Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

 

αν ενδιαφέρεται κάποιος για το bluetooth handsfree sbh20 ας στείλει ένα pm.

η συσκευή δεν έχει κάποιο πρόβλημα, απλά δεν καλύπτει τις ανάγκες μου. ο σκοπός που το πήρα ήταν να ακούω ασύρματα ραδιόφωνο από το xperia z (με χρήση του γνωστού mod του οδηγού - ευαγγελίου), αλλά δυστυχώς δεν πιάνει καλά χωρίς ενσύρματα ακουστικά, οπότε πάω για το sbh50

 

Tο ξέρω πως είμαι offtopic, αλλά δένει πολύ καλά με το z και θέλω να το πάρει κάποιος Zακιας που θα το ευχαριστηθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχει συνδέσει κανείς χειριστήριο ps3 στο Ζ;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια απροβλημάτιστη 4.2.2 μαμά ρομ , μαζί με ροοτ. Ζητάω πολλά ; :p
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια απροβλημάτιστη 4.2.2 μαμά ρομ

 

Μαλλον ναι γνωριζοντας την προβληματικη 4.0.4 μετα απο την 2.3 και καπακι προβληματικη 4.1 μετα απο 4.0.4 σε παλιοτερες συσκευες της....:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά έχω να σας πω ότι ο μόνος τρόπος που κατάφερα να δουλέψει το ξυπνητήρι είναι χωρίς κανένα απολύτως task killer και χωρίς ούτε καν το stamina!! Δοκίμασα με μόνο task killer αλλά που εννοείται είχα σε εξαίρεση το alarm clock extreme και πάλι δεν δούλεψε, δοκίμασα με μόνο το stamina και πάλι τίποτα... Μα τόσο καλά είναι πια αυτά;;!

 

Κι εμένα το ίδιο Μαρία,με ενεργοποιημένο το stamina δεν δουλεύει οπότε αναγκαστικά το έβαλα στην λίστα εξαιρέσεων και δούλεψε κανονικά.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά το μόνο κουφό που έκανε ήταν όταν έσβησε από μπαταρία χωρίς να έχω ξυπνητήρι και άναψε μετά στο φορτιστή επέμενε η ειδοποίηση ότι έχω ξυπνητήρι για να.φύγει αναγκαστικα να τα διαγράψω όλα και μετα ξεκόλλησε.

Μάλλον πρέπει να συντομευουν κάποια.αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τόσες αναβαθμίσεις έχουν κάνει, όπου να ναι ετοιμάζεται και η καλή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να βγάζουμε το σήμα του nfc από την μπάρα επάνω; Διότι είναι ενοχλητικό να το βλέπεις όλη την ώρα (έχω ανοιχτά nfc λόγω smart tag)

 

Αύριο θα παραγγείλω τις θήκες για ντοκ. Να δούμε τι παίζει γιατί ο,τι δοκίμασα μέχρι τώρα δεν πιάνει.

Edit: άκυρο. Μόλις είδα ότι άσπρο και μαύρο εξαντλήθηκαν. Οπότε περιμένουμε

.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να βγάζουμε το σήμα του nfc από την μπάρα επάνω; Διότι είναι ενοχλητικό να το βλέπεις όλη την ώρα (έχω ανοιχτά nfc λόγω smart tag)

 

Αύριο θα παραγγείλω τις θήκες για ντοκ. Να δούμε τι παίζει γιατί ο,τι δοκίμασα μέχρι τώρα δεν πιάνει.

Edit: άκυρο. Μόλις είδα ότι άσπρο και μαύρο εξαντλήθηκαν. Οπότε περιμένουμε

 

Βασίλη να μη με ξεχάσεις κι εμένα για την θήκη, πες μου πόσο κάνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παντως οσο λατρευω το Ζ για την επιβλητικη προσωπικοτητα του,αλλο τοσο απογοητευτηκα απο το ντοκ,πρωτη φορα ειδα συσκευη usb που να ειναι εντελος αχρηστη με υπολογιστη!δεν φορτιζει,δεν περναει δεδομενα,μονο για μπριζα με το καλωδιακι.
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη να μη με ξεχάσεις κι εμένα για την θήκη, πες μου πόσο κάνει.

 

Δεν σε ξεχνάω Κώστα μην ανησυχείς. Απλά από ότι είδα τελείωσαν οι μαύρες οπότε πρέπει να περιμένουμε λογικά.

 

 

παντως οσο λατρευω το Ζ για την επιβλητικη προσωπικοτητα του,αλλο τοσο απογοητευτηκα απο το ντοκ,πρωτη φορα ειδα συσκευη usb που να ειναι εντελος αχρηστη με υπολογιστη!δεν φορτιζει,δεν περναει δεδομενα,μονο για μπριζα με το καλωδιακι.

 

Κοίτα μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Για να φτάσουμε σε επίπεδο να στέλνουμε δεδομένα wireless και συγκεκριμένα μέσω των pins θα πάρει μερικά χρόνια :ρ

.
Link to comment
Share on other sites

παντως οσο λατρευω το Ζ για την επιβλητικη προσωπικοτητα του,αλλο τοσο απογοητευτηκα απο το ντοκ,πρωτη φορα ειδα συσκευη usb που να ειναι εντελος αχρηστη με υπολογιστη!δεν φορτιζει,δεν περναει δεδομενα,μονο για μπριζα με το καλωδιακι.

 

Xperia Z: Τα must have της επόμενης ημέρας

20. O ευκολότερος τρόπος για να δείτε τα αρχεία της συσκευής σας στον υπολογιστή σας είναι να κατεβάσετε απο το Google Play την εφαρμογή Software Data Cable όπου με δυο κλικ έχετε access στα αρχεία σας μέσω WiFi. Εννοείται ότι είναι συμβατό τόσο με Windows όσο και Mac.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα η βιντεοκαμερα μου η σονυ με σκληρο στο ντοκ της κανονικα φορτιζει και ανταλλασει δεδομενα με τον υπολογιστη,η αλλη που εχω επισης βιντεοκαμερα tg3 fullhd επισης τα παντα μεσω του ντοκ της,τι να πω,να πω για το παλμ πριν 10 χρονια στο ντοκ του και φουλ συνδεση με υπολογιστη?και χιλιες δυο αλλες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου με φουλ φανκτιον ντοκ.πρωτη φορα ντοκ που με τον υπολογιστη δεν κανει τιποτα και χρησιμευει μονο για φορτιση απο μπριζα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση.Ξέρει κανείς ποιά έκδοση είναι αυτή?Το περίεργο είναι ότι πριν λίγες ώρες που το είχα ξανασυνδέσει δεν είχε βγάλει κάτι.Είμαι στην 253.

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση.Η έκδοση παρέμεινε η ίδια.Όταν άνοιξε το τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση έκανε αναβάθμιση 3 προγραμμάτων και βλέπω ότι έχει εγκατασταθεί το McAfee Security,to Box και επίσης όταν πατάω το κουμπί για να κλείσω το τηλέφωνο μου εμφάνισε ένα νέο υπομενού: Λήψη στιγμ. οθόνης.

Δεν έχω κάνει root το τηλέφωνο μιας κ το πήρα με την 253 εγκατεστημένη.

Edited by efrai
Αναβάθμιση
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

κοιτα η βιντεοκαμερα μου η σονυ με σκληρο στο ντοκ της κανονικα φορτιζει και ανταλλασει δεδομενα με τον υπολογιστη,η αλλη που εχω επισης βιντεοκαμερα tg3 fullhd επισης τα παντα μεσω του ντοκ της,τι να πω,να πω για το παλμ πριν 10 χρονια στο ντοκ του και φουλ συνδεση με υπολογιστη?και χιλιες δυο αλλες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου με φουλ φανκτιον ντοκ.πρωτη φορα ντοκ που με τον υπολογιστη δεν κανει τιποτα και χρησιμευει μονο για φορτιση απο μπριζα.

 

Παρόλο που δεν το έχω το Dock, άμα προσέξεις το μόνο που έχει σαν σύνδεση με το κινητό είναι τα δύο pin που εφαρμόζουν στο αριστερό μέρος της συσκευής στις αντίστοιχες οπές που έχει το κινητό, προφανώς είναι το θετικός - αρνητικός πόλος του κυκλώματος φόρτισης του κινητού (ελπίζω να το περιέγραψα σωστά :) ).

Για να μπορούσες να κάνεις κάτι περισσότερο θα έπρεπε να συνδεόταν στην θύρα micro USB που έχει, που όμως λόγω του προστατευτικού της θύρας που έχει δεν θα ήταν εύκολο να εφαρμόσει εύκολα για αυτό προτίμησαν την παραπάνω λύση.

Έτσι γινόταν και σε εμένα σε μία φωτογραφική camera Kodak με το αντίστοιχο dock που είχε κ.α.

 

Τώρα για το ότι δεν φορτίζει από θύρα του Η/Υ έχω διαβάσει ότι είναι λόγω της χαμηλής έντασης (500mA) που δίνουν αυτές σε σχέση με του επιτοίχιου φορτιστή (1500ma). Βέβαια έχει πάρει το μάτι αναφορές ότι σε ορισμένους δούλεψε η οriginal της SONY σε θύρα USB3 που ήταν κατάλληλη για USB Charging, καθώς και ότι οι αντίστοιχες συμβατές θήκες όπως αυτή, φορτίζει από θύρα έστω και με χαμηλό ρεύμα (Δες τα reviews) που η original δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ξεχνάω Κώστα μην ανησυχείς. Απλά από ότι είδα τελείωσαν οι μαύρες οπότε πρέπει να περιμένουμε λογικά.

 

 

 

 

Κοίτα μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Για να φτάσουμε σε επίπεδο να στέλνουμε δεδομένα wireless και συγκεκριμένα μέσω των pins θα πάρει μερικά χρόνια :ρ

 

Υπαρχει τροπος μεταφορα δεδομενων και τροφοδοσια μαζι το λεγομενο bus ή αλλιος το one wire προτοκολο της maxim η το i2c της philips. Για να δουλεψει ομως σε pc και στο κινητο χρειαζετε επιπλεον hardware στο dock και στο κινητο συνεπως επιπλεον κοστος.

Βεβαια η ταχυτητα δεν ειναι καθαρη usb 2 θα ηταν περιπου σαν πρωτης γενιας usb αλλα για απλα πραγματα μια χαρα θα ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν λίγες μέρες δεν μου έκανε αναβάθμιση στο systemcleanup .έβγαζε δεν υπάρχει χώρος.είπα οκ.Ένα πρόγραμμα ήταν δε βαριέσαι.Σήμερα μου το έκανε κ στη small app camera.το ίδιο μήνυμα λάθους.η παλιά έκδοση.συνεχίζει να δουλεύει.Μήπως σιγά σιγά αρχίζει να το κάνει κ σε άλλες με τον καιρό ? Τι μπορεί να φταίει.Έχω κάνει καθαρισμό cache αρκετές φορες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν λίγες μέρες δεν μου έκανε αναβάθμιση στο systemcleanup .έβγαζε δεν υπάρχει χώρος.είπα οκ.Ένα πρόγραμμα ήταν δε βαριέσαι.Σήμερα μου το έκανε κ στη small app camera.το ίδιο μήνυμα λάθους.η παλιά έκδοση.συνεχίζει να δουλεύει.Μήπως σιγά σιγά αρχίζει να το κάνει κ σε άλλες με τον καιρό ? Τι μπορεί να φταίει.Έχω κάνει καθαρισμό cache αρκετές φορες

 

Λοιπόν, σε εμένα το έκανε με το που το πήρα σε εμένα ξεκίνησε βάζοντας το παιχνίδι real racing μετά μου το έκανε σε όλα τα προγράμματα. Τελικά αναγκάστηκα να περάσω ξανά την Ρομ επιδιορθώνοντας με το SUS.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε εμένα το έκανε με το που το πήρα σε εμένα ξεκίνησε βάζοντας το παιχνίδι real racing μετά μου το έκανε σε όλα τα προγράμματα. Τελικά αναγκάστηκα να περάσω ξανά την Ρομ επιδιορθώνοντας με το SUS.

 

Ελπίζω να πάει μέχρι την νέα αναβάθμισμενη rooted Rom .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πάει μέχρι την νέα αναβάθμισμενη rooted Rom .

 

Θα πάει όσο δεν θα περνάς προγράμματα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει όσο δεν θα περνάς προγράμματα.

 

Δεν περνάω καινούργια.οι αναβαθμίσεις είναι στο αυτόματο.Μόνο του ενημερώνει ότι ήδη υπάρχει.κ στα δύο που το έκανε ήταν ήδη εγκατεστημένα κ στην ενημέρωση βγήκε το σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Easy Rooting Toolkit now available for Xperia S, Xperia Z and Xperia SP

 

Easy Rooting toolkit supports the following customisations:

 

Xperia Z (C6603) {FW: 10.1.1.A.1.307} [Cust: 1270-6704]

 

More info :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327472

 

 

 

First Xperia Z Android 4.2.2 screenshots leak

Xperia Z’s Android 4.2.2 update demoed on video

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

Το software data cable δεν λειτουργει σε μένα. Τα σύνδεσα στο ίδιο wifi, τον άνοιξα από κινητό και πάτησα σε όλα (Chrome mozila ie ) τον κωδικό αλλά τίποτα. Καμία ιδέα κανείς;

 

Windows 7 έχω

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...