του βαλεις, ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα σε αυτο το κομματι..αλλιως ναι, η χρηση που κανω ειναι πολυ soft πλεον για να πεις οτι θα το μπουκωσω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ok, ισως παρω αυθεντικη απο εξωτερικη. ειναι η αδερφη μου ντουμπαι, αν ειναι πιο φθηνα εκει θα την παρω. στο ρευμα δε ρισκαρω..

οσο για την επεξεργαστικη ισχυ, δεν μπορω να το διαπιστωσω αν δεν το χρησιμοποιησω, απο κοντα τα εχω δει και το Ζ ειναι πολυ πιο ομορφο, απλα επειδη το ανδροιδ λαγκαρει και 100 πυρηνες να του βαλεις, ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα σε αυτο το κομματι..αλλιως ναι, η χρηση που κανω ειναι πολυ soft πλεον για να πεις οτι θα το μπουκωσω..

 

κανένα λαγκαρισμα με στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

ok, ισως παρω αυθεντικη απο εξωτερικη. ειναι η αδερφη μου ντουμπαι, αν ειναι πιο φθηνα εκει θα την παρω. στο ρευμα δε ρισκαρω..

οσο για την επεξεργαστικη ισχυ, δεν μπορω να το διαπιστωσω αν δεν το χρησιμοποιησω, απο κοντα τα εχω δει και το Ζ ειναι πολυ πιο ομορφο, απλα επειδη το ανδροιδ λαγκαρει και 100 πυρηνες να του βαλεις, ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια διαφορα σε αυτο το κομματι..αλλιως ναι, η χρηση που κανω ειναι πολυ soft πλεον για να πεις οτι θα το μπουκωσω..

 

Καλοριζικο το Ζ φιλε Νικο. Επειδη σε παρακολουθω στο θεμα του Τ και εχουμε μιλησει και παλιοτερα, ξερω τις απαιτησεις σου και ξερω οτι η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο για σενα..

Την ποιοτητα του Ζ δεν θα την βρεις στην Κορεα. ;)

Καλοριζικο λοιπον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η arvato τι λέει σε χρόνους παράδοσης; Έχει κανείς εμπειρία; Θέλω να το πάω να το φτιάξουν για το ανασηκωμένο τζάμι.
Link to comment
Share on other sites

Η arvato τι λέει σε χρόνους παράδοσης; Έχει κανείς εμπειρία; Θέλω να το πάω να το φτιάξουν για το ανασηκωμένο τζάμι.

 

το Τ που το πηγα για αλλαγη του καπακιου της μπαταριας λογω του οτι ειχε φυγει η ΜΑΤ επιφανεια, εκανε 10 μερες επειδη δεν ειχαν ανταλλακτικο. το Ν8 που πηγε ελβετια γιατι εβαλα στη σιμ ανταπτορα και χαλασα την υποδοχη εκανε 7 μερες!!

οποτε ειναι σχετικα ολα, αν το πας αρβατο παντως σιγουρα θα γλιτωσεις εβδομαδες σε σχεση με οποιοδηποτε αλλο σημειο που αργουν να τα στειλουν και να παραλαβουν γιατι περιμενουν να μαζευτει ογκος.

Καλοριζικο το Ζ φιλε Νικο. Επειδη σε παρακολουθω στο θεμα του Τ και εχουμε μιλησει και παλιοτερα, ξερω τις απαιτησεις σου και ξερω οτι η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο για σενα..

Την ποιοτητα του Ζ δεν θα την βρεις στην Κορεα. ;)

Καλοριζικο λοιπον

 

 

νασαι καλα φιλε μου αλλα ακομα δεν το εχω παρει, θα επιδιωξω να μεγαλωσω κιαλλο την επιδοτηση μπας και το παρω δωρεαν.. οποτε ακομα το σκεφτομαι.

η αληθεια ειναι οτι 2-3 χαζοι λογοι με κωλωνουν, οπως οτι το S4 ειναι ελαφρως πιο μαζεμενο (γενικα το Τ για μενα ειναι το μεγιστο καλο μεγεθος, οποτε τις 5" τις παιρνω με βαρια καρδια ως προς αυτο), επισης το οτι το Τ πολυ συχνα δεν εχει την εμβελεια της samsung σε wifi και επειδη μενω μονιμα επαρχια, τυχαινει σε 2-3 μαγαζια που συχναζω να πιανω οριακα..και με χαλαει εκεινη τη στιγμη. χαζος λογος αλλα ειναι μειονεκτημα. και τελος, περα απο το σχεδιο και την αδιαβροχοποιηση το Ζ δεν υπερισχυει αλλου νομιζω. και μαλιστα για την καμερα ακουω καλυτερα λογια για S4..

οποτε μεχρι τελευταια στιγμη θα το σκεφτω, αν και σχεδον εχει πεισθει οτι το Ζ προτιμω.

α! και επισης μου εχει κανε εντυπωση οτι η samsung δινει γενικα ανβαθμισεις για πολλα χρονια κατι που η σονυ δεν κανει..οχι οτι με νοιαζει, αλλα ετσι για να μη βαριομαστε (ειδικα αν το κρατησω πανω απο χρονο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...