Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι Μπάμπη για την προστασία της οθόνης αλλά για την προστασία όλου του τηλ, για την θήκη της puro λέει η σειρούλα, αυτή εδώ δλδ http://en.puro.com/en/store/mobile-phone-accessories/covers/sony/sony-xperia-z/silicon.jsp

Aχα.... αν ειναι την παιρνει και απο το πλαισιο :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την παρακάτω ρομ!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190764

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την παρακάτω ρομ!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190764

 

Την είδα κι εγώ, ενδιαφέρον πρόταση αλλά όσο θα το υποστηρίζει η Sony το τηλ δεν με βλέπω να βάζω custom.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την είδα κι εγώ, ενδιαφέρον πρόταση αλλά όσο θα το υποστηρίζει η Sony το τηλ δεν με βλέπω να βάζω custom.

Ετσι ακριβως... για να βαλω customια θα πρεπει να εχει επάνω της την Αρτα και τα Γιαννενα.. σε συσκευασια δώρου.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως... για να βαλω customια θα πρεπει να εχει επάνω της την Αρτα και τα Γιαννενα.. σε συσκευασια δώρου.

Άρτα; Από εκεί είμαι Μπάμπη......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την παρακάτω ρομ!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190764

Αν αποφασισεις να την βαλεις επανω θελουμε να μας πεις τι παιζει με τα audio tweaks και το BUILD.PROP όπου και θα πρεπει να μας το ανεβασεις καπου να δουμε τι εχουν πειραξει.. :)

 

@Duc

Ωραιος ο Κώστας.... :) LOL

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασισεις να την βαλεις επανω θελουμε να μας πεις τι παιζει με τα audio tweaks και το BUILD.PROP όπου και θα πρεπει να μας το ανεβασεις καπου να δουμε τι εχουν πειραξει.. :)

 

Αν δε βαριόμουν να στήνω και να ξανά στήνω το τηλ θα την περνούσα εγώ να δω τι παίζει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασισεις να την βαλεις επανω θελουμε να μας πεις τι παιζει με τα audio tweaks και το BUILD.PROP όπου και θα πρεπει να μας το ανεβασεις καπου να δουμε τι εχουν πειραξει.. :)

 

@Duc

Ωραιος ο Κώστας.... :) LOL

 

Aντε παλι ξενυχτησα... (κολλάει υπνος σήμερα ΑΕΚΑΡΑ μου...)

ΒΤW

εδω ειναι οι ΒΑΣΙΚΕΣ αλλαγες του build.prop της custom ROΜ προς αξιολογηση... τις ανεβαζω σε snapshot και οχι με copy paste για ευνοητους λογους... Οποιος τις βαλει γινεται με δικη του ευθυνη... θεωρητικα δεν θα εχετε προβλημα αλλα προσοχη .... !! Σημαντικο αυτο που βλεπεται με μπλε γραμματα ειναι το δικο μου build.prop πειραγμενο (thanks duc bro :) ) η αλλαγη γινεται στο ΝFC με τα πρασινα γραμματα οπου οι τιμες εχουν προστεθει στην custom rom..

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Να την περάσω λες η να μείνω με την στοκ όπως είμαι ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, 2.5 εβδομάδες περίπου και εγώ πανευτυχής κάτοχος. Ναι είχα διαβάσει τα πάντα αλλά δεν πτοήθηκα καθώς πίστεψα ότι αυτό το smartphone μου κάνει και μου ταιριάζει! Εγώ δύο πραγματάκια έχω να παρατηρήσω, και προς το παρόν δείχνει ότι λύθηκαν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Το πρώτο είναι ένα ελαφρύ lag που διαπίστωσα εξ'αρχής στον στοκ launcher. Ήταν το πρώτο που λίγο με απογοήτευσε, και παρ'οτι έβαλα πολύ γρήγορα την 434 δεν είδα διαφορα :(. Προς το παρόν δουλεύω Apex και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την παραμετροποίηση και το look. Το άλλο και ίσως πιο σοβαρό ήταν η ποιότητα του ηχείου. Αυτό δεν έβλεπα πως θα λυθεί, και όντας νέοπας στα sony ψαχνόμουν και ευτυχώς είδα το καταπληκτικό pure x mod στο xda. Μικρή παρένθεση, παρόλο που υπάρχει άπειρη πληροφορία και εδώ αλλά κυρίως xda, ε δεν είναι και το πιο άνετο για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί με custom recovery, mod κλπ να τα δοκιμάσει. Μετά από δοκιμές και 2-3 στησίματα όμως έβγαλα άκρη (αν και σιχτήρησα το κάθε restore), έβαλα unbranded 434, ρούταρα, έβαλα custom recovery, και μόλις πριν λίγο επιτυχώς πέρασα purex (96 24bit απίστευτα αισθητή διαφορά)& black bar mod...Έγινε κουκλί! Παραθέτω και αρχική εικόνα του κινητού μου, και ευχαριστώ και εδώ όλους όσους συμβάλουν στο community,

 

Φιλικά,

 

Μιχάλης

Edited by LestatMK
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις πόσα πιξελς είναι καμμένα; Η αντικατάσταση ισχύει απ' όπου κι αν το έχεις αγοράσει;

 

Ξέρει κάνεις πως μπορούμε να δούμε τι τρέχει με τα pixel και εγώ θέλω να μαθό??? Πως καταλαβαινουμε ποσά είναι καμμένα????

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις πως μπορούμε να δούμε τι τρέχει με τα pixel και εγώ θέλω να μαθό??? Πως καταλαβαινουμε ποσά είναι καμμένα????

ανοιγεις πρώτα το service menu πατώντας στον dialer *#*#7378423#*#*

επιλέγεις service tests και μετά display

και βλέπεις αν στις εικόνες που προβάλονται υπάρχουν pixel που δεν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις πόσα πιξελς είναι καμμένα; Η αντικατάσταση ισχύει απ' όπου κι αν το έχεις αγοράσει;

 

καλησπερα να αντικατασταση απο εκει που το πηρες,εχω μια εφαρμογη απο το play store λεγεται dead pixel σου εμφανιζει χρωματα με την σειρα και ελεγχεις την οθονη στο μαυρο φαινονται κανε την δοκιμη σε ενα σκοτεινο χωρο και δες προσεκτικα την οθονη εγω τα εχω στις ακρες

Link to comment
Share on other sites

Μείνω όπως είσαι!

 

Στοκαδουρα με τα μοντακια τα γνωστά που είμαι τώρα, είναι όντως εξαιρετικό το τηλέφωνο...

Δεν έχω κανένα θέμα...

Από μπαταρία είμαι σταθερά 5+ οθόνη σε 18 περίπου ώρες από την φόρτιση...

Κανένας κερνελ που να του έδινε ακόμα 1+ ωρίτσα δεν θα μας χάλαγε πάντως...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις πως μπορούμε να δούμε τι τρέχει με τα pixel και εγώ θέλω να μαθό??? Πως καταλαβαινουμε ποσά είναι καμμένα????

κατεβασε την εφαρμογη dead pixel apo to play store και ελεγξε προσεκτικα την οθονη σε σκοτεινο χωρο για ασπρες κουκκιδες που φαινεται σαν να ειναι πολυ λιγο χρωματιστες αυτα ειναι καμμενα πιξελ εαν εχεις πανε σε ενα σονι σερβις και επιβεβαιωσε το γιατι μπορει να ειναι ενα πιξελ κολλημενο στο λευκο χρωμα δικαιουσαι επιτοπου αντικατασταση της συσκευης εαν δεν περασουν 7 ημερες : )

 

κανενα εργαλειο για ρουτ και ολα τα υπολοιπα αμαρτωλα πραγματα για το sxz εχουμε mac os x mountain lion???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,το κινητό το πήρα την περασμένη Τρίτη. Στο τεστάρισμα για τα καμμένα pixels μου βγαίνουν ορισμένα,7-8 αλλά δεν είναι κάτι που φαίνεται ή ενοχλει. Πρέπει να τα προσέξεις ιδιαιτέρως για να τα δεις κ μόνο σε εντελώς μαύρο οθόνης.

 

Πρέπει να το αλλάξω ή αφού δεν ενοχλεί δεν τίθεται θέμα? Αυτή η αντικατάσταση doa για πόσες μέρες ισχύει?το κινητό το πήρα από το birdphone, θα απευθυνθώ σ αυτούς ή στην αρβατο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,το κινητό το πήρα την περασμένη Τρίτη. Στο τεστάρισμα για τα καμμένα pixels μου βγαίνουν ορισμένα,7-8 αλλά δεν είναι κάτι που φαίνεται ή ενοχλει. Πρέπει να τα προσέξεις ιδιαιτέρως για να τα δεις κ μόνο σε εντελώς μαύρο οθόνης.

 

Πρέπει να το αλλάξω ή αφού δεν ενοχλεί δεν τίθεται θέμα? Αυτή η αντικατάσταση doa για πόσες μέρες ισχύει?το κινητό το πήρα από το birdphone, θα απευθυνθώ σ αυτούς ή στην αρβατο?

 

Φίλε μου είναι πάρα πολλά. Ενώ έχεις την δυνατότητα να το αλλάξεις άλλαξε το όσες μέρες και αν σου πάρει, άποψη μου.

Παιδιά ποιόν launcher θα μου προτείνατε; Θα ήθελα βασικά να έχει πληθώρα θεμάτων γιατί βαριέμαι γρήγορα τα ίδια και τα ίδια.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι πάρα πολλά. Ενώ έχεις την δυνατότητα να το αλλάξεις άλλαξε το όσες μέρες και αν σου πάρει, άποψη μου.

Παιδιά ποιόν launcher θα μου προτείνατε; Θα ήθελα βασικά να έχει πληθώρα θεμάτων γιατί βαριέμαι γρήγορα τα ίδια και τα ίδια.

 

Ο Go έχει πάρα πολλά θέματα και είναι πλήρως παραμετροποιήσιμος και έχει και το Go lockscreen που κάνεις παπάδες στην κλειδωμένη οθόνη. Αλλά δεν είναι και πιο ελαφρύς που μπορείς να βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Go έχει πάρα πολλά θέματα και είναι πλήρως παραμετροποιήσιμος και έχει και το Go lockscreen που κάνεις παπάδες στην κλειδωμένη οθόνη. Αλλά δεν είναι και πιο ελαφρύς που μπορείς να βρεις.

με σειρά προτιμήσεως Apex, Nova και GO launcher...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

με σειρά προτιμήσεως Apex, Nova και GO launcher...

 

Καλά και γω πρώτο βάζω τον Nova. Αλλά ήθελε πολλά θέματα και δυστυχώς ο Nova και ο Apex δεν έχουν themes προς το παρόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαν του nova σε ολα μου τα κινητά αλλα στο z ειχα θεμα με batery drain...

Σε κανενα αλλο μου κινητό και ποτε δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα...

Εχω τον prime...

Τωρα εχω τον στοκ και είμαι οκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλά και γω πρώτο βάζω τον Nova. Αλλά ήθελε πολλά θέματα και δυστυχώς ο Nova και ο Apex δεν έχουν themes προς το παρόν.

Γενικα οτι βαζεις επιπλεον του Nova βαραίνει την συσκευή... και εγω Nova εχω αλλα χωρις themes... δες σχετικο ποστ εδώ

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οτι βαζεις επιπλεον του Nova βαραίνει την συσκευή... και εγω Nova εχω αλλα χωρις themes... δες σχετικο ποστ εδώ

 

Εγώ έχω τον στοκ με τις ρυθμίσεις από τους xda,και είμαι μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...