Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας !!! τι κανετε ??? ειμαι απο αθηνα και παρακολουθω εδω και καιρο αυτα που γρφετε και ειναι πολυ ενδιαφεροντα !!! ειμαι οπως καταλαβατε ενας Zetakias !!!και οπως ειναι φυσικο εχω αποριες !!!! θα μας ερθει ui tou Z1 ? αν ναι ποτε ?? επισης θα ηθελα να ρωτησω , ειναι καλο να εχουμε προγραμματα beta στο κινιτο μας ? για αρχη αυτα !!! ευχαριστω πολθ εκ προτερον !!! ελπιζω να μην κουραζω !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλώς όρισες Λεφτέρη στην παρέα. Για το πρώτο που ρωτάς δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς και πολύ πιθανόν να μην ξέρουν ούτε στην Ιαπωνία αν θα το δώσουν και πότε το αναβαθμισμένο UI του Ζ1 το οποίο ομολογουμένως είναι πολύ όμορφο. Ευελπιστώ ότι τα παιδιά στους XDA θα σίγουρα θα βρουν τρόπο να το διανύμουν και σε άλλες συσκυές.;)

 

Τι εννοείς προγράμματα beta;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα !!!μακαρι να το κανουν !!! και απο τα παιδια του XDA να γινει δυστυχώς δεν ξερω να το κανω εγω και ουτε καποιος γνωστος μου !!!! επισης οταν λεω προγραμματα beta υπαχρει το google chrome beta υπαρχει facebook beta και ρωταω μπορουμε να τα βαουμε η παιζει και να εχουμε προβλημα ???
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη,κάπου πήρε το μάτι μου για 400$ .

@mylogic_x :Παρήγγειλα την μπαταρία-θήκη 4200mah, σε μαύρο από Αγγλία (25€) και την περιμένω από βδομάδα.Αν θές υπάρχει κ της mugen 3000mah, 70€ η οποία αν και ακριβή είναι κορυφαίας ποιότητας.

@typhoonx:Από το ebay το αγόρασα κ εγώ το εν λόγω τζαμάκι της spigen.Όταν το τοποθετήσεις κ το δουλέψεις θα σ'αφήσει άφωνο η ποιότητα του.Προσωπικά δεν έχω μετανιώσει για τα χρήματα που έδωσα.Θα με θυμηθείς...

 

και εγώ αυτή την τιμή είδα....400 το μεγάλο και 250 το μικρό! Αλλά το θέμα είναι, να πάρεις αυτό ή να πας κατευθείαν στο Z1??? φωτιές ανάβει παλι η sony και ακόμα δεν έχω ξεχρεώσει το κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με ξενέρωσε πολύ η όλη φάση με το Ζ1. Δίνεις δηλαδή τόσα λεφτά και σε 7 8 μήνες τσουπ νέα ναυαρχίδα. Κανονικά έπρεπε μια κάθε χρόνο και όχι 2 καθε χρόνο...
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό 250 περίπου. Αν έχεις το Ζ πάρε αυτό. Σίγουρα θα χεις καλύτερο αποτέλεσμα από οποιοδήποτε κινητό και θα μπορείς να το χρησιμοποιείς με όλα σου τα smartphones (και tablets). Δηλαδή θα σου μείνει. Ενώ το κινητό το αλλάζεις.

Εγώ το σκέφτομαι αν πέσει η τιμή του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος και πανευτυχής κάτοχος ενός μαύρου Xperia Z. Μετά από πολλές συσκευές νομίζω βρήκα αυτή που θα κρατήσω για τουλάχιστον ένα χρόνο. Είναι ό,τι πιο ομορφο και premium έχω πιάσει. Χαίρομαι που θα τα λέμε και επίσημα, πλέον, από δω. Ξεκινάω με αναβάθμιση σε .244, ρουτ και ρικόβερυ.:)

Καλομιλητο Κωνσταντίνε !

Το είπες και το έκανες !

Είχα μείνει λίγο πίσω στο διάβασμα του τοπικ και χθες είδα το ποστ σου.

Για την εφαρμογή κάμερας της lenovo, είχα μια ποιο παλιά έκδοση και την έβγαλα για με το boot του τηλεφώνου χωρίς να την ανοιξω έτρωγε ~115mb ram. Όχι ότι θα έχει πρόβλημα με τη ram το z αλλά είναι πολλά τα mb. Όποιος την έχει ας την παρακολουθήσει για να δει πως τα πάει.

Δεν έχω το z.

κρίμα που δεν μένω στην Αθήνα για να ερχόμουν στη συνάντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο Κωνσταντίνε !

Το είπες και το έκανες !

Είχα μείνει λίγο πίσω στο διάβασμα του τοπικ και χθες είδα το ποστ σου.

 

Ευχαριστω ρε Θαναση!! Δεν αντεξα μακρυα απο τον ερωτα μου..!! Οντως σε εχασα τελευταια! Για να γινεσαι πιο ενεργος παρακαλω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ξενέρωσε πολύ η όλη φάση με το Ζ1. Δίνεις δηλαδή τόσα λεφτά και σε 7 8 μήνες τσουπ νέα ναυαρχίδα. Κανονικά έπρεπε μια κάθε χρόνο και όχι 2 καθε χρόνο...

 

Γιατι ξενερωσες?αφου ετσι δουλευει το πραγμα εδω και χρονια..

απλα μπορεις να παιρνεις τη ναυαρχιδα οταν βγει η επομενη!

εγω πχ θα παρω το Ζ μολις ερθει το Ζ1, κατα το χειμωνα, αν δεν βγαζει honami mini με τα specs Που λεγανε..και γιατι το Ζ1 ειναι παντοφλα (οκ ωραια specs αλλα τερας-οριακα το Ζ αντεχω) και γιατι το Ζ μια χαρα καλυπτει και τον μεσο και τον power user..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ξενερωσες?αφου ετσι δουλευει το πραγμα εδω και χρονια..

απλα μπορεις να παιρνεις τη ναυαρχιδα οταν βγει η επομενη!

εγω πχ θα παρω το Ζ μολις ερθει το Ζ1, κατα το χειμωνα, αν δεν βγαζει honami mini με τα specs Που λεγανε..και γιατι το Ζ1 ειναι παντοφλα (οκ ωραια specs αλλα τερας-οριακα το Ζ αντεχω) και γιατι το Ζ μια χαρα καλυπτει και τον μεσο και τον power user..

 

Έτσι δουλεύει το πραγμα εδώ και χρόνια στη σονυ. Δεν είδα κάποιο gs5 ή one 2 χθες.. Εγω προσωπικά δεν θα ξανα εμπιστευτώ απο την αρχή ναυαρχίδα της σονυ. Γιατι και με το Ζ1, οταν θα ρθουν οι επόμενες των Samsung και htc, παίζει να βγάλει το Ζ2.. Αυτό που λες για το μέγεθος δεν ισχύει. Μισο εκατοστό παραπάνω είναι. Στο πάχος δε θα δεις διαφορά. Εμενα πάντως μς ξενερωσε που το πήρα απο την αρχή. Εσυ που θα το πάρεις μετά από πολύ καιρό σε βολεύει που βγήκε νεα ναυαρχίδα.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

@dimitrissa , maria_m89

Σύμφωνα με το xperiablog (http://www.xperiablog.net/2013/09/03/sony-qx10-and-qx100-lens-style-cameras-get-priced-specs-leak-in-full/) οι τιμές για τα αξεσουάρ κάμερας θα είναι 500$ και 250$ και θα κυκλοφορήσουν στο τέλος του μήνα.Στο link υπάρχουν και τα χαρακτηριστικά τους.

Αν κάποιος φίλος κατέχει (ως επαγγελματίας) τα περί φωτογραφίας,ας ρίξει μια ματιά να μας πει εάν και κατά πόσο αξίζουν.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το πραγμα εδώ και χρόνια στη σονυ. Δεν είδα κάποιο gs5 ή one 2 χθες.. Εγω προσωπικά δεν θα ξανα εμπιστευτώ απο την αρχή ναυαρχίδα της σονυ. Γιατι και με το Ζ1, οταν θα ρθουν οι επόμενες των Samsung και htc, παίζει να βγάλει το Ζ2.. Αυτό που λες για το μέγεθος δεν ισχύει. Μισο εκατοστό παραπάνω είναι. Στο πάχος δε θα δεις διαφορά. Εμενα πάντως μς ξενερωσε που το πήρα απο την αρχή. Εσυ που θα το πάρεις μετά από πολύ καιρό σε βολεύει που βγήκε νεα ναυαρχίδα.

 

ναι ετσι δουλευει η σονυ, το ξερουμε..εμενα προσωπικα μαρεσει γιατι ξερεις οτι μετα απο 6-8 μηνες παιρνεις ναυαρχιδα στην τιμη mid range των αλλων, και πιο κατω! Δηλαδη ασχημα ειναι που το Τ κανει 260 τωρα και το Ζ 420??

Ρε παιδια, να ειμαστε λογικοι, τα κινητα, που πλεον τα εχουν κανει τοσο αναλωσιμα και που το κοστος κατασκευης τους ειναι εξαιρετικα χαμηλο, δε θα επρεπε να κοστιζουν πανω απο 300-400 ευρω το πιο ακριβο!! το οτι φτανουν εκει πανω ειναι αλλη ιστορια, αλλα ειναι αν οχι αυτονοητο, τοτε πολυ λογικο να πεφτει, να πρεπει να πεφτει η τιμη τους τοσο γρηγορα! και εγω το Τ το πηρα την 1η μερα που ηρθε ελλαδα, αλλα ηξερα οτι θα κανει τα μισα λεφτα μετα απο λιγο!

Γιαυτο λοιπον θεωρω οτι το Ζ τωρα εχει μια ανεκτη τιμη και το Τ ειναι ευκαιρια.. πιστευω πως μολις ερθει το Ζ1 το Ζ θα πεσει αρκετα..και τοτε θα ειναι πραγματικη ευκαιρια!

Οσο για το παχος, εννοειται πως και μισο χιλιοστο κανει τη διαφορα! αν πιασεις το S4 πχ το Ζ1 θα σου μοιαζει κουμουτσα (εγω απλα δε συμπαθω σαμσουνγκ).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε Νίκο. Και γω περίμενα να πέσει το Ζ για να το αγοράσω και πιστεύω ότι στα 420 ευρώ είναι πολύ καλο vfm.

Επίσης, όταν ξέρεις ότι σε καλύπτει αυτό που αγοράζεις, τότε δεν σε πειράζει αν βγαίνει ναυαρχίδα ακόμα και κάθε 2 μήνες. Πάντα κάθε 7-8 μήνες (για σονυ) ή κάθε χρόνο (για σαμσουνγκ) θα βγαίνει κάτι καλύτερο. Αφού ικανοποιείσαι με αυτό που έχεις στα χέρια σου, είναι λίγο θέμα μάρκετινγκ το να σου δημιουργούν ανάγκη να πάρεις πχ το Ζ1 που έχει καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε Νίκο. Και γω περίμενα να πέσει το Ζ για να το αγοράσω και πιστεύω ότι στα 420 ευρώ είναι πολύ καλο vfm.

Επίσης, όταν ξέρεις ότι σε καλύπτει αυτό που αγοράζεις, τότε δεν σε πειράζει αν βγαίνει ναυαρχίδα ακόμα και κάθε 2 μήνες. Πάντα κάθε 7-8 μήνες (για σονυ) ή κάθε χρόνο (για σαμσουνγκ) θα βγαίνει κάτι καλύτερο. Αφού ικανοποιείσαι με αυτό που έχεις στα χέρια σου, είναι λίγο θέμα μάρκετινγκ το να σου δημιουργούν ανάγκη να πάρεις πχ το Ζ1 που έχει καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή.

 

ετσι ειναι! εγω θα συνδυασω επιδοτηση wind με birdphone και ελπιζω να το παρω πολυ πολυ λιγοτερο..

απο εκει και περα και το Τ που εχω μια χαρα ειναι,αλλα τα 2GB ραμ και το αδιαβροχο (απλα και μονο για να ξενοιασω στα τραπεζια,αν θα πεσει σταγονα, κτλ) ειναι πειρασμος! συν η καλυτερη καμερα απο το Τ ειδικα στην εστιαση..

κατα ταλλα σιγουρα το Ζ1 ειναι μεγαλη αναβαθμιση αν η καμερα ειναι τοοοσο καλυτερη, αλλα δεν ξερω αν αξιζει μονο για αυτο..cpu οκ, απλα περιττο για τους περισσοτερους

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι η μία πλευρά ξεκόλλησε από πίσω. Το γνωστό πρόβλημα που έχει αντιμετωπίσει αρκετός κόσμος στο εξωτερικό. Δεν φαίνεται και θέλει εξονυχιστικό έλεγχο για να φανεί. Έχει κάνεις δει κάτι στο δικό του;

 

Ξενέρωσα άσχημα τώρα. :-(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι η μία πλευρά ξεκόλλησε από πίσω. Το γνωστό πρόβλημα που έχει αντιμετωπίσει αρκετός κόσμος στο εξωτερικό. Δεν φαίνεται και θέλει εξονυχιστικό έλεγχο για να φανεί. Έχει κάνεις δει κάτι στο δικό του;

 

Welcome to the club

Link to comment
Share on other sites

Το πήγες για επισκευή;

 

Οχι

 

Δυστυχώς "επένδυσα" σε αυτή τη συσκευή και μου είναι αρκετά απαραίτητη στη δουλειά μου.δεύτερο smartphone δεν έχω, ούτε λεφτά για αγορά νέου, οπότε ευελπιστώ να το πάω κάποια στιγμή πριν λήξει η εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βγάλετε καμιά φωτογραφία να το δούμε και μεις;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Είναι από την πλευρά που είναι ο φακός και έχει ανασηκωθεί το τζάμι και προεξέχει πλέον οριακά από το πλαίσιο. Στις άλλες 3 πλευρές δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Το Σάββατο θα μπορέσω να ανεβάσω φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τοφερε η κουβεντα να σας πω και εγω την ιστορια μου: σε αυτους που εχει ξεκολησει να ξερουν οτι δεν ξανακολαει στην ιδια ταινια αρα θα χρειστει arvato. Ειχα αναφερει πριν κανα δεκαημερο οτι εντοπισα στην καμερα σκονη.θεωρησα σωστο να το ανοιξω με τη μεθοδο της βεντουζας και να το καθαρισω. Που να τρεχω λεω και ποσο θα κανουν στο service. Το εκανα λοιπον και το θεμα ειναι οτι δεν ειναι σκονη αλλα η καμερα. Ευτυχως βρηκα στο ebay με 50 ευρω γνησια και δευτερα με τριτη θα την βαλω.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια βάση φόρτισης αυθεντική την οποία δεν χρειάζομαι πια.

αν ενδιαφέρεται κάποιος την δίνω με τη συσκευασία της 15 ευρώ.

 

ευελπιστώ πως με αυτή τη βάση http://www.ebay.com/itm/Black-Sync-Data-Charging-Dock-Cradle-Charger-Cable-For-Sony-Xperia-Z-L36h-KCND-/261239545648?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item3cd3171f30 θα χωράει το κινητό με τη θήκη σιλικόνης, γιατί βαρέθηκα κάθε βράδυ το βάλε-βγάλε της θήκης :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...