Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΥΣ : βρήκα μια εφαρμογή ονόματι dialer one. Αυτή έχει το τ9 ενσωματωμένο όπως γράφεις νούμερα. Έχει κανείς καμιά άλλη εφαρμογή τέτοιου τύπου; (η συγκεκριμένη τρώει κάτι φρίκες ώρες ώρες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2Rvb2h1dC5kaWFsZXIiXQ..

Βαλε και ενα theme.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκουσε με, γνώμη μου κατεβάζεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202685 αυτή τη Rom που έχει ανεβάσει ο συμφορουμοίτης x8diesel την περνάς με το flashtool Και παρατηρείς διαφορές που θα βρεις, ότι αλλαγές έχω κάνει πάνω σε αυτή τη Rom τις έκανα. Αυτή έχω κι εγώ πλέον και είναι πολύ ελαφριά και άδεια.Δοκίμασε τη δε χάνεις τπτ να δοκιμάσεις, τόσο κόπο έχεις κάνει μέχρι τώρα.

 

Αν και έλεγα να το κρατήσω με βάση την μαμα του μέχρι 4.2 αλλά θα το κοιτάξω απλά λόγω διακοπών δεν έχω pc αυτές τις μέρες. Μόλις γυρίσω με το καλό θα πειραματιστώ λίγο.

( σκέφτομαι μετά το Πάσχα να το πάω και μια βόλτα από το service να δούμε για αυτά τα νερά στην οθόνη όταν το πιέζεις γιατί μου έχουν μπει ιδέες τώρα. )

.
Link to comment
Share on other sites

Αν και έλεγα να το κρατήσω με βάση την μαμα του μέχρι 4.2 αλλά θα το κοιτάξω απλά λόγω διακοπών δεν έχω pc αυτές τις μέρες. Μόλις γυρίσω με το καλό θα πειραματιστώ λίγο.

( σκέφτομαι μετά το Πάσχα να το πάω και μια βόλτα από το service να δούμε για αυτά τα νερά στην οθόνη όταν το πιέζεις γιατί μου έχουν μπει ιδέες τώρα. )

Αυτή είναι η διεθνής έκδοση, μαμά είναι κι αυτή, μη κολλάς και όταν βρεις χρόνο δοκίμασε την.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

1.Για να παίξει ράδιο μέσω ίντερνετ πρέπει να κατεβάσεις πρόγραμμα, δοκίμασε το tuneIn radio,Και αν σε ικανοποιήσει τότε στείλε μου ΠΜ με το email σου.

2.Η μπαταρία θέλει μερικές καλές φορτίσεις - αποφοφορτίσεις , και θα στρώσει.

 

 

Φίλε μου είσαι φοβερός

δουλεύει άψογα!!!!!

γνωρίζεις εάν βάλω ηχείακι εάν θα δουλέψει σαν κεραία?

στις περιπτώσειΣ που δεν θα έχω ίντερνετ.

όπως και να έχει σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1.Για να παίξει ράδιο μέσω ίντερνετ πρέπει να κατεβάσεις πρόγραμμα, δοκίμασε το tuneIn radio,Και αν σε ικανοποιήσει τότε στείλε μου ΠΜ με το email σου.

2.Η μπαταρία θέλει μερικές καλές φορτίσεις - αποφοφορτίσεις , και θα στρώσει.

 

 

Φίλε μου είσαι φοβερός

δουλεύει άψογα!!!!!

γνωρίζεις εάν βάλω ηχείακι εάν θα δουλέψει σαν κεραία?

στις περιπτώσειΣ που δεν θα έχω ίντερνετ.

όπως και να έχει σε ευχαριστώ

 

το Z έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο όποτε όταν δεν έχεις ιντερνετ του συνδεεις ακουστικά και χρησημοποιεις την εφαρμογή ραδιοφώνου που έχει

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτήσεις.

1) έκανα αυτό για το ραδιόφωνο και εξαφανίστηκε από τις εφαρμογές μετά την επανεκκίνηση.

2) κάθε φορά που ανοίγει το κινητό μου βγάζει 'γίνεται αναβάθμιση του Android" και κάνει κάπου 78 εφαρμογές.

Έκανα wipe dalvik και fix αλλά τίποτα ακόμα τα βγάζει κάθε φορά

3) αυτό με την οθόνη και τα νερά όταν την πιέζεις πολύ η στα πλάγια να το φοβηθώ η όχι; επειδή με ανησύχησε ο φίλος πιο πάνω

 

Βασικά πηγές στο system/ app να δεις αν είναι η εφαρμογή εκεί; Γιατί την πάτησα και εγώ στην αρχή με το mod για το Ραδιόφωνο. Είχα κάνει λάθος στα permissions και είχε εξαφανιστεί.

Αυτό για την αναβάθμιση εφαρμογών μου το κάνει και μένα πάντα μετά την εκκίνηση. Φυσικά αναβαθμίζει μόνο 39, θα είναι αυτές που έχω βάλει έξτρα αλλά δε με ενοχλεί.

Edited by mas
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

βρήκα και άλλο Z με το ίδιο πρόβλημα με εμένα ,,,,,,,, πιστεύω να μου κάνουν αντικατασταση από τη sony ....θα σας ενημερώσω όταν θα μου πουν ...προς το παρών είμαι χωρίς τηλεφωνώ εδώ και το video που βρήκα στο youtube
Link to comment
Share on other sites

το SXZ μου είχε μια έκδοση της credit Γερμανίας. το WiFi ήταν χάλια

με πολλά disconnections. τώρα που έχω βάλει τη rom nl από xda το WiFi είναι σταθεροτατο

Link to comment
Share on other sites

βρήκα και άλλο Z με το ίδιο πρόβλημα με εμένα ,,,,,,,, πιστεύω να μου κάνουν αντικατασταση από τη sony ....θα σας ενημερώσω όταν θα μου πουν ...προς το παρών είμαι χωρίς τηλεφωνώ εδώ και το video που βρήκα στο youtube

 

Και σε μένα το κάνει! Αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα μιας και θέλει αρκετή πίεση για να εμφανιστεί..Γι'αυτό δεν το έδωσα σημασία δηλαδή!Πάντως αν μπορείς ενημέρωσε μας για τυχόν εξελίξεις να ξέρω να ζητήσω και εγώ αντικατάσταση!!

Link to comment
Share on other sites

 

το Z έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο όποτε όταν δεν έχεις ιντερνετ του συνδεεις ακουστικά και χρησημοποιεις την εφαρμογή ραδιοφώνου που έχει

 

to ξερω οτι εχει ραδιοφωνο...το θεμα μου μου ειναι αν βαλω ηχειακι θα δουλεψει σαν τα ακουστικα?δηλαδη σαν κεραιαα...

επισης κανα προγραμματακι για τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει! Αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα μιας και θέλει αρκετή πίεση για να εμφανιστεί..Γι'αυτό δεν το έδωσα σημασία δηλαδή!Πάντως αν μπορείς ενημέρωσε μας για τυχόν εξελίξεις να ξέρω να ζητήσω και εγώ αντικατάσταση!!

 

Παιδια μαλλον το κανουν ολα!!!

Αναλογως πως θα το πιεσεις στην οθονη(με λιγη δυναμη),η αν το πιασεις στο πλαι και με τα δυο χερια και το ψιλοστρεψεις...

Εμενα παντως το κανει και το δικο μου,και ενος φιλου,και ενα που δοκιμασα σημερα στο πλαισιο(πηγα γι'αυτο τον λογο και μονο γιατι ειχα αγχωθει),οποτε μαλλον.....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτο το mod..?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221351

θα με ενδιεφερε πολυ να το δοκιμασω αλλα θα ηθελα εντυπωσεις πρωτα απο καποιον που το εβαλε...

κατι ακομα...στον apex launcher γινεται να κανεις φακελους μεσα στο app drawer..?γιατι προσπαθησα με τον κλασσικο τροπο αλλα ματαια...και μια τελευταια ερωτηση...μπορω μεσω twrp να κανω backup του συστηματος και πως γινεται..?συγχωρεστε με αν ειναι αφελεις οι ερωτησεις,αλλα μαθαινω ακομα...:p

Link to comment
Share on other sites

@sks13sakis and all

 

Εμενα παντως δεν το κανει ,εκτος αν εχω καταλαβει λαθος ..δηλ σε ασπρο φοντο να κανει σκια το συρσιμο με το δαχτυλο ? αυτο λετε ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτο το mod..?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221351

θα με ενδιεφερε πολυ να το δοκιμασω αλλα θα ηθελα εντυπωσεις πρωτα απο καποιον που το εβαλε...

κατι ακομα...στον apex launcher γινεται να κανεις φακελους μεσα στο app drawer..?γιατι προσπαθησα με τον κλασσικο τροπο αλλα ματαια...και μια τελευταια ερωτηση...μπορω μεσω twrp να κανω backup του συστηματος και πως γινεται..?συγχωρεστε με αν ειναι αφελεις οι ερωτησεις,αλλα μαθαινω ακομα...:p

 

Ήθελα να το περάσω εγώ αλλά επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με την φωτογραφία δεν ασχολήθηκα. Για τον Apex δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν το έχω περάσει μέσα στον Ζ, όταν το είχα όμως στο Neo V έκανε μαι χαρά φακέλους. Με το TWRP μπορείς να κάνεις μια χαρά backup, έχει με το που μπαίνει επιλογή backup πρώτη επάνω και αριστερά και πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν το κανει ,εκτος αν εχω καταλαβει λαθος ..δηλ σε ασπρο φοντο να κανει σκια το συρσιμο με το δαχτυλο ? αυτο λετε ?

 

Ουτε σε εμενα το κανει... (αγορασμενο απο Ελλαδα)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πηγές στο system/ app να δεις αν είναι η εφαρμογή εκεί; Γιατί την πάτησα και εγώ στην αρχή με το mod για το Ραδιόφωνο. Είχα κάνει λάθος στα permissions και είχε εξαφανιστεί.

Αυτό για την αναβάθμιση εφαρμογών μου το κάνει και μένα πάντα μετά την εκκίνηση. Φυσικά αναβαθμίζει μόνο 39, θα είναι αυτές που έχω βάλει έξτρα αλλά δε με ενοχλεί.

 

Έκανα fix permission και από twsr και Rom manager αλλά τίποτα

.
Link to comment
Share on other sites

@sks13sakis and all

 

Εμενα παντως δεν το κανει ,εκτος αν εχω καταλαβει λαθος ..δηλ σε ασπρο φοντο να κανει σκια το συρσιμο με το δαχτυλο ? αυτο λετε ?

 

Οχι,με το δαχτυλο σου να ακουμπησεις την οθονη και να την πιεσεις με λιγη δυναμη προς τα μεσα η πιασε την συσκευη απο τα πλαινα και με τα δυο χερια,και προσπαθησε με λιγη δυναμη να την στρεψεις(με αντιθετη φορα τα χερια σου),αυτα τα σημαδακια που βγαζει στην οθονη στιγμιαια...μαλλον φυσιολογικο ειναι...εξαλλου για ποιον λογο να του φερεσαι ετσι?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το περάσω εγώ αλλά επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με την φωτογραφία δεν ασχολήθηκα. Για τον Apex δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν το έχω περάσει μέσα στον Ζ, όταν το είχα όμως στο Neo V έκανε μαι χαρά φακέλους. Με το TWRP μπορείς να κάνεις μια χαρά backup, έχει με το που μπαίνει επιλογή backup πρώτη επάνω και αριστερά και πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα.

 

ευχαριστω φιλε duc για την απαντηση...δεν ξερω παντως προσπαθω να κανω φακελους οπως και στον μαμα launcher αλλα δεν κανει...επισης ηθελα να σε ρωτησω εσενα σχετικα με ενα mod για wifi που δοκιμαζες...γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος απο αυτον τον τομεα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι,με το δαχτυλο σου να ακουμπησεις την οθονη και να την πιεσεις με λιγη δυναμη προς τα μεσα η πιασε την συσκευη απο τα πλαινα και με τα δυο χερια,και προσπαθησε με λιγη δυναμη να την στρεψεις(με αντιθετη φορα τα χερια σου),αυτα τα σημαδακια που βγαζει στην οθονη στιγμιαια...μαλλον φυσιολογικο ειναι...εξαλλου για ποιον λογο να του φερεσαι ετσι?

 

Ειλικρινα δεν πιανω το νοημα ,θα πρεπει να το αναγκασω να το κανει ..?

Ωρε τυχεροι με την Ζετα ,χαρειτε την κι αστε τα δηθεν που διαβαζετε δεξια κι αριστερα ..

 

Φιλε Σακη η παραθεση ειναι γενικη δεν σε αφορα προσωπικα ..

..θα ηθελα ομως να μαθω τι εκανε ο φιλος beowulf με το προβλημα του ??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4668885#post4668885

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε duc για την απαντηση...δεν ξερω παντως προσπαθω να κανω φακελους οπως και στον μαμα launcher αλλα δεν κανει...επισης ηθελα να σε ρωτησω εσενα σχετικα με ενα mod για wifi που δοκιμαζες...γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος απο αυτον τον τομεα...

 

Λοιπόν ήθελα να το ρίξω σήμερα μέσα και όποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλά θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα να βεβαιωθώ ότι κάνει δουλειά, αν και πιστεύω πως με το συγκεκριμένο αρχείο είδα τεράστια διαφορά και στο κλείδωμα του rooter και στο σήμα αλλά και στην κατανάλωση της μπαταρίας. Οπότε από Δευτέρα να είσαι on line θα το βάλω στο φόρουμ και όποιος θέλει δοκιμάζει.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήθελα να το ρίξω σήμερα μέσα και όποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλά θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα να βεβαιωθώ ότι κάνει δουλειά, αν και πιστεύω πως με το συγκεκριμένο αρχείο είδα τεράστια διαφορά και στο κλείδωμα του rooter και στο σήμα αλλά και στην κατανάλωση της μπαταρίας. Οπότε από Δευτέρα να είσαι on line θα το βάλω στο φόρουμ και όποιος θέλει δοκιμάζει.

 

Δέχομαι να γίνω πειραματόζωο γιατί μερικές φορές δεν με καλύπτει το σήμα.

 

Πάω να κάνω backup και κολλάει κάπου στο 98% ΜΈΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΕΊΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ... δεν γίνεται να μου πάνε όλα ανάποδα σε αυτή τη ζωή.

.
Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι να γίνω πειραματόζωο γιατί μερικές φορές δεν με καλύπτει το σήμα.

 

Πάω να κάνω backup και κολλάει κάπου στο 98% ΜΈΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΕΊΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ... δεν γίνεται να μου πάνε όλα ανάποδα σε αυτή τη ζωή.

 

Βασίλη, πέρνα μια άλλη Rom στο τηλ σου μπας και δεις προκοπή. Σου το είπα και πριν, δοκίμασε δεν χάνεις τπτ δε μπορεί να συμβαίνει αυτό, ούτε backup;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

 

to ξερω οτι εχει ραδιοφωνο...το θεμα μου μου ειναι αν βαλω ηχειακι θα δουλεψει σαν τα ακουστικα?δηλαδη σαν κεραιαα...

επισης κανα προγραμματακι για τηλεοραση?

 

Αν το ηχείο συνδέεται με καλώδιο και δεν είναι bluetooth, δουλεύει. Για τηλεόραση δες το αναζήτησε το greek tv και επέλεξε το ΄ζωντανή Ελληνική τηλεόραση'

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι να γίνω πειραματόζωο γιατί μερικές φορές δεν με καλύπτει το σήμα.

 

Πάω να κάνω backup και κολλάει κάπου στο 98% ΜΈΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΕΊΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ... δεν γίνεται να μου πάνε όλα ανάποδα σε αυτή τη ζωή.

Σε βλεπω να παιδεύεσαι τοσες ημερες... γιατι δεν κανεις αυτο που σου λεει ο duc ... και αν δεν θελεις να αλλαξεις ROM γιατι δεν στηνεις τα πάντα από reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις ... 40 λεπτα θα σου παρει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...